Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

poruka: 437
|
čitano: 63.441
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu, ".
8 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Aha, sad baš gledam sliku po sliku, pa on je počeo sklizati se još na prvom zavoju, zato mu je cijela putanja bila čudna...uuuuuuu, da mu nisu gume bile hladne ili neprimjerene, a možda je samo bio fakat prebrz, jer realno gledano u S zavoju možeš zakočiti samo idealno. Ako je jače od toga - letiš van.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Prema svemu dosad nadam se da će ovo bit najbolja sezona od grand toura i top geara 😁
Do not feed the trolls!!
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Pogledaj screenove koje sam stavio. Putanja je ok, izlazi iz desnog zavoja blizu sredine ceste kako bi se pripremio za ulazak u lijevi zavoj, daje se malo desno i koči. Kočnica dobro radi i ABS odrađuje svoj posao, što se vidi po isprekidanom tragu kočenja.

 

Nakon toga nastaje nejasnoća - ili je upravljanje imalo neki delay (što se obično zna dogoditi na gradskim kompaktima s električnim servom, a na ovakvom autu ne bi smjelo ni pod razno), pa je zato proklizao, ili je kasno i naglo trznuo volanom (što vozač takvog kalibra ne bi smio napraviti ni u ludilu).

 

Upravo sam, dok sam ovo pisao, skužio i treću opciju:

 

3.) Hammond je zanemario koliki moment električni auti imaju, a Concept S ima i pogon na sve kotače, s jačim motorom na stražnjim kotačima. Ako je nakon puštanja kočnice naglo dao gas, moguće je da je težište prebacio toliko natrag da je početak proklizavanja prednjeg kraja i understeera prošao bez ostavljanja traga guma. Kad je pustio gas (ili je elektronika ograničila moment jer je detektirala proklizavanje), težište se prebacilo naprijed, gume su počele ostavljati trag, auto je počelo skretati, ali je zbog prebacivanja težišta došlo do proklizavanja stražnjeg kraja i oversteera.

 

Ovo objašnjenje ostavlja otvorena dodatna pitanje:

1.) Da li je elektronika preagresivno nastupila i uzrokovala prelazak u oversteer ili je Hammond sam pustio gas i doveo auto u to stanje?

2.) Ako je vozačeva greška, da li je za očekivati od auta te klase, koji se hvali s takvim sustavima, da je ipak korigira?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Mitch kaže...

U Hrvatskim novinama sigurno nećeš pročitat da je auto kriv.

Hammond je najbolji vozač od trojice, a čisto sumnjam da je pokušavao driftat. Ovdje smrdi na loš ABS ili greška u vectoringu (koji bi trebao nadomjestit nedovoljno dobar ovjes). Nisu bezveze išli razvijat takav vectoring.

 

Ali osobno ipak mislim da ni u jednom superautu ne bi imao šanse izvući išta bolje od ovog.

 Molim te ne pričaj gluposti , torque vectoring je ispomoć i ne moze transformirati vozna svojstva auta. Sta je onda McLaren los auto jer je prvi popularizirao torque vectoring​?

15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ivanzu kaže...
Mitch kaže...

U Hrvatskim novinama sigurno nećeš pročitat da je auto kriv.

Hammond je najbolji vozač od trojice, a čisto sumnjam da je pokušavao driftat. Ovdje smrdi na loš ABS ili greška u vectoringu (koji bi trebao nadomjestit nedovoljno dobar ovjes). Nisu bezveze išli razvijat takav vectoring.

 

Ali osobno ipak mislim da ni u jednom superautu ne bi imao šanse izvući išta bolje od ovog.

 Molim te ne pričaj gluposti , torque vectoring je ispomoć i ne moze transformirati vozna svojstva auta. Sta je onda McLaren los auto jer je prvi popularizirao torque vectoring​?

Rimčev vectoring je fenomenalan. No prije svega pogledaj kakav ovjes ima C1 i kakav ima McLaren u P1. I što radi njihov vectoring, a što Rimčev.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Tonu i 800 kg. Rađeno od lakih materijala, ali baterije su oko pola tone(na dnu vozila su).

Znam iz prve ruke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 23:21 (Dex.pwn).
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Mitch kaže...

Rimčev vectoring je fenomenalan. No prije svega pogledaj kakav ovjes ima C1 i kakav ima McLaren u P1. I što radi njihov vectoring, a što Rimčev.

 nezz kakav vectoring ima p1, ali je puno zivlji na zadnjem kraju (ujedno i sporiji) od laferrarija

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 23:34 (ja111).
7 godina
odjavljen
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Meni se čini kao da je kočio, ali da je prerano otpustio kočnicu i kasno skrenuo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Kuro_Okami kaže...

Meni se čini kao da je kočio, ali da je prerano otpustio kočnicu i kasno skrenuo.

 Ono što je činjenica jest da je točka blokiranja guma daleko dalje od točke kočenja, a razlog tome ne znamo, ali srećom imamo puno stručnjaka da nam kažu zašto

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Dex.pwn kaže...

Tonu i 800 kg. Rađeno od lakih materijala, ali baterije su oko pola tone(na dnu vozila su).

Znam iz prve ruke.

  Meni ovo ne izgleda bas nisko za jednoga hipersportasa: http://www.whiteboardmag.com/wp-content/uploads/2012/11/Propulsion-3.jpg , pogotovo ne uspoređujuci sa teslinom putnickom limuzinom: https://d267cvn3rvuq91.cloudfront.net/i/images/tesla.3x519.jpg?sw=373

14 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Jeli samo meni čudno to da je auto skoro potpuno izgorio a gume skoro pa netaknute??...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Okvardz kaže...
Jeli samo meni čudno to da je auto skoro potpuno izgorio a gume skoro pa netaknute??...

 Gume su rađene od čelika. :)

All truly great thoughts are conceived by walking.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
MrBlc kaže...

Pogledaj screenove koje sam stavio. Putanja je ok, izlazi iz desnog zavoja blizu sredine ceste kako bi se pripremio za ulazak u lijevi zavoj, daje se malo desno i koči. Kočnica dobro radi i ABS odrađuje svoj posao, što se vidi po isprekidanom tragu kočenja.

 

 

Ovo objašnjenje ostavlja otvorena dodatna pitanje:

1.) Da li je elektronika preagresivno nastupila i uzrokovala prelazak u oversteer ili je Hammond sam pustio gas i doveo auto u to stanje?

2.) Ako je vozačeva greška, da li je za očekivati od auta te klase, koji se hvali s takvim sustavima, da je ipak korigira?

 Meni nije nikako putanja OK, shebal je ulaz na prvi zavoj, jer ravnina prije sljedećeg zavoja je prekratka za njegovu brzinu da bi imao lufta za kemijanja sa mjenjanjem putanje i gađanjem sljedećeg zavoja. Drugi zavoj si pogodio, tj moraš pogoditi izlaskom iz provoga ako ideš brzo, ali video je očajno loš pa neću dalje od ovoga.

Elektronička pomagala nisu svemoguća posebno kad inercija krene odrađivati svoju funkciju. Pomažu jako dobro kod početničkih grešaka, ali kod velikog pretjerivanja ne mogu baš puno učiniti, posebno u ovakvim slučajevima kad nemaš gdje izletjeti. Da je bilo mjesta za izlijetanje desilo bi se točno ništa..

 

Što više gledam sve sam uvjereniji da je ovo vozačeva pogreška, jer niti njemu 1000KS nije nešto što vozi svakodnevno, plus u tome autu čuješ doslovno qujac. Zvuk motora jaaaako pomaže da znaš što se dešava, ovaj samo malo zuji i čuje se lupanje ovjesa. To nije normalna situacija za vozače. Nema zvuka, nema kašnjenja u odzivu, snage koliko ti srce želi, koči ko blesav čim pustiš gas i još ima tonu opcija i postavki koje je ovaj naštimal Bog te pitaj kak.

 

Bumo  vidli što će istraga reći, ja nemrem dočekat...

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

uz 4500000 izbornika, sad imamo i hrpu strucnjaka za torque vectoring :) (koji jeben buzzword)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

ne znam odakle ljudima da je pre velika brzina i to uzimaju kao najveći problem jer na video se vidi tabla sa 50km/s na zavoju ( po čemu bi se moglo zaključiti da nije pre oštar ) s time da nije brzina prije toga više od 80km/s barem kako meni izgleda. Svaki sportski auto bi morao to proći bez problema. Zašto je proklizao zadnji kraj iz izlaska prvog zavoja samo Hammond zna nitko drugi. Zanimljvo će biti što će dokazati vještačenje kao da bi trebalo popratiti medije van zemlje jer u HR jedino što znaju je cenzura. 

 

A ove budele što komentiraju da je netko jalan samo jer netko komentirao i ostavlja svoje mišljenje je na razini retardacije te trolanja

 

Ono što je najziniljivije je sutra tj. danas u 14 sati. Rimac je fino popljuvao Stankovića pa će fino vidjeti egoističnog Rimca kako odgovara na škakljiva pitanja osim ako Stanković ne izgubi jaja po putu do studija. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 1:02 (Jim Carrey).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Možda najbolje da svi skupa pričekamo rezultate istrage. 

 

Meni i mom neiskusnom oku izgleda kao kombinacija vozačke greške i nekakvog problema na autu u omjeru 80:20 ili 70:30, no ni to ne mogu tvrditi sa 100%-tnom sigurnošću. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Mislim da ćeš se dosta iznenaditi u 14h kad na ekranu vidiš Anku Mrak-Taritaš :)
Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
9 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Kako god bilo, to sa Rimcem i njegovim wannabe autom je gotova priča. Bar više neće biti naslova na portalima tipa misteriozni kupci, Aston Martin, ruski Maglev, e-bicikl za 10.000 Eura ili tu negdje. Jedino što mu priznam to je revolucionarni izum rukavice za pećnice.

 
5 7 hvala 2
11 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
maximilian kaže...

Kako god bilo, to sa Rimcem i njegovim wannabe autom je gotova priča. Bar više neće biti naslova na portalima tipa misteriozni kupci, Aston Martin, ruski Maglev, e-bicikl za 10.000 Eura ili tu negdje. Jedino što mu priznam to je revolucionarni izum rukavice za pećnice.

 lol stotine legendarnih auta su dozivjeli fejlove pa na kraju ispale legende

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Samo je jedna takva legenda ali iz drugih razloga.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
izith kaže...
Mislim da ćeš se dosta iznenaditi u 14h kad na ekranu vidiš Anku Mrak-Taritaš :)

 

moguće ako će mu biti izlika da mora biti na mjestu nesreće zbog informacija, ali i to je nategnuto dosta

 

ja111 kaže...
maximilian kaže...

Kako god bilo, to sa Rimcem i njegovim wannabe autom je gotova priča. Bar više neće biti naslova na portalima tipa misteriozni kupci, Aston Martin, ruski Maglev, e-bicikl za 10.000 Eura ili tu negdje. Jedino što mu priznam to je revolucionarni izum rukavice za pećnice.

 lol stotine legendarnih auta su dozivjeli fejlove pa na kraju ispale legende

 

ajde budimo realni ne može se velika auto industrija mjeriti sa malo tvrtkom koja proizvela par automobila. Takvih tvrtki ima koliko želiš. Jest da je više od garažnog nabrijavanja automobila, ali nije nešto za što bi se dizalo u nebesa. Najgore je što oko njega sve sumnjivo. Od početnog kapitala pa do novog priljeva kapitala. Ako mu je jedini dohodak ili velika većina samo hrvatski fondovi i slično te tvrtka radi samo za plače onda nešto jako ne štima. Najveći problem je od svega su mediji koji zbog klikova guraju ljude koji su popračeni medijskim hajpom pa onda ispadne da li ga voliš ili mrziš nema trećeg. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Berko kaže...

Išao sam čitati komentare da vidim koliko je trebalo "stručnjacima" da počnu sa "jesam vam rekao da je Rimac sranje".... Brizina odaziva me nije ostavila razočaranim... Ništa, nek si popiju pivu i nazdrave; nek je i takvima jedan dan veselo.

 Nije auto sranje nego mu je tata lopov a mali se zajebava s autima na račun hrvatskog naroda.

11 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Razočaran.
Očekivao barem 10 stranica komentara do sada i oko 3-4 Jelačića.


 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

hm, čini se da će rimac morati načiniti još jedan auto. englezu je vjerojatno bio problem volan na "pogrešnoj" strani. 

 

prigodan video:

 

 

i političko-religiozno-filozofski anketuljak:

 

život počinje:

 

 

0 kad preživiš ovakvo što
9 kad se napokon razvedeš
0 kad klinci odrastu
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 4:44 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
4mal kaže...

fora je u tome kaj bi takav auto bez beda u toj brzini trebao proć takav zavoj (prvenstveno zbog torque vectoring tehnologije), tko zna dal je on imao upaljeno sve kaj treba... vjerojatno nije...

Ajde molim te pogledaj jos jednom video kako je lik usao u taj zavoj

Pa da je isao sa svemirskim brodom isto bi se desilo

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 7:43 (soundstream).
15 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Ma to je Hammond snimao set za novu epizodu Znanost glupog (National Geographic- Science of Stupid)... :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Nece Rimac propasti zbog ovog sranja, Samsung je sponzor baterija pa ce to ipak rijesiti. Kad izadje Rimac Concept One S8/S8+ svi cemo sve lose zaboraviti
:)
:)
:)
davor07
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Tehnologija još nije savladala fiziku...

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Mišljenja sam da je vozačeva greška, a 1000KS bez feedbacka u vidu urlanja motora je jako teško kontrolirati.
Zabrinjavajuće je to što je auto potpuno izgorio i vjerujem da će Rimac i društvo na tome morati poraditi. Nedopustivo je da osoba bude smrtno ugrožena nakon izeljatanja sa ceste.
Rimcu je ovo zapravo jedan vrhunski stres test za njegov auto i vjerujem da će sa svojom ekipom izvuči puno korisnik zaključaka iz svega toga. Koliko samo proizvođači automobila ulažu u testiranje možemo samo pretpostaviti, a moja pretpostavka je da si to ogromne količine novca. Gubitak jednog auta i malo medijske drame uopće nije skupo ako gledamo koliko iz toga mogu naučiti.
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Da i ja bacim koju pametnu.

 

Mislim da je vozac glavni krivac za nesrecu,loš ulazak u zavoj,velika brzina(treba imati na umu da Concept 1 ima oko 1800 kg) i položaj prednjih guma u samome zavoju.

Na slikama se vide gazne povrsine prednjih guma,sto ukazuje na to da je on umjesto da smota volan uljevo i da gas,on je napravio kontra i shebo se!

Case closed!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice