Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

poruka: 33
|
čitano: 4.428
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Robotska invazija na poslove počinje za pet godina".
11 godina
neaktivan
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Ja se u taksiju koji nema vozaca od krvi i mesa bogme necu voziti, ma koliko god da je statisticki sigurnije nego da me vozi prava osoba.

 

Kao osoba koja se bavi programiranjem iz ljubavi i hobija, znam sta se moze desit kad pogrjesis u jednoj liniji koda. Necu ja da jedna linija koda meni sjebe zivot :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2016 12:53 (kingofthenight).
 
5 19 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Sve se nešto tresu brda u svijetu robota i AI-ja, a jedva se rodi mišić.

 

"Za 5-10 godina roboti preuzimaju kućanske poslove, auti voze sami u prometu..."

 

My ass, niti za 50 godina

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Umorni ili mladi mozak češće griješi nego prcesor koji izvršava par milijona linija koda (kojeg testiraju stotine drugih mozgova).

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Realno je da robot zamjeni covjeka ako moze, zasto bi ljudi obavljali nekakve jednolicne poslove ako to moze robot, osim toga precizniji je, brzi i ne umara se, a povecava se proizvodnost i kvaliteta samog proizvoda.

 

No moralna je obveza preusmjeriti ljude na neke druge, kreativnije poslove koje robot ne moze obavljati, bar ne robot u danasnjem smislu jer su roboti i UI jos nisu na razini inteligencije kukca.

 

 

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Bilo to za 5 ili 50 godina, treba početi planirati na koji način će funkcionirati ekonomija kad 50% zanimanja postane nepotrebno. Milioni ljudi neće morati raditi, morati će se osmisliti novi načini nagrađivanja rada tj. nerada.

Potpis!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
S obzirom da je vladajućima u interesu da se ljudi bave glupostima i eventualno bore međusobno (a ne protiv njih), možemo očekivati još više zaglupljujućih sadržaja (filmovi, serije, igrice, sport) i ratova (nakon kojih se o njima rade filmovi serije...).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Svi HDZovi glasaci ce biti zaposleni u drzavnoj upravi u raznim agencijama:

 

- pecatiranje pecata

- provjera tocnosti i efikasnosti pecata

- nove metode pecatiranja

- agencija za nadzor i provedbu pecatiranja

- sigurnost i autenticnost pecata

- provedba pecatiranja u lokalnim samoupravama

 
8 2 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Izgleda mi da smo konaćno došli do dobrih temelja stvaranja socijalizma.

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

A bogte na osnovu Siri,Cortane i ostalog smeća oni predviđaju ovakve gluposti.

 

I još su im puna usta umjetne inteligencije 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

AI my ass. Prije bih ja to nazvao umjetnom neinteligencijom. Pogledajte si npr. video igre - večina stvari je skriptirana. Gdje se to može nazvati inteligencijom? A kao vrlo unosna grana zabavne industrije. Ako je AI zakazao ovdje (gdje bi ju trebalo biti lakše implementirati jer nema direktne komunikacije sa korisnikom) zanima me kako bi to onda trebalo funkcionirati na drugim područjima. 

A kad je u pitanju sama vijest bila bi interesantnija kada bi bila u kontekstu koliko novih radnih mjesta roboti (tehnologija - zar ne?) generiraju. BTW, roboti i AI su dvije različite stvari.

Ono što ste zaboravili navesti je da ako novinski portali nastave s vijestima od kojih su večina neinventivne, neinformativne i needukativne - i njih će zamijeniti "AI".

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Najveci problem sa ovim nisu roboti nego ljevicari koji ce imati sad jos jednu izliku za nezaposlenost koju ljevicari uzrokuju svojim politickim potezima. US je prosla kroz tonu gospodarskih revolucija i dok god su bili kapitalisti nije bilo problema sa nezaposlenosti.
 
1 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Angus_Young kaže...

Izgleda mi da smo konaćno došli do dobrih temelja stvaranja socijalizma.

 

 

Jest, samo ti uživaj u socijalizmu. Kako ide.. bižim ja u Dubai.. a vama baj, baj. 85% birača su socijalistički dronovi.. nema tu kruha, sa, ili bez motike.

9 godina
protjeran
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Mayo kaže...
Angus_Young kaže...

Izgleda mi da smo konaćno došli do dobrih temelja stvaranja socijalizma.

 

 

Jest, samo ti uživaj u socijalizmu. Kako ide.. bižim ja u Dubai.. a vama baj, baj. 85% birača su socijalistički dronovi.. nema tu kruha, sa, ili bez motike.

 Ti odlazis vec 8 godina, valjda ces negdje naci potrebu sa svojim talentom.

16 godina
protjeran
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
kapetan_ajkula kaže...

Svi HDZovi glasaci ce biti zaposleni u drzavnoj upravi u raznim agencijama:

 

- pecatiranje pecata

- provjera tocnosti i efikasnosti pecata

- nove metode pecatiranja

- agencija za nadzor i provedbu pecatiranja

- sigurnost i autenticnost pecata

- provedba pecatiranja u lokalnim samoupravama

 

Po čemu si ti durgačiji od te nacional-socijalističke bagre?! I Goran Marić govori da se "Marks mora poštivati." 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2016 18:58 (Mayo).
15 godina
online
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Angus_Young kaže...

Izgleda mi da smo konaćno došli do dobrih temelja stvaranja socijalizma.

 Socijalizam se pokazao kao neuspješan eksperiment i u sadašnjim uvjetima (jer centralno planiranje nije ni izbliza tako uspješno u reguliranju ponude i potražnje i određivanju cijena, kao 'dobro staro kapitalističko' tržište), tako da je mala vjerojatnost da bi mogao riješiti probleme koji će se pojaviti sa širenjem robotizacije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
kakvi roboti..kakve gluposti...u rh? 2045. mozda....ali ne da bi nam uzeli poslove nego bumo mi njih rastavljali i na otpad
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

u nas se posao gubi tek tako (odn. zaposlenika se kažnjava za pogrešne poslovne odluke poslodavca) i nema veze s robotima. rvati bi i robota poslali na burzu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Jel netko zali danas za kisobranarima? Za 50 godina tako cemo se sjecati vozaca npr.
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Ajar kaže...

u nas se posao gubi tek tako (odn. zaposlenika se kažnjava za pogrešne poslovne odluke poslodavca) i nema veze s robotima. rvati bi i robota poslali na burzu. 

 

Hrvatski poduzetnici su najobičniji amateri. Njihov san je uglavnom zaraditi penthouse i novi BMW serija 5 u roku tri godine na osnovi kvartovske pekare/birtije. Nedorasle drkađije koje nisu u životu pošteno zaradile ni pet Kn.

12 godina
neaktivan
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

BiH scenario za 100 god: Dodjes na berzu rada, doceka te robot i kaze ti da nisi kvalifikovan, brisi kuci, imam je drugog robota preko veze da ga zaposlim. Ako ne, uclani se u robotsku stranku, pa cemo nesto naci za tebe......

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina

Problem je što 99% ljudi na stvari gleda linearno, pa tako i na razvoj AI-a.

Uzmemo zadnjih 10 godina (na primjer) i projiciramo ostvareni napredak na idućih 10, što je potpuno krivo. Tehnološki napredak je eksponencijalan jer se nove tehnologije temelje na najnaprednijim trenutačnim i samim time sve brže idu dalje. Za 10tak godina imat ćemo napredak u odnosu na danas kao što je bio u zadnjih bar 25 godina (ako ne i više).

 

Preuzimanje poslova od strane AI-a i automatiziranje masu stvari uopće nije upitno i događa se već i danas, mada tek počinje uzimati maha.

Uz napredak ekspertinih sustava potpomognutih AI-em (IBMov Watson recimo..) čak ni poslovi poput lječnika ili odvjetnika nisu više sigurni od automatizacije (a o nekim jednostavnijim stvarima da ni ne govorimo..).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Dado_ZG78 kaže...

Problem je što 99% ljudi na stvari gleda linearno, pa tako i na razvoj AI-a.

Uzmemo zadnjih 10 godina (na primjer) i projiciramo ostvareni napredak na idućih 10, što je potpuno krivo. Tehnološki napredak je eksponencijalan jer se nove tehnologije temelje na najnaprednijim trenutačnim i samim time sve brže idu dalje. Za 10tak godina imat ćemo napredak u odnosu na danas kao što je bio u zadnjih bar 25 godina (ako ne i više).

 

Preuzimanje poslova od strane AI-a i automatiziranje masu stvari uopće nije upitno i događa se već i danas, mada tek počinje uzimati maha.

Uz napredak ekspertinih sustava potpomognutih AI-em (IBMov Watson recimo..) čak ni poslovi poput lječnika ili odvjetnika nisu više sigurni od automatizacije (a o nekim jednostavnijim stvarima da ni ne govorimo..).

 

Name of the game je stalni upgrade znanja i vještina. Srednji sloj će najviše na#####. Najgore je što su se ljudi odučili od čitanja knjiga, ja primjerice kostantno imam neku knjgu u ruci... ali sigurno to više nije beletristika.. uglavnom su gramatike stranih jezika, viša matematika, statistika, programerski jezici.. mislim da razumijem zašto se kod ljudi koji ganjaju karijeru raspadaju brakovi i veze.. nema se puno vremena za zafrkanciju, u najbolju ruku quickie na radnom stolu i onda ju/ga pošalješ da skuha ručak. :D

 

BTW sada razumijem zašto Japanci fantaziraju o robo-partnerima.. upališ ju/ga kad ti treba izvršavanje bioloških/emocionalnih potreba, nakon toga samo pritisneš OFF. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2016 13:16 (Mayo).
14 godina
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Mayo kaže...

 

Name of the game je stalni upgrade znanja i vještina. Srednji sloj će najviše na#####. Najgore je što su se ljudi odučili od čitanja knjiga, ja primjerice kostantno imam neku knjgu u ruci... ali sigurno to više nije beletristika.. uglavnom su gramatike stranih jezika, viša matematika, statistika, programerski jezici.. mislim da razumijem zašto se kod ljudi koji ganjaju karijeru raspadaju brakovi i veze.. nema se puno vremena za zafrkanciju, u najbolju ruku quickie na radnom stolu i onda ju pošalješ da skuha ručak nastavi pisati dopise a ti odeš doma ženi na ručak. :D

 ispravio

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2016 13:18 (Ezio).
15 godina
offline
Robotska invazija na poslove počinje za pet godina
Mislim da je Hrvatska jedina zemlja na svijetu gdje se u raspravi o robotima pocne politici, tj. HDZ-u i SDP-u.
Jebo vas vise politika zajedno s njima.
Muka mi je vise na svakom jebenom forumu kako dode do njih. Vec sam slao pismo urednistvu Buga da se svako spominanje politike zabrani na forumu ali ni oni bas nemaju sluha.
Moj PC  
5 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Angus_Young kaže...

Izgleda mi da smo konaćno došli do dobrih temelja stvaranja socijalizma.

 je , tako su govorili besposlicari i ljencine kad su prvi liftovi proradili bez liftboya, namjerno spominjem liftboye jer neki paranoici su odbijali usluge lifta bez doticnog djecaka ; strah da ne prolete u nebesa ili podzemlje 

waaagh
7 godina
online
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
walentkane kaže...
Mislim da je Hrvatska jedina zemlja na svijetu gdje se u raspravi o robotima pocne politici, tj. HDZ-u i SDP-u.
Jebo vas vise politika zajedno s njima.
Muka mi je vise na svakom jebenom forumu kako dode do njih. Vec sam slao pismo urednistvu Buga da se svako spominanje politike zabrani na forumu ali ni oni bas nemaju sluha.

 Ali, onda će se rasprave prebaciti na ustaše-partizane

 

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
ELNinjo kaže...

AI my ass. Prije bih ja to nazvao umjetnom neinteligencijom. Pogledajte si npr. video igre - večina stvari je skriptirana. Gdje se to može nazvati inteligencijom? A kao vrlo unosna grana zabavne industrije. Ako je AI zakazao ovdje (gdje bi ju trebalo biti lakše implementirati jer nema direktne komunikacije sa korisnikom) zanima me kako bi to onda trebalo funkcionirati na drugim područjima. 

A kad je u pitanju sama vijest bila bi interesantnija kada bi bila u kontekstu koliko novih radnih mjesta roboti (tehnologija - zar ne?) generiraju. BTW, roboti i AI su dvije različite stvari.

Ono što ste zaboravili navesti je da ako novinski portali nastave s vijestima od kojih su večina neinventivne, neinformativne i needukativne - i njih će zamijeniti "AI".

Usporedujes AI u igrama koji se u 99% slucajeva svodi na obicno trazenje puta (engl. pathfinding) izmedu dvije tocke s umjetnom inteligencijom u ostalim granama. Zanima te kako bi izgledalo? Prevodis nekad nesto s Googleovim prevoditeljem? Koristis li trazilice (nebitno koje, DuckDuckGo ili Google ili Bing)? Koristis li mobitel (umjetna se koristi kod rasporedivanja protoka podataka medu cvorovima npr.)? Koristis li drustvene mreze, znas ono kad automatski raspozna gdje je osoba, a i tko je ona? Koristis usluge banaka (umjetna se koristi prilikom procjene rizika izdavanja kredita ili prilikom analize postoje li malverzacije)? Roboti u teskoj industriji? Mjenjaci u automobilima s automatskim mjenjacem (vjerovao ili ne, dobar dio proizvodaca koristi umjetnu u takvim mjenjacima)? Izrada rasporeda smjena u velikim poduzecima s cca 20k zaposlenih (da, tu se koristi umjetna inteligencija)? Koristis li elektronicku postu, a ne dobivas nezeljenu postu (mozes pogoditi, opet umjetna inteligencija)? Autonomni automobili, znas oni koji sami voze po cesti? U Japanu, ako se ne varam, neke relacije podzemne zeljeznice vozi umjetna. Pa u konacnici i pisanje vijesti koje si spomenuo. Sve umjetna inteligencija. A nabrojano je tek manji djelic toga.

 

Danas je AI u tolikoj primjeni da ljudi jednostavno uzimaju zdravo za gotovo sve sto im tehnologija nudi, a nemaju ni najmanjeg pojma da iza svega toga stoji neki oblik umjetne inteligencije. Pa kad te vec toliko zanima kako to funkcionira na drugim podrucjima, probaj koristiti nesto od nabrojanog i vidi kako radi.

Mayo kaže...
Name of the game je stalni upgrade znanja i vještina. Srednji sloj će najviše na#####. Najgore je što su se ljudi odučili od čitanja knjiga, ja primjerice kostantno imam neku knjgu u ruci... ali sigurno to više nije beletristika.. uglavnom su gramatike stranih jezika, viša matematika, statistika, programerski jezici.. mislim da razumijem zašto se kod ljudi koji ganjaju karijeru raspadaju brakovi i veze.. nema se puno vremena za zafrkanciju, u najbolju ruku quickie na radnom stolu i onda ju/ga pošalješ da skuha ručak. :D

Pa ti bi kao nekakvi zadrti kapitalista trebao znati da je upravo srednji sloj taj koji odrzava kapitalizam, bez njega ce se sve urusiti natrag na feudalizam.

warhammer kaže...

 je , tako su govorili besposlicari i ljencine kad su prvi liftovi proradili bez liftboya, namjerno spominjem liftboye jer neki paranoici su odbijali usluge lifta bez doticnog djecaka ; strah da ne prolete u nebesa ili podzemlje 

Usporedujes izum automatiziranog lifta s izumom koji ce u potpunosti promijeniti ljudsku buducnost. Vec danas smo na razini da su roboti sposobni zamijeniti dobar dio ljudske radne snage ako ne i vise. Nismo vise u 18.-19. stoljecu gdje je svjetska populacija bila oko 1.5 mlrd. i svijet je bio jedno izolirano mjesto. Danas je rijec o populaciji od 7.4 mlrd. i globalno povezanom svijetu. Naprosto je suludo usporedivati bilo koji izum iz proslosti s danasnjim izumom AI i robota.

 

Gotovo svaki novi izum do danas je generirao vise novih radnih mjesta, no sto ih je zamijenio. Kod umjetne inteligencije stvar je obrnuta - potencijalno udara na vise radnih mjesta nego sto ih moze stvoriti. Isto tako, prilike nisu iste. Danas je svijet suludo povezan, ljudi masovno migriraju, za 15 sati ti mozes biti na drugom kraju planeta.

 

Tako da je besmisleno AI usporedivati s izumom automatiziranog lifta koji radi bez liftasa u proslom stoljecu s tehnologijom koja ce izvrsiti najveci udar na ljudske poslove u povijesti u globalno povezanom svijetu u 21. stoljecu.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
maxym kaže...

 Socijalizam se pokazao kao neuspješan eksperiment i u sadašnjim uvjetima (jer centralno planiranje nije ni izbliza tako uspješno u reguliranju ponude i potražnje i određivanju cijena, kao 'dobro staro kapitalističko' tržište), tako da je mala vjerojatnost da bi mogao riješiti probleme koji će se pojaviti sa širenjem robotizacije.

 Za zakon ponude i potražnje moraš imat dvije strane koje imaju nešto ponuditi jedna drugoj i u ovisnosti koliko ko ulaže i koliko ko stvara nešto što je drugoj strani potrebno definira i vrijednost toga. Problem je što danas jedna strana ne stvara više vrijednost koja je potrebna drugoj. Mislim da je i to razlog zašto se svi oće prištekat na državnu sisu koja ljudima još uvijek daje fiktivnu vrijednost i čuva je na uštrb ostalih.
warhammer 
Nisam siguran dali se tvoj komentar odnosi na nas na forumu i kolegu koji je ostavio prvi post u ovoj temi.

16 godina
protjeran
offline
Re: Robotska invazija na poslove počinje za pet go
Angus_Young kaže...
.
Mislim da je i to razlog zašto se svi oće prištekat na državnu sisu koja ljudima još uvijek daje fiktivnu vrijednost i čuva je na uštrb ostalih.

 

 

To je model Rimskog carstva, nakon toga je došlo "mračno doba" gdje su se stanovnici Rimskog carstva civilizacijski vratili par tisućljeća unatrag.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice