Rusija bez Intela i AMD-a?

poruka: 21
|
čitano: 4.618
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija bez Intela i AMD-a?".
15 godina
offline
Rusija bez Intela i AMD-a?

World War III confirmed.

Moj PC  
4 12 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Dok Oleg ne komentira clanak - isti smatram lažnim
16 godina
neaktivan
offline
Rusija bez Intela i AMD-a?

da li se neko od vas mladjarije sjeca procesora Elbrus?

Radio na 700mhz kad je intel bio na 200. Ne treba podcjenjivati volju i znanje ruskih naucnika njima najvise fali novac a imperator putin, koji bi nam mogao svima zagorcati zivot, mracan lik skroz, ce obezbijediti sredstva da pokusa otrgnuti rusiju iz kandzi zapada po pitanju tehnologije. Nije dao ni trazilicu da preuzmu sad hoce procesore, od prije mijenja operativni sistem. Sta reci, nego covjek skontao vaznost nervnog sistema.

 
30 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rusija bez Intela i AMD-a?

Vjerovatno će radit na nuklearnu energiju i biti hlađen Votkom.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
29 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
ARM umjesto pravog x86 Intela ili AMD-a?
Ili RISC vs CISC?

Ne znam ako sam dobro napisal, ali je to opce moguce usporedivat?
15 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
NEW_MAN kaže...
ARM umjesto pravog x86 Intela ili AMD-a?
Ili RISC vs CISC?

Ne znam ako sam dobro napisal, ali je to opce moguce usporedivat?

 -sve je moguće, ali dali ima smisla... na kraju su jedino performanse/cijena/potrebe bitne (kao i kriterij da NSA nema pristup.. pa možemo dodati i neovisnost-suverenitet ili tvrdoglavu paranoju u te kriterije).

RISC i CISC su odavno 'nepostojeće' razlike, tj pentium je uveo dio risca/fpu.. stvar je filozofska do te mjere da dva identična CPUa možemo ofarbati raznim bojama i reči da su različiti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Rusija bez Intela i AMD-a?

Kina ima svoje satelite, rusi prave svoje procesore ... svi pametni se izoliraju od amerike i europe ...

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
20 2 hvala 0
15 godina
offline
Rusija bez Intela i AMD-a?

i Rusi i Kinezi (i mnogi ostali) imaju dovoljno resursa (i znanja) za načiniti procesor, već odavno. čudi da nisu već prije odmjerili Amerima od šake do lakta. osim toga, Ameri ionako zagovaraju konkurenciju i slobodu tržišta. eo im ga na. {#}

Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Bastardo kaže...

Kina ima svoje satelite, rusi prave svoje procesore ... svi pametni se izoliraju od amerike i europe ...

 

Da, kao na primjer: Sjeverna Koreja, Sirija, Afganistan, Kuba, Iran, Venezuela, Abhazija, Južna Osetija,  - sve od reda uspješne i "pametne" zemlje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 11:48 (weedos).
15 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
weedos kaže...
..Iran,...

 -upravo bi mogao biti novi saveznik ujka sema, kao što je to bio Irak ali s obnutim ulogama. ostale zemlje kao npr Venezuela.. pa to je sve od AlCaponea i 30tih, ... demokracija na djelu.

Ujko štiti svoje interese, nema tu 'pametnih' zemalja ako se slučajno nađu na nekoj zemljopisnoj dužini-širini ili resursu. Ujko je pametan, ostali su glupi, pa ne trebaju razvijati svoje znanje-tehnologiju nego će im ujo to (pro)dati? Kina, Indija, CCCP + lat.amerika...

 

btw, što s SpaceShutleom? Russi ih taxiraju? -ameri ne mogu ni u 'sveMIR' bez 'glupih taxista'?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 12:15 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Ajar kaže...

i Rusi i Kinezi (i mnogi ostali) imaju dovoljno resursa (i znanja) za načiniti procesor, već odavno. čudi da nisu već prije odmjerili Amerima od šake do lakta. osim toga, Ameri ionako zagovaraju konkurenciju i slobodu tržišta. eo im ga na. {#}

pa radit će ARM procesor a koliko znam ARM je britanska firma, nije da su nešto ekstra izmislili (nije ni Tajvan velesila a opet imaju firmu koja radi "svoje" procesore - MediaTek), a i koristiti će Linux - tvorac Linuxa je Finac/Amer (šta li) opet nigdje Rusa...

bolje je reći da se Rusi okreću otvorenim rješenjima i to je to, nego ih glorificirati za nešto za što nemaju zasluga.

www.pazii.com
15 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
luka28 kaže...
Ajar kaže...

i Rusi i Kinezi (i mnogi ostali) imaju dovoljno resursa (i znanja) za načiniti procesor, već odavno. čudi da nisu već prije odmjerili Amerima od šake do lakta. osim toga, Ameri ionako zagovaraju konkurenciju i slobodu tržišta. eo im ga na. {#}

pa radit će ARM procesor a koliko znam ARM je britanska firma, nije da su nešto ekstra izmislili (nije ni Tajvan velesila a opet imaju firmu koja radi "svoje" procesore - MediaTek), a i koristiti će Linux - tvorac Linuxa je Finac/Amer (šta li) opet nigdje Rusa...

bolje je reći da se Rusi okreću otvorenim rješenjima i to je to, nego ih glorificirati za nešto za što nemaju zasluga.

 

Slazem, i ima smisla. To je veliko trziste i postaje samo vece i nema smisla da u praksi samo jedna kompanija (Intel) drzi sve. Osim toga, koliko god ne volio Putina, tko ga moze kriviti kaj ne vjeruje americkim IT proizvodima? Al reko, politiku nastranu, ima smisla i ekonomski jer je samo Ruska administracija ogroman potrosac IT proizvoda i ako mogu sloziti svoje "custom" jeftinije rjesenje svakako bi trebalo. Na kraju i Google i Facebook dizajniraju sami svoj hardware, doduse ne same CPU ali ne zato jer ne bi mogli.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Ajar kaže...

i Rusi i Kinezi (i mnogi ostali) imaju dovoljno resursa (i znanja) za načiniti procesor, već odavno. čudi da nisu već prije odmjerili Amerima od šake do lakta. osim toga, Ameri ionako zagovaraju konkurenciju i slobodu tržišta. eo im ga na. {#}

 

Da, ali danas procesore radi svega nekoliko firmi, a 99.9999% ih se bazira na x86, ARM ili MIPS jezgrama. U 8 i 16 bit segmentu imamo nekoliko firmi, ali na 32 bita gotovo sve je na gore spomenutim. Ima izuzetaka ali se radi o DSPovima i custom rjesenjima.

 

Danas napraviti "vlastiti procesor" je investicija od par tisuca USD za kupnju FPGA "compilera". Ima FPGAova koji u sebi imaju processor core, a periferija se "isprogramira" i imas vlastiti CPU (SoC).

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?

Eh Luka, imas ruski MIG na avataru ,a  ipak si se naljutio na Ruje. {#}

11 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Barbarosa kaže...

da li se neko od vas mladjarije sjeca procesora Elbrus?

Radio na 700mhz kad je intel bio na 200. Ne treba podcjenjivati volju i znanje ruskih naucnika njima najvise fali novac a imperator putin, koji bi nam mogao svima zagorcati zivot, mracan lik skroz, ce obezbijediti sredstva da pokusa otrgnuti rusiju iz kandzi zapada po pitanju tehnologije. Nije dao ni trazilicu da preuzmu sad hoce procesore, od prije mijenja operativni sistem. Sta reci, nego covjek skontao vaznost nervnog sistema.

Sjecam se ja. Intel pokupio IP i vecinu inzinjera jos 2004...

16 godina
protjeran
offline
Rusija bez Intela i AMD-a?

cini mi se da vecina hrvata zeli i podrzava monarhisticki totalitarizam  kulta licnosti ,,caristicke,, Rusije  ili pravovjerni semitski monoteizam  wahabija  sa bliskog istoka od americke totalitarne kapitalisticke megakorporacijske demokracije EU i USA-a

 

ja bih radije novi poredak u reziji amerike i NATO-a , a vi kako god zelite,nabijte si turbane,ili pustite ruske uspaljene bojovnike da vam prave potomke , sretno ljudi !

 
3 10 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Van_Blaster kaže...

cini mi se da vecina hrvata zeli i podrzava monarhisticki totalitarizam  kulta licnosti ,,caristicke,, Rusije  ili pravovjerni semitski monoteizam  wahabija  sa bliskog istoka od americke totalitarne kapitalisticke megakorporacijske demokracije EU i USA-a

 

ja bih radije novi poredak u reziji amerike i NATO-a , a vi kako god zelite,nabijte si turbane,ili pustite ruske uspaljene bojovnike da vam prave potomke , sretno ljudi !

pročitaj si 1984. od orwella, možda se i predomisliš

15 godina
neaktivan
offline
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
Barbarosa kaže...

da li se neko od vas mladjarije sjeca procesora Elbrus?

Radio na 700mhz kad je intel bio na 200. Ne treba podcjenjivati volju i znanje ruskih naucnika njima najvise fali novac a imperator putin, koji bi nam mogao svima zagorcati zivot, mracan lik skroz, ce obezbijediti sredstva da pokusa otrgnuti rusiju iz kandzi zapada po pitanju tehnologije. Nije dao ni trazilicu da preuzmu sad hoce procesore, od prije mijenja operativni sistem. Sta reci, nego covjek skontao vaznost nervnog sistema.

 

Pa da, izgleda da se Bug autori međusobno ne čitaju, a ni rusi izgleda nemaju pojma da imaju procesor:)
http://www.bug.hr/vijesti/novi-ruski-procesor-posluzitelje/132789.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
NEW_MAN kaže...
ARM umjesto pravog x86 Intela ili AMD-a?
Ili RISC vs CISC?

Ne znam ako sam dobro napisal, ali je to opce moguce usporedivat?

Ovisi na koju ARM kombinaciju misliš,Izlanuo se no kad pogledaš Apple A7 ARM proc i kakve performanse ima u usporedbi navedenim X86 procom onda ti je sve jasno.Na kraju si moš postavit samo jedno pitanje, kakve bi bile performanse Apple A7 proca da slučajno ima četri jezgre na 1.3ghz?Kaj se tiče tog Apple A7 proca, jedna njegova jezgra je po jačini ili IPC usporediva sa jednom Intel Ivy Bridge CPU jezgrom. Smijeh

 

 

- Apple ARM A7 Dual Core 1.3ghz

 

- Intel BayTrail Atom Z3770 Quad Core 1.5ghz/Turbo 2.4ghz

 

http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review/5

 

http://www.extremetech.com/computing/179473-apples-a7-cyclone-cpu-detailed-a-desktop-class-chip-that-has-more-in-common-with-haswell-than-krait

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 14:03 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rusija bez Intela i AMD-a?
) kaže...

Eh Luka, imas ruski MIG na avataru ,a  ipak si se naljutio na Ruje. {#}

ništa se ja ne ljutim na Ruse daleko od toga, iskreno zaboli me i za jedne i za druge najbitnija mi je moja guzica :) ali samo sam realan, ljudi kažu ruski procesor i ruski OS a kad ono procesor britanski a OS američki... to što ga rusi malo prefarbaju i krenu štancat ne znači da su nešto ekstra napravili, a vjerojatno ga rusi neće ni proizvodit nego neki slabo plaćeni kinezi ;)

www.pazii.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice