Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

poruka: 73
|
čitano: 6.677
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija pokreće vlastitu Wikipediju".
15 godina
neaktivan
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Čekaj malo, kome to oni se**. Pa rusku verziju Wikipedije pišu sami Rusi ili je stvar o tome da ju nisu dovoljno "domoljubno" napisali.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
1 5 hvala 1
14 godina
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Svaki Cigo svoga konja hvali ili hvalite me usta moja. {#}

Doduše ne krivim ga. Neke verzije Wikipedije su stvarno loše a često i opasno netočne. Da ne idem dalje zadržat ću se na relaciji EN-HR-SR. Trebalo bi na neki način usaglasiti sve verzije, tako da svaka bude otprilike samo prijevod ostalih. Ne mislim da treba autor svih biti isti, ali bar da količina informacija na engleskom bude ista kao i na hrvatskom. Smiješno je kada otvorim EN verziju za neki naš grad ili važan događaj dobijem neku ultra kompresiranu verziju. Strancima koji žele nešto saznati o HR je beskorisna. Budimo realni, većina korisnika će u Google rezultatima pretrage prvo otvoriti Wikipedia članak. O prethodnim ratovima i režimima neću govoriti, jer postoji 100 verzija i svatko piše ono što mu odgovara. A pošto kod nas to ni stručnjaci među sobom nisu riješili, urednici Wikipedije su bespomoćni.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
14 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Čovjek je predoslovno shvatio onu da "Svatko ima svoju istinu", ne shvaćajući da su činjenice jedno, a "istina" (s razlogom u navodnicima) nešto drugo.

 

uss kaže...

Smiješno je kada otvorim EN verziju za neki naš grad ili važan događaj dobijem neku ultra kompresiranu verziju. Strancima koji žele nešto saznati o HR je beskorisna.

Strancima koji žele nešto saznati o HR, HR verzija je još beskorisnija jer tu postoji i jezična barijera. {#} Dakle, rješenje nije alternativna Wikipedija, nego dopunjavanje članaka na engleskoj Wikipediji. Jedina svrha alternativne Wikipedije je manipulacija podacima, odnosno pisanje "svoje istine", kao što se i na našoj Wikipediji piše "naša istina".

 
14 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Što dobiva manipulacijom povijesnih podataka tj. "svoje istine" u svojoj zemlji - NIŠTA ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 20:01 (ARES4).
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
mbaksa kaže...

Čovjek je predoslovno shvatio onu da "Svatko ima svoju istinu", ne shvaćajući da su činjenice jedno, a "istina" (s razlogom u navodnicima) nešto drugo.

 

Svatko ima  svoje cinjenice i svoje istine.

Ne kaze se bezveze da ljudi najcesce vide samo ono sto zele vidjeti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
ARES4 kaže...

Što dobiva manipilacijom povijesnih podataka tj. "svoje istine" u svojoj zemlji - NIŠTA ....

 

Dobija sto god pozeli. Primjera je bezbroj u bilo kojoj zemlji svijeta.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...
ARES4 kaže...

Što dobiva manipilacijom povijesnih podataka tj. "svoje istine" u svojoj zemlji - NIŠTA ....

 

Dobija sto god pozeli. Primjera je bezbroj u bilo kojoj zemlji svijeta.

Na koju foru dobija samo mi to objasni. 90% Hrvata nista ne zna o Rusiji. Evo kako je vide :Sibir led hladno dobri sa Srbima zlo vodka i to je to... A politiku nebi gledali, mi kupujemo najgoru americku opremu ,a rusi nam nude normalno oruzje ,ali ne NATO kaze nesmijete kupiti to bla bla i mi sad imamo smece.Svo oruzje smo dali BESPLATNO jer je NATO tako rekao za borbu protiv "ISILA". Koliko placamo clanstvo u NATOu ? eto toliko o politici nasoj ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 20:11 (ARES4).
15 godina
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

(ras)putina i njegove vizije davno su opjevali: 

. bit će zanimljiva ta њикипедијушка, ako niš drugo za još koju temu na forumu. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
ARES4 kaže...

Na koju foru dobija samo mi to objasni. 90% Hrvata nista ne zna o Rusiji. Evo kako je vide :Sibir led hladno dobri sa Srbima zlo vodka i to je to... A politiku nebi gledali, mi kupujemo najgoru americku opremu ,a rusi nam nude normalno oruzje ,ali ne NATO kaze nesmijete kupiti to bla bla i mi sad imamo smece.Svo oruzje smo dali BESPLATNO jer je NATO tako rekao za borbu protiv "ISILA". Koliko placamo clanstvo u NATOu ? eto toliko o politici nasoj ....

 

90% hrvata nezna skoro pa nista o Hrvatskoj prije 90', a oni koji znaju danas se prave blesavi.

Glupo je ocekivati da znaju nesto o Rusiji.

 

Ovu rusku wikipediju komotno mozes usporediti sa RT-om. Kontrolirani medij, dok recimo wikipedija to nije.

Dovoljno ti je da pogledas sto se na nasoj wikipediji pise pa ce ti biti jasno kakvih sve "revizora" povijesti ima.

 

I za kraj, ovi potezi se rade kao dugorocni plan. Nemoj ih tretirati kao novinsko izdanje ili tjednik. Puna snaga ovog poteza dolazi do izrazaja za 10tak godina.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Bitno da se piše...

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...
mbaksa kaže...

Čovjek je predoslovno shvatio onu da "Svatko ima svoju istinu", ne shvaćajući da su činjenice jedno, a "istina" (s razlogom u navodnicima) nešto drugo.

 

Svatko ima  svoje cinjenice i svoje istine.

Ne kaze se bezveze da ljudi najcesce vide samo ono sto zele vidjeti.

Mislim da ne shvaćaš što znače riječi činjenica i istina. {#}

15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
mbaksa kaže...

Mislim da ne shvaćaš što znače riječi činjenica i istina. {#}

 

Nisi ti mene shvatio.

Kada se politika umijesa,  znacenja rijeci mijenjaju se prema potrebi.

Prave cinjenice oko ove zbrke na istoku ce se ustanoviti za 50tak godina ( ako i onda).

 

Trenutno samo dvije cinjenice postoje iz Ukrajine i Rusije. Jedna je da se vodi oruzani sukob, a druga je da je MH17 pao.

Ostatak je podlozan razlicitoj interpretaciji prema gore spomenutoj zelji sto se zeli cuti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

rusima očito ne odgovara isitna o ukrajini to jest da su agresori a ne borci protiv fašizma za to im wikipedija ne paše

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 22:50 (blackalbum).
Moj PC  
2 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
blackalbum kaže...

rusima očito ne odgovara isitna o ukrajini to jest da su agresori a ne borci protiv fašizma za to im wikipedija ne paše

Znatizelje radi, kako znas sto je istina?

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...
blackalbum kaže...

rusima očito ne odgovara isitna o ukrajini to jest da su agresori a ne borci protiv fašizma za to im wikipedija ne paše

Znatizelje radi, kako znas sto je istina?

 

 

Pa kako nece znati procitao je u 24sata {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...
blackalbum kaže...

rusima očito ne odgovara isitna o ukrajini to jest da su agresori a ne borci protiv fašizma za to im wikipedija ne paše

Znatizelje radi, kako znas sto je istina?

 

 

Koliko ja znam Krim je do prije par mj bio u sastavu Ukrajine, sad više nije. Situacija u Ukriajini je identična situaciji kod nas 91. Imaš Ukrajinu/Hrvatsku u kojoj nacionalna manjina Srbi/Rusi koja čini značajniju brojku izvodi nekakvu balvan revoluciju i gdje matična zemlja podpomaže pobunjenike i u nekim djelovima direktno djeluje na prostoru te države.

14 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
ARES4 kaže...

A politiku nebi gledali, mi kupujemo najgoru americku opremu ,a rusi nam nude normalno oruzje ,ali ne NATO kaze nesmijete kupiti to bla bla i mi sad imamo smece.Svo oruzje smo dali BESPLATNO jer je NATO tako rekao za borbu protiv "ISILA". Koliko placamo clanstvo u NATOu ? eto toliko o politici nasoj ....

Daj molim te. Nemoj pisat o nečemu što ne znaš/ne razumiješ.

Rodina nema važnijih partnera nego Hrvatsku koji su politički puno bliži njoj nego mi.

Naravno da ako smo u NATO savezu i ako su tenzije na relaciji NATO-Rodina uvijek prisutne, da će netko pametan reći da ne nabavljaš kritičnu opremu, pogotovo onu koja ti treba služit za obranu gu*ice, iz suprotnog tabora.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
BlackDog22 kaže...
syncmaster245b kaže...
blackalbum kaže...

rusima očito ne odgovara isitna o ukrajini to jest da su agresori a ne borci protiv fašizma za to im wikipedija ne paše

Znatizelje radi, kako znas sto je istina?

 

 

Koliko ja znam Krim je do prije par mj bio u sastavu Ukrajine, sad više nije. Situacija u Ukriajini je identična situaciji kod nas 91. Imaš Ukrajinu/Hrvatsku u kojoj nacionalna manjina Srbi/Rusi koja čini značajniju brojku izvodi nekakvu balvan revoluciju i gdje matična zemlja podpomaže pobunjenike i u nekim djelovima direktno djeluje na prostoru te države.

Koliko si ti video uradka pogledao s ratista u Ukrajni?? Da se razumijemo meni je žao ljudi koji su poginuli ali prava se istina ne govori imamo 3 mišljena u Ukrajni 1. Da se Ukrajna priključi NATO savezu i EU 2.Da se Ukrajna priključi i stane uz Rusiju i 3.Da Ukrajna postane nezavisna i da ne ovisi o nikome (za to sam ja)   

Ono što sam dosad vidio i pročitao s raznih izvora došao sam do zakljucka da pojedinci provociraju rat radi svojih osobnih ciljeva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
ARES4 kaže...

Koliko si ti video uradka pogledao s ratista u Ukrajni?? Da se razumijemo meni je žao ljudi koji su poginuli ali prava se istina ne govori imamo 3 mišljena u Ukrajni 1. Da se Ukrajna priključi NATO savezu i EU 2.Da se Ukrajna priključi i stane uz Rusiju i 3.Da Ukrajna postane nezavisna i da ne ovisi o nikome (za to sam ja)   

Ono što sam dosad vidio i pročitao s raznih izvora došao sam do zakljucka da pojedinci provociraju rat radi svojih osobnih ciljeva.

Ne znam kako to mjenja činjenicu da je Rusija izvršila agresiju na suverenu zemlju i aneksirala dio njenog teritorija? 

 

p.s. i da dio stanovništva Ukrajine, ruske nacionalnosti, ne priznaje vlast u Kijevu i traži odcjepljenje dijela teritorija od matice zemlje? I priključenje matičnoj zemlji. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 23:42 (BlackDog22).
9 godina
protjeran
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Putinopedija, jedva cekam.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

BlackDog22 Da ne bih pisao gluposti i ,jer nemam dovoljno informacija ne mogu ti odgovoriti na to pitanje. Imam svoje misljenje u vezi toga ,ali ne mogu podkrijepiti dokazima. 

 

15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
BlackDog22 kaže...

 

Koliko ja znam Krim je do prije par mj bio u sastavu Ukrajine, sad više nije. Situacija u Ukriajini je identična situaciji kod nas 91. Imaš Ukrajinu/Hrvatsku u kojoj nacionalna manjina Srbi/Rusi koja čini značajniju brojku izvodi nekakvu balvan revoluciju i gdje matična zemlja podpomaže pobunjenike i u nekim djelovima direktno djeluje na prostoru te države.

 

Onda ne znas puno, jer je Krim bio Ruski do1954. Po nalogu tadasnjeg predsjednika SSSR-a Nikite Hruscova, premjesten je iz sastava Rusije  u sastav Ukrajine iz cistih administrativnih razloga.

 

Koliko vidim, poznavanje povijesti ti ne seze dublje od balvan revolucije pa tako da ne vjerujem da si upoznat sa cinjenicom da je na gotovo identican nacin Istra usla u sastav Hrvatske/Jugoslavije kao i Krim ove godine pod Rusiju.

Zelis li reci da bi trebali vratiti Istru i dijelove Dalmacije Italiji?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 0:16 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...
BlackDog22 kaže...

 

Koliko ja znam Krim je do prije par mj bio u sastavu Ukrajine, sad više nije. Situacija u Ukriajini je identična situaciji kod nas 91. Imaš Ukrajinu/Hrvatsku u kojoj nacionalna manjina Srbi/Rusi koja čini značajniju brojku izvodi nekakvu balvan revoluciju i gdje matična zemlja podpomaže pobunjenike i u nekim djelovima direktno djeluje na prostoru te države.

 

Onda ne znas puno, jer je Krim bio Ruski do1954. Po nalogu tadasnjeg predsjednika SSSR-a Nikite Hruscova, premjesten je iz sastava Rusije  u sastav Ukrajine iz cistih administrativnih razloga.

 

Koliko vidim, poznavanje povijesti ti ne seze dublje od balvan revolucije pa tako da ne vjerujem da si upoznat sa cinjenicom da je na gotovo identican nacin Istra usla u sastav Hrvatske/Jugoslavije kao i Krim ove godine pod Rusiju.

Zelis li reci da bi trebali vratiti Istru i dijelove Dalmacije Italiji?

Kakve to veze opet ima s činjenicom da je Krim do prije par mj bio u sastavu Ukrajine, a zatim ga je aneksirala Rusija? S tim da ti za Istru i Dalmaciju nije istina pošto je Krim prošao kroz klasičnu aneksiju, dok se Istra pripojila Hrvatskoj direktnim pregovorima tada dviju zainteresiranih strana. A i ti pregovori su vođeni nakon što je Italija metodom vojnog plijena okupirala zemlje koje su do tad bile u sastavu Austro-ugarske, to jest Hrvatske.

 

No opet kakve to sve veze ima, ako ćemo se vračati dovoljno daleko u prošlost židovi žive na području današnje palestine još kad nije postojala vjera na čijim temeljima je nastala vjera prema kojoj je nastala današnja nacija Palestina, pa što to znači da židovi danas (i kroz sve one njihove ratove od prije 50 godina) ne vrše agresiju nad Palestincima i Palestinom (iako ta država u principu još/za sad ni ne postoji).

 

Uglavnom Rusija je silom i jednostrano mjenjala nešto što se temeljilo na nekakvim uzajamnim dogovorima. To se smatra agresijom. Čak i kod pripojavanja Istre i Dalmacije Italiji možemo pričat o ugovorima/dogovorima (ako zažmirimo na jedno oko) no ovo je čisto bio jednostrani akt po sistemu ko nam što može (što se Rusija nikad ne bi usudila napraviti da je Ukrajina bila članica NATO-a).

15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Rusija se ne bi niti ponasala ovako da su se svi drzali dogovora. Kada se SSSR raspadao jedan od dogovora sa zapadom je i bio da se NATO nece siriti na zemlje bivseg Varsavskog pakta. Vidi se koliko je dogovor ispostovan. Sada joj zele ga nabiti uz samu granicu i ova ruska reakcija je posve ocekivana.

 

Talijani su poslije WW2 mogli birati da li ce odustati od Istre ili ce jos izgubiti i Trst, tako zaboravi price kako se teritorij predaje bez nekog vida (pri)sile.

 

I na kraju imamo svjezi primjer Kosova. Jednostrano se odcijepio od Srbije, uz svesrdnu pomoc zapada i americke avijacije.

 

Imam osjecaj da cijelu situaciju promatras sa moralnog stajalista, no nazalost sve je to pitanja interesa i koliko taj interes mozes poduprijeti silom. Nemojmo se zavaravati niti misliti da postoje dobre i lose strane. Nema crno-bijelo, samo nijanse sivoga.

 

 

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
syncmaster245b kaže...

Rusija se ne bi niti ponasala ovako da su se svi drzali dogovora. Kada se SSSR raspadao jedan od dogovora sa zapadom je i bio da se NATO nece siriti na zemlje bivseg Varsavskog pakta. Vidi se koliko je dogovor ispostovan. Sada joj zele ga nabiti uz samu granicu i ova ruska reakcija je posve ocekivana.

 

Talijani su poslije WW2 mogli birati da li ce odustati od Istre ili ce jos izgubiti i Trst, tako zaboravi price kako se teritorij predaje bez nekog vida (pri)sile.

 

I na kraju imamo svjezi primjer Kosova. Jednostrano se odcijepio od Srbije, uz svesrdnu pomoc zapada i americke avijacije.

 

Imam osjecaj da cijelu situaciju promatras sa moralnog stajalista, no nazalost sve je to pitanja interesa i koliko taj interes mozes poduprijeti silom. Nemojmo se zavaravati niti misliti da postoje dobre i lose strane. Nema crno-bijelo, samo nijanse sivoga.

 

 

 

 

 

Pretpostavio si nešto, a nisi ni pitao. Kosovo nema niti je ikad imalo ikakve temelje da se odvoji od Srbije i samostalno kosovo je panična reakcija zapada prema Srbiji da im se slučajno ne dogodi novi rat/genocid u srcu Europe, pa su našli ovo kvazi rješenje gdje priznaju nezavisno Kosovo, a onda brane jednoj nezavisnoj državi da se udružuje (s Albanijom), što je van pameti i praktički priznanje licemjerja. 

 

A Rusija je Krim mogla rješit i na puno elegantniji način. Mogla je ucjeniti/trgovat s ukrajinom za Krim u zamjenu za energente. No oni su ovo htjeli. Htjeli su pokazat zube i htjeli su da svi vide kako su oni pokazali zube. 

13 godina
neaktivan
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Na Krimu je bio referendum.A u Ukrajini su u to vrijeme hodali ljudi zaluđeni desnim sektorom koji su još imali i znakovlje bivšeg Njemačkog SS-a.Da ne velim da su iz Desnog sektora na Majdanu još streljali vlastitog prosvjednika snajperom zato da se rulja više naljuti na policiju.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju
g12356 kaže...

Na Krimu je bio referendum.A u Ukrajini su u to vrijeme hodali ljudi zaluđeni desnim sektorom koji su još imali i znakovlje bivšeg Njemačkog SS-a.Da ne velim da su iz Desnog sektora na Majdanu još streljali vlastitog prosvjednika snajperom zato da se rulja više naljuti na policiju.

Tekst na ruskoj wikipediji će vjerojatno glasit tako.

Uskoro će ukinuti pristup internetu te složit svoj internet i vratit se u svoju mračnu prošlost SSSR-a. Ionako je Putin KGB-ov sin, a ljudi se ne mijenjaju.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 4:46 (zerocool12).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

ja sam živio i u rusiji i u ukrajini. ovo u Ukrajini nije etnički rat kao kod nas. Po Kijevu i po cijeloj Ukrajini i danas se normalno priča ruski. Fašizma i anti semitizma uopće nema a ono što je prikazano od strane RT i ostalih pamfleta je izvađenono van konteksta ili preuvečičano. Po toj logici i mi smo svi bili Ustaše 91. Desni Sektor je na izborima prije mjesec dana dobio nešto više od 1%glasova.

 

putinopedia se radi da bi se i dalje moglo držati vlastiti narod pod kontrolom. Zato je i Putin kaznio Ukrajince jer se užasava svog Majdana kojeg je pokušao zaustaviti snajeperima ali nije uspio. Vjerujte mi znam mentalitet i jednih i drugih i nitko od vas kad bi probali i jednu i drugu zemlju nikad ne bi izabrali Moskvu neg Kijev. i usput Ukrajina je IT eldorado sa gomilom IT stručnjaka koji su cijenjeni u svijetu i sa izuzetno brzim internetom u zemlji.

 

Slava Ukrajini

15 godina
offline
Re: Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

SAD-e i EU su zakuhali Euro Maidan, a Rusija Donbas i aneksiju Krima kao odg. na to. Još početkom 90-tih SAD-e je obećao Rusiji da se NATO neće širiti prema Rusiji i za to imate novinske članke, ali kao što vidite, obećanje je bilo lažno, a sad pročitajte što je rekao čovjek koji je napravio da Kina bude ono što je danas. Ratni je zločinac, ali mu čak i u 91 godini mozak radit 300 na sat. http://www.washingtonpost.com/opinions/henry-kissinger-to-settle-the-ukraine-crisis-start-at-the-end/2014/03/05/46dad868-a496-11e3-8466-d34c451760b9_story.html

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
9 godina
neaktivan
offline
Rusija pokreće vlastitu Wikipediju

Ministarstvo istine

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice