I Rusija protiv bitcoina

poruka: 28
|
čitano: 3.163
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Rusija protiv bitcoina".
13 godina
offline
I Rusija protiv bitcoina

Korištenjem bitcoina, navodi se u priopćenju, pojedinci i organizacije mogu lako biti uvučeni u ilegalne aktivnosti. 

Za razliku od korištenja "pravog" novca gdje pojedinci i organizacije nikako ne mogu biti uvučeni u ilegalne aktivnosti. A, upravo zbog tog razloga, kriminalnih aktivnosti bilo kakve vrste, bilo gdje u svijetu, uopće nije bilo sve do pojave bitcoina...

 
36 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
I Rusija protiv bitcoina

Potpuna glupost. kolega gore je sve rekao.

Rage Against the Machine i Limp Bizkit <3
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I Rusija protiv bitcoina

Zašto jednostavno Europska Komisija ne zabrani korištenje Bitcoina na razini Europske Unije, a sve aktivnosti vezane za njegovo korištenje tretira gospodarskim kriminalom i najstože kažnjava?

 
8 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
kipo kaže...

Korištenjem bitcoina, navodi se u priopćenju, pojedinci i organizacije mogu lako biti uvučeni u ilegalne aktivnosti. 

Za razliku od korištenja "pravog" novca gdje pojedinci i organizacije nikako ne mogu biti uvučeni u ilegalne aktivnosti. A, upravo zbog tog razloga, kriminalnih aktivnosti bilo kakve vrste, bilo gdje u svijetu, uopće nije bilo sve do pojave bitcoina...

Ali ne citas s razumijevanjem. Kada se nesto ne kontrolira (i nemoze) to je raj za kriminal. Zasto bi jedan kriminalac vise ikad koristio pravi novac kojemu i baba s placa moze uci u trag, kad moze koristiti supertajan bitcoin? To je problem. 

Cak je i Linic izjavil "da nema kontrole, krao bih". Ko zna, mozda i nasa vlada koristi bitcoin a da nemamo pojma :)

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
protjeran
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Sinatra kaže...

Zašto jednostavno Europska Komisija ne zabrani korištenje Bitcoina na razini Europske Unije, a sve aktivnosti vezane za njegovo korištenje tretira gospodarskim kriminalom i najstože kažnjava?

zasto bi ga zabranila kad on kao valuta i ne postoji,

ja i ti mozemo trgovati cungalungama ako hocemo,

ali sve sta ide prema drzavi, od poreza, iznosa na racunu i ostaloga placanja mora biti u realnoj valuti

10 godina
protjeran
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
A narod je takav, da kad jedom bitcoin propadne, tuzit ce drzavu - jer ih nije zastitila...
14 godina
offline
I Rusija protiv bitcoina

To sve je bilo slično dok je nastao i ovakav novac kojeg danas poznajemo. Svaki čovjek si je mislio kak može komad papira zamjenit moju kokoš ili nešto slično. Neće taj bitcoin propast samo tako.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
6 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I Rusija protiv bitcoina

Kome idu pare kad se stvaraju novi bit coini? Dobivaju ih korisnici koji ih kopaju.

Kome idu pare kad ih centralna banka izdaje? Stanovnicima države sigurno ne.

I normalno onda da im nije u interesu. A da ne spominjem muke što se nemože nadzirat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 14:00 (axos).
 
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
axos kaže...

Kome idu pare kad se stvaraju novi bit coini? Dobivaju ih korisnici koji ih kopaju.

Kome idu pare kad ih centralna banka izdaje? Stanovnici države sigurno ne.

I normalno onda da im nije u interesu. A da ne spominjem muke što se nemože nadzirat.

 

LOL? A kome bi išli? Što ti plaću matera i otac dobiju u vrećama krumpira? Novci odlaze onima koji ih zarade na ovaj ili onaj način. Kod bitcoina kur.ca ne radiš osim što trošiš struju i stvaraš imaginarnu virtualnu valutu.

 

Kriste, daj se suzdržite, il bar pročitajte nešto o temi novca prije svjetskih provala.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
12 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Gremlin144 kaže...

To sve je bilo slično dok je nastao i ovakav novac kojeg danas poznajemo. Svaki čovjek si je mislio kak može komad papira zamjenit moju kokoš ili nešto slično. Neće taj bitcoin propast samo tako.

 

Neće, ali neće se ni afirmirati i konačno zamjeniti papirnu valutu sve dok se ne bude moglo kontrolirati izdavanje. Inače bi se dogodila inflacija 100 puta gora nego što je sada.Svi bi rudarili 0-24, bilo bi bitcoina na bacanje, iako postoji shema da što ga više ima teže se rudari.

 

Na kraju taj isti bitcoin ne bi vrijedio pišljiva boba.

 

I dalje je bitcoin nepoznata stvar kod običnog čovjeka, nitko nema povjerenja da taj bitcoin ima neku vrijednost.

 

Stvar rudarenja - bitcoin se sve teže rudari jer ga ima sve više. Za rudarenje trebaju veća sredstva - samo si bogatiji mogu priuštiti stvaranje novih. Tko će normalan mjenjati jedan neravnomjeran sustav papirnog novca za jedan 100x gori virtualni zbog nepostojanja kontrole?

o/
16 godina
offline
I Rusija protiv bitcoina

A novac se kao kontrolira? Da se kontrolira ne bi postojali tajni računi, švicarska, bogatuni, iz hrvatske ne bi nestalo preko 20 milijardi eura... puste političke priče za djecu.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
I Rusija protiv bitcoina

kriminal tipa balkanski gospodarski kriminal aka privatizacija nema nikakve veze se kontrolom valute, tj. kontrola devalvacije, inflacije itd.

 

To što je netko maznuo 20 mlrd kn, ne ujteče na količinu novca u ukupnom optjecaju.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
skilly kaže...
A narod je takav, da kad jedom bitcoin propadne, tuzit ce drzavu - jer ih nije zastitila...

To si u pravu. Ako (kad?) pukne BitCoin mjehur, onima koji izgube pare bit će krivi svi (uključujući i državu) osim njih samih.

axos kaže...

Kome idu pare kad se stvaraju novi bit coini? Dobivaju ih korisnici koji ih kopaju.

Kome idu pare kad ih centralna banka izdaje? Stanovnicima države sigurno ne.

I normalno onda da im nije u interesu. A da ne spominjem muke što se nemože nadzirat.

Kada centralna banka izdaje pare, većinom ide u javnu potrošnju koja je svugdje korumpirana, manje ili više. Uglavnom zloupotreba ekonomske potrebe za blagom inflacijom. BitCoin je po svojoj prirodi deflatoran, i ako se u ovom obliku počne masovno primjenjivati vodi velikoj depresiji (kao onoj početoj 1929). Naravno državu boli što ne mogu kontrolisati valutu i nametati mnoštvo vrsta poreza (od transakcijskog do konverzijskog), te što će to koštati mnogo nepotrebnih radnih mjesta u bankarskom sektoru koji ima pravo jake lobije u svim državama.

这是我的个性签名
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
stickman1 kaže...
axos kaže...

Kome idu pare kad se stvaraju novi bit coini? Dobivaju ih korisnici koji ih kopaju.

Kome idu pare kad ih centralna banka izdaje? Stanovnici države sigurno ne.

I normalno onda da im nije u interesu. A da ne spominjem muke što se nemože nadzirat.

 

LOL? A kome bi išli? Što ti plaću matera i otac dobiju u vrećama krumpira? Novci odlaze onima koji ih zarade na ovaj ili onaj način. Kod bitcoina kur.ca ne radiš osim što trošiš struju i stvaraš imaginarnu virtualnu valutu.

 

Kriste, daj se suzdržite, il bar pročitajte nešto o temi novca prije svjetskih provala.

 Triba bi ti pročitat nešto. Ne govorim o novcu koji je u opticaju nego o dodatnom emitiranju novca u sustav.

Bitcoin ima ugrađeni sustav koji kontrolira količinu novca u opticaju, a porast količine novca u opticaju se smanjuje svake dvije godine.

Dok u relanom novcu ti ne znaš u naprijed da li će količina novca u opticaju rast ili se smanjivat dok HNB to ne kaže.

15 godina
offline
I Rusija protiv bitcoina

Koji debili pišu ove vijesti, pa ovo je prastara vijest. Ajd da su barem prenjeli ovo sranje za Mt. Gox ali ovo s rusijom je prastara vijest. Kontam da će vijest za Mt. Gox ovi debili objaviti tek za dva tri tjedna. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 14:43 (Gajotres).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Gajotres kaže...

Koji debili pišu ove vijesti, pa ovo je prastara vijest. Ajd da su barem prenjeli ovo sranje za Mt. Gox ali ovo s rusijom je prastara vijest. Kontam da će vijest za Mt. Gox ovi debili objaviti tek za dva tri tjedna. 

diši diši, herc će te strefiti...

 

al si se nabrijao, kao da ti život o tome ovisi ffs...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
rustweaver kaže...
Gajotres kaže...

Koji debili pišu ove vijesti, pa ovo je prastara vijest. Ajd da su barem prenjeli ovo sranje za Mt. Gox ali ovo s rusijom je prastara vijest. Kontam da će vijest za Mt. Gox ovi debili objaviti tek za dva tri tjedna. 

diši diši, herc će te strefiti...

 

al si se nabrijao, kao da ti život o tome ovisi ffs...

Ne život ali grafičke kartice da :) otplatit ću ih tek za nekih dva tri mjeseca 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina

Rudaranjem sigurno nećeš, ta je baba odavno prošla. Postoje kudikamo ozbiljniji strojevi za rudarenje...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
rustweaver kaže...

Rudaranjem sigurno nećeš, ta je baba odavno prošla. Postoje kudikamo ozbiljniji strojevi za rudarenje...

Ermmmm not, ne postoje. Scrypt ASIC-i izlaze tek polvinom godine, a ostale crypto valute su cijenom vezane za BTC. Zato i jesam naglasio grafičke kartice. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 14:39 (Gajotres).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Apachy kaže...

Neće, ali neće se ni afirmirati i konačno zamjeniti papirnu valutu sve dok se ne bude moglo kontrolirati izdavanje. Inače bi se dogodila inflacija 100 puta gora nego što je sada.Svi bi rudarili 0-24, bilo bi bitcoina na bacanje, iako postoji shema da što ga više ima teže se rudari.

 

Na kraju taj isti bitcoin ne bi vrijedio pišljiva boba.

 

I dalje je bitcoin nepoznata stvar kod običnog čovjeka, nitko nema povjerenja da taj bitcoin ima neku vrijednost.

 

Stvar rudarenja - bitcoin se sve teže rudari jer ga ima sve više. Za rudarenje trebaju veća sredstva - samo si bogatiji mogu priuštiti stvaranje novih. Tko će normalan mjenjati jedan neravnomjeran sustav papirnog novca za jedan 100x gori virtualni zbog nepostojanja kontrole?

Malo poznavanja načina na koji kriptovalute funkcionišu ne bi bilo na odmet. Nije šema da se teže rudari što ga više ima, već da se teže rudari što ga više ljudi rudari tj. što je više snage u bitcoin mreži. Kad bi se ovog trenutka snaga bitcoin mreže prepolovila težina rudarenja (difficulity) bi pao za polovinu sadašnjeg bez obzira koliko je bitcoina u opticaju. Dešava se upravo suprotno, snaga se stalno povećava jer ulaze nove ASIC mašine i difficulty se stalno povećava za 10-20% sedmično.

Ovo naravno važi i za druge kriptovalute osim što za scrypt valute (LTC, FTC, DOGE etc.) još nema ASIC mašina (barem u široj upotrebi) pa je snaga mreže ograničena brojem grafičkih kartica koje rade "mining".

Za običnog čovjeka je nepoznanica i trgovanje akcijama pa to ne smeta berzama da i dalje rade.

14 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Gajotres kaže...

Ermmmm not, ne postoje.

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
rustweaver kaže...
Gajotres kaže...

Ermmmm not, ne postoje.

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

Ajd da probam ponovo Scrypt ASIC. Pleas čitaj moje postove, nije tako teško

14 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Gajotres kaže...

Ajd da probam ponovo Scrypt ASIC. Pleas čitaj moje postove, nije tako teško

Ne kužim na što ciljaš. Poanta je da već sada postoje čipovi koji doslovno ubijaju tvoje grafičke kartice kako brzinom, tako i cijenom i potrošnjom struje u bitcoin rudarenju...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
rustweaver kaže...
Gajotres kaže...

Ajd da probam ponovo Scrypt ASIC. Pleas čitaj moje postove, nije tako teško

Ne kužim na što ciljaš. Poanta je da već sada postoje čipovi koji doslovno ubijaju tvoje grafičke kartice kako brzinom, tako i cijenom i potrošnjom struje u bitcoin rudarenju...

Pokušaj 3x, ne postoje Scrypt ASIC-i. Dragons je to možda u svojem postu bolje objasnio.

 

Scrypt != SHA-256

 

SHA-256 => postoje ASIC-i => sam si linkao na njih

Scrypt => ne posotje ASIC-i => izlaze polovinom godine

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 15:18 (Gajotres).
14 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
Gajotres kaže...

Pokušaj 3x, ne postoje Scrypt ASIC-i. Dragons je to možda u svojem postu bolje objasnio.

Sa scrypt kriptovalutama se nećeš usrećiti, i sam bitcoin je veoma zelen a već se skače na nešto novo. Znaš li uopće kolika je prolifteracija kriptovaluta? Niču kao gljive poslije kiše, svatko misli da može bolje od bitcoina...

 

To je teško kockanje na hypeu koji je nastao.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 15:31 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
rustweaver kaže...

Sa scrypt kriptovalutama se nećeš usrećiti, i sam bitcoin je veoma zelen a već se skače na nešto novo. Znaš li uopće kolika je prolifteracija kriptovaluta? Niču kao gljive poslije kiše, svatko misli da može bolje od bitcoina...

 

To je teško kockanje na hypeu koji je nastao.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Niko nikog ne tjera da radi sa kriptovalutama niti da minira.

Ja sam do sad uložio oko 900 EUR-a u opremu i skoro sam sve vratio. Da nije bilo ovih zadnjih problema sa mtgox-om bio bih i u plusu. Sve da sutra potpuno ukinu kriptovalute (a to teško da će se desiti) meni ostaje oprema koju lako mogu rasprodati (još je sve pod garancijom) i biti u priličnom plusu. Tako da za mene to nije kockanje.

Kockanje jeste ako neko ulaže svoj stvarni novac na berzu da bi tamo trgovao kriptovalutama. Ali ako to umije (uložiti novac) onda sigurno da je i svjestan mogućih posljedica. Ali niko nikome ne brani da sad uloži xzy dolara u akcije državnog duga recimo Somalije s nadom da će nekad vrijediti nešto. Niti će se neko brinuti (sem ulagača) kad postanu bezvrijedne. Ali to je rizik koji se prihvata učešćem na berzi.

15 godina
offline
Re: I Rusija protiv bitcoina
dragans kaže...
rustweaver kaže...

Sa scrypt kriptovalutama se nećeš usrećiti, i sam bitcoin je veoma zelen a već se skače na nešto novo. Znaš li uopće kolika je prolifteracija kriptovaluta? Niču kao gljive poslije kiše, svatko misli da može bolje od bitcoina...

 

To je teško kockanje na hypeu koji je nastao.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Niko nikog ne tjera da radi sa kriptovalutama niti da minira.

Ja sam do sad uložio oko 900 EUR-a u opremu i skoro sam sve vratio. Da nije bilo ovih zadnjih problema sa mtgox-om bio bih i u plusu. Sve da sutra potpuno ukinu kriptovalute (a to teško da će se desiti) meni ostaje oprema koju lako mogu rasprodati (još je sve pod garancijom) i biti u priličnom plusu. Tako da za mene to nije kockanje.

Kockanje jeste ako neko ulaže svoj stvarni novac na berzu da bi tamo trgovao kriptovalutama. Ali ako to umije (uložiti novac) onda sigurno da je i svjestan mogućih posljedica. Ali niko nikome ne brani da sad uloži xzy dolara u akcije državnog duga recimo Somalije s nadom da će nekad vrijediti nešto. Niti će se neko brinuti (sem ulagača) kad postanu bezvrijedne. Ali to je rizik koji se prihvata učešćem na berzi.

Tako je, i ja sam ziheraški to odradio pa sam opremu kupio umjesto mešetario. 

15 godina
offline
I Rusija protiv bitcoina

hajde, priznajte: ruku na pim srce, nitko od nas ne bi se bavio terorizmom da nema bitcoina i jedva smo, u već poodmakloj dobi, dočekali da nam se omogući učiniti nešto korisno. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice