Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk

poruka: 8
|
čitano: 1.755
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk".
16 godina
neaktivan
offline
Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk

koja je onda poanta? ako su samoupravljani auti nepouzdani nebi smjeli bit na cesti, ako jesu onda koga brige ima li ikog u autu. na kraju, ovoj je samo prebacivanje odgovornosti jer prvi put kad netko nastrada zbog takvih auti imaju "izlaznu" taktiku u obliku vozaca koji je trebao u takvoj situaciji reagirat, iako ce to bit nemoguce ako cita novine, ali svejedno ce bit kriv... 

 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk

-povratak samoupravljanja, na mala vrata (automobila).. il će biti dobro, ili loše. Prije ovo drugo.

 

btw, odgovornost i krivica su dvije različite stvari, kao i vlasništvo (vlasnik je uvijek odgovoran, od doba kad je kočijaš gazio kmetove nadalje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk

tako je. i obavezna je suvozačica koja će neprekidno kokodakati i ometati vozača (koji ne vozi). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk
bar se mogu fino okrećati za curama,a onako za volanom kao neki retard glavom mrdam lijevo desno
CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samoupravljani automobili na cestama samo s lj
Poanta je u tome da se odradi što više "radnih sati" pa da se usavrši algoritam
Nisu rekli da se nikad nikad neće moći voziti bez vozača nego da trenutno samo desetak tvrtki ima dopuštenje to napraviti uz prisustvo vozača
Što je i logično
You have to be odd to be number one
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samoupravljani automobili na cestama samo s lj
wifi kaže...

koja je onda poanta? ako su samoupravljani auti nepouzdani nebi smjeli bit na cesti, ako jesu onda koga brige ima li ikog u autu. na kraju, ovoj je samo prebacivanje odgovornosti jer prvi put kad netko nastrada zbog takvih auti imaju "izlaznu" taktiku u obliku vozaca koji je trebao u takvoj situaciji reagirat, iako ce to bit nemoguce ako cita novine, ali svejedno ce bit kriv... 

 

Radi se o tome da, po važećim zakonima o sigurnosti u prometu, u slučaju sudara može biti kriv samo vozač (ili vlasnik, ako identitet  vozača nije poznat), a ne automobil, ili tvrtka koja ja proizvela neki sustav, pa je i logično da vozač bude na svom mjestu kako bi mogao preuzeti vožnju u slučaju kvara na sustavu auto-pilotiranja. Naravno, ako kvar nastane u kritičnom momentu (izbjegavanje mogućeg sudara) onda tu vozač neće moći puno napraviti, ali ako sustav na vrijeme detektira eventualne probleme, vozač može na vrijeme preuzeti nadzor nad vozilom i nastaviti sa normalnom vožnjom.

 

Samoupravljani auti su vjerojatano dovoljno pouzdani za širu upotrebu, a što se tilče pouzdanosti, ne postoji sustav koji je apsolutno pouzdan, uostalom borbeni zrakoplovi odavno imaju dvostruke 'fly-by-wire' sustave  (ako jedan otkaže, drugi omogućuje normalan nastavak leta), pa se opet događaju kvarovi i padovi istih.

 

U konačnici (kada broj samoupravljanih automobila zauzme određeni dio tržišta) će doći do toga da u nekom momentu više neće biti moguće voziti obične automobile (sa vozačem), tj. u prometu će smjeti biti samo samoupravljani atuomobili.

16 godina
online
Samoupravljani automobili na cestama samo s ljudsk

Iskreno, ovo deluje kao pakao. "Vozač" bi trebalo da sedi na svom mestu i ne radi apsolutno ništa, a da pri tom održava pažnju kao da on upravlja, što mi kod dužih relacija deluje takoreći nemoguće, ili barem prilično iscrpljujuće u psihičkom smislu, i da, teoretski, munjevito prepozna da će autopilot zabrljati, kako bi na vreme preuzeo kontrolu i spasio stvar. Iskreno, radije ću ga prosto voziti.

 

Cela stvar me podseća na neki prastari britanski zakon po kome je ispred svakog automobila morao da ide sluga s fenjerom koji je upozoravao narod da ide auto.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samoupravljani automobili na cestama samo s lj
Ivan(4) kaže...

Iskreno, ovo deluje kao pakao. "Vozač" bi trebalo da sedi na svom mestu i ne radi apsolutno ništa, a da pri tom održava pažnju kao da on upravlja, što mi kod dužih relacija deluje takoreći nemoguće, ili barem prilično iscrpljujuće u psihičkom smislu, i da, teoretski, munjevito prepozna da će autopilot zabrljati, kako bi na vreme preuzeo kontrolu i spasio stvar. Iskreno, radije ću ga prosto voziti.

 

Cela stvar me podseća na neki prastari britanski zakon po kome je ispred svakog automobila morao da ide sluga s fenjerom koji je upozoravao narod da ide auto.

 Vec su danas sustavi dovoljno dobri da ne moras paziti na njih nego se opustis i saras pogledom ili pricas sa suvozacem. Adaptive cruise control i lane control postoje na Audiju A8 vec 13 godina, a nakon toga su se mogli kupiti i na VW Passatu CC, puno jeftinijem vozilu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice