Samsung predstavio SUHD televizore

poruka: 18
|
čitano: 3.635
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio SUHD televizore".
15 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

sorry ali sve je to trlababalan pri kakvoćnosti signala/slike koju odašilju rvacki studiji. sve jad do bijede. dok tamo šalju ljude po svemirima, mi još žene toljagom, pa za kosu u pećinu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore
Čemu ta zakrivljenost. Ako netko kupi najveci ekran za dnevni boravak recimo u toplicama. Nece li ljudi sa strane imati težu vidlivost nego oni koji imaju ravan tv
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore

@Ajar

Ne kužim šta se žališ.

Ti gledaš HRT? RTL? NOVU?

Šta gledaš? Terminator 2?

 

15 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

Ovdje ocjenjujemo televizor, a ne hrvatski TV program.

Što se telke tiče: "I tata bi, sine".

Po opisu, čini se da imaju obojene pozadinske LED diode, dakle ne samo bijele,

pa mogu postići bolje boje i širi raspon boja (koje televizori koji se oslanjaju na bijelo pozadinsko svjetlo teško mogu postići).

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore
Ajar kaže...

sorry ali sve je to trlababalan pri kakvoćnosti signala/slike koju odašilju rvacki studiji. sve jad do bijede. dok tamo šalju ljude po svemirima, mi još žene toljagom, pa za kosu u pećinu. 

Ti gledaj Novu TV, RTL HR, i HRT 1/2/3 a ja ću skidati 46 GB HDChina čičste BD Rippove od 46 GB. i isti procesuirati preko HQV procesora slike.

Priča ti je šuplja kao i 90 posto komentara a i ta priča o SD kanalu na UHD televozoru vic ispričan 100 puta...

 

BTW: Samsung opet jede go*vna sa izmišljanjem toplo vode i zavaravanjem javnosti. Prvo su svijetu prestavili revolucionarni LED televizor, da bi kasnije od vlade Engleske morali povući isti naziv i ubaciti i LCD kraj LED oznake... Ali javnost k'o ovce već je sa oduševljenjem i padanje u trans dočekalo nove tkzv. LED Televizore. Glavom je zato platila Plazma tehnologija.

 

Oled trenutno je zaglibio, Samsung nema nove proizvode pa će vjerojatno sa svojim SUHD opet degradirati napredak prozvodnje. Korejska go*vna uništiše sve a na kraju će opet pisati 100% japan-made solid capacitor.

 

Inače koga zanima ovi novi SUHD televizori nešto više imaju ovdje:

http://hdtelevizija.com/2015/01/06/ces-2015-samsung-predstavio-js9500-super-ultra-hd-hdr-televizor/

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

Tako je! OLED se traži!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore
Keso kaže...

Tako je! OLED se traži!

Da imam para k'o blata možda bi ga i kupio. Ali nije to ni blizu sazrela tehnologija. Garancija od radnog vrijeka od samo 1000 radnih sati smiješna u usporedbi sa Plazmama od 100.000 ili LCD-u koji je max imao 60.000.

Propadanje plavog podpixela se dešava u startu tj. kada ste prvi put kupili televizor. Do 50 podpixela sasvim je normlano  ne spada pod 'garancijom', osim ako nekoliko jnih nisu u nekoj skupini.

Pokretna rezolucija je na razini LCD-a bez interpolacije, dakle katastrofa.

 

Sve u svemu OLED nije TV za koji će te ga kupiti i ne mjenjati narednih 10 godina, nego samo za basnoslovno bogate poduzetnike kojima i nije bitno vijek trajanja nečega. Ali zato sada Samsung ponovo nas prosvjetljava sa svojim Super duber ultra high definition. Wow, pjena me je obuzela od samog izgovaranja ove tehnologije iz budućnosti.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
online
Samsung predstavio SUHD televizore

Opet zakrivljenost. Ali neće biti puno naivaca i kad tad će proizvodjaci odustati od zakrivljenih tv-a

Potpis!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

A nije ni ovaj SUHD nista novo, Sony vec dugo koristi kvantne tocke u svojim Triluminous displayima, a LG planira predstaviti prvi model na CESu 2015 (bila vijest na bugu)

 

http://www.theverge.com/2013/1/16/3881546/sonys-new-triluminous-tvs-pursue-vibrant-hues-with-quantum-dots

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

ne znam kako je gledati film na zakrivljenom uhd tv-u, ali gledao sam nekakav barcelonin nogomet higlight neke utakmice u 4k na takvom uhd samsungu, i ostao sam zapanjen...

 

ali zapanjen u smislu da li iko normalan moze kupiti ovakav tv...

 

razumijem kad su presli sa bublastih crtova na flat ekrane, jer je slika bila malo izoblicena i svako je na tv-u izgledao malo deblje nego u stvarnosti, ali prelazak sa flat televizora na udubljene...

gledam utakmicu i aut linija zakrivljena... ali ne blago nego bukvalno kao da je snimano nekakvim fish eye objektivom.. a kad zumira na loptu i dva igraca imas osjecaj da igraju na nekakvom brdu.

gledao sam taj tv oko pola sata i nisam jednsotavno mogao vjerovati da su tako nesto pustili u prodaju i jos toliko reklamiraju...

al nevjerovatno...

 

 

-BiH-slackspace
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 1:57 (ovajonaj).
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

Znači ništa? Ravno rula i na dalje.... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore
sokre999 kaže...

@Ajar

Ne kužim šta se žališ.

Ti gledaš HRT? RTL? NOVU?

Šta gledaš? Terminator 2?

 

 televizor mi je nužno zlo za ponekad igranje, reprodukciju pokojeg BR-a i dogodi se da glumi monitor tek sastavljenom kompu. jer je kvaliteta programa i njegove slike užas. i CRT je previše za to a ne nekakav SUHD. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
protjeran
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

Jedino pametno kaj su stavili local diming, nadam se da će i Sony to vratiti ako već nije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore

Ima li netko, tko bi kupio takav televizor sa zakrivljenim ekranom ?? 

 

6 Da
18 Ne
15 godina
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

Zakrivljenost je ok ako je ekran enormno velik, zakrivljenost je vrlo blaga, i gledatelj je u centru (ili barem osi) te zakrivljenosti.

Sva tri uvjeta moraju biti ispunjena da bi se poboljšala kvaliteta gledanja, a ne oduzela.

Znači, super je ako ste JEDINI gledatelj ili ste "stisnuti" s curom, ili se radi o ekranu kino dvorane od par desetaka metara.

Za normalnu, sobnu upotrebu gdje nekoliko ljudi želi gledati TV (a glave im nisu svima priljubljene),

mislim da zakrivljenost oduzima na kvaliteti gledanja.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung predstavio SUHD televizore

Ovdje je bitan quantum-dot, a ne zakrivljenost koja je nužno zlo nekima ili dobar dodatak drugima.

 

Što se korejskih sranja tiče, da zato Samsung ima najbolje TV ekrane i memorije na svijetu, najbolje brodove, zato je Kia manje kvarljiva od Mercedesa, BMWa i Audija.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore
logik kaže...

Ovdje je bitan quantum-dot, a ne zakrivljenost koja je nužno zlo nekima ili dobar dodatak drugima.

 

Što se korejskih sranja tiče, da zato Samsung ima najbolje TV ekrane i memorije na svijetu, najbolje brodove, zato je Kia manje kvarljiva od Mercedesa, BMWa i Audija.

Ne mogu se nikako složiti sa tobom. Ne znam odakle da krenem ali biću kratak, jer tema oko 'propadanja' ili tačnije restauiranja poslovanja japanskih giganata već nešto u vezi Sonya imaš ovdje:

Sony zatvara trgovine u Kanadi

 

Dakle ti vozi, korejsku Kiu ili Hyundai ja ću BMW, Audia i Mercedesa. Ti piši kineskim olovkama ja ću Uni-Ballom i Pilotom. Ti slikaj Samunngovim SLR-om ja ću Nikonm i Canon, itd itd. Mogu do stura nabrajati. Trenutno mi je sinoć stigao Galaxy S1 (dakle onaj prvi), takvo ruglo plastike u životu nisam vidio. Čak je i Ericsson T-39M, stoljeće star telefon svjetlosnim godinama kako kvalitetom bolji od ovog Galaxy S1 ili kako se već zove (Model je tačno GT-I9000).

 

Dakle nitko ne spori da je Samsung megalomanski div. Prave dakle i najveće brodove i najviše zgrade na svijetu ali njihova basnoslovna bezobzirnost i drkost vidljiva je iz svemira. Nisam fun Applea ali volio bi sada da je Samsung kažjnen ne sa 1B USD nego najmanje njih 100B USD pa bi vidjeli gdje bi bili.

 

Hyundai sa onim (ne znam tačno kojim) modelom je čista kopija nove BMW Serije 5 (codename: F10). A ako ćeš iskreno moja iskustva jer ti ih mogu lično podjeliti. Komšija se 'nasukao' prednjim krajem u zadnji kraj sa svojim Hyundaiem a mom bratu je čovjek izletio pod ručnom ispred BMW, totalna šteta sve do motora i kod Hyundaia i kod BMW-a. Popravka BMW će me koštati oko 6000 KM a komšija uopće i ne može popraviti svoje auto jer dijelova na našem tržištu - ne postoje.

 

Oko kvarljivosti ne želim dalje pričati, da li sada ADAC forsira svoje aute ili ne, oni su napisali izvještaj u kome su rekli da je BMW X3 (mislim novi) jeidno auto ikada koje u prve 2 godine nije prijavljen kvar.

 

Dakle nikako se ne mogu složiti sa tobom, mogu ti argumentima posložiti ili bilo čime drugome. Uništivaju sve što im se nađe na putu a za posljedice ne mare. Pogledaj (mislim da je HRT iil Nat GEO pravio dokumentarac o fabrikama u Kini i Koreji) ali zaključak je sledeći: gdje u Kini/Koreji nikne fabrika - tu trava više ne raste.

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio SUHD televizore
Envy kaže...
logik kaže...

Ovdje je bitan quantum-dot, a ne zakrivljenost koja je nužno zlo nekima ili dobar dodatak drugima.

 

Što se korejskih sranja tiče, da zato Samsung ima najbolje TV ekrane i memorije na svijetu, najbolje brodove, zato je Kia manje kvarljiva od Mercedesa, BMWa i Audija.

Ne mogu se nikako složiti sa tobom. Ne znam odakle da krenem ali biću kratak, jer tema oko 'propadanja' ili tačnije restauiranja poslovanja japanskih giganata već nešto u vezi Sonya imaš ovdje:

Sony zatvara trgovine u Kanadi

 

Dakle ti vozi, korejsku Kiu ili Hyundai ja ću BMW, Audia i Mercedesa. Ti piši kineskim olovkama ja ću Uni-Ballom i Pilotom. Ti slikaj Samunngovim SLR-om ja ću Nikonm i Canon, itd itd. Mogu do stura nabrajati. Trenutno mi je sinoć stigao Galaxy S1 (dakle onaj prvi), takvo ruglo plastike u životu nisam vidio. Čak je i Ericsson T-39M, stoljeće star telefon svjetlosnim godinama kako kvalitetom bolji od ovog Galaxy S1 ili kako se već zove (Model je tačno GT-I9000).

 

Dakle nitko ne spori da je Samsung megalomanski div. Prave dakle i najveće brodove i najviše zgrade na svijetu ali njihova basnoslovna bezobzirnost i drkost vidljiva je iz svemira. Nisam fun Applea ali volio bi sada da je Samsung kažjnen ne sa 1B USD nego najmanje njih 100B USD pa bi vidjeli gdje bi bili.

 

Hyundai sa onim (ne znam tačno kojim) modelom je čista kopija nove BMW Serije 5 (codename: F10). A ako ćeš iskreno moja iskustva jer ti ih mogu lično podjeliti. Komšija se 'nasukao' prednjim krajem u zadnji kraj sa svojim Hyundaiem a mom bratu je čovjek izletio pod ručnom ispred BMW, totalna šteta sve do motora i kod Hyundaia i kod BMW-a. Popravka BMW će me koštati oko 6000 KM a komšija uopće i ne može popraviti svoje auto jer dijelova na našem tržištu - ne postoje.

 

Oko kvarljivosti ne želim dalje pričati, da li sada ADAC forsira svoje aute ili ne, oni su napisali izvještaj u kome su rekli da je BMW X3 (mislim novi) jeidno auto ikada koje u prve 2 godine nije prijavljen kvar.

 

Dakle nikako se ne mogu složiti sa tobom, mogu ti argumentima posložiti ili bilo čime drugome. Uništivaju sve što im se nađe na putu a za posljedice ne mare. Pogledaj (mislim da je HRT iil Nat GEO pravio dokumentarac o fabrikama u Kini i Koreji) ali zaključak je sledeći: gdje u Kini/Koreji nikne fabrika - tu trava više ne raste.

 

 

 

Samo ti vozi Marcedesa, to ti i priliči. Ako je nešto jeftinije, a kvalitetnije što znači i SIGURNIJE ja ću se voziti u tome. I 100 puta prije uzmem Optimu nego C klasu. Mercedes je jedan od najkvarljivijih automobila koji se danas uopće prodaje, BMW ga počinje pratiti.

Pišem i crtam Faber Castellom jer je najkvalitetniji i mogu si ga priuštiti. Ali papire recimo koristim od Cansona, Pigne čak i korejskog Morning Glorya koji usput rečeno nije jeftin.

Fotkam Sonyem, jer je bio jeftiniji od razvikanit Nikona i Canona i nudio je bolje.

Patiš na brendove, kužim. Ali dragi moj Koreja više nije isto što i Kina, Koreja po razvijenosti prije par godina i prešišala Japan (imaju najbrži internet i jednu od najbrže rastućih ekonomija).

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice