Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

poruka: 49
|
čitano: 5.734
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a".
14 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Katastrofa,nemreju stavit kak je zamisljeno moraju oni nekaj svoje kombitnirati!Sigurno nebude radilo onak dobro ko stock ics.

 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

eto, SGS pila od mobitela pa da ne moze pokrenut jedan OS tj jednu verziju OS-a!! BUAHAHAHAHAHA! 

bloatware.. al opet treba ljude uvjerit da su dual core procesori nuzni..

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
skank666 kaže...

eto, SGS pila od mobitela pa da ne moze pokrenut jedan OS tj jednu verziju OS-a!! BUAHAHAHAHAHA! 

bloatware.. al opet treba ljude uvjerit da su dual core procesori nuzni..

Nemaš pojma o čemu pričaš. Sada sa hardware-skom akceleraciom ca biti dosta i 600MHz. 2,3 je zahtjevniji OS od 4,0, a ja na svom mobu od 128MB RAM-a ga mogu vrtit, iako ne baš super brzo! Dual-core nije potreban samo sta vi meni niste vjerovali kad sam ja to govoril za iPhone.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Među uređajima nisu se spominjala dva navedena, jer nisu imala dovoljno RAM-a i/ili ROM-a i za Ice Cream Sandwich i za Samsungovo sučelje TouchWiz.

 
Sada Samsung razmišlja da ipak ponudi nadogradnju koja će imati dio ICS-a. Drugim riječima, planiraju uzeti dijelova ICS-a i iskombinirati ih s trenutno aktualnim Androidom 2.3, kako bi sve to zajedno s TouchWizom i drugim Samsungovim stvarima stalo na te uređaje.
rodjo, nisam to ja izmislio nego ova vijest.. manje zahtjevan al mu treba vise RAM-a :/

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

RAM-a je više nago dosta za sam ICS, a to da od uređaja naprave kopiju iPhone-a sa tim korisnickim sučeljem ni ne trebaju

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
skank666 kaže...

eto, SGS pila od mobitela pa da ne moze pokrenut jedan OS tj jednu verziju OS-a!! BUAHAHAHAHAHA!

bloatware.. al opet treba ljude uvjerit da su dual core procesori nuzni..

 

 

Koliko god oni uvjeravali ljude treba ovo ono, dualci još nisu i neće biti potrebni na mobitelima dogledno vrijeme.

Moja stara Xperia X8 pokreće 4.0 bez ikakvih problema, prilično fluidno, brže nego 2.3 bez hardverske akceleracije, a kako bi tek s njom, ai sam iPad 2 je neznatno brži od iPada iako ima dual core. Glupost.

 

Pecalica.hr team
16 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Sramota da trebaju korisnici se žalit da bi nešto dobili,stvarno nečuveno.Kak može lg optimus 2x dobit 4.0 a ima 512 rama?Ovi high  end mobiteli iz 2010 kao iphone,desire,galaxy s su još uvijek dosta jaki.Zašto ne maknu ovo sranje od touch wiza pa će onda imat dosta mjesta,i  nebudu trebali korisnici čekat pola godina za updejt.Fxckinx Samsung!

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 13:44 (jpelko2).
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
skank666 kaže...

 

Među uređajima nisu se spominjala dva navedena, jer nisu imala dovoljno RAM-a i/ili ROM-a i za Ice Cream Sandwich i za Samsungovo sučelje TouchWiz.

 
Sada Samsung razmišlja da ipak ponudi nadogradnju koja će imati dio ICS-a. Drugim riječima, planiraju uzeti dijelova ICS-a i iskombinirati ih s trenutno aktualnim Androidom 2.3, kako bi sve to zajedno s TouchWizom i drugim Samsungovim stvarima stalo na te uređaje.
rodjo, nisam to ja izmislio nego ova vijest.. manje zahtjevan al mu treba vise RAM-a :/

 

Ma nije problem RAM nego interna ROM memorija koje uredaj nema dovoljno kada bi spojili ICS i TouchWiz potpuno... pročitaj vijest na nekom stranom portalu pa ćeš skužit o čemu je riječ {#}

 

 

http://www.engadget.com/2011/12/23/samsung-no-room-for-ics-on-galaxy-s-galaxy-tab-touchwiz-to-bl/ izvor 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 13:47 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Ukratko, ne treba mi Touchwiz ....

 

A ICS bi mi pomogao ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
2gb ROM- nije dovoljno? Glupost.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Latz kaže...

Ukratko, ne treba mi Touchwiz ....

 

A ICS bi mi pomogao ...

Samsung želi prenijeti svoje iskustvo putem TWa, ako ne želiš TW, samo se prebacis na Custom ROM.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Mitsuoka kaže...
skank666 kaže...

 

Među uređajima nisu se spominjala dva navedena, jer nisu imala dovoljno RAM-a i/ili ROM-a i za Ice Cream Sandwich i za Samsungovo sučelje TouchWiz.

 
Sada Samsung razmišlja da ipak ponudi nadogradnju koja će imati dio ICS-a. Drugim riječima, planiraju uzeti dijelova ICS-a i iskombinirati ih s trenutno aktualnim Androidom 2.3, kako bi sve to zajedno s TouchWizom i drugim Samsungovim stvarima stalo na te uređaje.
rodjo, nisam to ja izmislio nego ova vijest.. manje zahtjevan al mu treba vise RAM-a :/

 

Ma nije problem RAM nego interna ROM memorija koje uredaj nema dovoljno kada bi spojili ICS i TouchWiz potpuno... pročitaj vijest na nekom stranom portalu pa ćeš skužit o čemu je riječ  {#}

 

 

http://www.engadget.com/2011/12/23/samsung-no-room-for-ics-on-galaxy-s-galaxy-tab-touchwiz-to-bl/  izvor

  Kalo to kad Samsung GS ima microSD, do 32GB, interno 8 GB/16GB pohrane, 512 MB RAM, 2GB ROM.

A moja stara X8 ima 178 MB pa ga gonja bez problema, nije ni učemu problem, nekad su stvari bile puno kvalitetnije, i mogao si ih koristiti po 10 godina da su in i korisne, danas svako pola godine moraš kupovat nešto novo, a da ne kažem kako su mi zadnja 2 mobitela prije ove Xperie crkla pola godine nakon što je isteklo jamstvo, sve da bih kupio novu stvar. Kupuj, kupuj, kupuj, kupuj, kupuj  kupuj, kupuj, kupuj, kupuj, kupuj,  kupuj, kupuj, kupuj, kupuj  kupuj, kupuj, kupuj, kupuj, kupuj.....    

Pecalica.hr team
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
amater_2 kaže...
2gb ROM- nije dovoljno? Glupost.

2 GB ROM-a je podijeljeno, tako Desire ima 512 MB ROM-a, ali je System particija mala, zato su i oni okljaštarili GB za Desire.. za to je potrebno promijeniti particioniranje, kao što se radilo kod Desirea pri upotrebi Custom ROMova.

 

@iCOOKIE, tvoj X8 nema TW..

 

Čisti Android (čitaj CM) ima do 70ak MB, Sense, TW i ostali imaju dosta više radi posebnih programa, koji nisu svima potrebni, ali su svakako korisni... tako da se to penje do 300tinjak MB za ROM

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 14:15 (Mitsuoka).
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
iCOOKIE kaže...

Moja stara Xperia X8 pokreće 4.0 bez ikakvih problema, prilično fluidno, brže nego 2.3 bez hardverske akceleracije, a kako bi tek s njom, ai sam iPad 2 je neznatno brži od iPada iako ima dual core. Glupost.

 

 ne daj Boze da netko ima nesto bolje od tvoje stare xperie X8. sve budale. ako ti vozis yuga 45 ko covjek, sta koji ku*ac svabe seru s tamo nekim audijem i mercedesom kad i oni naposljetku tenkiraju, kljuc u bravu i voze bas kao i ti (al ti vozis prilicno fluidno radi uhodanijih lagera napravljenih od rudace iz njedara same majcice srbije).

uzmi sibu kakvu il pendrek i ko god ima mobitel <> xperia X8 a ti udri. treba svijet educirat o cudima xperie x8. pa zabiljezeni su slucajevi gdje je x8 ljecio rak, hemeroide i cerebralnu paralizu!

colonello bastardo
14 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Najgluplja stvar od svega je kaj te prilikom updejta ne pita,dali zelis instalirat ics stock,ili sa dodatkom tw,sense-a itd..Onak koda bi to problem bilo sloziti.Mislim da bi svi instant odjeb*li tw ili bilo kakve custom lunchere.To bi trebali za sve android mobitele napravit,onda bi bilo puno manje fragmentacije i stvar bi radila kak spada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 14:23 (kach).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
kach kaže...

Najgluplja stvar od svega je kaj te prilikom updejta ne pita,dali zelis instalirat ics stock,ili sa dodatkom tw,sense-a itd..Onak koda bi to problem bilo sloziti.Mislim da bi svi instant odjeb*li tw ili bilo kakve custom lunchere.To bi trebali za sve android mobitele napravit,onda bi bilo puno manje fragmentacije i stvar bi radila kak spada.

Zato postoji Google uređaj kojemu je cilj prenijeti čisto Android iskustvo, a u Samsungu je cilj prenijeti neko svoje iskustvo, sve ti je na pladnju, tvoje je da izabereš. Ja ga ne bi odhebao, sada ne, jer je ludilo stvar. Readers Hub mi je jedna od genijalniih stvari tu pogotovo s bozicnim poklonom od 25$, a godisnja pretplata na neki casopis je u prosjeku tolika da za tu cifru naručiš 2 godišnje pretplate... Game Hub sa besplatnim igrama (EA; GAMELOFT; ETC.) isto ludilo stvar,...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Stvar je u tome sto meni hardwerski sgs2 izgleda pre mega dobro al me odbija sugavi tw,a nekavi coustom romovi nedolaze u obzir.Jer mi to nema smisla gubi se garancija,zivci i sve.Ocu sluzbeno da dobro izgleda i da radi kak spada.

Ma i sense isto,svi ti luncheri mi se ne svidaju jer ne rade onak kak je google to zamislio,trose previse memorije,usporeni su.Nezelim jednostavno i gotovo.Stock ICS mi izgleda najljepse od svih tih lunchera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 14:35 (kach).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
kach kaže...

Stvar je u tome sto meni hardwerski sgs2 izgleda pre mega dobro al me odbija sugavi tw,a nekavi coustom romovi nedolaze u obzir.Jer mi to nema smisla gubi se garancija,zivci i sve.Ocu sluzbeno da radi kak spada.

Radi kak spada i sa TWom. I ja sam dijelio tvoje mišljenje, pogotovo nakon MIUI-a, i grizao se jer ne smijem na njega staviti Custom ROM, a onda kada sam ga koristio dva dana, sam se navikao i ubiti nije daleko od MIUI-a, nije mi se dogodilo nikakvo štekanje, sve ide fluidno i stvarno sam se oduševio. Sve se da kontrolirat, ti ne moraš instalirat Samsung Apps ako ne želiš, samo ih odhebeš kad te pita i to je to... 

A u vezi Custom ROM-a, nema načina da se skuži da je uređaj rootan i to, a ionako ti ne obracaju toliko pažnju na to. Ionako se ne sjećam kada sam iskoristio garanciju. 

 

Danas snimam recenziju pa ćeš uglavnom vidjet kakva je stvar s brzinom. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 14:37 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Ma da sgs2 dobije stock sluzbeni ics kupio bi telefon odma.Kaj se rootanja tice to je gubljenje vremena,zivaca i svega.Jer nikad nebude radilo sve kak spada,uvijek se neki bug pojavi,onda developer izda novu verziju,pa ides instalirati to,onda opet izda novu verziju za 2 dana i kaze ti da moras sve wajpati da bi ti radilo kak spada(FFFFFUUUUU),pa opet backup,pa ovo pa ono.Gubljenje vremena,ocu sluzbeno i da radi tocka.Apple je to skoro dobio al kod njih je jos gora stvar,moras jailbrejakti da bi mogo inslaliravati placene apliakcije.To je jos vise posla imas nego s androidom.Na mom nexus s-u ics radi predobro,ali bi volio imat jos jednu jezgru i gigu rama,da radi 100% mega fluidno.Znaci varijanta sgs2 sa slubneim stock ics-om.Ocito mogu samo sanjati da bu se tak nes desilo.

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
skank666 kaže...

eto, SGS pila od mobitela pa da ne moze pokrenut jedan OS tj jednu verziju OS-a!! BUAHAHAHAHAHA! 

bloatware.. al opet treba ljude uvjerit da su dual core procesori nuzni..

Iako nikako nisam protiv dual-core (ili više) procesora na mobovima ovdje je problem u memoriji, a ne procesorskoj snazi ...

 

Ocito je ovaj Touchwiz toliko napuhan da je to smiješno, a nije apsolutno ništa posebno, niti posebno lijepo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

TI ocigledno nisi nikad rootao Samsung uređaje. 

 

Ako zelis onda ti je tu Samsung Galaxy Nexus, ali iz osobnog iskustva ti mogu reć da SGSII sa službenim GBom nije niti malo manje fluidan. Skoro isti uređaji osim drugacijeg izgleda i razlika u tipkama.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Latz kaže...
skank666 kaže...

eto, SGS pila od mobitela pa da ne moze pokrenut jedan OS tj jednu verziju OS-a!! BUAHAHAHAHAHA! 

bloatware.. al opet treba ljude uvjerit da su dual core procesori nuzni..

Iako nikako nisam protiv dual-core (ili više) procesora na mobovima ovdje je problem u memoriji, a ne procesorskoj snazi ...

 

Ocito je ovaj Touchwiz toliko napuhan da je to smiješno, a nije apsolutno ništa posebno, niti posebno lijepo

Nije toliko koliko Sense, ali da ima MB, radi posebnih aplikacija... ali opet pola ih ti kasnije instaliraš tako da ti doslovno dođe na isto.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Mitsuoka kaže...
Latz kaže...

Ukratko, ne treba mi Touchwiz ....

 

A ICS bi mi pomogao ...

Samsung želi prenijeti svoje iskustvo putem TWa, ako ne želiš TW, samo se prebacis na Custom ROM.

I jesam na custom - darky's 10.2.2 JVQ -- ali ak zaseru službeni update na ICS tim nekim hibridom između ICSa i Gingera jer unutra mora biti Touchwiz koji je bezveze i očito je prenapuhan ako ne može stati zajedno sa osnovnim sustavom, a prema samom Googlu što se tiče ICSa on nije toliko porastao da bi trebalo biti problem za sve koji su mogli vrtjeti 2.3.4 ... to neće biti dobro

 

Nećeš imati ni normalan Ginger niti ICS nego neki buckuris, a kad pogledas koliko su ljudi uspjeli poboljšati samsungov stock onda tko zna kako ce to sklepati ....

 

Nek daju verziju sa i verziju bez Touchwiza .... ali možeš misliti kako će to raditi ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Ma doć će ti i čisti Custom ROM, pa sve tvoje brige nestaju :) Samsung to neće napraviti, kao ni HTC sa GBom za Desire. To je politika firme i protiv toga se ne moze.

Uglavnom ima buckuriš sa MIUI GB + ICS, i bome to je bilo ludilo fluidno i na Desireu - Galnet je napravio taj ROM, ako tako nešto bude TW GB + ICS, ja se uopce ne bi zalio. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 14:56 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Mitsuoka kaže...
amater_2 kaže...
2gb ROM- nije dovoljno? Glupost.

2 GB ROM-a je podijeljeno, tako Desire ima 512 MB ROM-a, ali je System particija mala, zato su i oni okljaštarili GB za Desire.. za to je potrebno promijeniti particioniranje, kao što se radilo kod Desirea pri upotrebi Custom ROMova.

 

@iCOOKIE, tvoj X8 nema TW..

 

Čisti Android (čitaj CM) ima do 70ak MB, Sense, TW i ostali imaju dosta više radi posebnih programa, koji nisu svima potrebni, ali su svakako korisni... tako da se to penje do 300tinjak MB za ROM

Općenito ne volim nametanje bilo čega, meni osobno više odgovara imati opciju želim li nešto ili ne - daj mi gotovo ili u potpunosti barebone sustav prilagođen samsungu i pri pokretanju moba mi ponudi koje samsungove aplikacije želim (ili ne želim) skinuti -- imaju takvo nešto sa problemom da je previše stvari automatski uključeno i ne možeš ih skinuti (kao korisnik) - tipa samsungov social hub - meni recimo ne treba, radije si skinem posebnu aplikaciju za ono što mi treba i s te strane ni ne opterećujem ROM ...

 

Na taj način ne bi imali ni previše problema korisnici koji ne žele prilagođivati uređaj jer im je to ponuđeno odmah kod inicijalizacije uređaja, a opet ostalima ostavljaš IZBOR -- taj nedostatak izbora je ono što me još više smeta kod iPhonea... ovdje nije toliko izražen, ali opet jest...

14 godina
neaktivan
offline
Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Ma custom ROM i dobro.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 15:01 (Xanzzu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Latz kaže...

Općenito ne volim nametanje bilo čega, meni osobno više odgovara imati opciju želim li nešto ili ne - daj mi gotovo ili u potpunosti barebone sustav prilagođen samsungu i pri pokretanju moba mi ponudi koje samsungove aplikacije želim (ili ne želim) skinuti -- imaju takvo nešto sa problemom da je previše stvari automatski uključeno i ne možeš ih skinuti (kao korisnik) - tipa samsungov social hub - meni recimo ne treba, radije si skinem posebnu aplikaciju za ono što mi treba i s te strane ni ne opterećujem ROM ...

 

Na taj način ne bi imali ni previše problema korisnici koji ne žele prilagođivati uređaj jer im je to ponuđeno odmah kod inicijalizacije uređaja, a opet ostalima ostavljaš IZBOR -- taj nedostatak izbora je ono što me još više smeta kod iPhonea... ovdje nije toliko izražen, ali opet jest...

Imaš izbor... Custom ROM. 

Što je recimo sa feature phone-ovima? 


Flashanje, ako si ga mogao napraviti, je bilo puno teže i puno je više vremena oduzimalo.

 

Opet si imao aplikacije određenog proizvođača i nitko se nije žalio, a updatea nije ni bilo...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Mitsuoka kaže...

Ma doć će ti i čisti Custom ROM, pa sve tvoje brige nestaju :) Samsung to neće napraviti, kao ni HTC sa GBom za Desire. To je politika firme i protiv toga se ne moze.

Uglavnom ima buckuriš sa MIUI GB + ICS, i bome to je bilo ludilo fluidno i na Desireu - Galnet je napravio taj ROM, ako tako nešto bude TW GB + ICS, ja se uopce ne bi zalio. 

Znam da bi trebao, više sam na kraju zahvalan tim ljudima koji to rade iz cistog entuzijazma nego ovima koji zbog planiranog zastarivanja uskoro žele doći na to podrška za uređaj traje samo 6 mjeseci ili manje ...

A još jadnija stvar je da GS mobitel koji je definitivno bacio Samsung u orbitu, prije toga nisu bili neki značajniji igrač

15 godina
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a
Mitsuoka kaže...
Latz kaže...

Općenito ne volim nametanje bilo čega, meni osobno više odgovara imati opciju želim li nešto ili ne - daj mi gotovo ili u potpunosti barebone sustav prilagođen samsungu i pri pokretanju moba mi ponudi koje samsungove aplikacije želim (ili ne želim) skinuti -- imaju takvo nešto sa problemom da je previše stvari automatski uključeno i ne možeš ih skinuti (kao korisnik) - tipa samsungov social hub - meni recimo ne treba, radije si skinem posebnu aplikaciju za ono što mi treba i s te strane ni ne opterećujem ROM ...

 

Na taj način ne bi imali ni previše problema korisnici koji ne žele prilagođivati uređaj jer im je to ponuđeno odmah kod inicijalizacije uređaja, a opet ostalima ostavljaš IZBOR -- taj nedostatak izbora je ono što me još više smeta kod iPhonea... ovdje nije toliko izražen, ali opet jest...

Imaš izbor... Custom ROM. 

Što je recimo sa feature phone-ovima? 


Flashanje, ako si ga mogao napraviti, je bilo puno teže i puno je više vremena oduzimalo.

 

Opet si imao aplikacije određenog proizvođača i nitko se nije žalio, a updatea nije ni bilo...

Imaš izbor... Custom ROM.  - custom ROM nije izbor koji mi daje Samsung - custom romovi nemaju veze sa ponašanjem tvrtki oni izranjaju iz toga što je tvrtkama više manje svejedno što se događa s proizvodom nakon same prodaje, a sa smartphoneovima kojima se sutavi mijenjaju ipak nije ista situacija kao sa loncem koji kad kupis to je to ...

 

Oni se svakako imaju pravo tak ponašati - ali mislim da im to više šteti no što bi ih razvoj rješenja koštao, pogotovo što za tu svrhu možeš najobičnijim sponzorstvom upregnuti tim entuzijasta koji će se time baviti ionako - postviš im neki quality control, review process (koji će te puno manje koštati nego sam razvoj) i ako ti ne želiš dalje razvijati osiguraj barem to uz minimalni trošak, a s druge strane si dobio puno zadovoljnije korisnike s većom mogućnosti da će ostati pri tvojim proizvodima na više iteracija...

 

Svakako je dobro što imamo Custom romove, ali to više smatram porazom OEMa, a ne prednosti ...

 

Naravno da je situacija bolja nego sa feature phoneovima, ali razlika je tolika da uopće ne treba ni uspoređivati - jedno jedan svijet, a ovo drugi

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 15:25 (Latz).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung se možda predomisli u vezi ICS-a

Praktički - jest izbor koji ti daje Samsung, da je bootloader zaključan onda to ne bi bio izbor koji ti daje Samsung. 

 

A ako nisi znao postoji tim entuzijasta koji se bavi time i koji dobivaju nove Samsungove uređaje, te kroz misije kontroliraju kako što ide. U Hrvatskoj nas je 4, a u svijetu trenutno 400 u 20 država. Trenutni je cilj za 2012 godinu proširiti se na još 10 država.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice