Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

poruka: 13
|
čitano: 1.871
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a".
11 godina
neaktivan
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
Ne kupujem mobitel sa Androidom dok ne bude sa 12GB rama :-)
 
3 1 hvala 2
15 godina
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

da, konačni cilj je količina memorije = količina prostora za pohranu, a štom je pak drugi korijen (po bazi 10) iz razlučivosti. i, jasno, da baterija eksplodira susjedu, a ne nama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

Glupo i nepotrebno. 6GB RAMa neće imati nikakvog pozitivnog utjecaja na rad uređaja. Marketinški trik za naivne, očito marketinašima nije dovoljno da imamo 10 jezgrene SOCove sad i ovo

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

Zašto novi mobiteli dolazi sa starim softverom? 

 
6 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
Predator003 kaže...

Zašto novi mobiteli dolazi sa starim softverom? 

 Jer će sad imati dovoljno rama. 

16 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
Prince-Arthas kaže...

Glupo i nepotrebno. 6GB RAMa neće imati nikakvog pozitivnog utjecaja na rad uređaja. Marketinški trik za naivne, očito marketinašima nije dovoljno da imamo 10 jezgrene SOCove sad i ovo

 

Za desktop verziju web stranica treba ti minimalno 1 GB RAM-a kako bi to sve bilo fluidno, osim toga CPU dijeli RAM sa GPU-om, tako da "Što će ti XY GB RAM-a?" je poprilično bedasto pitanje. Osim toga LPDDR4 nije isto što i DDR4 za desktop računala, te dvije vrste DDR SDRAM-a su potpuno drugačiji koncepti iste tehnologije.

 

BTW meni je ovo "nabrijavanje" super iz razloga što znam da ću za par godina umjesto x86 desktopa koji u idle modu troši 20 W imati ARM micro konzolu koja će u idle modu trošiti 0.1 W. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 15:38 (Mayo).
14 godina
neaktivan
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

I ekran 6"

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
Mayo kaže...
Prince-Arthas kaže...

Glupo i nepotrebno. 6GB RAMa neće imati nikakvog pozitivnog utjecaja na rad uređaja. Marketinški trik za naivne, očito marketinašima nije dovoljno da imamo 10 jezgrene SOCove sad i ovo

 

Za desktop verziju web stranica treba ti minimalno 1 GB RAM-a kako bi to sve bilo fluidno, osim toga CPU dijeli RAM sa GPU-om, tako da "Što će ti XY GB RAM-a?" je poprilično bedasto pitanje. Osim toga LPDDR4 nije isto što i DDR4 za desktop računala, te dvije vrste DDR SDRAM-a su potpuno drugačiji koncepti iste tehnologije.

 

BTW meni je ovo "nabrijavanje" super iz razloga što znam da ću za par godina umjesto x86 desktopa koji u idle modu troši 20 W imati ARM micro konzolu koja će u idle modu trošiti 0.1 W. :)

 Daj mi konkretne prednosti 6GB vs 4GB danas a ne za 5 godina.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 20:00 (Prince-Arthas).
9 godina
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

hoce li oni vise prestat izbacivat 92831 modela dnevno i koncetrirat se na 2-3 uredaja koja ce biti bezprijekorna... tesko

jedino mogu pohvaliti s7e, ovo ostalo je li-la, ili nedovoljno testirano (pogledaj note7), ili zaboravljeno updateat redovito.. sve nesto na vrat na nos

Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
Prince-Arthas kaže...

 Daj mi konkretne prednosti 6GB vs 4GB danas a ne za 5 godina.

 

RAM je uvijek brži od ugrađenog eMMC NAND-a. To je konkretna prednost. Ako ti je više ugrađenog RAM-a smiješna stavka, onda ne znaš puno o računalima. Cache je uvijek preferencijalno imati na RAM-u umijesto da se cache sprema na NAND.  Kada je RAM nedovoljan puni se swap particija na NAND-u, samim time sustav postje sporiji iz razloga što je NAND >10x sporiji od RAM-a. Mnogo ljudi ostavlja hrpu aplikacija u pozadini i samim time popuni većinu RAM-a, na kraju se ljudi čude kako su uspjeli popuniti 3 GB RAM-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 21:20 (Mayo).
13 godina
offline
Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a

Da barem razvijaju i optimiziraju softver istom brzinom kako i štancaju ove modele, gdje bi im bio kraj..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
Mayo kaže...
Prince-Arthas kaže...

 Daj mi konkretne prednosti 6GB vs 4GB danas a ne za 5 godina.

 

RAM je uvijek brži od ugrađenog eMMC NAND-a. To je konkretna prednost. Ako ti je više ugrađenog RAM-a smiješna stavka, onda ne znaš puno o računalima. Cache je uvijek preferencijalno imati na RAM-u umijesto da se cache sprema na NAND.  Kada je RAM nedovoljan puni se swap particija na NAND-u, samim time sustav postje sporiji iz razloga što je NAND >10x sporiji od RAM-a. Mnogo ljudi ostavlja hrpu aplikacija u pozadini i samim time popuni većinu RAM-a, na kraju se ljudi čude kako su uspjeli popuniti 3 GB RAM-a.

 Koliko ja znam u načelu zadnji Androidi sami gasi aplikacije u pozadini kada se približe 4GB, nisam nigdje čuo i vidio da neki uređaj koristi 6GB RAMa...

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
9 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy C9 sa 6 GB RAM-a
digitall kaže...

hoce li oni vise prestat izbacivat 92831 modela dnevno i koncetrirat se na 2-3 uredaja koja ce biti bezprijekorna... tesko

jedino mogu pohvaliti s7e, ovo ostalo je li-la, ili nedovoljno testirano (pogledaj note7), ili zaboravljeno updateat redovito.. sve nesto na vrat na nos

 da bar imaju toliko modela dnevno, jer bi tada postojao note7 sa ravnim ekranom za normalne ljude (stavimo na stranu eksplozije).

A da ne komentiram NE-dostupnost S7 Active modela u EU sa baterijom od 4000mAh i zaštićenim rubovima od padova.

Ove priče oko izgleda ostavljam ovima koji se vole preseravati i koji gledaju mobitel dok je ugašen

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 8:24 (marsovac zemaljski).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice