Samsungova dobit se oporavlja, na iznenađenje anal

poruka: 4
|
čitano: 1.245
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungova dobit se oporavlja, na iznenađenje anal".
15 godina
offline
Samsungova dobit se oporavlja, na iznenađenje anal

kao prvo, otpustiti sve te luftbrenzerske analitičare koji očito nemaju pojma koliko je samsung zapravo opsežan konglomerat i čime se sve bavi. kao drugo, ako su izgradili brod ili dva ili im je krenulo s perilicama, jasno je da im je dobit porasla. ts, ts. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsungova dobit se oporavlja, na iznenađenje
Ajar kaže...

kao prvo, otpustiti sve te luftbrenzerske analitičare koji očito nemaju pojma koliko je samsung zapravo opsežan konglomerat i čime se sve bavi. kao drugo, ako su izgradili brod ili dva ili im je krenulo s perilicama, jasno je da im je dobit porasla. ts, ts. 

 Netocno, najveci dio profita Samsung grupe upravo dolazi iz mobilne divizije, koja naravno povlaci i ostale ( ekrani, memorija itd.)

15 godina
neaktivan
offline
Samsungova dobit se oporavlja, na iznenađenje anal

Ne znam kako je Sandro došao do slijedećeg:

 Analitičari se slažu da su ovi podaci iznenađujući, prenosi BBC, te da su očito posljedica dobre prodaje prije svega novih mobitela, Galaxy S6 Edge, S6 Edge + i Note 5 modela.

jer u linkanom članku jasno piše da su dobri rezultati posljedica dobre prodaje čipova (tj. dobrog poslovanja jedinice za poluvodiče - SoC-ovi, memorije, senzori za fotoaparate i kamere, te LED i ugovorna proizvodnja (foundry usluga)) i povoljnog tečaja wona koji su nadoknadili slabe prodajne rezultate poslovanja mobilnog dijela, a dodatno je naglašeno da je jedinica za poluvodiče ostvaruje najveću zaradu već četvrti kvartal zaredom:

 Analysts said stronger sales in its chip business and favourable currency exchange rates had offset the weakness in its mobile business. Samsung is also the world's biggest maker of memory chips and its semiconductor unit is expected to be its top earner for the fifth consecutive quarter.

 Čak i u podnaslovu BBC-ovog članka, podebljano, piše da je za dobar rezultat zaslužna prodaja poluvodičkih proizvoda:

 South Korean tech giant Samsung Electronics expects its third-quarter operating profit to beat market forecasts on the back of strong semiconductor sales.

 U mobilnom dijelu, rezultati su slabiji od očekivanih zbog konkurencije od strane Applea u višem segmentu i zbog kineskih proizvođača u nižem segmentu; koliko je dosada poznato, Galaxy S6 Edge, Edge + i Note 5 su podbacili u odnosu na Samsungova očekivanja i najave.

 

Dodatno, BBC kaže da su dionice na južnokorejskoj burzi ojačale 9%, a ne 4% kao što piše u vijesti.

 

EDIT: Sandro mi je privatnom porukom javio da se članak BBC-ja promijenio između trenutaka pisanja i objave vijesti, zbog čega je došlo do gorenavedenih razlika.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 23:52 (hrx).
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Samsungova dobit se oporavlja, na iznenađenje anal

anal

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice