Samsungovi ekrani za iPad

poruka: 13
|
čitano: 4.399
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungovi ekrani za iPad".
16 godina
neaktivan
offline
Samsungovi ekrani za iPad

Ako je ovo istina i samo ekran košta 80 dolara na količinama od nekoliko miljuna komada, onda je cijena od 500 dolara dobro odmjerena, a zaboravimo priče o usporedivim tabletima ( kvalitetom ) koji će koštati manje od 500 dolara u dogledno vrijeme. Gdje su ostale komponente, ravoj, proizvodnja, distribucija, marketing. software etc etc.

 

 

A.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
artfull kaže...

Ako je ovo istina i samo ekran košta 80 dolara na količinama od nekoliko miljuna komada, onda je cijena od 500 dolara dobro odmjerena, a zaboravimo priče o usporedivim tabletima ( kvalitetom ) koji će koštati manje od 500 dolara u dogledno vrijeme. Gdje su ostale komponente, ravoj, proizvodnja, distribucija, marketing. software etc etc.

 

 

e artful...vječiti optimista...Namigiva...i ne,nema opravdanje za tako visoku cijenu....

16 godina
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
artfull kaže...

Ako je ovo istina i samo ekran košta 80 dolara na količinama od nekoliko miljuna komada, onda je cijena od 500 dolara dobro odmjerena, a zaboravimo priče o usporedivim tabletima ( kvalitetom ) koji će koštati manje od 500 dolara u dogledno vrijeme. Gdje su ostale komponente, ravoj, proizvodnja, distribucija, marketing. software etc etc.

 

 

Ova cijena od 80$ je najskuplja komponenta u iPad-u.

Ne zavaravaj se. Apple ce, kao i inace, precijeniti svoje proizvode i njima nije u cilju napraviti best buy proizvod vec zgrnuti sto vise novaca od pozera kao sto si ti. ;)

- Psiho246
14 godina
protjeran
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad

i opet,tko zna da će BAŠ TE  ekrane ugrađivati..nađu poslije nekog jeftinijeg proizvođaća i uštede,a poklonicima debelo naplate...

15 godina
neaktivan
offline
Samsungovi ekrani za iPad

ova naruzba  je samo za prvi kvartal.

art
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsungovi ekrani za iPad

hahahah , a vidi mi dezurnih apple bashera lol. a nego sto će raditi sa tim ekranima nego ih ugradivati u iPad? btw, dvjestotinjak dolara je cijena samih komponenti, a možda i vise... 500 dolara za base model je ok , ne kažem da nemaju mjesta spustiti na 399 recimo nakon 6 mjeseci. Al lako je spuštati cijenu kad imaš količine od par miljuna i vise po kvartalu. a to za sad ima samo Apple, stoga će opet jedini raditi bitan profit i na tabletu, a ostali će igrati rat cijena i boriti se za mrvice sa stola.
komentar je bio uglavnom vezan za onaj marwell od sto dolara i slične uređaje koji će se navodno pojaviti. Zanima me na koju foru će biti kvalitetan uređaj u prodaji ukoliko samo kvalitetan TS dođe toliko. To je bila moja poanta koju psiho i slični nisu htjeli shvatiti. :)

A.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 11:04 (artfull).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad

Ima Apple dosta mjesta za spustiti cijenu. Ne zaraduju oni samo od tvojih novaca koje im das za sam uredaj. Oni zarade i na:

- svim sadrzajima koje kupis za taj uredaj (filmovi, igre/aplikacije, muzika, a po novom i knjige)

- zarade od operatera koji im plati da bas - on operater XY ima iPad u svojoj ponudi ekskluzivno

- prometu koji napravis on line ako ides preko operatera a skidao si sadrzaj sa njihovih storeva - (cuo sam kako je aT&T placao Appleu kvartalno postotak jer im je Aplle povecao promet na data tarifama - dakle postotak od toga takoder ide Appleu)

Tako da djele svaki iPad besplatno oni bi bili debelo u plusu jer imaju genijalan poslovni model.

 

pogledaj samo PS3 i XBox - kada su izlazile konzole i Sony i MS su gubili na svakoj konzoli i bili su sretni sto vise konzola prodaju (vise i gube jer na svakoj konzoli gube fixnu sumu). Opet im se na kraju isplati. Trenutno su cijene pale, ali opet ne zaraduju na samoj konzoli (ako i da onda bar ne puno).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 12:33 (JosephBullet).
16 godina
neaktivan
offline
Samsungovi ekrani za iPad

Istina da je to samo dio priče, al pitanje je kako će se ostali uklopiti sa jeftinim tabletima a da bi bili isplativi.

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
artfull kaže...

Istina da je to samo dio priče, al pitanje je kako će se ostali uklopiti sa jeftinim tabletima a da bi bili isplativi.

Slate ce biti tu negdje oko cijene iPad-a.Razlika je sto ce on nuditi 4x vise mogucnosti.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
Psiho246 kaže...
artfull kaže...

Istina da je to samo dio priče, al pitanje je kako će se ostali uklopiti sa jeftinim tabletima a da bi bili isplativi.

Slate ce biti tu negdje oko cijene iPad-a.Razlika je sto ce on nuditi 4x vise mogucnosti.

HP slate je najobičniji netbook sa TS ekranom i nema što tražiti u ovoj priči.

A.
16 godina
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
artfull kaže...
Psiho246 kaže...
artfull kaže...

Istina da je to samo dio priče, al pitanje je kako će se ostali uklopiti sa jeftinim tabletima a da bi bili isplativi.

Slate ce biti tu negdje oko cijene iPad-a.Razlika je sto ce on nuditi 4x vise mogucnosti.

HP slate je najobičniji netbook sa TS ekranom i nema što tražiti u ovoj priči.

A ipad je samo uvecani iPhone bez mogucnosti zvanja. Kaj ces sad?

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
Psiho246 kaže...
artfull kaže...
Psiho246 kaže...
artfull kaže...

Istina da je to samo dio priče, al pitanje je kako će se ostali uklopiti sa jeftinim tabletima a da bi bili isplativi.

Slate ce biti tu negdje oko cijene iPad-a.Razlika je sto ce on nuditi 4x vise mogucnosti.

HP slate je najobičniji netbook sa TS ekranom i nema što tražiti u ovoj priči.

A ipad je samo uvecani iPhone bez mogucnosti zvanja. Kaj ces sad?

Djelomično istina. U svakom slučaju UI mu je prerađen za veći ekran, a iPhone OS je po meni daleko bolje rješenje za tablet od 10 inča kojim se upravlja samo prstima od desktop OSa ... to sam već puno puta pokušao objasniti. Osim toga  novi sadržaji se oblikuju i izgledati će jako dobro ( recimo izgleda da je u bookstore dodano na desetke tisuća besplatnih knjiga i časopisa u .pdf-u fino složenih i prezentiranih, što su stvari koje mene vesele ) ... a sve aplikacije su rađene specifično za iPad i njegov OS za razliku od transversije od slatea ... o kojoj je opet upitno što uopće možemo pričati obzirom da još neznamo niti specifikacije uređaja niti datum izlaska niti posebnosti u odnosu na sve dosadašnje propale pokušaje tableta i TSa na win7ici.

 

 

A.
15 godina
offline
RE: Samsungovi ekrani za iPad
artfull kaže...

Djelomično istina. U svakom slučaju UI mu je prerađen za veći ekran, a iPhone OS je po meni daleko bolje rješenje za tablet od 10 inča kojim se upravlja samo prstima od desktop OSa ... to sam već puno puta pokušao objasniti. Osim toga  novi sadržaji se oblikuju i izgledati će jako dobro ( recimo izgleda da je u bookstore dodano na desetke tisuća besplatnih knjiga i časopisa u .pdf-u fino složenih i prezentiranih, što su stvari koje mene vesele ) ... a sve aplikacije su rađene specifično za iPad i njegov OS za razliku od transversije od slatea ... o kojoj je opet upitno što uopće možemo pričati obzirom da još neznamo niti specifikacije uređaja niti datum izlaska niti posebnosti u odnosu na sve dosadašnje propale pokušaje tableta i TSa na win7ici.

 

 

E, upravo to. Ljudi ne primjecuju da samo Apple proizvoid svoj operativni sustav i proizvodi ga za svoju platformu. Pusta ga na trziste korisnicima tek onda kada je gotov i kada funkcionira besprijekorno. Ako postoji pitanje da li izbaciit browser bez Flasha ili browser sa flashom koji se rusi - odluce se za prvu varijantu.

Druga kljucna stvar je sto Apple brine o sadrzaju, oni ga stvaraju i/ili grupiraju na jendo mjesto gdje je onda njegova prezentacija odradena opet besprijekorno. Odlican primjer su knjige i casopisi koje si maloprije spomenuo.

Treca stvar je sto kontroliraju sadrzaj sto garantira kvalitetu krajnjeg sadrzaja. Sve ide kroz AppStore. Nema da netko napravi aplikaciju koja stuca ili izgleda ruzno. Ovo su valjani razlozi radi kojih ce vam aplikacija biti odbijena prilikom submitanja na app store.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice