Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

poruka: 23
|
čitano: 2.690
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu".
15 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Oh lol :)

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn --- Gaap#2615 --- http://eu.battle.net/wow/en/character/tarren-mill/Gaap/simple
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

10 mm toplovodne cijevi

Bolje im je da ne štede na bakru i niklu pa stave manje od tri.

 

Edit sad sam provjerio 10 mm će biti centralni odvod uparen s dvije 8mm i dvije 6 mm sekundarne.Suma summarum zvijer.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 12:28 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
Stavili rama za 30 dolara i nabili cijenu za 130 do 230. gg
11 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu
Imam standardnu sa 4gb i sta rec...najbolja grafa koju sam imao,bar za sad.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Nisam bas u toku s kolicinom video RAM-a koje koriste danasnje igre no nekako mi se 8GB cini previse. Da li ima neka igra koja to moze iskoristiti? Koliko koriste novi zahtjevni naslovi?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
BlueMax kaže...

Nisam bas u toku s kolicinom video RAM-a koje koriste danasnje igre no nekako mi se 8GB cini previse. Da li ima neka igra koja to moze iskoristiti? Koliko koriste novi zahtjevni naslovi?

 skyrim sa enb i 8k teksturama može povući iznad 4 gb framebuffer

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

meni samo u nekim igrama ide preko 3gb. to su far cry 4, ac unity (koji ionako ne treba brojiti jer je igra i nakon pečeva poluproizvod u smislu izvođenja), watch dogs (isto problematična igra), shadow of mordor sa ultra teksturama. ove sam isprobao i znam sa sigurnošću.

 

naravno to je sve na 1080p. kako reza raste - raste i glad za vramom. ali na fhd (koji je još uvijek dominantan kod gamera) 8 gb nema nikakvog smisla.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Dušu dalo za eyefinity setup... Ufff još da mi žena oće kupit ovo za rođendan

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
BlueMax kaže...

Nisam bas u toku s kolicinom video RAM-a koje koriste danasnje igre no nekako mi se 8GB cini previse. Da li ima neka igra koja to moze iskoristiti? Koliko koriste novi zahtjevni naslovi?

 Nisu nužno zahtjevi igara veći koliko je rezolucija za ciljane korisnike veća. Dosta ih igra na 1440p, a 4K je na vratima, tako da više memorije je gotovo uvijek bolje.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Pitanje tumačenja.. nije Saphire poboljšao, on je samo (glavni) OEM koji je (prvi) izbacio na tržište. Ipak to radi AMD..

ali nije mi baš jasno s oznakama, zar nije 290 (9) dual GPU? Samo 290 x2?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
MEGATAMA kaže...
Imam standardnu sa 4gb i sta rec...najbolja grafa koju sam imao,bar za sad.

 Koliko si ju platio?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
BlueMax kaže...

Nisam bas u toku s kolicinom video RAM-a koje koriste danasnje igre no nekako mi se 8GB cini previse. Da li ima neka igra koja to moze iskoristiti? Koliko koriste novi zahtjevni naslovi?

 Ne. 

11 godina
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
ParaNO1d kaže...
MEGATAMA kaže...
Imam standardnu sa 4gb i sta rec...najbolja grafa koju sam imao,bar za sad.

 Koliko si ju platio?

 pa obzirom da ju je nabavio u vrijeme najveće potražnje zbog rudarenja, naguzio se za bar dva soma kuna više nego što takva nova vrijedi danas

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
Apachy kaže...

meni samo u nekim igrama ide preko 3gb. to su far cry 4, ac unity (koji ionako ne treba brojiti jer je igra i nakon pečeva poluproizvod u smislu izvođenja), watch dogs (isto problematična igra), shadow of mordor sa ultra teksturama. ove sam isprobao i znam sa sigurnošću.

 

naravno to je sve na 1080p. kako reza raste - raste i glad za vramom. ali na fhd (koji je još uvijek dominantan kod gamera) 8 gb nema nikakvog smisla.

 Ne vjerujem da se iko sa ovako skupim karticama igra na 1366x768. Ko god misli kupiti ovu karticu vjerovatno se namjerava igrati i u 4K, ili sa više monitora. Tako da ima smisla.

12 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

a što sam ja rekao nego upravo to?

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
Apachy kaže...

a što sam ja rekao nego upravo to?

 Moj odgovor se odnosi na ove sa fhd (većina). Da takvi svakako neće uzimati tako skupu grafičku, nego oni koji se planiraju igrati na 4K...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart

8GB sigurno nema potrebu uzimati, ali istu ovu s 4GB svakako, brzina dobro dođe i na 1080. :)

12 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Pcekspert je testirao MSI GTX980 Gaming 4GB i iznose zanimljiv zakljucak:

 

Ni jedna igra ili OpenCl test ne koristi ni 3GB memorije, cak ni na 2560x1440 s DSR faktorom 4.0x.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
BlueMax kaže...

Pcekspert je testirao MSI GTX980 Gaming 4GB i iznose zanimljiv zakljucak:

 

Ni jedna igra ili OpenCl test ne koristi ni 3GB memorije, cak ni na 2560x1440 s DSR faktorom 4.0x.

 To mi je tepko vjerovati, jer sam ja našao da svaka od ovih blockbustera može. SoM, C3, BF4, ACU... Samo puknem 6K rezu i sve na max. Poleti to na 4GB. Ali, nema stutteringa uvijek (rijetko, ali ga onda ima i na 980 i 970).

12 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Pa 6K nije isto sto i 1440p 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
BlueMax kaže...

Pa 6K nije isto sto i 1440p 

- zaključak tad može/treba biti, količina potrebnog ili korištenog (V)RAMa ovisi o postavkama, tj potrebama takvih postavki. Višak je (uvjek samo) višak. Normalna rezolucija ne postoji kao definicija ili pravilo, možemo samo navesti npr HD.. ali tad je i 2GB ugl. dovoljno.

- druge app koje imaju koristi su sretne s +4GB (to je sad neka granica, pa do 6-8..), GPU ulazi u žešči computing ali to nije za igre i benchanje tako vidljivo jer je ciljana publika (kupac) ipak onih 90% ne 1% koji bi to mogli. Tako da sad dx11 polako smjenjuje HW req... mada je to moglo biti već prije cca 3-4god. Važno je 90%, ne 1%..

 

a trgovac (proizvođač) će ugl ubacitvati više i više RAMa, jer je dovoljno jeftin i 'gameri' kupuju veći broj bez obzira dali GPU ima dovoljno konja za takav task.

-zaključak, ljepše je imati nego nemati... :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 16:53 (ihush).
10 godina
offline
Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku karticu

Zato ja sa 512mb Quadro samo gledam fhd filmove 

Meni je najvažnije optimizacija tj. driveri, znam da to nema veze sa Sapphire, ali na hd7750 mi se rušili driveri(uvijek updateani) redovito..

Kao što je već netko spomenuo prosječnom korisnku (takvih je 95% u Hrv) nije potrebno više od 4Gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sapphire poboljšao R9 290X Tri-X grafičku kart
BlueMax kaže...

Pa 6K nije isto sto i 1440p 

 Oh, Bože, oprosti... umoran sam jer nisam spavao prošle noći. Da, mislio sam da govoriš o 4K. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice