Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

poruka: 25
|
čitano: 3.843
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost".
16 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Otkad sam prešao na 10-ku na novorm računalu, Vivaldi mi je jedini browser koji na njemu koristim. Jako sam zadovoljan. Radi jako brzo, bogat je opcijama i može ga korisnik prilagoditi svojim potrebama, ne samo kozmetički s bojama nego i razne geste mišem i neke pametne ideje kao mogućnost zatvaranja taba dvoklikom. Kad se navikneš na to, fali ako koristiš drugi browser kod nekog.

Preporuka za sve. Ako nećete odmah odbaciti svoje stare browsere i odmah uzeti Vivaldi za default barem mu dajte šansu pa ga malo isprobajte

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Hm, postoji inačica i za Linux, čak ga ima u repozitorijima SUSE distribucije, idem baš isprobati...

 

EDIT:

 

Zanimljiv browser na prvu...doista šaren, mnogo opcija, vuče na operu... Naravno, pitanje je kako stoji s ekstenzijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 9:47 (drexcya).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
drexcya kaže...

Hm, postoji inačica i za Linux, čak ga ima u repozitorijima SUSE distribucije, idem baš isprobati...

 

EDIT:

 

Zanimljiv browser na prvu...doista šaren, mnogo opcija, vuče na operu... Naravno, pitanje je kako stoji s ekstenzijama.

 Pošto je chromium based browser podržava sve ekstenzije kao i Chrome. Ja koristim adblock za browsanje i yt i sve je super

14 godina
neaktivan
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

osobno ne osjećam se kao da imam četiri godine i da me privlači šarenilo, šarene ikone i ostale slikovnice kod bilo kakvoga softvera baš kao što je danas kod istoga trend, sav soft se piše kao da se piše za osobe sa posebnim potrebama.

no po funkcionalnosti Vivaldi mi je sasvim ok.

 
2 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Šteta što nije UWP, s tim bi se i Mobile i Xbox pokrio.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Jel koristi netko? Čini se dobar i zanimljiv.

 

EDIT: A ja mislio da je moj komentar prvi!

 

Znaći preporuka ide na Vivaldija? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 14:04 (Azmo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
Azmo kaže...

Jel koristi netko? Čini se dobar i zanimljiv.

 

EDIT: A ja mislio da je moj komentar prvi!

 

Znaći preporuka ide na Vivaldija? :)

 Na poslu koristim Firefox, na laptopu Operu, a ovako Vivaldi. Pošto mi je on main i defaultni tako da moja preporuka ide svakako. Mada to je opet subjektivno. Ja nikad nisam volio Chrome i nije mi legao, a opet mnogima je on default ili jedini. Svakako treba isprobati.

15 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Jel ima neki plugin da synca bookmarke i history sa Google accountom (kao što Chrome to sharea preko Google accounta)?

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Ja sam se prije par tjedana prebacila sa Opere na Vivaldi upravo zbog toga što je jako prilagodljiv korisniku. Hrpetina opcija koje se može podesiti kako kome odgovara. U dark verziji se boja taba mijenja sa bojom stranice tako da je poprilično pregledno kad imaš pootvarano desetak tabova, odmah po boji znaš koji je(npr facebook je plavi, hangouts zeleni a bug tamno crveni).  Što se tiče samog rada za sada je brži od ostalih browsera, sve chromium based ekstenzije se mogu normalno koristiti. 

Jedino mi smeta to što se bookmark ne može obrisati direktno(desni klik otvara bookmark u novom tabu), al valjda će uskoro i to omogućiti.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Znaci  pokrenem  ga  i  dobim  bijeli  ekran  .I to  je  . Program  je  koristan  isto  kako  mi  je  zagasen  kompjuter  koristan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
soker kaže...

osobno ne osjećam se kao da imam četiri godine i da me privlači šarenilo, šarene ikone i ostale slikovnice kod bilo kakvoga softvera baš kao što je danas kod istoga trend, sav soft se piše kao da se piše za osobe sa posebnim potrebama.

no po funkcionalnosti Vivaldi mi je sasvim ok.

Zašto je šarenilo samo za djecu? Zar bi odrasli trebali voljeti samo ozbiljne i tmurne stvari? 

13 godina
neaktivan
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Meni je Vivaldi fantastičan. Puno bolji od FF-a i nove Opere(Chrome izbacujem iz bilo koje realne usporedbe jer nema ništa).

Dva problema(koristim beta verziju): 1) Kada pokrenem video na FB, samo se pojave sivi kvadratići po videu i niš se ne vidi, ali zvuka ima

                              2) Kada neke tabove otvorim u pozadini, prebacivanjem na njih, sve je sivo. Zatvaranje taba i ctrl+z riješe problem

 

 

Ali brz je, ima hrpu opcija za personalizaciju, sve je na svome mjestu, lijepo izgleda(čovjek se navikne sive obrube i mijenjanja boje zavisno o stranici, jako fora).

Stvarno, same pohvale.

 

 

Eh da, nema search suggestione za Google, minus.

 

 

EDIT: Ako nekoga zanimaju fora boje :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 21:19 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Dodatno poboljšanje u novoj verziji Vivaldija orijentirano je na privatnost, pa se od sada u inačici 1.3 može isključiti mogućnost da WebRTC javno emitira korisnikovu IP adresu. Time se sprečava moguće praćenje korisnika putem IP adrese, što svima jamči veću privatnost. Vivaldi 1.3

 

svaka cast na ovome ... V koristim od 1.0 ver i  od tada mi je deafulatni browser 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Takoder ga koristim od prve verzije i po meni daleko najbolji browser. Pravo osvjezenje.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Nema nista novoga za stare korisnike stare Opere :)

Al, ipak...ovo je daleko ergonomskiji browser od bilo kojeg Chromium browsera.

 

Dakle, volim novu Operu  nacin na koji Vivaldi smesta bookmarkse u sidebar, custom teme sa kojim vrlo lepo stvoris temu za noc, dan, bilo sta..

Sidebar je tu, Notes, rudimentarni download manager, tiling, hibernacija tabova, stacking, readability, inverzija boje, gesture ...sve ovo OOBE.

 

Ja i tnakir cekamo na sinhronizaciju :)   

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Jel ima tko problema sa YT ? 

Baca mi error neki i proradi ak jedno 5-15x napravim refresh stranice. 
Popravil sam to tak da forsiram flash, a ne HTML5. To mi bas i nije idealno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

@Santana

 

Ne koristi Vivaldi dugo, tek koji dan, al' nema problema sa Jubitom.

 

Inače, sve mi govori da bum ostal na ovome browseru. Brz(brži od FF i dosadnog IE), prilagodljive tematske boje sučelja, te nema problema sa flash kao na primjer FF. 

E, da fora mi je još drugačiji raspored opcija, na primjer za Bookmarkse, nego kod drugih preglednika.

Tako da zasada koristim i poručavam Vivaldi, te još usporedno koristim FF, al' možda pređe totalno na Vivaldi. 

Vrijeme će poakzati.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
14 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
Vivaldi mi stoji u OS-u od kako je dostupan, ali trenutno i dalje radi kao da se nalazi u beti.
U ovoj fazi jednostavno nije za sve korisnike jer nije u potpunosti stabilan i konkurentan browser (svi koji ga duže koriste jako dobro znaju njegove boljke).
Bolje da rade na drugim stvarima, a ne na bojama, za to uvijek ima vremena.
Nisam baš ljubitelj Google-a (dapače), ali za moje potrebe je trenutno Chrome jedini ok browser.

P. S.

Većina ljudi koji su sada fascinirani s Vivaldi-em, za par dana/tjedana će opet biti na starim browserima koje su i do sada koristili (s razlogom).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

@win32

 

Na koje boljke točno misliš?

Zašto ću se vratiti na svoje stari preglednik?

Koji razlog?

Kaj mu ti zamjeraš, mislim Vivaldiju?

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
10 godina
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Jel ima netko problema sa prikazom download panela? 

 

Meni se uopće ne otvra, ni direktnim ulaskom kroz view ni skraćenim crtl+shift+D

Vidim napredak downloada po zelenoj liniji u taskbaru ali ne mogu nikako doći do panela da vidim ostale informacije.

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
ddarknessfairyy kaže...

Jel ima netko problema sa prikazom download panela? 

 

Meni se uopće ne otvra, ni direktnim ulaskom kroz view ni skraćenim crtl+shift+D

Vidim napredak downloada po zelenoj liniji u taskbaru ali ne mogu nikako doći do panela da vidim ostale informacije.

 

 

Ctrl+Shift+D ne radi ako download panel nije omogućen. Otvori sidebar (F4) i provjeri je li omogućen. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
10 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
NiramX kaže...

 

Ctrl+Shift+D ne radi ako download panel nije omogućen. Otvori sidebar (F4) i provjeri je li omogućen. 

 Omogućeno je al ne radi. Omogućeno je i automatsko otvaranje download panela kad počne novi download i ne otvara ga.  

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
12 godina
protjeran
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
ddarknessfairyy kaže...
NiramX kaže...

 

Ctrl+Shift+D ne radi ako download panel nije omogućen. Otvori sidebar (F4) i provjeri je li omogućen. 

 Omogućeno je al ne radi. Omogućeno je i automatsko otvaranje download panela kad počne novi download i ne otvara ga.  

 

Jesi li probala reinstalirati? 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
neaktivan
offline
Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost

Meni youtube ne radi. 

Ne rsdi vise hrml5 od zadnjeg updatea... 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Šareniji Vivaldi 1.3 za bolju privatnost
NiramX kaže...  

 

Jesi li probala reinstalirati? 

 Nope, to mi je zadnja opcija jer sam lijena kasnije namještat sve postavke ponovno  

Mislim download radi, skine on sve, samo ne vidim brzinu i postotak skidanja, tak da mi se za sad neda zezat sa reinstalacijom. 

Samo pitam da vidim dal možda netko ima isti problemčić 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice