SD kartica za audiofile

poruka: 101
|
čitano: 14.208
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SD kartica za audiofile".
12 godina
offline
SD kartica za audiofile

What a crap!

 
21 0 hvala 0
16 godina
offline
SD kartica za audiofile

Jel se mora usvirati i koliko traje da se usvira?

 

Točnije podatke o tome, kao niti rezultate bilo kakvih mjerenja poboljšanja kvalitete zvuka iz Sonyja nisu objavili.

 

Glasnogovornica kompanije i sama je priznala da ni oni nisu sigurni koliki je tržišni potencijal za ovakvu visoko specijaliziranu memorijsku karticu. "Mislili smo da bi je mogli zaželjeti neki od ljudi predanih visokoj kvaliteti zvuka", prenosi njezine riječi WSJ.

 

 

Moj PC  
13 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SD kartica za audiofile

Napokon!

 

Moje 128kbps mp3-ice užasno zvuče na ovoj Kingstonovoj koju sad furam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 14:41 (Onjegin).
Moj PC  
27 0 hvala 0
15 godina
offline
SD kartica za audiofile
Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
24 0 hvala 0
16 godina
offline
SD kartica za audiofile

LOL, ovo je isto kao i HDMI kabeli koji daju bolju sliku

 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
SD kartica za audiofile

-mene ne čudi klasičan PR, to im je job..

-čudi me novinar koji to jednostavno prenese, bez kritike/stava.. kao TANJUGova vijest, kiša, sudar vlaka... i audiofilna kartica.

 

garantirano ima harmonizirane nule i sinkopirane jedinice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SD kartica za audiofile

Pošto grcaju u gubicima, očito su usvojili pouzdan alan fordovski koncept "plati pet, dobiješ jedan".

A sad krajnje ozbiljno...jadan je taj "audiofil" koji cijeli život čuva svoje ušne resice od Božićnih petardi, da bi na kraju uživao u slušanju bilo kakve mp3-ce ili digitalnog nosača zvuka.

Za početak neka se riješi vibracija, te po sred dnevnog boravka neka od betona izlije stalak od 1000kg, te neka mu na tom betnoskom bloku montiraju Thorens gramofon.

A možda su i u Thorensu poludjeli,pa danas gramofoni primaju ove SD kartice.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
SD kartica za audiofile

Ovo je kao da gurmanu kažeš da će se bolje najest ako jede srebrnim beštekom

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: SD kartica za audiofile
torrente kaže...

Pošto grcaju u gubicima, očito su usvojili pouzdan alan fordovski koncept "plati pet, dobiješ jedan".

A sad krajnje ozbiljno...jadan je taj "audiofil" koji cijeli život čuva svoje ušne resice od Božićnih petardi, da bi na kraju uživao u slušanju bilo kakve mp3-ce ili digitalnog nosača zvuka.

Za početak neka se riješi vibracija, te po sred dnevnog boravka neka od betona izlije stalak od 1000kg, te neka mu na tom betnoskom bloku montiraju Thorens gramofon.

A možda su i u Thorensu poludjeli,pa danas gramofoni primaju ove SD kartice.

 

 Ti si još gori što hvališ ploču koja i potencijalno savršen zvuk može pustiti samo u prvom puštanju!

 

Nisam siguran u kakvim je gubicima Sony, s obzirom da VEVO odlično posluje, da odsjek filmske produkcije dobro posluje i da banke i osiguranja stoje poprilično ok.

16 godina
offline
SD kartica za audiofile

Super, po svoj logici će onda i fotografije s te kartice, ako je stavimo u fotić, imati niži šum. ISO 128.000 here I come, baby!

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
SD kartica za audiofile

Šta, nula pročitana sa ove kartice je "nulija" i bliže pravoj nuli a jedinica je točno 1, ne 0.9999...9?

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SD kartica za audiofile

Ovo me skroz zbunilo "Sony tvrdi da proizvodi manje električnog šuma prilikom čitanja podataka". Što nije prenost digitalnog zapisa da nema šuma, tj. da se šum u zvuku može pojaviti tek nako D/A konverzije?
Ova kartica bi jedino imala smisla kod tipa ovakvih playera, ako se tu radi o mogućnosti brzine čitanja podataka.
Kaj se tiće kvalitete zvuka s ploće:


 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
9 godina
protjeran
offline
SD kartica za audiofile

sony , otprije poznat po audiofilskim stk hibridima ...hahaha... 


Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SD kartica za audiofile
BlueMax kaže...

What a crap!

 Može se to i ovak objasnit, to je kvalitetna/brža memorijska kartica(puno preskupa), kojoj su eto usput nadodali puno marketinških-zvučnih budalaština.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
offline
Re: SD kartica za audiofile
Angus_Young kaže...

Ovo me skroz zbunilo "Sony tvrdi da proizvodi manje električnog šuma prilikom čitanja podataka". Što nije prenost digitalnog zapisa da nema šuma, tj. da se šum u zvuku može pojaviti tek nako D/A konverzije?
Ova kartica bi jedino imala smisla kod tipa ovakvih playera, ako se tu radi o mogućnosti brzine čitanja podataka.
Kaj se tiće kvalitete zvuka s ploće:


 mislim da se ovdje ipak prvenstveno radi o naponskom šumu... kartica generira "voltage ripple" koji se širi cijelim sustavom i može ponešto omesti DAC kod koverzije i ponajviše rad audio pojačala i time prouzročiti stvarni audio šum

Tak da smatram da im je tvrdnja na mjestu... no sad, koliko je taj šum uopće zamjetan, o kojim se tu frekvencijama i amplitudama radi, to je već drugo pitanje.

16 godina
neaktivan
offline
SD kartica za audiofile

Otkako je HiFi tehnika dosegla svoj vrhunac u osamdesetima proizvođači više financiraju marketinške odjele nego razvojne, što rezultira nevjerojatnim bajkama u zemlji audiofilskih čudesa. Dovoljno je pogledati koje razmjere je poprimio hoax s napojnim kablovima, da čak i inžinjeri FERa o njima ozbiljno raspravljaju, i što je još bolje, troše na njih nemale novce.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SD kartica za audiofile

Više demagogije nisam cuo otkako je starac ubjeđivao mladu djevojku da se od tvrdog qrtza dobija rak na jajnicima.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SD kartica za audiofile
Aldo kaže...
Angus_Young kaže...

Ovo me skroz zbunilo "Sony tvrdi da proizvodi manje električnog šuma prilikom čitanja podataka". Što nije prenost digitalnog zapisa da nema šuma, tj. da se šum u zvuku može pojaviti tek nako D/A konverzije?
Ova kartica bi jedino imala smisla kod tipa ovakvih playera, ako se tu radi o mogućnosti brzine čitanja podataka.
Kaj se tiće kvalitete zvuka s ploće:


 mislim da se ovdje ipak prvenstveno radi o naponskom šumu... kartica generira "voltage ripple" koji se širi cijelim sustavom i može ponešto omesti DAC kod koverzije i ponajviše rad audio pojačala i time prouzročiti stvarni audio šum

Tak da smatram da im je tvrdnja na mjestu... no sad, koliko je taj šum uopće zamjetan, o kojim se tu frekvencijama i amplitudama radi, to je već drugo pitanje.

 

... Ali jasno se vidi da je snimatelj videa profesionalac. Izuzetno kvalitetno je iskoristio library za crtanje po ekranu. 

If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed. - Mark Twain
16 godina
neaktivan
offline
Re: SD kartica za audiofile
Aldo kaže...
Angus_Young kaže...

Ovo me skroz zbunilo "Sony tvrdi da proizvodi manje električnog šuma prilikom čitanja podataka". Što nije prenost digitalnog zapisa da nema šuma, tj. da se šum u zvuku može pojaviti tek nako D/A konverzije?
Ova kartica bi jedino imala smisla kod tipa ovakvih playera, ako se tu radi o mogućnosti brzine čitanja podataka.
Kaj se tiće kvalitete zvuka s ploće:


 mislim da se ovdje ipak prvenstveno radi o naponskom šumu... kartica generira "voltage ripple" koji se širi cijelim sustavom i može ponešto omesti DAC kod koverzije i ponajviše rad audio pojačala i time prouzročiti stvarni audio šum

Tak da smatram da im je tvrdnja na mjestu... no sad, koliko je taj šum uopće zamjetan, o kojim se tu frekvencijama i amplitudama radi, to je već drugo pitanje.

 

Al ima tu jedan problemcic. SD radi koristeci SPI ili SQI koji se "vrte" na MHz sto je way off audia. Suma mozda moze biti, ali je taj itekako visoko i dobro isfiltriran standardnim decoupling capovima koje zahtjeva CPU.

I sam sum DACa (po svojoj prilici nekakvi ADPCM) je miljama jaci.

 

Drugim rijecima, porez na uzasno teske budale.

 

Sto se tice kablova tu je druga prica. Visak kisika stvarno utjece na sum, skin efekt, itd.

No ipak je najbitnije gusenje koje na HFu izaziva i te kakve probleme. Sljuka od HDMI kabla moze itekako uzrokovati gubitak signala iz vise razloga.

Frend mi je dobil koax kablove na mjerenje jer nisu bili dobri pa ustanovio da kablovi imaju poprilicna gusenja na odredjenim kanalima.

Meni RGB kabel za PC daje koma sliku na monitoru - slika je mutnija i titra po rubovima. Debeli RGB ne stvara probleme.

 

16 godina
moderator
online
Re: SD kartica za audiofile
Drazen kaže...
No ipak je najbitnije gusenje koje na HFu izaziva i te kakve probleme. Sljuka od HDMI kabla moze itekako uzrokovati gubitak signala iz vise razloga.

Frend mi je dobil koax kablove na mjerenje jer nisu bili dobri pa ustanovio da kablovi imaju poprilicna gusenja na odredjenim kanalima.

Meni RGB kabel za PC daje koma sliku na monitoru - slika je mutnija i titra po rubovima. Debeli RGB ne stvara probleme.

Zašto u isti koš trpaš kabele za analogni i digitalni prijenos signala?

16 godina
neaktivan
offline
Re: SD kartica za audiofile

Drazen kaže....

 Sto se tice kablova tu je druga prica. Visak kisika stvarno utjece na sum, skin efekt, itd.

No ipak je najbitnije gusenje koje na HFu izaziva i te kakve probleme. Sljuka od HDMI kabla moze itekako uzrokovati gubitak signala iz vise razloga.

Frend mi je dobil koax kablove na mjerenje jer nisu bili dobri pa ustanovio da kablovi imaju poprilicna gusenja na odredjenim kanalima.

Meni RGB kabel za PC daje koma sliku na monitoru - slika je mutnija i titra po rubovima. Debeli RGB ne stvara probleme.

 

 Govorio sam o kablovima za napajanje. Ukoliko nisu izrazito loše napravljeni (npr. poddimenzionirani kod pojačala), svaki će odraditi posao jednako. A i za interkonekte nije potreban zmijski znoj pri izradi. To što postoje loši kablovi ne znači da dobar mora koštati parsto eura. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: SD kartica za audiofile
Drazen kaže...

 

Al ima tu jedan problemcic. SD radi koristeci SPI ili SQI koji se "vrte" na MHz sto je way off audia. Suma mozda moze biti, ali je taj itekako visoko i dobro isfiltriran standardnim decoupling capovima koje zahtjeva CPU.

I sam sum DACa (po svojoj prilici nekakvi ADPCM) je miljama jaci.

 

Drugim rijecima, porez na uzasno teske budale.

 

Sto se tice kablova tu je druga prica. Visak kisika stvarno utjece na sum, skin efekt, itd.

No ipak je najbitnije gusenje koje na HFu izaziva i te kakve probleme. Sljuka od HDMI kabla moze itekako uzrokovati gubitak signala iz vise razloga.

Frend mi je dobil koax kablove na mjerenje jer nisu bili dobri pa ustanovio da kablovi imaju poprilicna gusenja na odredjenim kanalima.

Meni RGB kabel za PC daje koma sliku na monitoru - slika je mutnija i titra po rubovima. Debeli RGB ne stvara probleme.

 

 

A na kojim frekvencijama skin efekt dolazi do izražaja? Malo sam zahrđao, al nekako su mi u uhu ostali megaherci iz vremena školovanja

(a sumnjem da nas ima puno koji čujemo u megahercnom spektru)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
Re: SD kartica za audiofile
Aldo kaže...

 

 mislim da se ovdje ipak prvenstveno radi o naponskom šumu... kartica generira "voltage ripple" koji se širi cijelim sustavom i može ponešto omesti DAC kod koverzije i ponajviše rad audio pojačala i time prouzročiti stvarni audio šum

Tak da smatram da im je tvrdnja na mjestu... no sad, koliko je taj šum uopće zamjetan, o kojim se tu frekvencijama i amplitudama radi, to je već drugo pitanje.

 Onaj tko se smatra tolikim audiofilom da mu smeta naponski sum SD kartice digitalni signal do DAC-a salje optikom jer ima puno bitnijih stvari koje u uredjaju za reprodukciju stvaraju visestruko veci naponski sum. Taj isti takodjer ne koristi micro SD za reprodukciju.

9 godina
protjeran
offline
Re: SD kartica za audiofile
a većina uređaja šta ćitaju sa stika imaju pojacala u d klasi i to ne smeta audiofilima a smeta im sum sa kartice hah
16 godina
neaktivan
offline
Re: SD kartica za audiofile
dabar_solta kaže...
a većina uređaja šta ćitaju sa stika imaju pojacala u d klasi i to ne smeta audiofilima a smeta im sum sa kartice hah

 Među audiofilima ima stvarno svakakvih budala, ali ne razumijem zašto ovu glupost sa šumom kartice pripisuješ njima. Pa nije da su audiofili tražili od Sonyja da napravi ovako nešto.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: SD kartica za audiofile
Visak kaže...

 Među audiofilima ima stvarno svakakvih budala, ali ne razumijem zašto ovu glupost sa šumom kartice pripisuješ njima. Pa nije da su audiofili tražili od Sonyja da napravi ovako nešto.

 Tocno. U ni jednoj bransi magla se bolje ne prodaje. Medjutim postoje bar jednak broj budala medju antiaudiofilima koji valjda nemaju sluha pa pokusavaju sve banalizirati.

9 godina
offline
SD kartica za audiofile

ti bokca, da je ovo apple objavio vec bi bilo prodano milijun tona u prednarudbi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: SD kartica za audiofile
digitall kaže...

ti bokca, da je ovo apple objavio vec bi bilo prodano milijun tona u prednarudbi 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: SD kartica za audiofile
0x4c756b61 kaže...
digitall kaže...

ti bokca, da je ovo apple objavio vec bi bilo prodano milijun tona u prednarudbi 

  

 Ja nebi kupio jer ces ti kupiti 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice