Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

poruka: 63
|
čitano: 6.284
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač".
16 godina
odjavljen
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarivač

Bit će suza kad crknu diskovi

Freak Show Inc.
 
23 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarivač

Ah majke ti 

Imaš para moš uzet hitachi,wd čak i samsung al ne ti uzmeš seagate hard s najmanjim mtbf

PS:znam da je seagate vlasnik samsungove hdd divizije al opet to su različiti hardovi.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarivač

U Seagateu ističu kako njihova platforma Kinetic Open Storage može upravljati tolikom količinom podataka zbog načina na koji restrukturira klasičnu arhitekturu poslužitelja za pohranu, povezujući objektno orijentirane aplikacije izravno s uređajima za pohranu.

 

Šta se ovdje misli pod 'objektno orijentirane aplikacije' ?

Jer ako se misli na aplikacije izrađene korištenjem objektno orijentirane paradigme, ne kužim zašto je to bilo bitno napomenuti..

Proceduralno ili OOP, ne vidim kakve veze ima u ovom kontekstu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
PaleRider kaže...

U Seagateu ističu kako njihova platforma Kinetic Open Storage može upravljati tolikom količinom podataka zbog načina na koji restrukturira klasičnu arhitekturu poslužitelja za pohranu, povezujući objektno orijentirane aplikacije izravno s uređajima za pohranu.

 

Šta se ovdje misli pod 'objektno orijentirane aplikacije' ?

Jer ako se misli na aplikacije izrađene korištenjem objektno orijentirane paradigme, ne kužim zašto je to bilo bitno napomenuti..

Proceduralno ili OOP, ne vidim kakve veze ima u ovom kontekstu.

 

Ti diskovi su dobri i za forume pisane u php-u...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarivač

Nisam ni ja siguran da nije u pitanju samo ubačeni buzzword, ali postoje frameworci koji omogućavaju da programer nikada ne barata sa sirovim podacima iz baze ili sa web forme, već da čita i upisuje objekte. Naravno, tu softverski framework odrađuje ceo posao oko konverzija i kreiranja objekata. Moguće je da je Seagate taj proces spustio na niži nivo, u firmware svoje platforme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
Kakve gluposti pišete za Seagate,na svom kompu imam Seagate 250gb 7200.10 i radi već skoro 9god bez ikakvih problema.Tako da nemorate osuđivati dotičnu firmu,budimo objektivni i ostali se kvare manje više to je mehanika.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
3n3m1 kaže...
Kakve gluposti pišete za Seagate,na svom kompu imam Seagate 250gb 7200.10 i radi već skoro 9god bez ikakvih problema.Tako da nemorate osuđivati dotičnu firmu,budimo objektivni i ostali se kvare manje više to je mehanika.

 

Sigurno imaš iskustva sa računalima da bole jaja - čim imaš isti disk u svom stroju već 9 godina. Od cca 2008. godine što privatno, što na poslu - vidio sam ih barem 15 koji su crkli unutar 3-4 godine rada (dobar dio njih je bio NS serija).

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
3n3m1 kaže...
Kakve gluposti pišete za Seagate,na svom kompu imam Seagate 250gb 7200.10 i radi već skoro 9god bez ikakvih problema.Tako da nemorate osuđivati dotičnu firmu,budimo objektivni i ostali se kvare manje više to je mehanika.

 Neisplati ti se uopće zamarat.

 

Ja sam do sad promijenio diskova i diskova a od toga najviše je prdnulo WDa.

 

Pogotovo Black a blue koji mi je radio u windowsima samo najedanput se srušio i umro ( pocrkavala elektronika )

 

A čuj.. niko nije savršen ali za mene je Seagate no1

16 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarivač

3n3m1, opuzdanost diskova koje su pravili pre 9 godina nema veze s vezom s tim koliko su pouzdani diskovi koje sada prave. Prema nekim podacima s kraja prošle godine, Seagate diskovi kapaciteta 1,5 - 3TB imaju preko 10% šanse da crknu u prvih godinu dana, mnogostruko više nego WD i pogotovo nego Hitachi. To ne znači da Hitachi nikad nije odvalio lošu seriju, al' u tome i jeste poenta, njihovi diskovi su poslednjih godina odlični, a Seagateovi, makar oni "consumer grade", su za izbegavanje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
Možda ste u pravu jer današnji diskovi su nešto kompliciraniji,mislim na broj ploča jer imati njih npr 4 u disku jedna prdne ode cijeli disk,nečudi stoga što diskovi s jednom pločom oni stariji kao i moj disk manje podložni nekom kvarenju zbog jednostavnije konstrukcije.
16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 12:46 (nixass).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
3n3m1 kaže...
Možda ste u pravu jer današnji diskovi su nešto kompliciraniji,mislim na broj ploča jer imati njih npr 4 u disku jedna prdne ode cijeli disk,nečudi stoga što diskovi s jednom pločom oni stariji kao i moj disk manje podložni nekom kvarenju zbog jednostavnije konstrukcije.

 broj plattera igra veliku ulogu da,ali seagate je od .11 do nadalje syebo s lošim firmwareom i onda kad su se korisnici došli žaliti na forum modovi su brisali teme.Vrlo profesionalno nema šta.Neće više seagate u moju butigu čak i ako se anđeli spuste i zapjevaju hvalospjeve o .15 seriji

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
protjeran
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
Ikarus01 kaže...
3n3m1 kaže...
Možda ste u pravu jer današnji diskovi su nešto kompliciraniji,mislim na broj ploča jer imati njih npr 4 u disku jedna prdne ode cijeli disk,nečudi stoga što diskovi s jednom pločom oni stariji kao i moj disk manje podložni nekom kvarenju zbog jednostavnije konstrukcije.

 broj plattera igra veliku ulogu da,ali seagate je od .11 do nadalje syebo s lošim firmwareom i onda kad su se korisnici došli žaliti na forum modovi su brisali teme.Vrlo profesionalno nema šta.Neće više seagate u moju butigu čak i ako se anđeli spuste i zapjevaju hvalospjeve o .15 seriji

 Na dalje ? pa samo 7200.11 je crkavala.. 

16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 12:46 (nixass).
12 godina
odjavljen
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

Trebali su uzeti SSD-e. Osim što ih fizički više stane na isti prostor, manje se griju i troše manje el. energije(s obzirom na količinu diskova, ovo bi im moglo donijeti značajne uštede). A o brzini da i ne govorimo-ne želim ni pomisliti kako je to pretraživati toliku količinu podataka sa hrpetinom HDD-a.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 12:34 (Pranja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudariv
Bulldozer kaže...
Ikarus01 kaže...
3n3m1 kaže...
Možda ste u pravu jer današnji diskovi su nešto kompliciraniji,mislim na broj ploča jer imati njih npr 4 u disku jedna prdne ode cijeli disk,nečudi stoga što diskovi s jednom pločom oni stariji kao i moj disk manje podložni nekom kvarenju zbog jednostavnije konstrukcije.

 broj plattera igra veliku ulogu da,ali seagate je od .11 do nadalje syebo s lošim firmwareom i onda kad su se korisnici došli žaliti na forum modovi su brisali teme.Vrlo profesionalno nema šta.Neće više seagate u moju butigu čak i ako se anđeli spuste i zapjevaju hvalospjeve o .15 seriji

 Na dalje ? pa samo 7200.11 je crkavala.. 

 pogledaj na neweggu .14

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Pranja kaže...

Trebali su uzeti SSD-e. Osim što ih fizički više stane na isti prostor, manje se griju i troše manje el. energije(s obzirom na količinu diskova, ovo bi im moglo donijeti značajne uštede). A o brzini da i ne govorimo-ne želim ni pomisliti kako je to pretraživati toliku količinu podataka sa hrpetinom HDD-a.

 LOL švicarci možda jesu bogati al ne baš tako

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

Meni Maxtor DiamondMax Plus 9 81GB (PATA) radi jos dan danas, kupljen negdje 2003 god.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

jeogapapak, govorite o diskovima kao da su žene: sam vrag zna koliko ih je prošlo ispod svakoga i kunete se kako ni jedna iz plemena fukasaki više neće u vaš krevet, jer ste zadovoljni s buhama. a sve su iste. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 13:33 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Pranja kaže...

Trebali su uzeti SSD-e.

Za ovakvo što? Ni u ludilu.

15 godina
neaktivan
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

E ako su se odlučili za seagate iskreno mi ih je žao. Nema ništa protiv seagate-a ali kad to počne crkavat onda ce se čudit kako je to mougće.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

nema tog diska koji neće otegnut papke u određenim uvjetima, kao što nema automobila (pa makar bio električni) koji neće trošiti barem 20 l juhe/100 km kad se ja primim volana 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
zeroname kaže...

E ako su se odlučili za seagate iskreno mi ih je žao. Nema ništa protiv seagate-a ali kad to počne crkavat onda ce se čudit kako je to mougće.

Seagate je standardni isporučitelj svih velikih proizvođača dskovnih sustava, dapače, u višim klasama mnogih "ostalih" nema ni blizu (kao npr. WD-a).

Ne treba pretjerivati.

K tome, diskovi su po defaultu nepouzdani, mijenjaju se kao čarape - iščupaš neispravan, staviš novi, vozi dalje. Nitko se radi toga ne nervira.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Old Iggy kaže...

iščupaš neispravan, staviš novi, vozi dalje. Nitko se radi toga ne nervira.

 

Osim kad ti je prošla garancija prije 2 tjedna i nisi sve backupirao...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

iščupaš neispravan, staviš novi, vozi dalje. Nitko se radi toga ne nervira.

 

Osim kad ti je prošla garancija prije 2 tjedna i nisi sve backupirao...

Na ovakvim sustavima? Teško.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Old Iggy kaže...
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

iščupaš neispravan, staviš novi, vozi dalje. Nitko se radi toga ne nervira.

 

Osim kad ti je prošla garancija prije 2 tjedna i nisi sve backupirao...

Na ovakvim sustavima? Teško.

 

Ma govorim inače za kućne korisnike kojima je to velika glavobolja.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Na ovakvim sustavima? Teško.

 Ma govorim inače za kućne korisnike kojima je to velika glavobolja.

A to je jasno. Svakog korisnika educiraj o samo dvije vrste diskova. Ili mu uzmi lovu na recoveryju.

15 godina
offline
Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač

Petabajt (PB) = 1024 TB. Prije tjedan dana kupih disk od 5TB za 1300kn. Vani ima za kupit mislim 8 ili 10TB.

Znači, za popunit 1 PB trebaš 100 diskova od 10TB.

Odokativno u širinu rack-a (ormara) stane recimo 24 diska.
Znači, u 4 police imaš 1 PB.
Neka rack ima 16 polica, dakle 4PB.
Trebaš 25 ormara za 100PB.
To je kvadrat 5x5 ormara, stane mi u špajzu ;)

A ovi kojima rikne disk pa izgube sve podatke nisu čuli za RAID?
Manje bitne podatke staviš na RAID5, bitnije na RAID6, a nabitnije na trostruki RAID10 i još jednu pričuvnu kopiju (backup) na radi5. Redovito testirati da li su diskovi ispravni (full test) i da li je pričuvna kopija (backup) čitljiva (byte compare s originalom). Sve automatizirano, naravno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Keso kaže...

A ovi kojima rikne disk pa izgube sve podatke nisu čuli za RAID?
Manje bitne podatke staviš na RAID5, bitnije na RAID6, a nabitnije na trostruki RAID10 i još jednu pričuvnu kopiju (backup) na radi5. Redovito testirati da li su diskovi ispravni (full test) i da li je pričuvna kopija (backup) čitljiva (byte compare s originalom). Sve automatizirano, naravno.

 

Predlažem da se ovo uvede kao obavezno za sve kućne korisnike!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Seagateova pohrana za Veliki hadronski sudarač
Keso kaže...
To je kvadrat 5x5 ormara, stane mi u špajzu ;)


A ovi kojima rikne disk pa izgube sve podatke nisu čuli za RAID?
Manje bitne podatke staviš na RAID5, bitnije na RAID6, a nabitnije na trostruki RAID10 i još jednu pričuvnu kopiju (backup) na radi5. Redovito testirati da li su diskovi ispravni (full test) i da li je pričuvna kopija (backup) čitljiva (byte compare s originalom). Sve automatizirano, naravno.

Dobra ti špajza.

S tim da RAID služi u ovom slučaju samo u slučaju kvara diska (na stranu veći FS, brzina itd.). Kad dođe virus ili netko nešto slučajno izbriše / prepiše...

Zato treba imati i backup.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice