Sedmici cvjetaju ruže

poruka: 34
|
čitano: 5.061
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sedmici cvjetaju ruže".
16 godina
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Linux ima preko 1% trzista? Iznenađen

Namigiva

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

znaju ljudi što je dobro ;)

Linux sucks!
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Heh cujes Win 7 ima sad slabije zahtjeve nego Vista prije, pa normalno da je Visti prije bilo sve losije tko je imao takav jak komp da mu Vista leti, a sad je druga situacija.

Without signature
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

čudi me kako linux samo 1%

Neznam di se ide za to .
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Zašto te to čudi? Ljudi ne žele mogućnost izbora grafičkih i audio sučelja, nego žele da se OS instalira i da RADI :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
RPG vs TENK kaže...

čudi me kako linux samo 1%

Nema 1% to nije istina. Dajte mi objasnite na koji način ljudi vrše ovo mjerenje. 

Samo koristenje OS-a se nemože točno izmjeriti, microsoft može izmjeriti statistiku prodanosti OS-a ali koristenje nemože. 

Čak mislim da windows fanboyi imaju prste u tim statistikama, kaj nije čudo da microsoft tvrdio da netbookove na linuxu koristi 5% korisnika, a stvarne statistike su zapravo pokazale da je trećina netbooka na linuxu. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
linuxuser kaže...
RPG vs TENK kaže...

čudi me kako linux samo 1%

Nema 1% to nije istina. Dajte mi objasnite na koji način ljudi vrše ovo mjerenje. 

Samo koristenje OS-a se nemože točno izmjeriti, microsoft može izmjeriti statistiku prodanosti OS-a ali koristenje nemože. 

Čak mislim da windows fanboyi imaju prste u tim statistikama, kaj nije čudo da microsoft tvrdio da netbookove na linuxu koristi 5% korisnika, a stvarne statistike su zapravo pokazale da je trećina netbooka na linuxu. 

 

Pa recimo kroz web statistike? ;-)

16 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

 

linuxuser kaže...

Nema 1% to nije istina. Dajte mi objasnite na koji način ljudi vrše ovo mjerenje.

Samo koristenje OS-a se nemože točno izmjeriti, microsoft može izmjeriti statistiku prodanosti OS-a ali koristenje nemože.

Čak mislim da windows fanboyi imaju prste u tim statistikama, kaj nije čudo da microsoft tvrdio da netbookove na linuxu koristi 5% korisnika, a stvarne statistike su zapravo pokazale da je trećina netbooka na linuxu.

 

 

Evo sam si si odgovorio, vecina netbooka danas dolazi sa win xp instaliranim a ovi koji su kupili sa linuxom vecina njih je prodala u 2nd hand i kupila si ljepsi i po specifikacijama bolji i brzi netbook koji naravno dolaze sa xpom .

Ja imam prastari Asusov netbook sa linuxom i noviji HP-netbook. Pogodi kojeg vise ne koristim

 

EDIT: inace GG win7, nisam koristio vistu pa ju necu ni komentirati. Ugl ugodan prelazak sa xp-a, naviknuo se na sve za 2 dana, lakse, brze, oku ugodnije, odusevljen automatskom instalacijom drivera prilikom same instalacije sedmice, sve sto mi od aplikacija treba win7 podrzava (pa cak i neke prastare igre tipa Heroes of might and magic 3Cool), sve 5 dosad.

 

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 13:59 (AA-d00d).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
Father_Dougal kaže...

Zašto te to čudi? Ljudi ne žele mogućnost izbora grafičkih i audio sučelja, nego žele da se OS instalira i da RADI :)

 -da, ALI.. Osmijeh

-radi i linux, ali ljudi žele zabavu (igre) ne OS, nije OS sam sebi svrha. (osim u slučaju OSXa). dolazimo do neobične statističke 'činjenice'...

-bez obzira na cijenu (većina linux distri je free), samo 1% korisnika govori da 99% plaća (ili krade) OS. Pošto se krasti nemože nešto što je besplatno, nije interesantno -linux treba naplaćivati.. :)

Jednostavnom matematikom, 5% populacije ima ogromnu količinu novca. Da je linux najskuplji, bilo bi stvar prestiža imatiga... već bi time prešao 5% .... dodajmo tomu statističku grešku 3%, može odmah preteći sedmicu na top listi. S druge strane imamo fejsbuk, tako da je svaka (i nemoguća) statistika moguća.

 

-ozbiljnije, ljudi ne žele OS, žele: igre, zabavu... OS, PC, konzola... to su samo sredstva do cilja. (za sve ostalo mastercard...)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
ihush kaže...

 

-ozbiljnije, ljudi ne žele OS, žele: igre, zabavu... OS, PC, konzola... to su samo sredstva do cilja. (za sve ostalo mastercard...)

 

Ili jednostavno se ne žele zafrkavati s nekom specifičnom stvari 3 dana... (tipa multi-screen setup, dual -audio setup, GPU + CPU + CPU (PS3) razbijanje, 2 izlaza prema netu (dual RJ-15, mislim da se tak zove) i tako...).

 

Inače imam Win7 i Mint. Sve je to lijepo, divno, krasno i jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana. Potpuno sam neutralan. Koliko Win ima veću podršku (da, čak i uz open source community), jednostavnost i kompatibilnost, toliko opet, Linux pruža need&take, bolje okolina za neke stvarčice (razvoj u Pythonu) i tako...

 

Aj lajk botf.

Every hole is a goal!
16 godina
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Ne vredi se raspravljati oko ove teme zato sto se blizi kraj klasicnih desktop OS-a kao sto je Windows i OSX

Nije to nesto sto ja izmisljam vec je i sam Microsoft rekao da je Web buducnost. (Facebook, Twitter, Google itd)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

I sami znate da je Sedmica bolja od Viste, brže se i jednostavnije instalira, stabilnija je i oku ugodnija...


Haha, pa instalacija je ista (al doslovno ista, samo drugi bekgraund) i jednako (spora) na obadva os-a.

...

Kad mi (nekad) nestane taskbar i sve zablokira, to nema veze sa stabilnošču?




Mislim, sedmica je odlican os, ali nije sve tak super i divno kako se prica po netu...ima i to svojih bugova :)

cekam sp1....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
Kuzo kaže...

je i sam Microsoft rekao da je Web buducnost. (Facebook, Twitter, Google itd)

 

Mikro$oft je prije 12-15ak godina rekao da je web samo prolazna stvar... toliko o njima kao prorocima. Namigiva

16 godina
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
nadimak888 kaže...

I sami znate da je Sedmica bolja od Viste, brže se i jednostavnije instalira, stabilnija je i oku ugodnija...


Haha, pa instalacija je ista (al doslovno ista, samo drugi bekgraund) i jednako (spora) na obadva os-a.

...

Kad mi (nekad) nestane taskbar i sve zablokira, to nema veze sa stabilnošču?




Mislim, sedmica je odlican os, ali nije sve tak super i divno kako se prica po netu...ima i to svojih bugova :)

cekam sp1....

Ja,od kad koristim sedmicu nisam imao ni jedan problem s njom....naravno ne koristim piratsku verziju već oriđiđi i redovito se skidaju updateovi i sve radi najnormalnije.

Prije sam koristio xp(par godina),pa nekih 2-3 mjeseca vistu(da ju probam) i mogu reći da je sedmica jako dobro zamjenila xp, (vista mi baš nije sjela), barem kod mene.

Kad joysticka nema, miševi kolo vode!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 15:43 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Koristio sam duže vrijeme i betu i RC Sedmice i moram priznati da je to odličan OS. Međutim, sad kad je RTM već duže vrijeme dostupan, a ove probne verzije na izmaku, ja sam se vratio na Vistu i ne mislim do daljnjega kupovati Sedmicu (barem ne za ovaj stroj koji koristim pretežno kao glazbeni i grafički studio). Kao što je u početku bilo slučaj i sa Vistom, i dalje su prisutna beskrajna iščekivanja stabilnih službenih drivera. Dobro, ovo možda i nije baš tako, jer će u većini slučajeva Sedmica raditi out-of-the box, ali čim je u pitanju neki "egzotični" hardver ili softver (npr. pro audio), opet zasad nema pouzdanih drivera.

 

Ja i dalje smatram da Vista nije ni izdaleka tako loša kao što je "ispalo", većinom zbog medijske pompe i dječjih bolesti koje ima svaki OS. Evo, meni osobno Vista na ovom računalu radi jednako dobro kao i Sedmica, uz činjenicu da mi sva audio oprema i dodatci radi bez ikakvih problema (što nije bio slučaj sa Sedmicom). Sedmica je definitivno više ispolirana i optimizirana, pa će bolje raditi i na starijim kantama (za razliku od Viste), no na jačim strojevima sumnjam da je ta razlika baš toliko drastična kako se priča. A o sučelju i drugim novostima da i ne govorim.

 

Iz vlastitog iskustva, rekao bih da je Vista svakako bolja od XP-a a Sedmica nije toliko bolja od Viste kako većina ljudi misli.

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
terhardp kaže...

 

Iz vlastitog iskustva, rekao bih da je Vista svakako bolja od XP-a a Sedmica nije toliko bolja od Viste kako većina ljudi misli.

 

 

Slažem se,ali je sedmica jako dobar OS za prelazak sa starog xp-a.

Kad joysticka nema, miševi kolo vode!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 15:46 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Ja imam orginal OEM Win7, na kojoj radi samo stari(!), sve šta sam ja napravio, je downloadal ju s faksa, i instaliral mu ju (+antivirusni), sve drugo si on sam stavlja, i već jedno 2 i pol mjeseca, bez ijedne moje intervencije OS radi ko podmazan (za razliku od XP-a, kojeg ak bi ostavio tjedan-dva na samo sa starim, već bi neš bilo sje****). Osobno baš ne volim Microsoft niti Windowse, koristim samo Linux (čak sam se znal u par navrata nać u situaciji da se ne znam u Windowsima snaći - i to na XP-u kojeg koristim valjda 5 godina ako ne i više), ali šta je da je, Microsoftu se mora priznat da su izbacili na tržište odličan OS, jako lijep, jednostavan (iako je CP na prvi pogled zbunjujuć, btw Vistu nisam koristil, pa ne znam da li 7 ima sličan CP kao i Vista), stabilan (velim, 2,5 mj. samo stari radi na njoj, niti jedan BSOD, niti jedno rušenje, boota se jaaako brzo), jednom riječi izvrstan OS. Sad bi me (će me) linuxaši razapet kad ovo pročitajuSmijeh, al jbm, ovaj put priznajem Microsoftu, šta je da je, 7 je preodličan OS.

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
mali.ivica87 kaže...
terhardp kaže...

 

Iz vlastitog iskustva, rekao bih da je Vista svakako bolja od XP-a a Sedmica nije toliko bolja od Viste kako većina ljudi misli.

 

 

Slažem se,ali je sedmica jako dobar OS za prelazak sa starog xp-a.

Apsolutno se slažem, međutim i dalje mislim da je za nekog tko ima moderno računalo i original Vistu kupovanje Sedmice neopravdani trošak. Što god ljudi pričali razlika (u kvaliteti i mogućnostima) Vista/XP u odnosu na Vista/7 je daleko veća.

16 godina
online
RE: Sedmici cvjetaju ruže
ihush kaže...
-radi i linux...

  A isto tako, ako gledamo prevozna sredstva, i Space Shuttle savršeno funkcioniše, samo je proces lansiranja malo zaje*an, tako da ljudi, taman i kad bi mogli da biraju, ne bi na drugi kraj grada išli Shuttleom nego i dalje kolima jer je ne samo lakše nego ispadne i mnogo brže (pri tom, za razliku od poređenja shuttlea i automobila, Linux na desktopu nije nešto moćniji od Windowsa).

16 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Evo malo statistike s ovih prostora.

Statistika obuhvaca razdoblje unatrag 30 dana do 23.01.2010.

 

Operativni sustavi Operativni sustavi
Verzije Windowsa Verzije Windowsa
Have a nice day - Compa
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 17:55 (drradic).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže

Naravno da se dobro prodaje Windows xp je izašao 2001 a Vista nije valjala. Mora se OS prominiti u 9 g.

ceRina:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
drradic kaže...

Evo malo statistike s ovih prostora.

Statistika obuhvaca razdoblje unatrag 30 dana do 23.01.2010.

 

Ne mogu vjerovati ovim ljudima koji su na Windows 98 (da ne govorim ovog jednog na Win 95), pa to je strasno.

16 godina
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Da, Sedmica je zbilja sve ono što je Vista trebala biti, pa i više Namigiva

 

Najbolji Windowsi do sada.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
drradic kaže...

Evo malo statistike s ovih prostora.

Statistika obuhvaca razdoblje  unatrag 30 dana  do 23.01.2010.

 

  Nekako mi se čini da ti je mali N u ovoj statistici, a upitan je i način dolaska do podataka. Pretpostavljam da se radi o podatcima prikupljenim iz identifikacije browsera. Tu postoje 2 problema. Jedan je to što se ti podatci mogu lažirati, a nerijetko se i radi zbog web stranica koje rade probleme s određenim browserima (tipa isključivanje elemenata koje browser podržava, a stranica to ne prepozna). Drugi je općenito vezan za web statistike i ankete, a to je povezanost teme stranice i interesa korisnika pojedinih operativnih sustava. Recimo, da se uzme statistika posjete hulkovim ili ubuntu stranicama, baš ti grafovi i ne bi tako izgledali.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
MrBlc kaže...
drradic kaže...

Evo malo statistike s ovih prostora.

Statistika obuhvaca razdoblje  unatrag 30 dana  do 23.01.2010.

 

  Nekako mi se čini da ti je mali N u ovoj statistici, a upitan je i način dolaska do podataka. Pretpostavljam da se radi o podatcima prikupljenim iz identifikacije browsera. Tu postoje 2 problema. Jedan je to što se ti podatci mogu lažirati, a nerijetko se i radi zbog web stranica koje rade probleme s određenim browserima (tipa isključivanje elemenata koje browser podržava, a stranica to ne prepozna). Drugi je općenito vezan za web statistike i ankete, a to je povezanost teme stranice i interesa korisnika pojedinih operativnih sustava. Recimo, da se uzme statistika posjete hulkovim ili ubuntu stranicama, baš ti grafovi i ne bi tako izgledali.

 -loša usporedba. Prikupljeni podatci su dovoljno valjani jer nema posebnog razloga-motiva da bi ih se friziralo. A mjesto prikupljanja i HULK, kao da zaključujem nešto o sljepoći anketirajući osobe u domu za slabovidne.. -cca 99% (onaj jedan je portir). Ovakvi podatci vjerojatno većini koji se bave raznim IT stvarima izgledaju realno, ili vrlo realno, moguće. Dali bi neki bolji (veći, razarađeniji..) uzorak dao drugačije rezultate? -Možda... no što ako bi dao identične? Onda bi to bio kontra-dokaz o ''naštelavanju'' jer bi mogao tvrditi da je nemoguće dva puta dobiti identične rezultate na randomiziranom uzorku...pa je objašnjenje da je naštelano. -ee, da i to je statistika. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Sedmici cvjetaju ruže

Onog trenutka kad se prestanem igrat na računalu ,prestaje i microsoft preživljavat na mom kompu.

Za sada koristim dualboot

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže

Mi da netko link otkud bugovci preuzimaju te statistike ? 

Po meni su ove statistike točne http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp i govore drugačije. 

 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
14 godina
neaktivan
offline
Sedmici cvjetaju ruže

kak se svi odmah uzjogune kad im statistika nejde na ruku :)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže
linuxuser kaže...

Mi da netko link otkud bugovci preuzimaju te statistike ? 

Po meni su ove statistike točne http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp i govore drugačije. 

 

 

Te statistike nemožeš uzeti kao reprezentativni uzorak generalne populacije. Za "čiste" statističke podatke treba promatrati neki "općeniti" site poput index.hr, dnevnik.hr i slično a ne tehnološki site kao što je W3Schools.

 

E prilogu su statistike dva moja sitea koja nisu vezana uz nikakve tehnologije ili neko usko područje rada.

 

 

 

 

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 10:31 (s1m0n).
16 godina
offline
RE: Sedmici cvjetaju ruže

Hmmmmm, otkud je ta statistika, me likes it? To neki opensource ili se u sklopu nekog cpanela?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice