Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

poruka: 28
|
čitano: 3.189
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik".
14 godina
online
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

OK, tip je nerazuman, da ne kažem idiot...

Ali 153000 dolara zbog ugriza zmije? Živilo naše obvezno i dopunsko još tisuću godina

Potpis!
Moj PC  
27 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
Ezio kaže...

OK, tip je nerazuman, da ne kažem idiot...

Ali 153000 dolara zbog ugriza zmije? Živilo naše obvezno i dopunsko još tisuću godina

ma taman posla da ovakav idiot padne na teret zdravstva i time mog novčanika

16 godina
odjavljen
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
Ezio kaže...

Ali 153000 dolara zbog ugriza zmije?

 

Murica...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Zanimljiva prva dva komentara i dilema treba li i idiotima zdravstveno osiguranje pokriti troškove liječenja?

Ja sam apsolutno protiv, to je po meni ista situacija kao i kod sudara sa autom, ak si kriv i nemaš kasko sam plaćaš popravak svog auta, dakle takvi idioti koji glupo riskiraju svoj život bi trebali uplaćivati veće premije zdravstvenog osiguranja.

Zanimljivo da se puno manje ljudi zasad složilo sa kolegom forumašem koji ne želi da zdravstveno pokriva ovakve slučajeve. A kad vam spomenem da i mi imamo ovdje takvih slučajeva. Evo jutros čitam da je HGSS spašavao nekog mladog turista na Rabu koji je idiot pijan i drogiran pokušavao preplivat na otočić pa zaglavio i to sve za badava... Odnosno nije, netko svu tu opremu HGSS-u i gorivo za brodove i helikoptere na kraju mora platit a tko... pa hrvatski porezni obveznici, Mi, a zašto? Isto je tak i sa ovom zmijom, zašto bi netko drugi plaćao tu njegovu sliku sa čegrtušom. Nek si je plati sam, sad je može objesit na zid i reći da vrijedi $153000, sigurno će mu biti emotivno jača kad ju gleda nego neki Picasso :). Ali mi volimo drugima kupovati slike, zar ne?

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

ma naša država i HGSS su bogati pa nema potrebe da naplaćuju spašavanje onima koji svojim neodgovornim ponašanjem naprave glupost..

 

Isto kao kad odeš vani recimo na skijanje pa se polomiš,, fino ti dignu helić, odvezu te u bolnicu, sve naprave, srede i to ti bude još đaba,, naravno i medicinske sestre usput dobiješ gratis da pokažu svoju velikodušnost i bogatstvo ;)

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Kada vidim zmiju ostavim je na miru i samo je zaobiđem i neželim je sresti više nikada.

A da se idem slikati s otrovnicom nema šanse. I treba sam platiti troškove.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
9 godina
neaktivan
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Ovo je it vijest?

 
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Tekst iz 2012. i HGSS objašnjenje ovih troškova i nesreća.

Svakako preporučam pročitati, zanimljive informacije.

 

http://www.gss.hr/novosti/-3

 

"Konačno HGSS ne služi samo turistima. Činjenica je  da čak 82% svih intervencija HGSS-a otpada na hrvatske građane. Činjenica je da po međunarodnim konvencijama traganje i spašavanje obveza svake države."

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Nije uopće naglasak na tome treba li čovjek sam platiti liječenje ili ne nego je naglasak na enormnoj cifri za nešto tako "benigno". A ako već sitničarimo - onda bi sve ozlijede koje nisu "viša sila" trebale ići na teret onoga koji se ozlijedio? Dijete palo sa bicikla ili skateboarda, oklizneš se na ledu, posječeš se dok režeš mrkvu? Gdje podvući crtu?

Tu se dobro uklapa ona "tko je bez grijeha neka baci kamen prvi..."

 

Da se razumijemo, lik je totalni moron iz više razloga.

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
dastefan kaže...

Zanimljiva prva dva komentara i dilema treba li i idiotima zdravstveno osiguranje pokriti troškove liječenja?

Ja sam apsolutno protiv, to je po meni ista situacija kao i kod sudara sa autom, ak si kriv i nemaš kasko sam plaćaš popravak svog auta, dakle takvi idioti koji glupo riskiraju svoj život bi trebali uplaćivati veće premije zdravstvenog osiguranja.

 

 Nije problem u tome da se čovjeka kazni zbog svog nemara, premale ili nikakve uplate za zdravstveno osig., ali oderat mu cijenu od 153k $ je totalno apsurdno i nerazumno.

16 godina
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
Kolacic kaže...

Ovo je it vijest?

 pa.. ima selfie u naslovu :)

u rangu jutarnjeg sa guzicama sa zrca

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2015 10:30 (nixass).
12 godina
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Po toj logici bi i svi pusaci trebali sami pokrivati troskove liječenja raka pluca kada ga dobiju. Nekako sam skeptican da bi se to moglo dogoditi. Ali ono sto bi se dalo napraviti je dici trosarine na cigarete za 100% i tu razliku preusmjeriti u zdravstveni sustav. Kada bi 50% ljudi koji danas puse prestalo, drzava bi u konacnici dobila otprilike istu kolicinu poreza.

 

Pusenje spominjem jer je to svjesno ponasanje pojedinaca te u tom slucaju ne bi trebalo biti drustvene solidarnosti (kao sto je slucaj kada svi uplacuju, a samo bolesni koriste). Svako svjesno izazivanje vlastite bolesti ne bi trebalo biti pokriveno iz normalnog zdravstvenog proracuna. Jednako tako bih ukinuo sve oblike borbe protiv ovisnosti osim onih edukativnog karaktera. To je tek ultimativno bacanje resursa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
Netko preživi ugriz zmije taipan, a netko umre od domaće riđovke bez liječenja. Komplikacije mogu biti od otkazivanja bubrega do teških aritmija i gušenja. Serum protiv zmijskog otrova često izaziva dodatne komplikacije. Liječenje teže upale pluća u USA košta oko 15 - 20.000 dolara s dva tjedna u bolnici. Zmijski ugriz ne pokriva njegova polica ako ju je uopće imao i točka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2015 11:18 (maximilian).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
dd.inc kaže...

 

 Nije problem u tome da se čovjeka kazni zbog svog nemara, premale ili nikakve uplate za zdravstveno osig., ali oderat mu cijenu od 153k $ je totalno apsurdno i nerazumno.

Slažem se da je cijena velika, a da li je prevelika neznam, nemam pojma koja je cijena proizvodnje seruma pa tu nemogu niti argumentirat. Čitao sam na nekom drugom portalu tu istu vijest gdje su naveli da je taj proizvođač seruma jedini u USA, dakle drže monopol pa mogu i nabijat cijenu, istina, i nama bu bilo tak nakon zatvaranja imunološkog.

Mislim da se je lik ionako dobro informirao koliko će ga koštat liječenje u slučaju ugriza jer je zmiju imao kod kuće godinu dana (Ja znam da bi se ja sigurno) i da ima za platit tu lovu i da je slikanje sa računom više hvalisanje nego žalopojka...

Dakle takvima treba naplatit i točka.

14 godina
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
Friday kaže...

Nije uopće naglasak na tome treba li čovjek sam platiti liječenje ili ne nego je naglasak na enormnoj cifri za nešto tako "benigno". A ako već sitničarimo - onda bi sve ozlijede koje nisu "viša sila" trebale ići na teret onoga koji se ozlijedio? Dijete palo sa bicikla ili skateboarda, oklizneš se na ledu, posječeš se dok režeš mrkvu? Gdje podvući crtu?

Tu se dobro uklapa ona "tko je bez grijeha neka baci kamen prvi..."

 

Da se razumijemo, lik je totalni moron iz više razloga.

Ugriz zmije otrovnice kao što je neko već napisao nije nimalo "benigni", niti je proizvodnja seruma baš jednostavna.

Da, znam da je teško podvući crtu, zato sam i naveo: "idioti koji glupo riskiraju svoj život" u što sigurno spada slikanje sa zmijom otrovnicom.

15 godina
online
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Cijena seruma za ugriz "nasih" zmija je 40 kn. Zena mi je farmaceut pa sam nju pitao da mi provjeri cijenu. Njima se i vadjenje krvi i analiza naplacuju par tisuca dolara, dok je to kod nas parsto kuna.

Rvat katolik!
 
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Da, analiza krvi košta parsto kuna ali samo za jednostavnije pretrage, one malo zahtjevnije kod nas ni ne rade u bolnicama neg te šalju u privatne labose koji isto ne rade neg šalju u Njemačku na analizu pa plaćaš više od parsto kuna... znam iz prve ruke. Evo ti i cjenik za malo zahtjevnije pretrage http://www.synlab.hr/cjenik/vanjske-pretrage-cjenik/ Pa ak moraš napraviti 2-3 ili više testova... itekako plaćaš.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
tnakir kaže...

Cijena seruma za ugriz "nasih" zmija je 40 kn. Zena mi je farmaceut pa sam nju pitao da mi provjeri cijenu. Njima se i vadjenje krvi i analiza naplacuju par tisuca dolara, dok je to kod nas parsto kuna.

 Usput za one koji ne znaju kako se pravi serum (i nikad nisu bili u Sarajevu)... 

 

Ispred fakulteta veterine u Sarajevu nalazi se skulptura konja koji je spašavao živote tako što je pravio serume, naime, otrov zmije se da konju na što njegov prirodni obrambeni sustav pravi protuotrov kojeg ljudi izvuku i koriste. 

 

Vjerojatno postoje i druge metode, ali tako to ide. 

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
Onjegin kaže...
tnakir kaže...

Cijena seruma za ugriz "nasih" zmija je 40 kn. Zena mi je farmaceut pa sam nju pitao da mi provjeri cijenu. Njima se i vadjenje krvi i analiza naplacuju par tisuca dolara, dok je to kod nas parsto kuna.

 Usput za one koji ne znaju kako se pravi serum (i nikad nisu bili u Sarajevu)... 

 

Ispred fakulteta veterine u Sarajevu nalazi se skulptura konja koji je spašavao živote tako što je pravio serume, naime, otrov zmije se da konju na što njegov prirodni obrambeni sustav pravi protuotrov kojeg ljudi izvuku i koriste. 

 

Vjerojatno postoje i druge metode, ali tako to ide. 

 

To je još uvijek jedina metoda za serum zmijskog i otrova crne udovice. Konji Imunološkog zavoda u Zagrebu nalaze se u Kalinovici (ili su barem bili).
15 godina
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

možda je to prikrivena reklama za nove linije mišova razer - poskok, čegrtuša, ljutica, punica, svekrva, bivša ... u "sezoni kiselih krastavaca" svašta prolazi

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2015 19:30 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Evo i račun.

A cijena je tako visoka zato jer račune (najćešće) plaća osiguranje, pa bolnice žele povući što više novaca mogu od osiguranja.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Cijena od 153 k $ može biti samo, ako serum daje kurva od 152.999 $.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
sirka666 kaže...

Evo i račun.

A cijena je tako visoka zato jer račune (najćešće) plaća osiguranje, pa bolnice žele povući što više novaca mogu od osiguranja.

 

Na računu nije navedeno da osiguranje plaća (što ne mora značiti, možda refundira kasnije) ali mislim da bi trebalo biti navedeno.
15 godina
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
sirka666 kaže...

Evo i račun.

A cijena je tako visoka zato jer račune (najćešće) plaća osiguranje, pa bolnice žele povući što više novaca mogu od osiguranja.

 Da, računi su debelo prepumpani radi zarade te industrije. Zdravstvo da bude privilegija samo bogatih, nedostupna prosječnom čovjeku. Dobro je pogledati film "

" pa će vam biti jasno zašto taj selfie toliko košta.

15 godina
online
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
sirka666 kaže...

Evo i račun.

A cijena je tako visoka zato jer račune (najćešće) plaća osiguranje, pa bolnice žele povući što više novaca mogu od osiguranja.

Bolnice nabijaju cijene kako bi se bolje naplatile od osiguranja. Osiguranja nabijaju cijene premija ljudima kako bi mogli platiti bolnicama. Ljudi ne mogu platiti zdravstveno. Zbilja inteligentna i humana uzrocno-posljedicna veza...

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
dastefan kaže...

Zanimljiva prva dva komentara i dilema treba li i idiotima zdravstveno osiguranje pokriti troškove liječenja?

Ja sam apsolutno protiv, to je po meni ista situacija kao i kod sudara sa autom, ak si kriv i nemaš kasko sam plaćaš popravak svog auta, dakle takvi idioti koji glupo riskiraju svoj život bi trebali uplaćivati veće premije zdravstvenog osiguranja.

Zanimljivo da se puno manje ljudi zasad složilo sa kolegom forumašem koji ne želi da zdravstveno pokriva ovakve slučajeve. A kad vam spomenem da i mi imamo ovdje takvih slučajeva. Evo jutros čitam da je HGSS spašavao nekog mladog turista na Rabu koji je idiot pijan i drogiran pokušavao preplivat na otočić pa zaglavio i to sve za badava... Odnosno nije, netko svu tu opremu HGSS-u i gorivo za brodove i helikoptere na kraju mora platit a tko... pa hrvatski porezni obveznici, Mi, a zašto? Isto je tak i sa ovom zmijom, zašto bi netko drugi plaćao tu njegovu sliku sa čegrtušom. Nek si je plati sam, sad je može objesit na zid i reći da vrijedi $153000, sigurno će mu biti emotivno jača kad ju gleda nego neki Picasso :). Ali mi volimo drugima kupovati slike, zar ne?

 

 S druge strane,šetaš ti lijepo velebitom i ugrize te zmija i eto ti moraš državi platit 150k $? Zakačiš neku bolest,odvedu te lječniku platiš 10k $? 

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
neaktivan
offline
Re: Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik
tnakir kaže...
sirka666 kaže...

Evo i račun.

A cijena je tako visoka zato jer račune (najćešće) plaća osiguranje, pa bolnice žele povući što više novaca mogu od osiguranja.

Bolnice nabijaju cijene kako bi se bolje naplatile od osiguranja. Osiguranja nabijaju cijene premija ljudima kako bi mogli platiti bolnicama. Ljudi ne mogu platiti zdravstveno. Zbilja inteligentna i humana uzrocno-posljedicna veza...

 

U SAD nije tako. Police osiguranja striktno navode koje protokole pokrivaju i po kojoj cijeni. Na tebi je koju ćeš policu uzet i naravno platit. To je poštenije od našeg socijalnog gdje na papiru imaš sve, a u praksi masu zahvata dotiraš. Nešto kao Obamacare.
8 godina
neaktivan
offline
Selfie sa zmijom opasan za zdravlje i novčanik

Zdravlje i život? Nista od tog,a?:D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice