Šesti rođendan YouTubea

poruka: 8
|
čitano: 1.356
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šesti rođendan YouTubea".
13 godina
offline
Šesti rođendan YouTubea

Meni su ti podatci naprosto fascinantni.

Na kojim je to serverima s koliko bazom podataka da toliko sadržaja stane?!

 

Jesus Christ! {#}

** Live 4 Music **
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Šesti rođendan YouTubea

istina je da je fascinantno, nažalost istina je i da je iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec sve iritantnije koristiti youtube. Jako često (i sad stvarno ne pretjerujem) imam slučaj da mi se filmić od 4 minute u 360p mora učitavati preko 10 minuta, dok je nešto bolje samo na 240p (a ponekad niti tada). S reklamama se uništavaju, odabrali su najgore moguće mjesto za puštati ih. Slabe i neiskorištene mogućnosti social networkinga, u principu služi isključivo samo kao servis za upload videa kojeg se kasnije može postaviti na druge web stranice. A da ne govorim o tome da zbog nekog razloga Youtuberi ne vole Redditorse, tko će ga znati gdje je ova mržnja nastala ... i još nešto,   uz veliki broj starijih hrvatskih pjesama nalaze se komentari tipa "ubij Srbina" ...

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Šesti rođendan YouTubea

Što se tiče brzine YouTube-a, primjetio sam da se u istim uvjetima (isto vrijeme, isti kompjuter, isti youtube channel) jedan video vuče na 360p, a drugi radi bez problema na 720p. Možda je razlog to što se ta dva videa streamaju s različitih servera, a možda je razlog puno suptiliniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 12:47 (martin).
 
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Šesti rođendan YouTubea

Da, ja sam slično primjetio kada gledam video koji ima po nekoliko milijona pregleda stavim ga u 720p i učitava se najnormalnije. Onda išao gledati neki video sa malo viewsa u 720p i učitavao se 5x sporije. 

 

A na neke video stavim i 240p i opet nikako da se učita, čekam 10 minuta da pogledam video od 2 minute...

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Šesti rođendan YouTubea

Sretan rođendan{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šesti rođendan YouTubea
U zadnje vrijeme je postalo gotovo nemoguce gledati 720p, jednostavno stane kod ucitavanja.
16 godina
offline
Re: Šesti rođendan YouTubea

Kome smetaju reklame na youtube ima jednostavno resenje, ja kod sebe u firewall sam stavio pod blocked zone "googleads.g.doubleclick.net" i vise nemam nikakvih reklama :D

Ko ne zna nastimati firewall moze staviti i u host fajl istu tu adresu da preusmjerava je na localhost.

 

Sto se tice sporosti ucitavanja videa tu ste me malo smirili sad kad ste napisali da video koji ima puno pregleda brze se ucitava, ja sam vec mislio da ovi iz t-coma jedu govana, da oni namjerno usporavaju youtube :D

16 godina
offline
Šesti rođendan YouTubea

Sretan im rođendan. Definitivno jedna od najkorisnijih stranica na internetu {#}

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice