Silverlight 6

poruka: 24
|
čitano: 3.396
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Silverlight 6".
16 godina
offline
Silverlight 6

U nadi je spas.. 

Jel ovo reakcija na neki dan izjavu Miguela de Icaze da prekida s razvojem Moonlighta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Silverlight 6

A kako će se nositi s konkurencijom Adobe AIRom ?

Naime, AIR platforma postoji za desktop, web, Android, iOS i BlackBerry uređaje. Jednom napišeš aplikaciju i vrtiš je gdje god želiš.

 

ActionScript nije puno lošiji od C#a.

FlashBuilder ima manje mogućnosti za razvoj nego Blend+VS ali može se napraviti jako moćna aplikacija.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Silverlight 6
zoran123456 kaže...
ActionScript nije puno lošiji od C#a.

Nemoj molim te ići u te vode s takvim izjavama... C# je trenutno najnapredniji jezik, vrlo bogat, ozbiljan i posve druga klasa u odnosu na AS. Inače, daleko od toga da je SL "mrtav" kao tech, već se očekivalo da razvoj nema kuda više.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6
Tonči kaže...
zoran123456 kaže...
ActionScript nije puno lošiji od C#a.

Nemoj molim te ići u te vode s takvim izjavama... C# je trenutno najnapredniji jezik, vrlo bogat, ozbiljan i posve druga klasa u odnosu na AS. Inače, daleko od toga da je SL "mrtav" kao tech, već se očekivalo da razvoj nema kuda više.

 

da, ali niti ActionScript nije loš. Nije u tom rangu slažem se i kod je prljaviji (daleko, daleko prljaviji). Ali može se napraviti dosta toga. To što je nas csharpere Microsoft razmazio Visual Studiom, IntelliSenseom i ogromnim .NET Frameworkom to je već druga priča  {#}

Uostalom, poanta razvoja aplikacija nije da uživaš dok programiraš već da napraviš korisnu aplikaciju koja će ti donijeti profit.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
12 godina
protjeran
offline
Silverlight 6

Ali ako uzivas u medjuvremenu sigurno ces dobiti puno bolju aplikaciju? :)

Probao sam sve i svasta, u zadnje vrijeme RubyMotion u sklopu takodjer odlicnog Xcodea (Mac i iOS aplikacije), no bolje od Visual Studia jos nisam vidio. A mislim i da necu ubrzo. VS sa .NET frameworkom je stvarno vrh, C# obozavam. Steta samo sto .NET nije cross platform, rijesio bi mnoge (myself included) dosta muka :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6
jumboY kaže...

Ali ako uzivas u medjuvremenu sigurno ces dobiti puno bolju aplikaciju? :)

Probao sam sve i svasta, u zadnje vrijeme RubyMotion u sklopu takodjer odlicnog Xcodea (Mac i iOS aplikacije), no bolje od Visual Studia jos nisam vidio. A mislim i da necu ubrzo. VS sa .NET frameworkom je stvarno vrh, C# obozavam. Steta samo sto .NET nije cross platform, rijesio bi mnoge (myself included) dosta muka :)

 

da, ali ja ne pričam o C# jeziku kojeg koristim profesionalno već dugi niz godina, nego o tome da Silverlight (po mojem skromnom mišljenju) nije konkurencija Flash Builderu i AIR platformi. Ne zbog mogućnosti već zbog toga što nije portabilan na druge platforme. Iako to u bližoj prošlosti nisam smatrao nikakvim problemom (jer sam za "drugu platformu" smatrao isključivo Linux) u današnje vrijeme jednostavno je nezamislivo ne gledati k mobilnim uređajima - a to je mjesto gdje SL nije pronašao svoje mjesto pod suncem.

 

Inače, godinu dana sam proveo radeći aplikacije na Silverlightu - prvo je bio jedna chat aplikacija koja je radila na TCP socketima (radi real time dohvata poruka), dok je druga bila veći projekat koji je trebao koristiti stotine SQL tablica (dakle, nije bilo riječ o dummy projektu, nekakvom adresaru ili što već). Moj početni ushit s Silverlightom počeo je sve više padati kad sam vidio da raditi u Silverlightu i konstantno biti ograničen asinkronim pozivima te web servisima (tj. kod je na udaljenom serveru) pri poslovnim aplikacijama pada u vodu. Kako se aplikacija nije vezala na data dictionary driver od SQL Servera (jer su podložni promjenama od klijenta), nisam mogao po defaultu imati strongly typed klase, već sam morao otići u razradu dinamičkog kompajliranja nove klase u memoriji prema metapodacima dohvaćenim sa web servisa. Moram reći da mi je nakon svega SL ostavio gorak okus u ustima ...

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
12 godina
protjeran
offline
Silverlight 6

Silverlight sam koristio na manjim projektima, ali i na samo jednom vecem (kladionica je u pitanju). Koliko god da sam isti smatrao losim, bio sam u krivu. Jos je losiji, tocnije katastrofalan je.

Adobe AIR me vec dugo zanima, ali nikako uloviti vremena da isti provjerim. Misljenja sam da Silverlight nikad nije ni bio zamisljen kao konkurencija Flashu, ali za sta god da je zamisljen nije dobro napravljen. I iskreno, stvarno je katastrofalan (ponavljam se, znam).

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Silverlight 6

I Flash i Silverlighth su za povijest (IMHO). Native + web = win. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Silverlight 6
Tonči kaže...

I Flash i Silverlighth su za povijest (IMHO). Native + web = win. :)

 

Yup. Samo sto onda opet ili uciti razlicite frameworkse (.NET, Cocoa,...) ili naci neko univerzalno rjesenje. Mene je recimo odusevio RubyMotion, pa koristim Ruby umjesto (meni osobno) stvarno odvratnog obj-c u sklopu Xcodea.

No sta ako zelim Android aplikaciju? WinPhone aplikaciju? Ima rjesenja tipa corona sdk, phonegapa i sl., ali opet nije to "to". Jedino rjesenje je html5, no ja osobno volim nativne aplikacije, a ni sami html5 jos uvijek nije zazivio do te mjere da bi ga koristio za neke ozbiljnije i vece projekte. Kako god da bilo, barem nije dosadno, dapace... :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Silverlight 6

Ja san već mjesecima potpuno na nativeu: C++ i nešto malo Lue kao skriptnog jezika. Ovako sam uklonio stres i nervozu konstanih "promjena fokusa" koje ima MS i promjene trendova. Web trenutno znatno manje radim, a ide na PHP-u i korisitim vlastiti framework iz 2006. koji radi savršeno. PHP se razvija jednako sporo kao i C++ (skoro) i svako ulaganje je  trajno, a nervoze manje. Platformski apsolutno neovisno.

12 godina
protjeran
offline
Silverlight 6

PHP sam jako dugo koristio, i onda 3-4 godine nista nisam radio na istome sve do nedavno. I svidja mi se kojim putem ide taj jezik. No i dalje je prespor u usporedbi sa konkurencijom. Slazem se i da mu je vrlina sto se ne mijenja pretjerano, no to mu je ujedno i mana. PHP vec dugo stagnira, cini mi se da ne znaju sta bi napravili od tog jezika. Nedavno sam imao projekt u istome i odlucio sam se za Yii framework, odlican je i stvarno me ugodno iznenadio.

 

Sto se tice C++, sa svime napisanim se slazem u potpunosti. No ja sam nazalost vec pola godine zapeo na projektu pisanom u Java jeziku. Mrzim Javu :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Silverlight 6

PHP može biti i vrlo, vrlo brz. Prouči Zend Plaform, ali i neke kompajlere poput PHC-a.

12 godina
protjeran
offline
Silverlight 6

Znam da moze, no pricam o samom cistom PHP-u.

Zend ne volim jer iste ne smatram pretjerano dobrim (ubij me :) ). Provjeri Yii, mene odusevio taj framework :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6
Tonči kaže...

PHP može biti i vrlo, vrlo brz. Prouči Zend Plaform, ali i neke kompajlere poput PHC-a.

Nećeš reći da si ostavio ASP.NET MVC radi PHP-a?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6
royalhero kaže...
Tonči kaže...

PHP može biti i vrlo, vrlo brz. Prouči Zend Plaform, ali i neke kompajlere poput PHC-a.

Nećeš reći da si ostavio ASP.NET MVC radi PHP-a?

 

s obzirom na količinu novih tehnologija kojima nas Microsoft svake godine siluje, na kompleksnost istih,   te na slabu isplativost prelaska na novu tehnologiju, potpuno razumijem programere koji se drže stare, ofucane ali provjerene kobile PHPa jer tamo se skoro pa ništa ne mijenja godinama. Ako si znao programirati u PHPu prije 10 godina, znati ćeš i sad. Ako si znao programirati u ASP-u od prije 10 godina nećeš doslovno ništa znati ako sada ponovno kreneš raditi. Em je tu .NET framework, em je tu MVC, pa onda WCF servisi, nove fancy stvari u C#u, napredno baratanje memorijom i cacheom, podešavanje IISa kroz web.config i gro drugih stvari. I ako to sve fino profesionalno naučiš (što je nemoguće) i dalje nećeš moći skuplje naplatiti svoju web stranicu nego PHPovac, a razvoj će ti vjerojatno trajati duže nego s PHPom. Tako da, iako je razlika između PHPa i ASP.NET kao razlika između paraglidera i boeinga, razumijem ljude koji kažu da im vožnja boeinga uopće nije potrebna.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
15 godina
odjavljen
offline
Silverlight 6

Znanje, aktualnost znanja i kvalitetu koda rijetko, ako itko traži u Hrvatskoj. Može se sve to naučiti i eksperimentirati - ali doma. Naime, to nitko nema namjeru i ne želi platiti kao dio posla.

PHP s druge strane, gotovo je identičan PHP-u prije 10 godina. Projekt i framework koji sam "un-RAR-ao" prvi put nakon 2006. godine, apsolutno savršeno radi i dalje. MVC je (dok još nije postojao Yii i slične divote), brz je, obavlja posao, a učenje za svaki novi projekt nije stavka (s pretpostavkom da ga odlično znaš). Nadalje, C++ se mijenjao, ali jako malo u usporedbi s drugim stvarima i svo znanje, rad i trud uloženi se i dalje isplate. Moraš biti malo oprezniji, malo bolje znati, ali stvar radi i radi svugdje i uvijek.

 

Ako je onaj tko te plaća, spreman platiti sate unutar radnog vremena kao edukaciju i ako cijeni kvalitetu koda, arhitekture, dizajna i sl., svakako naprijed, ali nema smisla da se vrijeme koje možeš posvetiti manje stresnim i ugodnijim aktivnostima, besplatno daruje nekome za dodatni profit, od čega ti nećeš imati nikakve koristi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 14:33 (Tonči).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6

A šta razvijaš u C++-u, Windows aplikacije?, MFC je dosta zapuštan, ja se namjeravam vratiti C++u sa novim .NET-om, jer su najavili promjene.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Silverlight 6

Kakav MFC, to nitko više ne koristi. WinRT s C++om za Win8.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6
Tonči kaže...

Kakav MFC, to nitko više ne koristi. WinRT s C++om za Win8.

Eh, dobro za Windows 8, a šta je sa Windows 7?, ponovno moram raditi MFC, ma koliko bili grozni.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Silverlight 6

Zašto? Imaš .NET Forms i WPF.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6
Tonči kaže...

Zašto? Imaš .NET Forms i WPF.

A da, njih radim u C#-u, pa ako je WPF dio .NET-a onda bi se mogao kodirati i u C++-u?, ali to me podsjeća kao mučenje da isprogramiram ASP.NET logiku u C++-u...
Ovo drugo sam probao, ali WPF u C++ nisam nikada.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Silverlight 6

Kakve veze ima ASP.NET sad? Zašto ne bi koristio C#? Mislim da si pogrešno shvatio moj komentar. Nemam ja apsolutni ništa protiv C#-a i .NET-a.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Silverlight 6

Pa u postovima gore sam shvatio da mi je bolje raditi C++?

12 godina
protjeran
offline
Silverlight 6

Pa ako zelis da tvoj proizvod radi na vise platformi C++ i je najbolje rjesenje. Kao i izbjegavanje .NET-a nazalost. Meni osobno je sve veca i veca potreba raditi za MacOS i Linuxe. Za sad izbjegavam C++, nisam iskreno u njemu puno ni radio. Postao sam fan Ruby-a, ali i dalje koristim vise frameworka za razne platforme (Cocoa, .NET, itd.). Problem je veliki sve to pratiti, ali ne samo meni vec citavom timu. I onda kao secer na kraju dolaze Adobe tehnologije, HTML5, itd.

 

Dakle ako zelim jako kvalitetne iskodirane aplikacije treba imati barem 50 odlicnih programera. A zelis ljudima dati i normalne uvjete za rad, od place pa na dalje. I tu dodjes pred zid, jer tolike novce (trenutacno) tesko itko moze zaradjivati. Osim ako nemas bilo kakvu vezu pa da radis projekte za drzavu.

 

Na zivcima sam ovih dana{#}

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice