Simetrični USB s više mogućnosti

poruka: 10
|
čitano: 1.606
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Simetrični USB s više mogućnosti".
12 godina
offline
Simetrični USB s više mogućnosti

da li to znači da uređaji koji rade na 5 V se mogu punit sa 20 ampera?? zvuci nestvarno

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Simetrični USB s više mogućnosti

U teoriji da, ali u praksi teško da će itko izgraditi matičnu ploču koja podržava 20 A na jednom usb izlazu. Takvu struju bi mogla dati recimo zidna utičnica, odnosno njen konverter na USB-C.

16 godina
offline
Re: Simetrični USB s više mogućnosti
peace_of_cake kaže...

da li to znači da uređaji koji rade na 5 V se mogu punit sa 20 ampera?? zvuci nestvarno

Mene više zanimaju kabeli takvih "adaptera".

16 godina
offline
Re: Simetrični USB s više mogućnosti
peace_of_cake kaže...

da li to znači da uređaji koji rade na 5 V se mogu punit sa 20 ampera?? zvuci nestvarno

99% da napon bude iznad 20V, ali vjerojatno bude i 5V podržano s do par ampera. odabir moda bude išao nekim protokolom.

15 godina
neaktivan
offline
Simetrični USB s više mogućnosti

Dakle, One cable to rule all the holes!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Simetrični USB s više mogućnosti

Ovo bi moglo biti dobro za spajanje monitora sa samo jednim kablom pošto npr. LED monitori zahtjevaju samo 25 do 30 W.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Simetrični USB s više mogućnosti
Old Iggy kaže...
peace_of_cake kaže...

da li to znači da uređaji koji rade na 5 V se mogu punit sa 20 ampera?? zvuci nestvarno

Mene više zanimaju kabeli takvih "adaptera".

 

Recimo onaj standardni produzni kabel je 16A i zice su 0.75mm2.

Oni ce po svojoj prilici ici na visi napon. Nekih 5A ne bi bio neki problem. Ali, 5A konektori nisu nimalo mali, a tu bi kontakti bili reda 0.5mm.

16 godina
offline
Simetrični USB s više mogućnosti

Lako za specifikacije i mogućnosti, al ajde da se napokon riješimo ovog:

 

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 14:42 (Danny_HR).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Simetrični USB s više mogućnosti
peace_of_cake kaže...

da li to znači da uređaji koji rade na 5 V se mogu punit sa 20 ampera?? zvuci nestvarno

Treba pogledati gdje je malo detaljnije objašnjeno pa bude sve jasnije.

Don't believe what you're told. Double check.
12 godina
offline
Simetrični USB s više mogućnosti

ako takav usb bude implementiran na prijenosnicima i ako se sa bilo kojeg takvog prikljucka (bio on na lijevoj ili desnoj strani) bude mogao punit prijenosnik, to ce bit pun pogodak. dakle, nece vise biti savijanja kabela za punjenje ako je prikljucak za punjenje na neprakticnom mjestu, sto znaci da ce biti manje neispravnih punjaca zbog prekida u kabelu uzrokovanog učestalnim savijanjem kabela (po tome i manje elektronickog otpada).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice