SLCD umjesto AMOLED-a

poruka: 35
|
čitano: 7.970
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SLCD umjesto AMOLED-a".
15 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

Zanimljivo.. zanima me dal' bu to kaj na cijenu uredaja utjecalo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
infinityzg kaže...

Zanimljivo.. zanima me dal' bu to kaj na cijenu uredaja utjecalo...

moš mislit...

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

upravo sam to komentirao na drugom threadu .. .dakle LCD i AMOLED su sad isti kuac i što se kvalitete prikaza i potrošnje baterije tiče ... sad je to oke. Baš me zanima hoće li LCD Nexus potrajati što se baterije tiče kroz radno vrijeme barem.

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Ovo definitvno nije dobro, ali boli mene, ja sam svoj Desire ubrao :D
Full HD Addict :)
15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...

upravo sam to komentirao na drugom threadu .. .dakle LCD i AMOLED su sad isti kuac i što se kvalitete prikaza i potrošnje baterije tiče ... sad je to oke. Baš me zanima hoće li LCD Nexus potrajati što se baterije tiče kroz radno vrijeme barem.

ali to nije LCD to je SUPER LCD pa valjda da taj super nešto znači, a ako su sustigli amoled onda super. Ono što je meni najbitnije na mobu od ekrana je da je kut gledanja što veći i da se vidi na suncu, što amoled(barem za mene) ispunjava. A sad da li je boja ista kao na monitor vrijednom 10-ak tisuća kuna ili je malo jača/slabije to mi baš i ne igra ulogu. Jedino ako ovaj bude i manje struje trošio pa da se uštedi baterija mada ne vjerujem da će to pomoći jer evo meni nakon 1 i pol dan što sam ga koristio baterija za ekran mi je otišla nekih 7-10% dok mi je najviše otišlo na samu antenu i sustav(po nekih 30-ak posto) tako je trenutno potrošnja ekrana ok.

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

ma očigledno su obe tehnologije tu negdje, sa svojim prednostima i manama .. hajpanje super amoleda ili super LCD a je bzvz ... izgleda da je LCD u dosta stvari opet prestigao S AMOLED, gledam one usporedbe retine i samsunga i ne vidim da ima neke razlike osim što je retina veće reze pa je čitkija ... ... a sad čekamo da se pojavi opet nešto novo sa tehnologijama ...

A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...

ma očigledno su obe tehnologije tu negdje, sa svojim prednostima i manama .. hajpanje super amoleda ili super LCD a je bzvz ... izgleda da je LCD u dosta stvari opet prestigao S AMOLED, gledam one usporedbe retine i samsunga i ne vidim da ima neke razlike osim što je retina veće reze pa je čitkija ... ... a sad čekamo da se pojavi opet nešto novo sa tehnologijama ...

Upravo tako, više manje podjednake...ali steve opet nabio hype da njihova retina THE ekran a sve ostalo da je shit... mislim da bi najbolje bilo da izbace onaj ekran što može biti normalan u boji i što može biti crno bijeli bez pozadinskog osvjetljenja (e-ink ekrani) mislim da je to po meni najbolje jer stim poptuno riješavamo problem moba na suncu i drastično štedi bateriju pa je dobro koristiti kad čitamo dulje tekstove i sl.

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...

ma očigledno su obe tehnologije tu negdje, sa svojim prednostima i manama .. hajpanje super amoleda ili super LCD a je bzvz ... izgleda da je LCD u dosta stvari opet prestigao S AMOLED, gledam one usporedbe retine i samsunga i ne vidim da ima neke razlike osim što je retina veće reze pa je čitkija ... ... a sad čekamo da se pojavi opet nešto novo sa tehnologijama ...

Hehhehehe

Artfull izgleda da te neko razocarao ;)

Sta bi sa savijenim pikselima, tipografijom i sl ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

Ako je razlika tokliko mala,zašto ju ne nevesti...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

zanimljivo da bug ne piše kad iphone 4 gubi signal il nekaj tak nego piše kako htc podvaljuje ekrane...

 

disclaimer: imal i htc i iphone

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 3:21 (Pr0xiMUS).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Pr0xiMUS kaže...

zanimljivo da bug ne piše kad iphone 4 gubi signal il nekaj tak nego piše kako htc podvaljuje ekrane...

 

disclaimer: imal i htc i iphone

Piše o gubitku signala u članku "Dobra prodaja iPhonea 4". Popravljaju se BUGovci :)

15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Mirko935 kaže...
Pr0xiMUS kaže...

zanimljivo da bug ne piše kad iphone 4 gubi signal il nekaj tak nego piše kako htc podvaljuje ekrane...

 

disclaimer: imal i htc i iphone

Piše o gubitku signala u članku "Dobra prodaja iPhonea 4". Popravljaju se BUGovci :)

Da ali nema naslova o tome kako gubi signal. Zamaskirali su to u "Dobra prodaja..." :) .

Ah nek oni samo rade na razvoju ekrana i svega, jer kad ja skupim lovu za neki od njih već budu holograme izmislili :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a

Ja nemam zamjerki ni na ekran na SE X10i.

:)
16 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...

"Comparing the iPhone 4 to the Google Nexus One is like night and day. The Nexus One uses an AMOLED panel that's bright and colourful. It's not especially accurate, however, and has problems relating to the way it's constructed. If the Nexus One was a TV, we wouldn't score it very highly, because it's basically doing its own thing, without any regard for the original image or video. That said, phones aren't TVs, and the Nexus One is bright and attractive, which is all most people want. The same is often true of LCD TVs -- bright enough to burn through your cornea, and colourful enough to make a Tellytubby feel nauseous. "

 

A ja baš jučer čitao negdje da je reprodukcija boja preciznija na Desireu. Ili Nexus i Desire nemaju isti ekran?

15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Mirko935 kaže...
artfull kaže...

"Comparing the iPhone 4 to the Google Nexus One is like night and day. The Nexus One uses an AMOLED panel that's bright and colourful. It's not especially accurate, however, and has problems relating to the way it's constructed. If the Nexus One was a TV, we wouldn't score it very highly, because it's basically doing its own thing, without any regard for the original image or video. That said, phones aren't TVs, and the Nexus One is bright and attractive, which is all most people want. The same is often true of LCD TVs -- bright enough to burn through your cornea, and colourful enough to make a Tellytubby feel nauseous. "

 

A ja baš jučer čitao negdje da je reprodukcija boja preciznija na Desireu. Ili Nexus i Desire nemaju isti ekran?

A i Desire ima malo zeznut ekran radi konstrukcije. Npr. sivo nije sivo nego lagano vuce u crveni spektar..

15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...

ma očigledno su obe tehnologije tu negdje, sa svojim prednostima i manama .. hajpanje super amoleda ili super LCD a je bzvz ... izgleda da je LCD u dosta stvari opet prestigao S AMOLED, gledam one usporedbe retine i samsunga i ne vidim da ima neke razlike osim što je retina veće reze pa je čitkija ... ... a sad čekamo da se pojavi opet nešto novo sa tehnologijama ...

Samo što OLED ima jednu bitnu prednost kod mobilnih uređaja, dosta manju potrošnju nego LCD i to pogotovo naspram onih IPS ili VA tipa.

16 godina
neaktivan
offline
SLCD umjesto AMOLED-a
dakle nexus sa lcdom će imati bateriju za 4 sata max? Meni se čini da ovi sad tvrde da ne i potrošnja podjednaka. tko tu koga?
A.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...
dakle nexus sa lcdom će imati bateriju za 4 sata max? Meni se čini da ovi sad tvrde da ne i potrošnja podjednaka. tko tu koga?

Svatko svakoga i svi nas :D

 

Katastrofa

15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
artfull kaže...
dakle nexus sa lcdom će imati bateriju za 4 sata max? Meni se čini da ovi sad tvrde da ne i potrošnja podjednaka. tko tu koga?

Možda jedino ako je ovo TN matrica sa LED pozadinskim, inače ne. Ja sam inače skeptičan oko trajanja baterija na novom iPhoneu zbog IPS matrice.

15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
infinityzg kaže...
Mirko935 kaže...
artfull kaže...

"Comparing the iPhone 4 to the Google Nexus One is like night and day. The Nexus One uses an AMOLED panel that's bright and colourful. It's not especially accurate, however, and has problems relating to the way it's constructed. If the Nexus One was a TV, we wouldn't score it very highly, because it's basically doing its own thing, without any regard for the original image or video. That said, phones aren't TVs, and the Nexus One is bright and attractive, which is all most people want. The same is often true of LCD TVs -- bright enough to burn through your cornea, and colourful enough to make a Tellytubby feel nauseous. "

 

A ja baš jučer čitao negdje da je reprodukcija boja preciznija na Desireu. Ili Nexus i Desire nemaju isti ekran?

A i Desire ima malo zeznut ekran radi konstrukcije. Npr. sivo nije sivo nego lagano vuce u crveni spektar..

Ne znam di je Mirko čitao za vjernost boja, ali Desire (i Nexus) imaju prejake boje (znači neprirodne), i to se nekome može sviđati, alio o vjernosti nema govora.

 

Što se tiče crvenkastog štiha, to po svemu sudeći nije hardverski nego softverski problem.

 

A nakon tolikog hvaljenja (po mojem mišljenju) lošeg amoleda, sada odjednom tvrditi da prelazak na LCD nije toliko značajan da bi se kupce upozorilo... Koji spin.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 13:58 (Visak).
15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Visak kaže...
infinityzg kaže...
Mirko935 kaže...
artfull kaže...

"Comparing the iPhone 4 to the Google Nexus One is like night and day. The Nexus One uses an AMOLED panel that's bright and colourful. It's not especially accurate, however, and has problems relating to the way it's constructed. If the Nexus One was a TV, we wouldn't score it very highly, because it's basically doing its own thing, without any regard for the original image or video. That said, phones aren't TVs, and the Nexus One is bright and attractive, which is all most people want. The same is often true of LCD TVs -- bright enough to burn through your cornea, and colourful enough to make a Tellytubby feel nauseous. "

 

A ja baš jučer čitao negdje da je reprodukcija boja preciznija na Desireu. Ili Nexus i Desire nemaju isti ekran?

A i Desire ima malo zeznut ekran radi konstrukcije. Npr. sivo nije sivo nego lagano vuce u crveni spektar..

Ne znam di je Mirko čitao za vjernost boja, ali Desire (i Nexus) imaju prejake boje (znači neprirodne), i to se nekome može sviđati, alio o vjernosti nema govora.

 

Što se tiče crvenkastog štiha, to po svemu sudeći nije hardverski nego softverski problem.

 

A nakon tolikog hvaljenja (po mojem mišljenju) lošeg amoleda, sada odjednom tvrditi da prelazak na LCD nije toliko značajan da bi se kupce upozorilo... Koji spin.

Ipak je hardverski problem radi matrice ekrana tj. pikseli ne idu RGB jedan kraj drugog, nego imaju drugaciji redoslijed. Negdje sam citao objasnjenje sa slikama. A evo i sto sam pronasao kao odgovor HTC korisnicke sluzbe jednom kupcu:

 

Thank you for contacting us.
In regards to Pink discoloration in the device, I can help you with that.
It is a hardware issue, however it doesn't affect any features or device functionality.
HTC is working to solve this issue. Then, you might need to exchange your phone...
I trust that this resolves your query, please do not hesitate to contact us again if required.
Thank you for contacting HTC.

 

A sto se tice kontrasta, nisam primjetio nesto pretjerano.. mozda jer sam se naviknuo vec :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a

Pitanjce, recimo tele2 je počeo nedavno prodavati HTC desire, dali je on dobio sve mobače odjednom ili svako malo dobiva iz HTC-a, planiram kupiti Desire pa me zanima hoće li biti amoled ili slcd. 

 

Ubuntu 10,04 (Lucid Lynx) , ako želite naučiti o linuxu posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
linuxuser kaže...

Pitanjce, recimo tele2 je počeo nedavno prodavati HTC desire, dali je on dobio sve mobače odjednom ili svako malo dobiva iz HTC-a, planiram kupiti Desire pa me zanima hoće li biti amoled ili slcd. 

 

Vjerojatno ne postoji način da doznaš dok ga ne kupiš ... slično i dell u neke svoje monitore malo stavlja S PVA, a malo ISP matricu. Dok ne kupiš nemaš pojima.

A.
15 godina
offline
SLCD umjesto AMOLED-a

  meni osobno se nimalo ne sviđa superAMOLED na galaxy s, slika je jako nerealna, pogledajte tu travu kako blješti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
dejo6 kaže...

  meni osobno se nimalo ne sviđa superAMOLED na galaxy s, slika je jako nerealna, pogledajte tu travu kako blješti.

Ma nemožeš to preko videa razlikovati, po ovome ni jedan na mom monitoru nema dobru sliku a kad gledam u svog desirea uživo slika izgleda skroz drukčije. I plus ova kamera uopće nije ni fokusirala mobove dobro, sve je dosta mutno. Mislim da jedino kad vidiš uživo možeš vidjeti prave razlike, ovako ovdje sve izgleda više-manje isto. I ne kužim zašto u zatvorenom imati brightness na 100% kad zbilja nema potrebe za tim, 25-40% je sasvim dosta da slika bude jasna i da boje budu prikazane kako treba. Ja 100% stavljam jedino kad sam vani da nemam problema sa gledanjem na suncu, a u mraku stavljam na minimum.

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a

SE X10 to radi automatski i to radi odlicno. Desire to nema?

:)
15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
Stoja kaže...

I ne kužim zašto u zatvorenom imati brightness na 100% kad zbilja nema potrebe za tim, 25-40% je sasvim dosta da slika bude jasna i da boje budu prikazane kako treba. Ja 100% stavljam jedino kad sam vani da nemam problema sa gledanjem na suncu, a u mraku stavljam na minimum.

pa lik je stavio brightnes na automatsko odma na početku.

15 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
logic kaže...

SE X10 to radi automatski i to radi odlicno. Desire to nema?

Ima, ali neznam, nekako dosta slabo regulira, odnosno ne radi onako agresivno kako bi ja htio pa onda koristim manualno, siguran sam da SE bolje radi jer i na w995 je senzor super mijenjao makar sam držao ekran na 50%

dejo6 kaže...

pa lik je stavio brightnes na automatsko odma na početku.

A vidiš sad sam tek skužio kad sam pažljivije gledao ali opet stojim pri tome da ni to nije najbolje riješenje i da slabo on regulira i bolje je kad se manualno stavi, jer recimo u mrklom mraku ja stavim na minimum dok sa automaticom on spusti na možda 20-30% i to je zbilja jako svjetlo da me oči bole u mraku. Meni dok sam u kući i po oblačnom vremenu iznad 50% nema nikakve potrebe dok samo na jakom suncu idem do 100%.

Stoja
16 godina
offline
RE: SLCD umjesto AMOLED-a
logic kaže...

SE X10 to radi automatski i to radi odlicno. Desire to nema?

A ne nema 

 

Naravno da ima:)

Full HD Addict :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 18:09 (benko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice