Službeno ime novog Androida je Oreo

poruka: 30
|
čitano: 3.699
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeno ime novog Androida je Oreo".
16 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

ma da stvarno ja mislio odojak 

Moj PC  
35 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

Ja se nadao da će biti Orehnjača, ali ovi iz Googlea očigledno nemaju baš mašte.

16 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Ja čekam linolada, hrvatsku verziju sa 13% lješnjaka.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Wow, 

Nove stvari, poput ubrzanja app, boota, boljeg managmenta baterije itd... Baš inovacije koje nas prate još od 'medenjaka'. 

 

Ali ok, po statistici za 5god imat će ga 3,1% mobitela na tržištu. 

...................................... funny facts
Moj PC  
16 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

Za korisnika jedina nova stvar jeste popunjavanje pass automatski. Last pass radi..... Vrtim ga od bete i od sinoc puna verzija. Nexus 6p....

7 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Zna li netko zašto nakon brisanja beta DP4 verzije i "clean image" instalacije onaj Google Autofill ne radi? Na beti je sve radilo, a sada ništa. Probao sam napravit factory reset, ali jednostavno ne izbacuje login podatke u aplikacijama.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

Radi. Evo sad probah na nexus 6p....

Koristim onaj google servis... google smart lock. Jednom me je pitao hocu li google ili last pass i to je to....

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 9:03 (Torent).
7 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Torent kaže...

Radi. Evo sad probah na nexus 6p....

Koristim onaj google servis... Jednom me je pitao hocu li google ili last pass i to je to....

 Kad i di te to pitalo? Isto imam Nexus 6P pa mi nije jasno zašto ne radi.

15 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

ajde?! 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Blackstorm kaže...
Torent kaže...

Radi. Evo sad probah na nexus 6p....

Koristim onaj google servis... Jednom me je pitao hocu li google ili last pass i to je to....

 Kad i di te to pitalo? Isto imam Nexus 6P pa mi nije jasno zašto ne radi.

 Nemam pojma ;) Sinoc kad sam instalirao oreo u toku postavljanja jednom me pitalo i to je to ;)

 P.S. Settings-google-pa na dnu imas smart lock for passwords i tu ukljucis da ti pamti i automatski popunjava.... Javi jel to to....

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 13:17 (Torent).
11 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Ručno sam flashao na Nexus 6P, skinuo folder sa službene stranice. 

Mogu reći da mi se puno više sviđa ovaj novi status bar i boja, lockscreen s notifikacijama. Isto tako i same postavke, preglednije mi je nekako, sleek&minimalistic. Što se tiče baterije i performansi, to ćemo vidjeti tokom dana. Jedino što mi se trenutno ne sviđa, to je što ikone nisu više round, nego su squared sada.

 

Što se tiče tog automatskog fillanja informacija, nije mi ponudilo ništa, no valjda ću naletjet na to već negdje.

 

Ostalih značajnijih UI promjena nema.

 

edit: Torrent, da, to bi trebalo biti to, settings pa pod google... sad bi samo trebalo vidjeti u praksi da li je to to :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 14:05 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Ima kakvih pomaka vezanih za multitasking?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Iako bivši kupac samsung mobitela, (sada koristim Oneplus 3T), ne mogu ne primjetiti kako Google uzima funkcije u android što su ostali proizvođači imali već duže vrijeme samo u svojim mobitelima i predstavlja ih, kao i Apple, jako bitnima.

Zanimljivo kako Google u androidu 8.0 predstavlja picture-in-picture, samsung je isto imao još na galaxy S3 sa videom. Točkice s bojama umjesto broja notifikacija prestavljaju međukorak, jer umjesto da odmah ubace broj notifikacija, oni stavljaje boje koje će u verziji 9.0 prebaciti u brojke.

U 7.0 su prestavili splitscreen kojeg je samsung imao još od note 2 i LG od g2 (ako se sjećam), a notifikacijska traka s prečacima i postotak baterije su trebali biti standardni još od froya i gingerbreada.

Kako god, google presporo uvodi funkcije u svoj OS i zbog toga većina ljudi se ipak okreću Samsungu, LG-u i ostalim inovativnijim OEM-ima.

 
1 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

O cemu ti pricas? Pa google nije OEM niti to pokusava biti niti brani samsungu ili bilo kome da doda svoje funkcije. Ako ciljas na nexus i pixel program to je samo podstrek oemovia. Samim tim sto su se manje vise svi izredalu praveci te iste nexus i pixel uredjaje. Upravo u tome i jeste predost andorida sto gogole dozvoljava oemovi da uzmu android i unaprijede ga. To sto uvode funkcije koje su drugi imali je kompliment. Ne vidim poentu tvog posta.... 

7 godina
neaktivan
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

nigdje ne piše koliko je oreo platio

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Torent kaže...
Blackstorm kaže...
Torent kaže...

Radi. Evo sad probah na nexus 6p....

Koristim onaj google servis... Jednom me je pitao hocu li google ili last pass i to je to....

 Kad i di te to pitalo? Isto imam Nexus 6P pa mi nije jasno zašto ne radi.

 Nemam pojma ;) Sinoc kad sam instalirao oreo u toku postavljanja jednom me pitalo i to je to ;)

 P.S. Settings-google-pa na dnu imas smart lock for passwords i tu ukljucis da ti pamti i automatski popunjava.... Javi jel to to....

 To sam vidio u postavkama, odabrano je normalno ali u aplikacijama i dalje ne radi. Probao sam ponovno flashati image - ništa. Instalirao sam i Nougat pa se prijavio na Android Beta da povuče OTA Oreo i opet ne radi.

 

Stvarno ne znam što može biti, možda do Googlea i njihovih servera pa mi ne povlači sinkronizaciju kako treba.

9 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Torent kaže...

O cemu ti pricas? Pa google nije OEM niti to pokusava biti niti brani samsungu ili bilo kome da doda svoje funkcije. Ako ciljas na nexus i pixel program to je samo podstrek oemovia. Samim tim sto su se manje vise svi izredalu praveci te iste nexus i pixel uredjaje. Upravo u tome i jeste predost andorida sto gogole dozvoljava oemovi da uzmu android i unaprijede ga. To sto uvode funkcije koje su drugi imali je kompliment. Ne vidim poentu tvog posta.... 

 Poanta je da ostali proizvođači prije ubacuju funkcije u svoju verziju Androida nego Google sam kroz čisti android

8 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Pa ok. Ti ka kupac to dobijes svakako.
15 godina
odjavljen
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Zar nije Oreo trademark? Imaju li dopuštenje?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
MrBlc kaže...

Zar nije Oreo trademark? Imaju li dopuštenje?

Jel je ovo retoričko pitanje? 

Ako ne, onda si smiješan, pa zar misliš da bi imali u svojoj reklami Oreo keks i da nisu Nabisco-u platili prava za korištenje njihovog trademark-a (TM).

7 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

Zapravo je logika da je dogovor vjerovatno takav da ni ne plaćaju ništa, jer je to onda ogromna besplatna reklama za Nabisco, čak me ne bi ni čudilo da oni Googleu plaćaju.

 

Edit: pogodio sam (nitko nije ništa platio).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 16:30 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
fer-de-lance kaže...

Zapravo je logika da je dogovor vjerovatno takav da ni ne plaćaju ništa, jer je to onda ogromna besplatna reklama za Nabisco, čak me ne bi ni čudilo da oni Googleu plaćaju.

 

Edit: pogodio sam (nitko nije ništa platio).

 

Ok, neće im (Oreo-u) platit nego će im radit "besplatno" reklamnu kampanju. Nisu im platili, ali će platiti reklamni prostor za Oreo.

7 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

Reklamni prostor koji bi ionak platili jer zapravo reklamiraju svoj proizvod (Android), a ovak budu možda i imali veći uspjeh u reklamiranju.

Ide na ruku i njima i Nabiscu (Mondelezu?).

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Jednostavno je ...

 

Brandovi se uvijek vezivaju uz stvari koje su , po trenutnim statistikama i pokazateljima , popularni. Oreo je takav brand među omladinom , Android među ljudima u opće. Ruka ruku mije --KAPITALIZAM!! Ako vam nepaše ,vaš problem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Daliboris kaže...

Jednostavno je ...

Brandovi se uvijek vezivaju uz stvari koje su , po trenutnim statistikama i pokazateljima , popularni. Oreo je takav brand među omladinom , Android među ljudima u opće. Ruka ruku mije --KAPITALIZAM!! Ako vam nepaše ,vaš problem.

 I najbolji primjer:

https://www.lego.com/en-us/products

To zna tko tu koga plaća :D

 

 

Poslije Kit Kata, ovo mi nije niti iznenađenje, a nije mi ni ružno. Baš lijepo zvuči. Android Oreo. Puno bolje od Android Ice Cream Sandwich.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

Ljudi ne razumu da je IME , odnosno BRAND , često važnije od onog šta taj brand sadrži. Ima mlađarije koja će kupiti mobitel s OREO , samo zato jer se zove OREO. To je guba , "cool", itd.... A ovo spajanje dva branda znači samo rast popularnost za oba , dok je tak , svima je po volji i nepita se tko plača.

16 godina
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
Daliboris kaže...

Ljudi ne razumu da je IME , odnosno BRAND , često važnije od onog šta taj brand sadrži. Ima mlađarije koja će kupiti mobitel s OREO , samo zato jer se zove OREO. To je guba , "cool", itd.... A ovo spajanje dva branda znači samo rast popularnost za oba , dok je tak , svima je po volji i nepita se tko plača.

 Hm, ne postoji model s oreo, nego model s androidom :) Za mjesec, dva nazvat će upgrade Pina Colada(mislim da je to slovo na redu) i upgrejdat voljeni Oreo pa što će onda? Kupio volkswagen golfa, a upgradealo ti na seat toledo?
Nemoš reć da je netko kupovao mobitel jer je se u svoje vrijeme android na njemu zvao redom; cupcake, donut, eclair, froyo, gingerbread, honeycomb, icecream sandwich, jelly bean, kitkat, lollipop, marshmallow, nougat... kontaš? Malo se šalimo. Znamo zašto idu imena koja idu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 1:03 (overhaul).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo

@overhaul , ne razumiješ. Takva "luda" imena dovode do samo jednoga : približavanja branda mlađima , na izgledna pristupačnost , otvorenost , "cool faktor" i sl. To jest , možda se neće svaki Android nakon OREO-a zvati opet OREO , ali kupci znaju da će opet biti neko zgodno ime , kako si i sam kroz povjest uočio. Nikad se Android neće zvati "Ljekovi" ili "Radijator" nego uvijek neka grickalica popularna među mladima! Mene bi , bilo baš briga , ako se sistem zove Cupcake ili Cipela , ali nekima je to bitno. Ruka ruku mije ...

16 godina
offline
Službeno ime novog Androida je Oreo

Ma to kako se zove android na smartphoneu, prosječan kupac niti nezna. Jedino što eventualno zna je da mu mobitel troši više resursa nakon upgradea ;)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno ime novog Androida je Oreo
overhaul kaže...

Ma to kako se zove android na smartphoneu, prosječan kupac niti nezna. Jedino što eventualno zna je da mu mobitel troši više resursa nakon upgradea ;)

 E , zna zna , zato jer Google to namjerno reklamira. :-)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice