Službeno je: Dell preuzima EMC

poruka: 17
|
čitano: 2.088
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeno je: Dell preuzima EMC".
16 godina
odjavljen
offline
Službeno je: Dell preuzima EMC

Tek toliko da nije baš džabe...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Službeno je: Dell preuzima EMC

65 milijardi dolara. Covjece.

 

Koju je nama EMC frku napravio prije 4 godine, da je uslo u istoriju svedskog IT sektora.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tieto#The_data_center_failure_in_Sweden

 

TLDR verzija

 

Dali su nam critical patch da instaliramo na SAN cluster. 

Poceli sa apgrejdom secondary klustera i onda prebacili funkciju na njega. Dok se primary apgrejdo, secondary kihne, bez graceful shutdowna, samo kihne, 6500 fizickih servera, pojma nemam koliko je virtualnih bilo, ostane bez storage :) Selo veselo... Najkriticniji serveri su se restorali poslje 2 dana. Cijeli proces je trajao preko mjesec. 

 

Posto sam dio Network tima, sve sam manje vise gledao sa strane, pomagao tamo gdje se moglo. Mislim da je preko 300 windows / server tehnicara radilo i dan i noc tih mjesec dana. Prekovremenih sati, za cijelu godnu da ispunis sigurno...

 

Kako ljudi brzo zaboravljaju :)

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 11:02 (zeleni).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
zeleni kaže...

Kako ljudi brzo zaboravljaju :)

 

Dakle, vi ste ko tutleki odmah instalirali na sve bez da ste sačekali kako će stvar funkcionirati?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
Friday kaže...
zeleni kaže...

Kako ljudi brzo zaboravljaju :)

 

Dakle, vi ste ko tutleki odmah instalirali na sve bez da ste sačekali kako će stvar funkcionirati?

Pa ne apgrejdas SAN cluster bez testiranja. Ali test i production enviroment su dvije sasvim drugacije stvari. 

EMC apgrejda svoj HW, i uzimaju masne pare za to.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
16 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
zeleni kaže...

Pa ne apgrejdas SAN cluster bez testiranja. Ali test i production enviroment su dvije sasvim drugacije stvari. 

EMC apgrejda svoj HW, i uzimaju masne pare za to.

 

Meni se čini da ste vi bili slabo organizirani. Eto, to ti mogu reći...

Iako ne mislim da si ti loša osoba!

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
Ma htjeli brže posao završiti ! :)

Ja kad patchiram mog jadu od servera prvo odradim test ili sačekam druge da odrade pa vidim reakcije . ;)
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Službeno je: Dell preuzima EMC

Ja zato nisam htio oženiti nevinu djevojku. Brate mili ajde ti koju godinu na testiranje pa ako je sve OK - onda ćemo pričati!

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
Friday kaže...

Ja zato nisam htio oženiti nevinu djevojku. Brate mili ajde ti koju godinu na testiranje pa ako je sve OK - onda ćemo pričati!

 Nevina djevojka poslje 25te je poput Atlantide. Samo mit ;)

 

Postoji log fajl od 11mb sa svim koracima, od testa do apgrejda. Da je bilo na ho-ruk, ne bih ni komentarisao...

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
16 godina
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
zeleni kaže...

65 milijardi dolara. Covjece.

 

Koju je nama EMC frku napravio prije 4 godine, da je uslo u istoriju svedskog IT sektora.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tieto#The_data_center_failure_in_Sweden

 

TLDR verzija

 

Dali su nam critical patch da instaliramo na SAN cluster. 

Poceli sa apgrejdom secondary klustera i onda prebacili funkciju na njega. Dok se primary apgrejdo, secondary kihne, bez graceful shutdowna, samo kihne, 6500 fizickih servera, pojma nemam koliko je virtualnih bilo, ostane bez storage :) Selo veselo... Najkriticniji serveri su se restorali poslje 2 dana. Cijeli proces je trajao preko mjesec. 

 

Posto sam dio Network tima, sve sam manje vise gledao sa strane, pomagao tamo gdje se moglo. Mislim da je preko 300 windows / server tehnicara radilo i dan i noc tih mjesec dana. Prekovremenih sati, za cijelu godnu da ispunis sigurno...

 

Kako ljudi brzo zaboravljaju :)

 

Pred koju sam godinu bio na jednom IBM-ovom storage technical workshopu na Balatonu, zajedno s nekolicinom ekipe iz CEEMAS regije.

Dosao je i jedan kolega iz Makedonije, djelatnik IT-a u njihovom drzavnom telekomu. Covjek je ispricao tuznu pricu o padu cijelog EMC-evog storagea upravo tijekom update procedure, nekoliko tjedana ranije.

 

Moj jako dobar prijatelj danas je visokopozicionirani covjek u EMC-u, i kada sam mu jednom prilikom prepricavao tu pricu, klimao je glavom potvrdno, svjestan takvih i slicnih problema. Btw, ipak mislim da to nije specificno za EMC, svima se znaju dogoditi biseri. Sjecam se pucanja IBM Sharka u Vipnetu, kad im je pao billing sustav.

Think.
16 godina
neaktivan
offline
Službeno je: Dell preuzima EMC

Prvo je 2013. otkupio nazad svoju kompaniju koju je osnovao 1984., nakon 25 godina za 24.8 milijardi USD  i sad ovo ... 

 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Službeno je: Dell preuzima EMC

Evo, upravo sam razgovarao s frendom i kaze da bas nikome u EMC-u nije jasno zasto su ovo uopce ucinili, i kad vec jesu - zasto Dell.

No, kako kaze, barem ce RSUs biti isplaceni pri zakljucenju posla, pa nece biti "golden handcuffs", ili jednostavno receno, oni koji posjeduju dionice koje ne smiju prodavati tijekom svog rada u EMC-u, uredno ce dobiti svoju lovu i sretni dalje kroz zivot. Nice.

Think.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC

 pokusava i amd kupiti

15 godina
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC

 

Interesantno je kako nitko ne spominje da EMC ima 80% dionica VMWarea.

Nije Dell bas bezveze pljunuo toliko love.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
online
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
ChrisB kaže...

Evo, upravo sam razgovarao s frendom i kaze da bas nikome u EMC-u nije jasno zasto su ovo uopce ucinili, i kad vec jesu - zasto Dell.

Pa poprilično je jasno i jedno i drugo, bilo bi "čudnije" da je izvedeno ono što je bilo prije najavljivano (HP).

Dell i EMC se ne preklapaju previše, prije desetak godina su imali i strateško partnerstvo koje je dobro funkcioniralo, kako je HW u opadanju ima smisla "skupiti glave".

Još je i VMware tu (bar zasad).

16 godina
neaktivan
offline
Službeno je: Dell preuzima EMC

Openstack polako jede vmware kolač

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
hrvooje kaže...

Openstack polako jede vmware kolač

 

Daj malo pojasni

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Dell preuzima EMC
Friday kaže...
hrvooje kaže...

Openstack polako jede vmware kolač

 

Daj malo pojasni

 Bih, al nemam pojma o toj temi, pa stoga dopusti da to alfabetiram za tebe link

Nema na čemu!

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 23:10 (hrvooje).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice