Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

poruka: 24
|
čitano: 4.197
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?".
11 godina
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Čovjek bi očekivao da će ga netko upozoriti na manjkavost nekog proizvoda kad je razvidno i slijepom da nešto ne štima. Car je gol, 810 je manjkav, efektniji je kao podloga za pirjanje hrane nego kao mobilni SoC, izbjegavajte kupiti bilo koji uređaj s ovim s SoC-om. Oem-ovi bi trebali kolektivno tužiti Qualcomm zbog ovoga. 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
Zašto tužit? Na temelju čega? Grije se? Pa ohladi ga... Staklom nećeš, kao ni plastikom :)
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Staklo i idu stanjiti uređaj, znači dobiju vatrostalnu posudu. 

 

Nego to su gluposti da Qualcomm može biti tužen, firme koje ga žele ga uzmu i testiraju te na koncu ne moraju potpisati ugovor o korištenju istog, ako misle da ima bolji SoC dostupan za kupnju slobodni su to i učiniti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
sardax kaže...
Zašto tužit? Na temelju čega? Grije se? Pa ohladi ga... Staklom nećeš, kao ni plastikom :)

 Pa ovakav loš publicitet će im srušit prodaju brutalno. I btw, ne smije se toliko pregrijavati. Kako da ga ohlade? Što da stave ventilator u njega ili vodeno hlađenje. Metalno kučište može umanjiti problem al ne i rješiti ga. Dobavljač je jednostavno kiksao i ne može se očekivati od OEM-a da jednostavno iz ničega stvore metalna kučišta jer ovaj nije bio sposoban dobaviti Soc koji radi na prihvatljivoj temperaturi. 

 

 

jaska jaska jaskaja
11 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
Bara kaže...

Staklo i idu stanjiti uređaj, znači dobiju vatrostalnu posudu. 

 

Nego to su gluposti da Qualcomm može biti tužen, firme koje ga žele ga uzmu i testiraju te na koncu ne moraju potpisati ugovor o korištenju istog, ako misle da ima bolji SoC dostupan za kupnju slobodni su to i učiniti.

 Ima bolji Soc ali teško da je dostupan za kupnju u kratkom roku. Nije baš da Sony može doći po Exynosa ili Kirina ili MTK-a i reći da je Qualcomm zasro i da mu do idućeg utorka treba 5 miliona Soc-ova. Nisu to jabuke. 

jaska jaska jaskaja
13 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
sardax kaže...
Zašto tužit? Na temelju čega? Grije se? Pa ohladi ga... Staklom nećeš, kao ni plastikom :)

 Neg ćeš aluminijom. Idealan za m9. Mada ni to nije super ako će ti uređaj cijelo vrijeme biti topao na dodir

14 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
KRISTIJANJE kaže...
sardax kaže...
Zašto tužit? Na temelju čega? Grije se? Pa ohladi ga... Staklom nećeš, kao ni plastikom :)

 Pa ovakav loš publicitet će im srušit prodaju brutalno. I btw, ne smije se toliko pregrijavati. Kako da ga ohlade? Što da stave ventilator u njega ili vodeno hlađenje. Metalno kučište može umanjiti problem al ne i rješiti ga. Dobavljač je jednostavno kiksao i ne može se očekivati od OEM-a da jednostavno iz ničega stvore metalna kučišta jer ovaj nije bio sposoban dobaviti Soc koji radi na prihvatljivoj temperaturi. 

 

 

 

Daleko je to još od lošeg publiciteta. Pa i sam LG je rekao za FLEX2 da će popraviti pregrijavanja. 

Suludo je da OEMi žele što brže SoC-ove i slično. Mogu malo i smanjiti taktove, a u kombinaciji sa dizajnom i materijalima, dodatno ga ohladiti. To je inženjering. 

 

zuper kaže...
sardax kaže...
Zašto tužit? Na temelju čega? Grije se? Pa ohladi ga... Staklom nećeš, kao ni plastikom :)

 Neg ćeš aluminijom. Idealan za m9. Mada ni to nije super ako će ti uređaj cijelo vrijeme biti topao na dodir

 

Pa ne možeš sa plastikom i staklom očekivat hlađenje?? Nešto kao OEM moraš promijeniti, ili SoC ili dizajn i materijal kućišta. Nije neka nauka. Ili, ostavi stari SoC, odgodi rokove isporuke uređaja ...

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
zuper kaže...
sardax kaže...
Zašto tužit? Na temelju čega? Grije se? Pa ohladi ga... Staklom nećeš, kao ni plastikom :)

 Neg ćeš aluminijom. Idealan za m9. Mada ni to nije super ako će ti uređaj cijelo vrijeme biti topao na dodir

A gdje bi ti odveo toplotu van uređaja?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
KRISTIJANJE kaže...

 Ima bolji Soc ali teško da je dostupan za kupnju u kratkom roku. Nije baš da Sony može doći po Exynosa ili Kirina ili MTK-a i reći da je Qualcomm zasro i da mu do idućeg utorka treba 5 miliona Soc-ova. Nisu to jabuke. 

 
Ali to je opet problem Sonya i drugih proizvođača. Ozbiljna kompanija ako ne radi sama SoC, a čak i ako radi barem za dio uređaja, mora imati minimum 2 rješenja za neki uređaj. Dati ću primjer Nikona kod fotoaparata. Oni su FABless kompanija ali oni u svakom trenutku imaju 2 ako ne i 3 dobavljača, pa su tako za senzore slični specifikacija imali svoj proizveden u pognima Renesasa, pa Toshibu i na koncu Sony i svaki je bio zadovoljavajuće kvalitete u svoje vrijeme, a Sony su npr. ranije bili otkantali jer nije davao zadovoljavajuću kvalitetu. E tako je Sony trebao i mogao napraviti sa SoC-om, imati za Z4 2 ili 3 različita na testu pa se odlučiti za 1 od njih, a ne ići napamet sa Qualcomm Snapdragonom 810.

Što se samoga SD810 tiče tu je moje mišljenje da i ako ima problema sa pregrijavanjem da će sa revizijama SoC-a to biti rješeno. Ionako dogodine ide arhitektura CPU-a baš od Qualcomma i tu očekujem metenje konkurencije. Zapravo po najavi će sa strane CPU-a već krajem godine SD625 vjerojatno biti jači od ovoga SD810, za GPU je pitanje al ko bude na FHD neće biti problema.

11 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
Bara kaže...
KRISTIJANJE kaže...

 Ima bolji Soc ali teško da je dostupan za kupnju u kratkom roku. Nije baš da Sony može doći po Exynosa ili Kirina ili MTK-a i reći da je Qualcomm zasro i da mu do idućeg utorka treba 5 miliona Soc-ova. Nisu to jabuke. 

 
Ali to je opet problem Sonya i drugih proizvođača. Ozbiljna kompanija ako ne radi sama SoC, a čak i ako radi barem za dio uređaja, mora imati minimum 2 rješenja za neki uređaj. Dati ću primjer Nikona kod fotoaparata. Oni su FABless kompanija ali oni u svakom trenutku imaju 2 ako ne i 3 dobavljača, pa su tako za senzore slični specifikacija imali svoj proizveden u pognima Renesasa, pa Toshibu i na koncu Sony i svaki je bio zadovoljavajuće kvalitete u svoje vrijeme, a Sony su npr. ranije bili otkantali jer nije davao zadovoljavajuću kvalitetu. E tako je Sony trebao i mogao napraviti sa SoC-om, imati za Z4 2 ili 3 različita na testu pa se odlučiti za 1 od njih, a ne ići napamet sa Qualcomm Snapdragonom 810.

Što se samoga SD810 tiče tu je moje mišljenje da i ako ima problema sa pregrijavanjem da će sa revizijama SoC-a to biti rješeno. Ionako dogodine ide arhitektura CPU-a baš od Qualcomma i tu očekujem metenje konkurencije. Zapravo po najavi će sa strane CPU-a već krajem godine SD625 vjerojatno biti jači od ovoga SD810, za GPU je pitanje al ko bude na FHD neće biti problema.

 Jasno da je to problem proizvođača. Al bogami će ih koštati taj problem. A ni Qualcommu ovo nije dobra reklama. Sad on može obećavati brda i doline od 820 SoC-a no pitanje je kome će ga prodavati. Ovo je po meni idealna prilika da mu MTK oduzme lavovski dio kolača. A neće ni samsung sigurno spavati, već najavljuje da bez problema može spustiti proizvodni proces na ispod 10 nanometara. 

jaska jaska jaskaja
16 godina
neaktivan
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Stvari su vrlo jednostavne, povecavanje broja tranzistora uz istovremeno smanjenje dimenzija silikona (uz sve to vrlo lose optimizirani software) rezultiraju u zagrijavanju. Nove tehnologije (20, 14nm) smanjuju potrosnju, ali isto tako izvori topline se priblizavaju i povrsina disipacije pada.

Kako se osim CPUa u SoCove ugradjuju i "analogni" dijelovi tipa LTEa stvari postaju komplicirane. Jednostavno, sto god da se danas radi radne frekvencije se dizu sto utjece na potrosnju, tj zagrijavanje. Na sve to dodaje se ludovanje za zaradom sto drasticno skracuje testiranje.....

Polako ali sigurno dolazimo do tocke kada ce proizvodjaci hardwarea reci dosta! Pocmite optimizirati software jer je suludo da telefon ima 8 core CPU, a radi polaganije nego DualCore Intel od prije 10 godina.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Qualcomm će sje... ostale. Sony je i ovako s mobilnom divizijom na rubu, ako ne riješe hlađenje (a nije ni to jednostavno baš...), piši propalo. Nek pitaju LG, oni tvrde da se ne grije....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Qualcoma ce sje... ostali koliko se meni cini. Cak cujem da ce i nexusi koristi kirine a ne snapdragone kao i do sad. Ne vidim s cim bi to qualcomm srusio druge. Na primjer MTK je iz mjeseca u mjesec sve jaci i jaci...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

ej, sedam prži, osmu strina drrrrži. opsasa. evotigana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
MTK nikad nije isporučivao sve socove svima i pitanje je ima li kapacitet. Ostaju Samsung kojima će rijetko ikome išta dati jer će si pravit konkurenciju i Huawei koji nema kapacitet. Tako da nema puno izbora. Zašto Sony, Xiaomi i LG idu na S810?
14 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
Imam Lumiu 930 (s800) i isto se grije. 😞
15 godina
odjavljen
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
Drazen kaže...

Stvari su vrlo jednostavne, povecavanje broja tranzistora uz istovremeno smanjenje dimenzija silikona (uz sve to vrlo lose optimizirani software) rezultiraju u zagrijavanju. Nove tehnologije (20, 14nm) smanjuju potrosnju, ali isto tako izvori topline se priblizavaju i povrsina disipacije pada.

Kako se osim CPUa u SoCove ugradjuju i "analogni" dijelovi tipa LTEa stvari postaju komplicirane. Jednostavno, sto god da se danas radi radne frekvencije se dizu sto utjece na potrosnju, tj zagrijavanje. Na sve to dodaje se ludovanje za zaradom sto drasticno skracuje testiranje.....

Polako ali sigurno dolazimo do tocke kada ce proizvodjaci hardwarea reci dosta! Pocmite optimizirati software jer je suludo da telefon ima 8 core CPU, a radi polaganije nego DualCore Intel od prije 10 godina.

iPhone je dual core, na upola manjem taktu i nema tih problema radeći brzo. :) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
KRISTIJANJE kaže...

 Jasno da je to problem proizvođača. Al bogami će ih koštati taj problem. A ni Qualcommu ovo nije dobra reklama. Sad on može obećavati brda i doline od 820 SoC-a no pitanje je kome će ga prodavati. Ovo je po meni idealna prilika da mu MTK oduzme lavovski dio kolača. A neće ni samsung sigurno spavati, već najavljuje da bez problema može spustiti proizvodni proces na ispod 10 nanometara. 

 Vjerojatno će se sada pvesti za mojim navedenim primjerom. Znači naručiti će Qualcomm, Mediatek i Huawei SoC na test i čiji zadovolji će uzeti. Slično je bilo u priči oko fotoaparata, Sony podbacio, Nikon koji ima kakvih 35-40% tržišta DSLR-a ih otkantao no vratio se čim je to Sony sredio. Naravno, vrlo je lako moguće da će kod Qualcomm svi problemi biti uklonjeni sa revizijom SoC, ako ih uopće ima kod trenutnih finalnih proizvoda.

 

I ne zaboravi da je Qualcomm FABless, lako on ode do onih koji mu ponude ispeglan proizvodni proces, bio to 14 ili 16 nm jer upravo testiraju oba i ništa nije do kraja definirano.

Meni je smiješna priča da će Samsung tek tako skočiti na 10 nm, stvari se tako ne rade ni ako je proces 100% spreman, a nije.

 

Drazen kaže...

 

Kako se osim CPUa u SoCove ugradjuju i "analogni" dijelovi tipa LTEa stvari postaju komplicirane. Jednostavno, sto god da se danas radi radne frekvencije se dizu sto utjece na potrosnju, tj zagrijavanje. Na sve to dodaje se ludovanje za zaradom sto drasticno skracuje testiranje.....

 

A Qualcomm baš ide na shemu da LTE, CPU, GPU, da svi budu na SoC-u, a koliko znam i Mediatek će tako krenuti.

 

Tonči kaže...

iPhone je dual core, na upola manjem taktu i nema tih problema radeći brzo. :) 

 

iPhone nema LTE na SoC-u, bar ne koliko ja znam. Samo to je sve problem marketinga i onda Mediatek izdr**va sa octa core procesorima i slične sheme. Realno je mogao neko ponuditi 4x2.0 GHz Cortex-A53 u 28 nm HPm procesu, sa Adreno 405 uz HD ekran od nekih 4.9", sa ne više od 2 GB RAM-a(možda i 1.5) i radilo bi na stock Androidu(moga bi i HTC Sense) kao avion uz ne preveliku bateriju, čak 2000 mAh bi moglo čuda raditi, ali isto tako realno to nitko nebi pogledao jer na papiru nema ekstra specifikacije jer ekstra radi. Samo Apple može ponuditi takvo što i bez problema prodati.

15 godina
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Istina. Kad ljudi ne vide extra specke nece ni pogledati uredaj. A ovaj sto kaze da mtk ne nudi svima, omg pa 90% kineza koristi mtk...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Mogli bi na kraju Intel i Mediatek profitirati iz ovoga , ali i samsung sa exynosom

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Inače kada se priča o SD810 i pregirjavanju svi zaboravljaju da po glasinama revizija kreće sa proizvodnjom ovih dana. Drugim riječima, ako je sve to skupa istina izbjegavao bih prvo seriju uređaja sa SD810.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
Indestructible kaže...

Mogli bi na kraju Intel i Mediatek profitirati iz ovoga , ali i samsung sa exynosom

 Intel možda, a Mediatek nije pripremio ništa konkretno za flagshipe za ovu godinu.

Samsung baš ne dijeli Exynos, prošle godine ga je imao mislim samo Meizu i neki ne baš čuo modeli. Oni dovoljno zarade proizvodnjom za Apple. S druge strane zašto dijeliti nešto što ti nad drugima daje prednost? Vjerojatno će se tu vagati gdje je veći profit.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 7:45 (igy).
9 godina
neaktivan
offline
Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?

Zašto toliko navijate za Mediatek? Ja bi radije da Intel pokori tržište, no to što su vodeći kod PC-a ne znači da će i ovdje bit.

 

A dok se ne odrade pošteni testovi sa S810 ne vjerujem u te gluposti o pregrijavanju

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 11:34 (markom63).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Snapdragon 810 prži Xperiju Z4?
markom63 kaže...

Zašto toliko navijate za Mediatek? Ja bi radije da Intel pokori tržište, no to što su vodeći kod PC-a ne znači da će i ovdje bit.

 

A dok se ne odrade pošteni testovi sa S810 ne vjerujem u te gluposti o pregrijavanju

 Pošteni testovi su odrađeni, soc se pregrijava ako se ne zauzdaju performanse. Ako se performanse zauzdaju onda ima performanse lošije ili u rangu od S805, čak ponegdje na razini S801.

Zašto ne bih navijao za konkurenciju? Mediatek za donji i srednji segment ima dobra rješenja.

Ako Sony kaže da ima problema, zašto problemi ne bi postojali? Spas je jedino u reviziji i dobro je što flagshipovi nisu krenuli u masovnu proizvodnju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 12:18 (igy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice