Sony nastavlja s gubicima

poruka: 32
|
čitano: 3.207
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony nastavlja s gubicima".
12 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

Da nije možda razlog što izbacuju modele kao na lopate, a nema prave razlike između njih?

 

Možda da probaju period od 6mj između modela smanjiti na 3mj?

Moj PC  
11 2 hvala 0
16 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

Brzo nek izdaju Z4. Možda pomogne 

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

Nek se ugledaju na LG što se tiče "bezela" na telefonima. Onoliki okvir na Z3, a telefon nema ni hardware-ske tipke - meni se ne svuđa i izgleda zastarjelo.

:)
 
3 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Zaratustra kaže...

Nek se ugledaju na LG što se tiče "bezela" na telefonima. Onoliki okvir na Z3, a telefon nema ni hardware-ske tipke - meni se ne svuđa i izgleda zastarjelo.

Nije to problem. Pa i iPhone 6 ima veći okvir oko ekrana od LG-a pa ne vidim
da im manjka narudžbi. ALi za njega ljudi znaju da su mirni
sa aktualnošću modela minimum godinu dana. 
Problem je dakle kao što kažu ostali što rade pomutnju sami sebi.
Ljudi se nećkaju kupiti flagship ako će im za 3 mjeseca model biti
"zastario". Z1 compact je bio omiljeni model i mnogi su ga stavili na listu za kupnju,
ali kada je ubrzo izašao Z2, svi su stali i čekali da i Z1compact bude "upgradean" u Z2 compact.
Znamo da od toga nije bilo ništa, ali glupim forsanjem verzija su sami sebi zablokali prodaju.
Još im je veći nered sa jeftinijim modelima. 
Sad kad kažu da će se bolje fokusirati na flagshipe, neznam što bih mislio;
daće napraviti pristup sličniji Appleu ili navaliti još češće floodati sa serijama? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

A da updateju mobitele na noviju verziju, a ne odnose se prema njima ka zadnjoj rupi na svirali, poslje dvi xperie vise ne idem na sony iz tog razloga. Vise manje za flagshipove sve su to mionorne razlike/poboljsanja

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

Support im traje godinu dana . Zato vise nikada Sony . 

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony nastavlja s gubicima


Nisu drugo ni zaslužili tim više jer su prestali davati podršku u obliko nadogradnji i popravaka bugova za neke kvalitetne mobitele. Mnogima će to biti kap koja će preliti čašu i zbog toga neće više kupiti neki novi Sonyjev mobitel.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima

Ima sam brdo ericssona i sony ericssona do xperia pro modela. Nakon K750 svi mobiteli su bili više na servisu nego kod mene. Ako se mene pita, ne fale mi.

12 godina
neaktivan
offline
Sony nastavlja s gubicima

Pa moraju biti u gubitku kad izbace na tržište gotovo potpuno identičan mobitel i onda se čude što su u gubitku. 

Stvarno nemam riječi {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 19:21 (Dema).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony nastavlja s gubicima

Meni se svida ova nova xperia z3. Sam kaj je glupo kaj svakih 6mj. izbacuju novi flagship.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
axos kaže...

Ima sam brdo ericssona i sony ericssona do xperia pro modela. Nakon K750 svi mobiteli su bili više na servisu nego kod mene. Ako se mene pita, ne fale mi.

Ja sam do nedavno koristio K800i i osobno sam misljena da je taj mobitel nemoguće pokvariti. Nakon 3 i pol godine radi ko i prvog dana     :-) 

Pravi programeri programiraju binarno!
14 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima

To vam je zato kaj niste uzeli WP platformu!

16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Pentium100 kaže...
axos kaže...

Ima sam brdo ericssona i sony ericssona do xperia pro modela. Nakon K750 svi mobiteli su bili više na servisu nego kod mene. Ako se mene pita, ne fale mi.

Ja sam do nedavno koristio K800i i osobno sam misljena da je taj mobitel nemoguće pokvariti. Nakon 3 i pol godine radi ko i prvog dana     :-) 

Tako je i kod mene bio aktivan do još ove godine. Vjerojatno jedan od 2-3 najbolja modela 
"dumbphonea" ikad. No meni se ne trgaju ni xperije. Evo sad mi je aktivna na jednom broju 
xperia mini st15i izašla početkom 2010, i nit zapinje nit se kvari. No činjenica je da pretrpavaju
ponudu presličnim modelima i zbunjuju i odvraćaju kupce, a i kratka podrška im neide u prilog. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Memphis kaže...

To vam je zato kaj niste uzeli WP platformu!

Očekivao sam ovako ''dubokuman'' komentar na ovo.

 

Btw, u potpunosti se slažem s određenim ljudima po ovom pitanju.

Sony sam sebe pokapa svojim potezima.

Prebrzo štancanje novih telefona, koji ustvari ne odudaraju od starih.

 

13 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

Meni je ova Z3 compact bas taman mob, te ako ce cijena biti pristojna vjerujem da ce se naci kod puno korisnika.

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
soft kaže...

Meni je ova Z3 compact bas taman mob, te ako ce cijena biti pristojna vjerujem da ce se naci kod puno korisnika.

 

4519 kuna

 

http://www.edigital.hr/Pametni_telefoni/Sony_Xperia_Z3_Compact_pametni_telefon_Orange_Android%29-p85272.html

 

Cijena je astronomska.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 20:35 (BudalastoStvorenje).
13 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
soft kaže...

Meni je ova Z3 compact bas taman mob, te ako ce cijena biti pristojna vjerujem da ce se naci kod puno korisnika.

Ubojica, pogotovo po trajanju baterije. Ne znam što svima tako silno smeta izdavanje novih modela svakih 6 mjeseci. Ko kupuje novi mob dobit će malo poboljšanu verziju. Ko ne, ne mora se plakat da mu je mob zastario. Everybody wins.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Chronosus kaže...

Ne znam što svima tako silno smeta izdavanje novih modela svakih 6 mjeseci. Ko kupuje novi mob dobit će malo poboljšanu verziju. Ko ne, ne mora se plakat da mu je mob zastario. Everybody wins.

Smeta jer ostali mobiteli koji su tek godinu dana ili tek malo više od toga na tržištu gube podršku, a to je silno nepošteno prema kupcima koji su dali nemale novce za neke modele (M i SP, T je ipak stariji).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 20:54 (BudalastoStvorenje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
overhaul kaže...
Pentium100 kaže...
axos kaže...

Ima sam brdo ericssona i sony ericssona do xperia pro modela. Nakon K750 svi mobiteli su bili više na servisu nego kod mene. Ako se mene pita, ne fale mi.

Ja sam do nedavno koristio K800i i osobno sam misljena da je taj mobitel nemoguće pokvariti. Nakon 3 i pol godine radi ko i prvog dana     :-) 

Tako je i kod mene bio aktivan do još ove godine. Vjerojatno jedan od 2-3 najbolja modela 
"dumbphonea" ikad. No meni se ne trgaju ni xperije. Evo sad mi je aktivna na jednom broju 
xperia mini st15i izašla početkom 2010, i nit zapinje nit se kvari. No činjenica je da pretrpavaju
ponudu presličnim modelima i zbunjuju i odvraćaju kupce, a i kratka podrška im neide u prilog. 

K850 je nekih 4 puta po minimalno mjesec provea u VIP servisu i nisu mi tili dat novi, a zamjenu su mi nudili neku ciglu od mobitela. Xperia mini smeče koje je nakon 2 mjeseca rada trzalo. Xperiu pro koja je nakon nepune godine bila sporija od puža a nakon godine ipo prestala radit. Nisam ni sla na servis jer sam i onako odlučija kupit novi mob jer mu je tri ure tribalo za prelistat imenik.

15 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Memphis kaže...

To vam je zato kaj niste uzeli WP platformu!

Slažem se nokia sva cvate otkada je prešla na taj super-OS! /s

 

Z3 compact izgleda odlično, vjerojatno najbolji mob ove generacije sa normalnom veličinom ekrana i velikom baterijom za tu veličinu i rezoluciju sa sučeljem koje nije puno bloatwarea.

16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
xxxxx kaže...
Memphis kaže...

To vam je zato kaj niste uzeli WP platformu!

Slažem se nokia sva cvate otkada je prešla na taj super-OS! /s

 

Z3 compact izgleda odlično, vjerojatno najbolji mob ove generacije sa normalnom veličinom ekrana i velikom baterijom za tu veličinu i rezoluciju sa sučeljem koje nije puno bloatwarea.

 

Njegovu superiornost zorno prikazuje stanje u kojem se Sony trenutno nalazi {#}

 

Iskreno, pogledajte oko sebe što ljudi koriste. Rijetko ko će iz džepa izvaditi xperia flagship. A što se tiče segmenta nižeg cjenovnog razreta, jel to uopće postoji???{#}

 

pored G3, S5 i One serija ovaj mobitel za koji treba oružani list za nošenje nema šanse.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 21:19 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
axos kaže...

K850 je nekih 4 puta po minimalno mjesec provea u VIP servisu i nisu mi tili dat novi, a zamjenu su mi nudili neku ciglu od mobitela. Xperia mini smeče koje je nakon 2 mjeseca rada trzalo. Xperiu pro koja je nakon nepune godine bila sporija od puža a nakon godine ipo prestala radit. Nisam ni sla na servis jer sam i onako odlučija kupit novi mob jer mu je tri ure tribalo za prelistat imenik.

Ha čuj, nešto možda nije u redu kod tebe u načinu i uvjetima upotrebe?
Evo pogledaj iskustva sa xperiom mini: http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/sony-ericsson-xperia-mini-st15i/122240.aspx
Zadnje stranice su doduše samo upute i komentari rootanja jer malac jednostavno s godinama gubi bitku u performansama
jednojezgrenog prockasa i Adreno 205 grafike. Imala je kod nekih problema sa gingerbreadom prije ICS-a, ali poslije - ide pomalo.
Pozitivna iskustva sa K800i dijelim sa mnogima. Npr:http://www.bug.hr/forum/topic/recenzije-komentari-mobitela/sony-ericsson-k800i/13082.aspx
Meni se dvaput rasuo prilikom trčanja po betonu i opet nikada nije zapeo sa radom. 
Nevezano uz ovo, ali imam jednog kolegu na poslu koji ima gotovo uvijek problema sa kvarovima svega. Postavim ga na komp, mogu računati da će
u dva tjedna otići hard, SSD, grafička, ili trebati reinstalacija Windowsa. Doma mu naravno PC također nonstop u kvaru.
Mobiteli - sa svim servisima se zna i depra. Čovjek je gremlin:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 21:35 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
lllnuclearlll kaže...

 

Njegovu superiornost zorno prikazuje stanje u kojem se Sony trenutno nalazi {#}

 

Iskreno, pogledajte oko sebe što ljudi koriste. Rijetko ko će iz džepa izvaditi xperia flagship. A što se tiče segmenta nižeg cjenovnog razreta, jel to uopće postoji???{#}

 

pored G3, S5 i One serija ovaj mobitel za koji treba oružani list za nošenje nema šanse.

A jesi mi autoritet, i odmah ću ti svaku vjerovati, ali ipak, vrag mi nije dao mira, pa sam proguglao...
-internet se s tobom ne slaže :( 
http://www.phonearena.com/news/Sony-sold-a-record-10-million-Xperia-smartphones-last-quarter_id48914
http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-of-IFA-2014-PhoneArena-Awards_id60464
 Nije problem u "Superiornosti", nego u ovome (da ostanem na istom sajtu za reference i primjere):
http://www.phonearena.com/news/Remember-the-Sony-Xperia-SP-Its-not-getting-an-official-KitKat-update_id60551 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
overhaul kaže...
Zaratustra kaže...

Nek se ugledaju na LG što se tiče "bezela" na telefonima. Onoliki okvir na Z3, a telefon nema ni hardware-ske tipke - meni se ne svuđa i izgleda zastarjelo.

Ljudi se nećkaju kupiti flagship ako će im za 3 mjeseca model biti
"zastario". Z1 compact je bio omiljeni model i mnogi su ga stavili na listu za kupnju,
ali kada je ubrzo izašao Z2, svi su stali i čekali da i Z1compact bude "upgradean" u Z2 compact.
Znamo da od toga nije bilo ništa, ali glupim forsanjem verzija su sami sebi zablokali prodaju.
Još im je veći nered sa jeftinijim modelima. 
Sad kad kažu da će se bolje fokusirati na flagshipe, neznam što bih mislio;
daće napraviti pristup sličniji Appleu ili navaliti još češće floodati sa serijama? 

To je zato jer im brojka u modelu određuje koji je bolji, a ne ono što je unutra.

Ja imam Z1 Compact i nemam nikakvih zamjerki jer je to praktički isti mobitel kao i Z3 Compact. 
Malko viši taktovi i bolji softver kamere(što dolazi sa updateovima pa praktički nije razlika) naginju u korist Z3.

Zašto su ga uopće izdali? To bi bilo kao da neki proizvođač auta izbaci novi model svaki puta kad malo proprčka po motoru i promjeni nešto nedovoljno važno za novi model.

 

Rucipe kaže...

Support im traje godinu dana . Zato vise nikada Sony . 

Jesi siguran?
Čudno mi je to jer su im zadnjih godinu dana svi mobiteli isti pa bi bilo čudno da Z3 i Z2 dobiju Android L, a Z1 ne.

To bi bio krajnji bezobrazluk i idiotizam... 

Chronosus kaže...
soft kaže...

Meni je ova Z3 compact bas taman mob, te ako ce cijena biti pristojna vjerujem da ce se naci kod puno korisnika.

Ubojica, pogotovo po trajanju baterije. Ne znam što svima tako silno smeta izdavanje novih modela svakih 6 mjeseci. Ko kupuje novi mob dobit će malo poboljšanu verziju. Ko ne, ne mora se plakat da mu je mob zastario. Everybody wins.

Pa da nisu izbacili toliko novih mobitela sada bi Z2 bio zadnji model i ne bi, kao što je kolega gore rekao, došlo do pomutnje među korisnicima.

Svakih, barem, 6 mjeseci novi model.

I to samo ako ima potrebe(konkurencija, hardver).

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
12 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima
Mogu jednom godisnje izbacivati flagship, a npr. napraviti 6mj razliku izmedju velikog i compact modela. Tako bi radili manju pomutnju i razlika izmedju dva uzastopna flagshipa bi bila puno veca. Ovako se pokopavaju i u gornjem segmentu trzista, donji necu niti spominjati.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Pentium100 kaže...
axos kaže...

Ima sam brdo ericssona i sony ericssona do xperia pro modela. Nakon K750 svi mobiteli su bili više na servisu nego kod mene. Ako se mene pita, ne fale mi.

Ja sam do nedavno koristio K800i i osobno sam misljena da je taj mobitel nemoguće pokvariti. Nakon 3 i pol godine radi ko i prvog dana     :-) 

Tri godine je fakat puno moš mislit,Izlanuo se no kaj buš rekel na "osam godina" kak to izgleda fučkaj ga eto dolnje fotke. Ovaj moj starkelja K510i još šljaka bez frke, nekad malo zapne Joystick ali ništ strašno, a baterija je na recimo 35% svog originalnog kapaciteta ali to je potpuno očekivano.{#}

 

http://i.minus.com/ic2KY1KL8hbQx.JPG

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
lllnuclearlll kaže...

 

Njegovu superiornost zorno prikazuje stanje u kojem se Sony trenutno nalazi {#}

 

Iskreno, pogledajte oko sebe što ljudi koriste. Rijetko ko će iz džepa izvaditi xperia flagship. A što se tiče segmenta nižeg cjenovnog razreta, jel to uopće postoji???{#}

 

pored G3, S5 i One serija ovaj mobitel za koji treba oružani list za nošenje nema šanse.

 

Ja ih opet puno vidim. Kod mene na poslu u grupi od 9 ljudi 2x Xperia Z, 1x Xperia Z1, 1x Xperia C i još nešto sitnih Xperia po službenoj dužnosti, 2x iPhone (jedan 5, drugi 3), 1x samsung S3 i 1x LG...

 

 

Ono gdje su se pokopali su kako je već rečeno preveliko štancanje modela. Ništa što se tiče operativnog sustava. Ja imam Xperiu Z i neće dobiti upgrade na Android L ne zato što je preslaba hardverski nego zato što su tako odlučili, support svaki mobitel ima godinu i pol i to je to. Inače mi je ova Xperia najbolji mob do sada, prijašnji mi je bio Samsung S2, koji mi je bio najgori mob ikada sa najviše problema, ali da me motiviraju sa tim sranjem oko supporta ne, niti najmanje. Zato će slijedeći mobitel za koju godinu vjerojatno biti neki kinez na koga mogu stavljati softveri koji je meni po volji.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
Ajde vi meni recite koja je razlika izmedju nekog Kineza za 1500 kn i flagshipa od 5000 i vise kn? Osim cijene i preseravanja naravno.
Uvijek sam za HTC napisao "NIKAD VISE" jer su nakon godinu i pol maknuli doslovce sve sa weba. Pljunes 5600kn za telefon, a ovi za koji mjesec vise ne poznaju svoj proizvod. Sto bi bilo da proizvodjac auta nakon 2 godine prestane popravljat aute.
Ovako kada das 1500 nakon godinu dana nije ti zal kupit novog, a sigurno su i kvalitetnije napravljeni od vecine.
15 godina
offline
Sony nastavlja s gubicima

Taj dio ni meni nije jasan. Ljudima je support jako bitan i ima vecu tezinu od specifikacija uredjaja prilikom odabira novog mobitela. Zar ne kuze da ce boljim supportom privuci vise kupaca, nego sto ce to napraviti krcanjem gigaherca i piksela?

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nastavlja s gubicima
tnakir kaže...

Taj dio ni meni nije jasan. Ljudima je support jako bitan i ima vecu tezinu od specifikacija uredjaja prilikom odabira novog mobitela. Zar ne kuze da ce boljim supportom privuci vise kupaca, nego sto ce to napraviti krcanjem gigaherca i piksela?

Ne bih se baš složio, specifikacije su veoma bitne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice