Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

poruka: 26
|
čitano: 4.773
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10".
15 godina
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

pa ima nas i tu (a nismo sony) koji to stalno ponavljamo ali nas nitko ne kruški ni 0,5%. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Backup, upgrade, ne sviđa ti se, nešto ne radi i sl: restore.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Jeftini Acer laptop sa originalnim Win 8.1. Napravio upgrade na desetku i sve radi ko podmazano. Nikakvih problema sa driverima nemam.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Sony , ukratko: na godišnjem smo i neda nam se radit drivere, a vi, dragi kupci, yebite se i čekajte Božić.

 

Možda nešto napravimo dotad, a možda i ne.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 20:43 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
kizo2703 kaže...

Sony , ukratko: na godišnjem smo i neda nam se radit drivere, a vi, dragi kupci, yebite se i čekajte Božić.

 

Možda nešto napravimo dotad, a možda i ne.

 E baš tako, a nije da se nije znalo da win 10 dolaze i da će biti besplatna nadogradnja pa su mogli pretpostaviti da će ljudima trebati driveri ako ovi sada već nisu kompatibilni...

15 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
Ajar kaže...

pa ima nas i tu (a nismo sony) koji to stalno ponavljamo ali nas nitko ne kruški ni 0,5%. 

 A ima nas koji smo na Windowsu 10 od studenoga prošle godine i za koje Windows 8.1 antička povijest i također nas nitko ne kruški niti 0,5% i sve nam radi ko urica.

Because anything Korea does, Japan does it better.
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
Envy kaže...
Ajar kaže...

pa ima nas i tu (a nismo sony) koji to stalno ponavljamo ali nas nitko ne kruški ni 0,5%. 

 A ima nas koji smo na Windowsu 10 od studenoga prošle godine i za koje Windows 8.1 antička povijest i također nas nitko ne kruški niti 0,5% i sve nam radi ko urica.

 Sad se pitam,jesu li Nijemci bedasti,jer jos uglavnom koriste masovno XP i W7,a Balkanci tako napredni pa koriste W10...hmmm...

16 godina
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Ovo je točno. Nadogradio svoj thinkpad i sve se drastično usporilo. Vjerojatno zbog specifičnosti laptopa (driveri i sistemske aplikacije). Tako da sam samo izgubio vremena dok opet nisam sve vratio na sedmicu. A i automatsko vraćanje nije radilo, tako da sam morao krenuti od recovery particije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
duhonja kaže...

 Sad se pitam,jesu li Nijemci bedasti,jer jos uglavnom koriste masovno XP i W7,a Balkanci tako napredni pa koriste W10...hmmm...

 Ja sam hrvat, i ne, nisam balkanac. I nemoj zaključivati nešto po članovima ovog foruma, pogotovo ove (i sličnih) tema.

 

Većina nas ovdje (uz neke iznimke) zna što radi i ne osjećamo se naprednijima od bilo koga.

 

BTW, pošto sam član nekoliko Windows 10 foruma, na njima ima i njemaca, francuza, britanaca i pripadnika svih ostalih naroda.

Sil kaže...

Nadogradio svoj thinkpad i sve se drastično usporilo. Vjerojatno zbog specifičnosti laptopa (driveri i sistemske aplikacije). Tako da sam samo izgubio vremena dok opet nisam sve vratio na sedmicu. A i automatsko vraćanje nije radilo, tako da sam morao krenuti od recovery particije.

 Jeli netko čuo da u Windowsima, još od Viste, postoji jako dobar backup i restore sistem, s kojim se napravi image cijelog diska?

 

Pa onda, kad se nešto dogodi ili mi se ne sviđa novi OS, jednostavno napravim restore.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
kizo2703 kaže...
 Ja sam hrvat, i ne, nisam balkanac. 

 

 Zar je Hrvatska promijenila geografsku sirinu i duzinu ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
gavranpero kaže...
kizo2703 kaže...
 Ja sam hrvat, i ne, nisam balkanac. 

 

 Zar je Hrvatska promijenila geografsku sirinu i duzinu ?

 sisak je pola na balkanu a pola nije (podijeljeno kupom), ja živim cijeli život na ovom sjevernom dijelu koji nije balkan
službeno ja nisam balkanac ni po mentalitetu a ni po mjestu gdje živim
*glorious european*

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
15 godina
neaktivan
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Ma svi smo mi balkanci, čak i Slovenci ne mogu pobjeći od Balkana, makar su "zapadni" 

Why so serious?
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

ma zasto mijenjati nesto sto odlicno funkcionise. ja ne mrdam sa win 7 ultimate, a bogami sluzi me vec dosta vremena ne pada mi na pamet da prelazim niti na win 8 ni 10. dok god svoj posao odradjuje kako treba 

 
3 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Hrvati našli prigovarat Japancima što su na godišnjem :)) 

There is no job like cron job!
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
duhonja kaže...

 Sad se pitam,jesu li Nijemci bedasti,jer jos uglavnom koriste masovno XP i W7,a Balkanci tako napredni pa koriste W10...hmmm...

 Zar nisi znao da Balkanci toleriraju samo najbolje i najnovije? Jer kako bi inače bili ovako produktivni i uspješni? 

16 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
bubimir5 kaže...
kizo2703 kaže...

Sony , ukratko: na godišnjem smo i neda nam se radit drivere, a vi, dragi kupci, yebite se i čekajte Božić.

 

Možda nešto napravimo dotad, a možda i ne.

 E baš tako, a nije da se nije znalo da win 10 dolaze i da će biti besplatna nadogradnja pa su mogli pretpostaviti da će ljudima trebati driveri ako ovi sada već nisu kompatibilni...

 Pa ne pravi Sony te drivere, nego Intel, AMD, Nvidia, Realtek i ostali.

 

Ako se pogleda W10 tema i ovde i na drugim forumima, kod dosta ljudi nadogradnja prođe super, ali kod nezanemarljivog broja postoji neki problem, usporeno bootanje, problem sa ovim ili onim driverom (na računarima raznih proizvođača, kao i "ručno" složenim), a bilo je i problematičnih nadogradnji samog OS-a (tako da su neki korisnici čak upadali u beskonačnu reboot petlju), kao i problema s aktivacijom.

 

Uzimajući sve to u obzir, za korisnika koji PC koristi kao alatku i (za razliku od nas sa ovog foruma kojima je to u neku ruku zanimljivo) ne voli da provede celo popodne updateujući OS, pa ga testirajući, pokušavajući da reši probleme, a onda raditi restore, a pogotovo za netehničke korisnike (koji čine preko 90%), sasvim je smislena preporuka da se još malo sačeka da novi OS preleži standardne dečije bolesti.

15 godina
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Ne zurite se ni na Android 5, jel tako Sony? Zato i idete u kuac jer kasnite sa svim mogucim updateovima. Morons!

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
Ivan(4) kaže...
bubimir5 kaže...
kizo2703 kaže...

Sony , ukratko: na godišnjem smo i neda nam se radit drivere, a vi, dragi kupci, yebite se i čekajte Božić.

 

Možda nešto napravimo dotad, a možda i ne.

 E baš tako, a nije da se nije znalo da win 10 dolaze i da će biti besplatna nadogradnja pa su mogli pretpostaviti da će ljudima trebati driveri ako ovi sada već nisu kompatibilni...

 Pa ne pravi Sony te drivere, nego Intel, AMD, Nvidia, Realtek i ostali.

 

Ako se pogleda W10 tema i ovde i na drugim forumima, kod dosta ljudi nadogradnja prođe super, ali kod nezanemarljivog broja postoji neki problem, usporeno bootanje, problem sa ovim ili onim driverom (na računarima raznih proizvođača, kao i "ručno" složenim), a bilo je i problematičnih nadogradnji samog OS-a (tako da su neki korisnici čak upadali u beskonačnu reboot petlju), kao i problema s aktivacijom.

 

Uzimajući sve to u obzir, za korisnika koji PC koristi kao alatku i (za razliku od nas sa ovog foruma kojima je to u neku ruku zanimljivo) ne voli da provede celo popodne updateujući OS, pa ga testirajući, pokušavajući da reši probleme, a onda raditi restore, a pogotovo za netehničke korisnike (koji čine preko 90%), sasvim je smislena preporuka da se još malo sačeka da novi OS preleži standardne dečije bolesti.

Problem, vjerovatno, nisu driveri od "Intel, AMD, Nvidia, Realtek i ostali". Jer su ti driveri spremni i koriste se na hrpu drugih uredjaja.

 

Problem su upravo Sony tj. Vaio specific driveri. Driveri za razne "virtualne" uredjaje tipa hotkey, power mng. itd.

16 godina
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

Kao što sam napisao, nije samo stvar u driverima, a ne bih se složio ni da su jedini problematični driveri oni OEM-specifični. Poznanik je imao problem sa dugačkim bootanjem i rešio ga je, a najverovatniji uzrok je bio mrežni driver. Dosta korisnika (mislim da su pretežno AMD) prijavljuju probleme sa korupcijom kursora. Na Nvidijinoj strani, sa W10 teme, od sinoć (računar desktop "složenac"): 

doktor1 kaže...

Jučer došo novi SSD...

Čista instalacija, sve super do prije pola sata i instalacije današnjih nvidia drivera...

Četiri BSODa u deset minuta koji se javlja čim krenem instalirat neki program/igru....

 

EDIT:

Povratak na 353.62 rješio problem...

 Naravno, drugima ti isti driveri na W10 rade dobro, ali globalno ne tako mali broj ljudi posle nadogradnje, pa čak i čiste instalacije, ima problema s ovim ili onim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
Ivan(4) kaže...

Kao što sam napisao, nije samo stvar u driverima, a ne bih se složio ni da su jedini problematični driveri oni OEM-specifični. Poznanik je imao problem sa dugačkim bootanjem i rešio ga je, a najverovatniji uzrok je bio mrežni driver. Dosta korisnika (mislim da su pretežno AMD) prijavljuju probleme sa korupcijom kursora. Na Nvidijinoj strani, sa W10 teme, od sinoć (računar desktop "složenac"):

Meni na AMD konfi radi savršeno. A i na laptopu sa Intelom. I na curinom sa Intel + Radeon. Bome i na poslu Intel + Nvidia.

 

Dakle, od 4 konfe koje redovno "pratim", nijednog problema.

 

OnT - u Sonyu rade neki degenerici koji se svim silama trude otjerati kupce sa svega što nije plejstejšn. Mislim da se negdje češkaju po svojim pametnim glavicama i misle "što nam je trebala PC linija i smartphoneovi..."

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 13:01 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
Sum_of_all_fears kaže...
 I na curinom sa Intel + Radeon. 

 

 oš reć da i ti imaš curu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 14:26 (Ajar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

A eto, igrom slučaja.

 

Imaš ti? Ćemo se trejdat?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
14 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
I kod mene je potpuno isti slučaj. Jeftini Acer "dignut" sa Win 8.1 na Desetku, sve radi O.K. Ipak, za moj glavni komp ne planiram tako skoro prelaziti na w10, pošto w7 radi bez greške i reinstalacije već 3 godine.
dolazim odmah - Godo
15 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10
Sum_of_all_fears kaže...

A eto, igrom slučaja.

 

Imaš ti? Ćemo se trejdat?

 eo, baš se nedavno riješio parazita i sad me negdje traži sljedeći. na meni je sam pobrinuti se da me ne nađe i sam odabrati nešto prikladno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

ups, kriva tema...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 18:05 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony: Ne žurite s nadogradnjom na Windows 10

dobro je ... bez panike PS je i dalje prvi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice