Sony opet na udaru hackera

poruka: 124
|
čitano: 10.089
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony opet na udaru hackera".
14 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru hackera

toliko o konzolama

 

GO HACKERS GO!!!! {#}

Stay a while and listen...
Moj PC  
21 29 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Koji deb1li. I sta su postigli? Koj1 seronje, nek puste vise ljude da uzivaju u miru.
3.000 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
13 godina
offline
Sony opet na udaru hackera

vise tu niko na nikoga ne misli...hackeri ne misle na vlasnike konzola a ni sony na vlasnike konzola...ukratko opet krivi ljudi ispastaju...glupi zacarani krug...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
35 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Kladim se da se ta grupa sastoji od wannabe hackera i 40-godišnjih de/b/ila.
3.000 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
13 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru hackera

Nakon sto ga je blizzard banao te mu zabranio pristup wowu 40 godisnji stereotipni amerikanac ima jako puno slobodnog vremena pa ga je odlucio iskoristiti hackiranjem sonyevih internetskih stranica.

INSOMNIJA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 2:02 (CrNa StreLa).
Moj PC  
11 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
:D
3.000 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
8ax kaže...
Kladim se da se ta grupa sastoji od wannabe hackera i 40-godišnjih de/b/ila.

wannabe hackeri su hackeri koju hackaju jednu ogromnu tvrtku i stotine tisuća šifara..?

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 2:03 (markomarko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Ustvari, to je lako moguće. sutra ću ti objasnit, sad idem spavat.
3.000 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
16 godina
offline
Sony opet na udaru hackera

nadam se da ce ih sve pohvatati i da ce ih oderati ko zeceve

jer ovo je cisti bezobzirni bezobrazluk

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
12 14 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Vjerojatno hrpa prištavih tinejđera egomanijaka koji imaju više beskorisnog znanja nego dlaka testira koliko mogu bit kul i butnovni, totalni l33t haxori. 

 

markomarko - bit haker nije kul. Nije trendy. Nije hip, l33t niti će to od tebe napravit ikoga ili išta. U najboljen slučaju si jadni papak bez ideje za stvaranje i samo pokušaješ impresionirati nekoga -> kompleksaš. Bez idejni idiot u pubertetu ili krizi srednjih godina koji kompenzira nedostatak samopouzdanja time da krade i ruši tuđi rad.
Jel ti sad jasnije tko su hakeri?

 

DUMP Udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru hackera

CIA, Vatikan, NASA

 

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru hackera

Da naravno, odgovornost za sve snose zli hackeri a Sony je neduzna zrtva - muahahaha, najbolje od svega ima majstora(a vidim ima vas i ovdje{#}) koji pushe tu price{#}

Samo neka udaraju, treba nekad u zivotu totalno razrusit da bi se moglo gradit novo i bolje, primjera koliko hoces - zapravo najbolje stvari u povijesti covjecanstva redovito su dolazile nakon vecih sranja, pa tako ce valjda bit i ovdje.

 

Eh jos samo da se nadje netko ce totalno razrusit ovu kvazi banana drzavu i rastjerat gamad u 3 pm-e, gdje bi nam samo bio kraj. Ali nazalost to je teska fantazija jer nasi ljudi su tipicni bezkicmenjaci - stoka sitnog zuba ispranih mozgova... za pol ovoga sta nama rade u zemljama razvijene demokracije (Francuska, Njemacka, Nizozemska...) digla bi se revolucija koja bi pomela sve pred sobom... zato oni zive kako zive a mi zivimo kako zivimo.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 2:24 (dado8).
Moj PC  
32 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru hackera

ma pohvala , barem za trud. {#}

http://www.travian-resources.com/
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Fearless kaže...
Vjerojatno hrpa prištavih tinejđera egomanijaka koji imaju više beskorisnog znanja nego dlaka testira koliko mogu bit kul i butnovni, totalni l33t haxori. 

 

markomarko - bit haker nije kul. Nije trendy. Nije hip, l33t niti će to od tebe napravit ikoga ili išta. U najboljen slučaju si jadni papak bez ideje za stvaranje i samo pokušaješ impresionirati nekoga -> kompleksaš. Bez idejni idiot u pubertetu ili krizi srednjih godina koji kompenzira nedostatak samopouzdanja time da krade i ruši tuđi rad.
Jel ti sad jasnije tko su hakeri?

 

 

Mladiću, bez hackera prištavi tinejđeri-egomanijaci poput tebe nikad ni ne bi ni dobili priliku svijetu pokazati koliko su doista neinformirani. Tako da bi bilo posve u redu da ponešto i naučiš o ICT povijesti prije nego počneš prosipati okolo ovakve bisere mudrosti. Pa ako ništa drugo, onda barem opće kulture radi.

 

 

Ontopic:

Što se Sony-ja tiče, ako nastave brinuti o sigurnosti vlastite infrastrukture i podataka na način kao što su to radili dosada, crno im se piše. Jer to što Sony radi je jednostavno uvrijeda struci. I to na nebrojeno mnogo načina. Stoga me nimalo ne čudi zašto su se svi sručili na njih. Definitivno su zaslužili pljusku u lice. Zapravo, zaslužili su puno više od samo jedne.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Fearless kaže...
Vjerojatno hrpa prištavih tinejđera egomanijaka koji imaju više beskorisnog znanja nego dlaka testira koliko mogu bit kul i butnovni, totalni l33t haxori. 

 

markomarko - bit haker nije kul. Nije trendy. Nije hip, l33t niti će to od tebe napravit ikoga ili išta. U najboljen slučaju si jadni papak bez ideje za stvaranje i samo pokušaješ impresionirati nekoga -> kompleksaš. Bez idejni idiot u pubertetu ili krizi srednjih godina koji kompenzira nedostatak samopouzdanja time da krade i ruši tuđi rad.
Jel ti sad jasnije tko su hakeri?

 

Poštujem tvoje mišljenje i ne želim flameati, već samo želim rasčistiti neke stvari.

 

Hackeri već dulje vrijeme neopravdano trpe udarce mase i medija i zbog toga sama spomen na hakere izaziva negativne reakcije. Novinari, općenito neupućeni u teme o koijma pišu, često s dozom skandalizma objavljuju priče općenito neupućenim masama koji bezuvjetno i bez imalo sumnje i nevjerice upijaju svaku njihovu riječ i ustvari formiraju vlastite stavove na osnovu tuđeg mišljenja.

 

"Hakeri" su prvenstveno ljudi sa idejom - ljudi koji žele učiti, ljudi koji žele znati i ljudi koji žele stavrati. To su ljudi koji žele rastaviti sve čega se dočepaju, detaljno sve proučiti, ponovno sastaviti, i pri tome usavršiti ono što su rastavili ili stvoriti nešto potpuno novo. Oni su poput umjetnika jer ih ne vuče želja za novcem, slavom ili pažnjom, već čista želja za stvaranjem. Od ostalih umjetnika razlikuju se samo u tome što svoju inspiraciju crpe iz tehnologije. Bez tih hakera danas ne bi imali računala na svojim radnim stolovima, ne bi slali e-mailove i surfali internetom i ne bi uživo pričali sa najdražima koji žive na drugom kraju svijeta. Sam pojam "hakiranje" se u početku odnosio na modifikaciju elektroničkih uređaja s ciljem poboljšanja ili dodavanja novih mogućnosti.

 

Ono na što se ti u svojem postu obazireš su script kiddie-i - djeca i prištavi tinejđeri koji koriste tuđe alate i programe koji su ionako dostupni svima s na internetu kako bi "hakirali" i pokušali impresionirati druge. S druge pak strane tu su i crackeri koji ponekad možda i imaju nešto znanja, ali ono što čine, čine čisto iz financijskih pobuda.

 

 

Uglavnom sad ontopic:

 

Koliko sam ja upućen u taj fijasko sa sa krađom podataka, u pitanju je bila banalna SQL injekcija koja se lagano mogla izvesti s bilo kojim automatiziranim alatom dostupnim na internetu (da opet script kiddie-i) a sve lozinke su bile pohranjene u plaintextu, što je po meni upravo ravno ostavljanjem vrata banke pritvorenim preko noći i očekivati da je nitko neće pokrasti. Oprosti Sony ali ja bi definitivno prije okrivio blesavu banku koja je ostavila vrata pritvorena nego kradljivce koji su je pokrali. To je samo moje mišnjenje i molim vas nemojte flejmati ako se ne slažete :D

Copyright (c) 2011 Infinitemind Inc. All rights reserved.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Fearless kaže...
Vjerojatno hrpa prištavih tinejđera egomanijaka koji imaju više beskorisnog znanja nego dlaka testira koliko mogu bit kul i butnovni, totalni l33t haxori. 

 

markomarko - bit haker nije kul. Nije trendy. Nije hip, l33t niti će to od tebe napravit ikoga ili išta. U najboljen slučaju si jadni papak bez ideje za stvaranje i samo pokušaješ impresionirati nekoga -> kompleksaš. Bez idejni idiot u pubertetu ili krizi srednjih godina koji kompenzira nedostatak samopouzdanja time da krade i ruši tuđi rad.
Jel ti sad jasnije tko su hakeri?

 

 

Mda, hakeri su zlocesti momci.. i cure =).

 

Ima svakakvih budala, priznam, ali cijela kultura hakera je, tj. bar je bila nekad, zasnovana na ideji rušenja Sustava, makar njegove virtualne prisutnosti. Nije sve crno-bilo, nije sve stvar krađe podataka i širenja kaosa, cijela subkultura je osnovana na principu otvorenog bunta prema korporativnoj stvarnosti.

 

A i ovo sa Sonyem je pokazalo koliko velike kompanije vode brigu o ovcama koje se kače na njihove servere...

15 godina
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
pad0branac kaže...

toliko o konzolama

 

GO HACKERS GO!!!! {#}

Pravi si padobranac...

 

 

 

Kazu kako je sony unajmio sopstvene istrazioce, da ne bude samo polomljenih prstica kad ih pronadju...{#}

He who dares, wins
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Fearless kaže...
Vjerojatno hrpa prištavih tinejđera egomanijaka koji imaju više beskorisnog znanja nego dlaka testira koliko mogu bit kul i butnovni, totalni l33t haxori. 

 

markomarko - bit haker nije kul. Nije trendy. Nije hip, l33t niti će to od tebe napravit ikoga ili išta. U najboljen slučaju si jadni papak bez ideje za stvaranje i samo pokušaješ impresionirati nekoga -> kompleksaš. Bez idejni idiot u pubertetu ili krizi srednjih godina koji kompenzira nedostatak samopouzdanja time da krade i ruši tuđi rad.
Jel ti sad jasnije tko su hakeri?

 

...aha,mogu se kladit da imas bar jedan software na kompu koji je "hackan" ili "crackan"...  malo se plesni da se otrizniš...

........
16 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru hackera

Ma da oceju i xbox malo prijeci.

Pa bi PC bi glavna konzola:).

Lijepi stari dani.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru hackera

Da im Bog zdravlja i sreče i njima i soniju:PPP

you want commitment put on your best suit put your arms around me now were going DOWN!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru hackera

ajde vi koji meljete o wanabe hackerima i pristavim balavcima razmislite

sto bi to znacilo za sonyevu zastitu i brigu o korisnicima ako je istina da ju svaki idiot tako lako moze razvaliti?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony opet na udaru hackera
Sony baš i ne uči na greškama? Ja imam nekoliko svojih, ali i nekoliko tuđih siteova, a zbog malo nemarnosti su ti site-ovi bili metom uspješnjog hackiranja kroz exploite + keyloggere na tuđim kompovima, ali nisam zato pljuvao tipove koji su hacknuli site već sam se potrudio podignuti razine zaštite kako se to ne bi ponovno dogodilo.
http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony opet na udaru hackera

Nismo se razumijeli izgleda :)

Hakeri - {#}

"Script kiddies i njihovi imbecilni fanovi" - {#} 

 

Isprike svima, malo san preagresivan post napisao ranije bez jasnog odvajanja "žita od kukolja" :)

 

@calibrated1993 - nemam :P

DUMP Udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 9:41 (Fearless).
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Neka su ih pokrali ili hakirali..stagod. I neka ucine to jos sto puta ak treba. Jbga, korisnici ispastaju i to mi je jasno ali sony je taj koji u biti ne brine o njima i sam je to trazio..niste valjda zaboravili od cega je to sve krenulo?!
Mislim, kupis konzolu danas i sutra vise nemas sve mogucnosti koje si imao jucer i onda povrh toga jos optuzis covjeka jer je htio vrati konzolu na prvobitno stanje, odnosno na ono za sta je dao pare. Nisam vlasnik ps'a al da jesam odmah bi ga vratio nakon tog firmware updatea ili cega vec. Ispavite me ako sam nesto mozda krivo povezao.

Sony je jedna obicna korporativna pijavica i zbog svojeg ponasanja nece dugo, barem se nadam. Da ih barem hakirali dok ne odluce totalno zatvorit taj ps ogranak i onda ih na to jos i svi korisnici tuze te traze pare nazad. E to bi bilo zanimljivo, a i bila bi dobra poruka svim ostalim takovim korporacijama. Jos da hoce netko onom bobiju koticku smjestit nesto i ja presretan :p
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
protjeran
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
pad0branac kaže...

toliko o konzolama

 

GO HACKERS GO!!!! {#}

Misliš da je u redu da tisuće i tisuće ljudi ispašta?

8ax kaže...
Kladim se da se ta grupa sastoji od wannabe hackera i 40-godišnjih de/b/ila.

Da, da - sigurno! To su skilled momci koji znaju što rade i ovo im sigurno nije jedini prioritet, bit' će toga još...

 


SVE U SVEMU, OVO JE DOKAZ KOLIKO JE SONY ZAPRAVO NE ZAŠTIĆEN! {#}

Sting like a bee, flow like a butterfly...
15 godina
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Sale_ds kaže...
Sony je jedna obicna korporativna pijavica i zbog svojeg ponasanja nece dugo, barem se nadam. Da ih barem hakirali dok ne odluce totalno zatvorit taj ps ogranak i onda ih na to jos i svi korisnici tuze te traze pare nazad. E to bi bilo zanimljivo, a i bila bi dobra poruka svim ostalim takovim korporacijama. Jos da hoce netko onom bobiju koticku smjestit nesto i ja presretan :p

 

Da sigurno će Sony propast zbog jedne godine krize, mozda bi im ti trebao biti financijski guru?

DUMP Udruga mladih programera
13 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru hackera

Lulzsec idioti. Ne idioti u smislu znanja (mada i to može biti upitno jer očito je sony sigurnost na game boy levelu), ali obični kriminalci koji pokušavaju iznuditi ljude za nofce.

 

Evo još jedan primjer njihovog rada:

 

http://news.cnet.com/8301-27080_3-20068939-245/exclusive-ceo-says-hackers-tried-to-extort-data-money/#ixzz1OLMCN5vW

 

 

Better safe than Sony
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
@Buller

Ako si mozda mene citirao, ja mislim da nije i redu sto tisuce ljudi ispasta, ali isto tako mislim da je neka vrsta zrtve potrebna za vecinski boljitak.

Jbga, sorry al ne nekad ne vidim citate na mobu, a i nemogu ih koristiti -.-
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
protjeran
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Sale_ds kaže...
@Buller

Ako si mozda mene citirao, ja mislim da nije i redu sto tisuce ljudi ispasta, ali isto tako mislim da je neka vrsta zrtve potrebna za vecinski boljitak.

Jbga, sorry al ne nekad ne vidim citate na mobu, a i nemogu ih koristiti -.-

Ne na tebe, na pad0branca.. :))

Sting like a bee, flow like a butterfly...
13 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru hackera

ja zbilja neznam zake se sony tak zameril tim hakerima {#}

Hah glavno da ne diraju Xbox 360...

I onda mi nemojte svi trkeljati da je PSN bolji od xbox livea...live barem pruža sigurnost,jest da je skup,ali za kvalitetnu uslugu trebaš malo keša dati,dok PSN free a ima jaku slabu i zaštitu i sigurnost

 

Xbox 360 rules {#}

Moj PC  
1 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice