Sony opet na udaru

poruka: 53
|
čitano: 7.109
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony opet na udaru".
16 godina
offline
Sony opet na udaru

Pravovremeno vele, opet tjedan dana nakon krađe podataka, dok kriminalci već marljivo peglaju kartice? {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony opet na udaru
p0temk1n kaže...

Pravovremeno vele, opet tjedan dana nakon krađe podataka, dok kriminalci već marljivo peglaju kartice? {#}

Treba kupiti uran za osvetu smrti Osame Bin Ladena :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
offline
Sony opet na udaru

A sve sto su trebali uciniti je bilo ne inatiti se.

 

Eto im sada.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
 
13 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Da se nisu tako odnosili prema Geohotu, nebi im se to desilo :-). 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Kazu da su upravo ovako uhvatili Bin Ladena. Ukrali osobne podatke ........

 

 

 

 

 

 

mala sala 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru
syncmaster245b kaže...

A sve sto su trebali uciniti je bilo ne inatiti se.

 

Eto im sada.

  Sve što su trebali su ozbiljne mjere zaštite, a ne novac bacati na reklama sa Kevinom Butlerom u kojima ismijavaju konkurenciju. Kako se Amazonu ne dogodi da mu pokradu informacije, a ima sigurno više korisnika i više kartičnog poslovanja?

12 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

SOE has provided us with the following statement, in which it confirms that its user data was stolen as part of the original intrusion -- not a second attack.

This is NOT a second attack; new information has been discovered as part of our ongoing investigation of the external intrusion in April."

 

http://www.joystiq.com/2011/05/02/sony-hit-with-second-attack-loses-12-700-credit-card-nu/

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony opet na udaru
Eh soni se izgleda zamjerio krivima :D nije im to trebalo :)
League Of Legends EU : KeiichiAssassin
15 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Auuu ovo ce ozbiljno da osteti Sony ali dio krivice je njihov nisu zastitili podatke. Desavalo se servisim i prije da budu pod napadom ali nije doslo do kradje podataka (AC2 prosle godine kada je Ubisoft trpio napade zbog DRM-a). Nadam se da ce se opametiti i kriptovati podatke od sada i obavjestiti korisnike istog trenutka ne cekati 7 dana. Iako planiram kupiti PS3 vec duze vrijeme sada cu debelo da razmislim.

http://vgm.tv/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony opet na udaru
Lazarus Long kaže...

Kazu da su upravo ovako uhvatili Bin Ladena. Ukrali osobne podatke ........

Nisu. Steve Jobs ga je nasao preko itunesa.

15 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

sve sto su uradili odbilo im se od glavu ,sve radi playstation-a 3 i tuzbe koje su podigli protiv GeoHota.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Ja ne opravdavam ponasanje Geohota ili "geohota"

 

Ako se ne varam oni su vec jednom napali stranicu i izbacili je. Ovo je klasicna krada a oni su lopovi. Ako su toliko Robih Hudovski nastrojeni nek vrate podatke natrag neduznim korisnicima

 

pool

 

15 Opravdavam kradu&udar na Sony
18 Ne opravdavam
28 Neopravdavam ali Sony je bahat
Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 13:54 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Ti hakeri su obicni kriminalci, samo sto svoj cin opravdavaju pomocu geohota i time dobijaju podrsku klinaca koji u to vjeruju. Ma bolji njih ona stvar za geohota, oni su rado prigrlili 12,700 kartica. Oni su isti kao obicni kokosari koji kradu novine sa trafike "iz principa".

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru
Vi svi nešto govorite ti hakeri za geohota...

JA NIGDJE nisam vidio da je netko priznao da je to napravio niti da su rekli da je za geohota...

Ali baš je zabavno ovo sve gledati...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
offline
Re: Sony opet na udaru
Tolko spominjete te kartice, al zar nije bila vijest da podatci kartica nisu ukradeni?
League Of Legends EU : KeiichiAssassin
13 godina
offline
Sony opet na udaru

sony je u velikim govnima

nije im to trebalo sad ispastaju oni a i korisnici

jos samo da se microsoft zamjeri i konzole ce ju biti proslost

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony opet na udaru
Lazarus Long kaže...

Ja ne opravdavam ponasanje Geohota ili "geohota"

 

Ako se ne varam oni su vec jednom napali stranicu i izbacili je. Ovo je klasicna krada a oni su lopovi. Ako su toliko Robih Hudovski nastrojeni nek vrate podatke natrag neduznim korisnicima

 

pool

 

Dodaj dole ispod Ne opravdavam ali se ne slazem sa sonijevim bahatim ponasanjem...jer ovako kad stavim ne opravdavam ispada da sam na strani sonija a nisam jer su stvarno bahati i treba da malo porade na politici...ali se ne slazem ni sa ovim krelcima sto ih napadaju, mozda prvi put ali cak ni tad jer su ukrali podatke o karticama sto ih cini lopovima.

He who dares, wins
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony opet na udaru
JoVeliki kaže...

SOE has provided us with the following statement, in which it confirms that its user data was stolen as part of the original intrusion -- not a second attack.

This is NOT a second attack; new information has been discovered as part of our ongoing investigation of the external intrusion in April."

 

http://www.joystiq.com/2011/05/02/sony-hit-with-second-attack-loses-12-700-credit-card-nu/

 Da, čini se kako je Sony tek sada primijetio da je i SOE kompromitiran.

16 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Vrlo je jednostavno, da nisu htjeli napravit od geohota lekciju za buduce "crackere" koji zele radit sa hardverom koji su KUPILI, nebi bili na tapeti.

Prosto ko pasulj.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Fali jos da netko uskoci i kaze da je Sony sam sebi smestio da bi okrivio ove iz Geohota. To ce biti nirvana za ljubitelje zagovora...

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony opet na udaru

pazite sta pisete po forumu jer ce vam Sony zapamtit IP-eve pa ce bit svasta...{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru
Lazarus Long kaže...

 

pool

 

uh krivo odglasah, ima neki undo?

 

jer isto mislim da su ti "hakeri" lopine. a da su sonyjevci vjerojatno samo nesposobni :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 13:11 (zlayer).
14 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

Ma, jbt. to sve sad nemogu igrat Free Realms, a igra je baš za razbibrigu....

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru

American Express je objavio kako niti zabilježio niti jednu neodobrenu transakciju od Sonyevih korisnika. Krađa love je priča za malu djecu i ako se tu i tako pojavi kakva vijest o tome, radi se o lažiranim člancima i navlačenju pažnje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru
Sinatra kaže...

American Express je objavio kako niti zabilježio niti jednu neodobrenu transakciju od Sonyevih korisnika. Krađa love je priča za malu djecu i ako se tu i tako pojavi kakva vijest o tome, radi se o lažiranim člancima i navlačenju pažnje.

Da, jer lovu s računa nemože nitko ukrasti samo s brojem kartice imenom i prezimeno, a da nema fizičku karticu na kojoj postoje sigurnosnii brojevi prije plačanja!

 

Jednino što znaju gdje ti ljudi žive, i ime i prezime.. no ostalo ništa nemogu...čak nemaju ni broj osobne .. tako da...

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru
Trebaju CCV2 broj koji je Sony rekao da nije storirao (za razliku od recimo STEAMA koji ga je spremio za moj slučaj :) )

Ali svi ti podatci mogu se rabiti... za krađu identiteta... jako zabavno u USA...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony opet na udaru
Lazarus Long kaže...

Ja ne opravdavam ponasanje Geohota ili "geohota"

 

Ako se ne varam oni su vec jednom napali stranicu i izbacili je. Ovo je klasicna krada a oni su lopovi. Ako su toliko Robih Hudovski nastrojeni nek vrate podatke natrag neduznim korisnicima

Lazarus Long kaže...

Fali jos da netko uskoci i kaze da je Sony sam sebi smestio da bi okrivio ove iz Geohota. To ce biti nirvana za ljubitelje zagovora...

Geohotz je jedna osoba koja je otkrila propust (prilično amaterski) u Sony-evoj implementaciji enkripcijskih algoritama. On osobno nije omogućio ni piratizaciju ni napade na PSN već izvršavanje software kojeg Sony nije odobrio. Sony je omogućio ovo ostalo jer su mislili da neće biti potrebe, pa nisu ostavili nikakve daljnje provjere. Neki Geohotza napadaju zbog objave tajnog ključa, ali propust je takav da tajni ključ curi i objavom bilo kakvih detalja o propustu bi postigao isti efekt.

 

Anonymus je skupina hakera koja je napala Sony iz principa zbog progona Geohotza.

 

Nepoznate osobe su ukrale podatke o korisnicima. Sumnja se da se radi o članovima anonymusa, ali se još ne zna dovoljno da bi se moglo zaključiti da li su uopće povezani i ako jesu da li je Geohotz iskorišten kao paravan ili je Anonymus stvarno napao Sony zbog Geohotza, a samo pojedini članovi su u tome vidjeli mogućnost krađe i iskoristili je (ili se čak zbog toga pridružili Anonymusu)

 

S obzirom na traljavost ankete, odgovorio sam "Ne podržavam", ali imam potrebu obrazložiti:

 

Geohotz: Nije napravio ništa loše. Da je Sony svoj posao napravio kako treba sve bi stalo na homebrew aplikacijama i eventualno off-line igranjem piratskih igara (iako bi i tome Sony vjerojatno uspio doskočit).

 

Anonymus: Izveli su iz dobre pobude lošu stvar. To ih ne opravdava i ne podržavam ih, ali ne vidim potrebu za ikakvim dodatnim razapinjanjem osim kaznom uobičajenom za takvu vrstu napada. Također razumijem ljutnju korisnika jer su srušili PSN, ali ta ljutnja se ne bi smjela preslikavati na Geohotza.

 

Lopovi: Kriminalci kojima je mjesto u zatvoru i o tome nema rasprave. Ukoliko iza lopovluka stvarno stoji Anonymus, onda ono gore o njima ne vrijedi osim da se ljutnja ne bi smjela preslikavati na Geohotza. Ako se radi o pojedincima iz Anonymusa, onda ostali članovi Anonymusa imaju dodatnu odgovornost jer su nehotično pomogli lopovima.

 

Sony: Ništa od ovoga navedenog ne opravdava Sony. Bahatost im se odbila o glavu i drago mi je zbog toga, jedino bi mi bilo draže da se to dogodilo na način na koji ne bi pogodilo igrače. Oni su odgovorni za kvalitetu usluge i sigurnost podataka o korisnicima. Za kvalitetu usluge je već pokazano da nije poduzeo sve što je trebao, a ako se isto dokaže za sigurnost podataka definitivno bi trebao odgovarati.

Ništa od ovog navedenog za Sony ne opravdava ni Anonymus ni lopove.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru

*********************************************

DODAO SAM EKSTRA ODGOVOR U ANKETI!

**************************************** 

 

Ja ne ulazim u detalje oko toga da li je Geohot(z) ispravno postupio kada je haknuo Playstation vec komentiram oko napada i krade privatnih podataka.

Nije mi se dopa niti DoS napad......

 

BTW

Moja zivotna iskustva sa Sonyevim proizvodima su pozitivna. Nemam Playstation ali imam TV, kameru, CD Player....

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 13:57 (Lazarus Long).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru
Lazarus Long kaže...

 

BTW

Moja zivotna iskustva sa Sonyevim proizvodima su pozitivna. Nemam Playstation ali imam TV, kameru, CD Player....

  Nabavi mp3 reproduktor glazbe da ti nasere rootkit na računalo.

14 godina
offline
Sony opet na udaru

Ovakve stvari, nemogučnost igranja originala on line i ostaloga što me slijedi uz kupovinu originala, natjerava me da sam sebe ozbiljno zapitam "Jel originali stvarno toliko vrijede uz ove sve probleme?" Ma žalostan sam zbog cijele situacije pa sam zato crnjak ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice