Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

poruka: 32
|
čitano: 4.037
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su".
16 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Cijena prava sitnica. Prodali budu oba dva komada i na kraju godine plakali kak im ide lose. Takve firme zasluzuju da propadnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Zadnji sony koji sam imao je Xperia U (a imao sam ih 5-6 prije toga) i nakon tog njesra, ne planiram kupiti ništa njihovo. Cura ima Xperiu E, isto smeće od telefona. Njihova verzija androida je ponekad gora od samsungove a skoro svi imaju lockani BL tako da custom ROM baš i ne pomaže (jer ostaje kernel).

 

Ova dva telefona isto djeluju kao zadnji pokušaji prije nego što se ostave više telefonije jer to nije za njih nikako.

 

Prelazim u MSov tabor...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 10 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...

Zadnji sony koji sam imao je Xperia U (a imao sam ih 5-6 prije toga) i nakon tog njesra, ne planiram kupiti ništa njihovo. Cura ima Xperiu E, isto smeće od telefona. Njihova verzija androida je ponekad gora od samsungove a skoro svi imaju lockani BL tako da custom ROM baš i ne pomaže (jer ostaje kernel).

 

Ova dva telefona isto djeluju kao zadnji pokušaji prije nego što se ostave više telefonije jer to nije za njih nikako.

 

Prelazim u MSov tabor...

 Ovi mobiteli koje si imao ti i cura su sonyevi modeli niže klase. Sranje kao i kod ostalih proizvođača. Ovdje je riječ o flagshipovima, a Sonyevi su vrlo kvalitetni.

Potpis!
9 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Sony je odlican ali mislim da grijese s time sto rade sve mobitele na osnovu svojih flagshipa. Iskreno njihov UI jako brzo dosadi dok su dizajnom na odlicnom putu sa Z serijama ali mislim da bi taj dizajn trebao biti samo na Z serijama po tim modelima se trenutno i najvise zna za Sony, a ne po M2,M4 niti ce po nekim tamo S60,S70. Poanta je da Sony zadrzi ovaj unikatan dizajn sa Z serije samo na tim modelima dok bi trebao uvesti nesto sasvim drugacije u ostale linije njihovih telefona. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Bilo je i vrijeme da promijene GUI, ružnije ikone u životu nisam vidio.

Ustvari i Samsung i LG bi isto trebali malo trgnuti svoje dizajnere.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 15:54 (Cromaki).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk

HTCova niža klasa je ok. Prestigio je neki low-mid i isto je ok. Sonyeva niža klasa je ubi bože.

 

Imao sam i "višu klasu", prvu Xperiu X10. Isto banana od moba. Frend je svoju prvu Z zamijenio u roku od mjesec dana za neki HTC jer je mob laggao za popizdit.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su
 Sve nabrojane mane su istina, ali su me zadivili kod samog software supporta ( je da kasni ) ali z3 z2 z1 z t3 t2 m2 ( i neznam jos koji ) ce dobiti 5.1.1. Također zanimljiva stvar(barem za developere ) je ta što su oni jedini pored nexusa pustili android m developer preview ( za opet ogroman broj mobitela) , jedino mi nije jasno kako će izvesti taj update  ( odnosno tko će sve prijeći na M/5.2 )
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk

Provjereno znam da M2 nije dobio lolipop a kamoli da ce dobit 5.1.1.. Inace sto se tice software supporta po meni su oni najbrzi i imaju daleko najduzu nadogradnju. Odlican je Sony samo da se malo opamete u nekim stvarima.

12 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

U krivu si (posjedujem M2 )  http://blogs.sonymobile.com/2015/07/21/android-5-1-lollipop-rolls-for-the-xperia-z3-and-xperia-z2-series/ p.s. citaj do kraja :)

 

Također ogromna stvar koja me kod njih nervira su bootloaderi kojima nije dozvoljeno otkljucavanje :S Nije mi uopce jasno zasto to rade

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 16:05 (g3arv8).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk

Vidis do prije par dana sam imao M2 ali sam ga prodao i nikako mi nije stigao Lolipop pa sam bio siguran da nece ni doci, jos sam negdje procitao da ce samo Z serije dobiti nadogradnju. To je super onda, zato i volim Sony sto stvarno imaju odlican dizajn i software support. Je li ti dosao lp na mobitel?

12 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Ne , jer su napisali da ce ga direktno dici sa 4.4.4. na 5.1.1 ( iskreno tako mi je i bolje ,barem sam izbjegao one bugove sa 5.0, battery drain i slicne probleme ). Sto se tice updejta  da prije ( 2-3 mjeseca ) su pisali da ce samo z serije ici na 5.1 , no onda su se iz nekog razloga predomislili i potvrdili da ce i mid range 2014 ici na 5.1

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 16:20 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
g3arv8 kaže...

U krivu si (posjedujem M2 )  http://blogs.sonymobile.com/2015/07/21/android-5-1-lollipop-rolls-for-the-xperia-z3-and-xperia-z2-series/ p.s. citaj do kraja :)

 

Također ogromna stvar koja me kod njih nervira su bootloaderi kojima nije dozvoljeno otkljucavanje :S Nije mi uopce jasno zasto to rade

 Telekomi su krivi za zaključavanje bootloadera, to je i mene živciralo.

A xperie z su odlične.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
12 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Ne vidim što telekomu predstavlja zakljucani bootloader , nije kao da ce se magicno maknuti sim lock.Ista stvar obrnuto sim unlock ne mijenja opciju u ALLOW :YES .... Mislim da je tu neki dobar ugovor izmedu operatera i sony , jer me čudi da su "poslušali" ljude pa napravili novu verziju bootloadera koji ce imati odvojene particije i uvode recovery, a ovo govno sa allow yes no nisu mogli rjesiti..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...

Zadnji sony koji sam imao je Xperia U (a imao sam ih 5-6 prije toga) i nakon tog njesra, ne planiram kupiti ništa njihovo. Cura ima Xperiu E, isto smeće od telefona. Njihova verzija androida je ponekad gora od samsungove a skoro svi imaju lockani BL tako da custom ROM baš i ne pomaže (jer ostaje kernel).

 

Ova dva telefona isto djeluju kao zadnji pokušaji prije nego što se ostave više telefonije jer to nije za njih nikako.

 

Prelazim u MSov tabor...

 Nedipr,uzmi u šape Z1/2/3 pa onda nešto reci ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
kruskar kaže...

 Nedipr,uzmi u šape Z1/2/3 pa onda nešto reci ;)

Kolega na poslu ima Z2... Nije baš zadovoljan :/

 

Mobiteli jesu konstrukcijski ok, dobro leže u ruci i to ali softver je ubi bože.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...
kruskar kaže...

 Nedipr,uzmi u šape Z1/2/3 pa onda nešto reci ;)

Kolega na poslu ima Z2... Nije baš zadovoljan :/

 

Mobiteli jesu konstrukcijski ok, dobro leže u ruci i to ali softver je ubi bože.

 Nešto neće štimat,naprotiv meni je njihov softver jedan od najboljih nikad ali nikad nisam imao lagova ni na Z1C ni Z1 ni Z3,sve uvijek uredno radilo bez ijednog laga i restarta mobitela.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
9 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...
kruskar kaže...

 Nedipr,uzmi u šape Z1/2/3 pa onda nešto reci ;)

Kolega na poslu ima Z2... Nije baš zadovoljan :/

 

Mobiteli jesu konstrukcijski ok, dobro leže u ruci i to ali softver je ubi bože.

 onda mu nesto gadno ne stima jer su z2, z3, z3c zvijeri koje u milisekundi otvaraju sve bez laga ili bilo kakvog problema, priblizit im se moze jedino htc flagsipovi i nexus, ostalo ni blizu

sonijeva niza klasa je cisto smece, a flagsipovi vrh vrhova

uz najmanje bloata i najcistiji android.. ostali se mogu ugledat na njih

 

meni je samo nejasno zasto svaki jebeni proizvodac zeni biti pametan i napraviti (citaj usporiti) originalni fenomenalno napravljen lolipop (i po funkcionalnosti i izgledu), pa naprave sranje i stavljaju neka svoja sranja koja nikog ne zanimaju, nego sluze samo da smetaju..

daj mi cisti android, i ako bas moras ponudi nesto od tih sranja da instaliram i gotovo

prvo naprave sranje, pa onda svake slijedece generacije "olaksavaju" sucelje, tj micu sranja koja su nasrali, da bi za par generacija dosli na cisti android.. wtf.. cestitamo..

 

sreca pa postoje sajtovi tipa xda, pa niti jedan mob nikad nisam drzao na stock smecu

13 godina
neaktivan
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Bar Sony ima super softver bez raznih beskorisnih điđa i sranja kao neki (č: samsung).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Zanimljivo, meni (i par kolega koji imaju Sonye) njihov SW je uvjeljivo najgori. HTC je po meni nekako najbolji a samsung je uvjerljivo najgori.

 

Al dobro, svatko ima svoje mišljenje. Dosta mi sonya za ovaj život (t630, k700, k800, xperia x10, xperia u)...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
chutac kaže...

Bar Sony ima super softver bez raznih beskorisnih điđa i sranja kao neki (č: samsung).

Moraš 'furat' Samsung brate, to je sad popularno, imati Samsung Galaxy.

 

Isto kao što su prije pet godina iPhone bili za na špicu, onako stavit ga na stolić kraj duple s mlijekom, da se zna tko je faca...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...

Zanimljivo, meni (i par kolega koji imaju Sonye) njihov SW je uvjeljivo najgori. HTC je po meni nekako najbolji a samsung je uvjerljivo najgori.

 

Al dobro, svatko ima svoje mišljenje. Dosta mi sonya za ovaj život (t630, k700, k800, xperia x10, xperia u)...

 Koristio sam GS4, GS5, GS4 mini, One M8, G4, G3, Z1C(nju imam), Z2, Z3C i Lumiu 640.

Od njih su mi Z serija(svi su identični po korisničkom iskustvu) počevši od Z1 i Lumia 640 najbolji.

L640 ima identično korisničko iskustvo kao ovi gore flagshipovi, makar košta kao četvrtina njih.

Samsunzi su mi bili daleko najneugodniji zbog trzanja(a vlasnici su ljudi koji brinu da ih ne zakrče i sl.), HTC je znao biti aljkav ponekad, a LG i Sony su radili besprijekorno, ali odabrao bih Sony jer mi se više sviđa u svim aspektima.

 

Ono što Lumije ističe je to da sve rade super, a razlika u cijeni donosi hardverski napredak(kamera, ekran i sl.), tako da, umjesto usranog Android mobitela od 2000 kuna, preporučam neku Lumiju(trenutno 640).

A za flagshipe, Sony, LG ili, opet, Microsoft.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...

Zanimljivo, meni (i par kolega koji imaju Sonye) njihov SW je uvjeljivo najgori. HTC je po meni nekako najbolji a samsung je uvjerljivo najgori.

 

Al dobro, svatko ima svoje mišljenje. Dosta mi sonya za ovaj život (t630, k700, k800, xperia x10, xperia u)...

 nema tu misljenja, to su cinjenice, koje sam samo potvrdio vlastitim iskustvom.. inace mjenjam uredaje kao carape.. (stas malo sam bolestan :D)

a i dalje nabrajas neka smeca od uredaja i trpas ih u isti kos sa flasipovima koji rasturaju

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Cromaki kaže...

Bilo je i vrijeme da promijene GUI, ružnije ikone u životu nisam vidio.

Ustvari i Samsung i LG bi isto trebali malo trgnuti svoje dizajnere.

Je li bitno kako izgledaju ikone ili kako radi softver? Izgleda ikona možeš promijeniti sam kad god to poželiš, ali ne možeš promijeniti rad softvera kad nešto ne radi kako treba.

 

 

el.šef kaže...

Provjereno znam da M2 nije dobio lolipop a kamoli da ce dobit 5.1.1.. Inace sto se tice software supporta po meni su oni najbrzi i imaju daleko najduzu nadogradnju. Odlican je Sony samo da se malo opamete u nekim stvarima.

 M2 je dobio Lollipop.

 

 

chutac kaže...

Bar Sony ima super softver bez raznih beskorisnih điđa i sranja kao neki (č: samsung).

 Kako nema? Ima kao i svi ostali proizvođači.

12 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
BudalastoStvorenje kaže...

Je li bitno kako izgledaju ikone ili kako radi softver? Izgleda ikona možeš promijeniti sam kad god to poželiš, ali ne možeš promijeniti rad softvera kad nešto ne radi kako treba.

 

 Nema tu ili za mene, mora biti i lijepo i funkcionalno.

12 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk

 

el.šef kaže...

Provjereno znam da M2 nije dobio lolipop a kamoli da ce dobit 5.1.1.. Inace sto se tice software supporta po meni su oni najbrzi i imaju daleko najduzu nadogradnju. Odlican je Sony samo da se malo opamete u nekim stvarima.

 M2 je dobio Lollipop.

 

 m2 nije dobio lolipop JOŠ.  Trenutno je na 4.4.4. Otvori link iznad koji sam postao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Sum_of_all_fears kaže...

Zanimljivo, meni (i par kolega koji imaju Sonye) njihov SW je uvjeljivo najgori. HTC je po meni nekako najbolji a samsung je uvjerljivo najgori.

 

Al dobro, svatko ima svoje mišljenje. Dosta mi sonya za ovaj život (t630, k700, k800, xperia x10, xperia u)...

 Ma daj.

 

Imao sam Sony M1 koji je nikakav telefon i sučelje mu je bio najbolji dio.

 

Ustvari, koristio sam i HTC, i Sony i Samsung na kojem sam sad i mogu reći da nema nikakve razlike. Jedino ako je nekom bitan izgled ikonica.

Branimir82 kaže...

Isto kao što su prije pet godina iPhone bili za na špicu, onako stavit ga na stolić kraj duple s mlijekom, da se zna tko je faca...

 Postoje ljude koji misle da netko ovoliko brine o tome koji mobitel ima.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
12 godina
offline
Sony priprema nove smartphone i novo korisničko su

Upravo pogledao slike, nadam se da su autentične i aleluja da su smanjili taj bezel gore i dole, imam xperiu m2, pa to je ko tacna di čajnu možeš narezat, uglavnom preveliko, ovo je aman taman i jako lijepo izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
kruskar kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
kruskar kaže...

 Nedipr,uzmi u šape Z1/2/3 pa onda nešto reci ;)

Kolega na poslu ima Z2... Nije baš zadovoljan :/

 

Mobiteli jesu konstrukcijski ok, dobro leže u ruci i to ali softver je ubi bože.

 Nešto neće štimat,naprotiv meni je njihov softver jedan od najboljih nikad ali nikad nisam imao lagova ni na Z1C ni Z1 ni Z3,sve uvijek uredno radilo bez ijednog laga i restarta mobitela.

 Jedini Android mobitel bez laga je HTC One (m7, m8, m9).

Ni meni se restart na Z3 nikad nije dogodio ali lag je cest. I to na novom uredjaju sa 2-3 instalirane aplikacije. HTC Sense je najbolja i najfluidnija inkarnacija Androida. Medjutim, zbog nekih drugih mana HTC-a, a vrlina Sonyja, Z3 smatram boljim uredjajem od One-a (zato sam ga i promijenio).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
g3arv8 kaže...

 

el.šef kaže...

Provjereno znam da M2 nije dobio lolipop a kamoli da ce dobit 5.1.1.. Inace sto se tice software supporta po meni su oni najbrzi i imaju daleko najduzu nadogradnju. Odlican je Sony samo da se malo opamete u nekim stvarima.

 M2 je dobio Lollipop.

 

 m2 nije dobio lolipop JOŠ.  Trenutno je na 4.4.4. Otvori link iznad koji sam postao.

 Nažalost si u pravu. Kažem nažalost, jer je sony naknadno (4.6.2015.) objavio sljedeće:

"We’ve also seen a fevered raft of feedback and requests for us to extend our Android Lollipop rollout to other products in the portfolio – so, we’re happy to announce that we’ll be bumping Xperia M2 and Xperia M2 Aqua directly to Android 5.1. "

http://blogs.sonymobile.com/2015/06/04/android-5-0-lollipop-rolls-for-the-xperia-z-series-android-5-1-coming-for-xperia-m2-and-xperia-m2-aqua/

 

A nije trebalo biti tako...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema nove smartphone i novo korisničk
Cryogenic kaže...

Upravo pogledao slike, nadam se da su autentične i aleluja da su smanjili taj bezel gore i dole, imam xperiu m2, pa to je ko tacna di čajnu možeš narezat, uglavnom preveliko, ovo je aman taman i jako lijepo izgleda.

 Meni ti "bezeli" uopće ne smetaju. Ne divim se mobitelu zbog izgleda, nego me zanima da rad bez problema.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice