Sound Blaster Z za glazbu

poruka: 24
|
čitano: 104.235
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sound Blaster Z za glazbu".
15 godina
offline
Sound Blaster Z za glazbu

Ajd hvala Bogu da se nešto pokrenulo i na tom polju. Osim Xonarica i HT Omega kartica solidna je suša u dobrom zvuku na kompu ako zanemarimo DAC-ove koji i nisu baš za svakoga i svačiji džep.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sound Blaster Z za glazbu

Za igranje? Ajd, što ta serija kartica može ponuditi npr meni koji igram BF3?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Friday kaže...

Za igranje? Ajd, što ta serija kartica može ponuditi npr meni koji igram BF3?

Za razliku od profi kartica poput M-Audio, nude one 3D sustave koji su potrebni za igranje igara ako imaš surround sustav, te hardversko ubrzanje zvučnih efekata.

Kao i sve ostale consumer kartice na tržištu.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
protjeran
offline
Sound Blaster Z za glazbu

Creative SB serija, za računala uvijek pouzdana, kvalitetna ..und so weiter

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Father_Dougal kaže...
Friday kaže...

Za igranje? Ajd, što ta serija kartica može ponuditi npr meni koji igram BF3?

Za razliku od profi kartica poput M-Audio, nude one 3D sustave koji su potrebni za igranje igara ako imaš surround sustav, te hardversko ubrzanje zvučnih efekata.

Kao i sve ostale consumer kartice na tržištu.

 

E vidiš, to nije tako. Imam X-FI xtreme music koja na sebi ima itekako moćan čip (kažu da je po snazi u rangu pentiuma 4 na 3.6 GHz ako se ne varam). Ta kartica ne radi apsolutno ništa pametno dok ja igram BF3. Isto tako ni jedna druga kartica ne bi radila ništa jer BF3 obradu zvuka radi isključivo na glavnom procesoru. To me kopka već duže vremena a u zadnjem broju buga na to se osvrnuo i Vrdelja u svojoj kolumni.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Sound Blaster Z za glazbu

ahhh a zato polagano i metodicno ubijaju e-mu {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sound Blaster Z za glazbu

Hm, ja zvučne kartice biram po onome što mi treba, a ne po specifikacijama, tako da ne gledam na te điđebaje od tehnologija.

No koliko sam sada na brzinu pročitao, noviji MS OSevi ne podržavaju zvučne kartice na takav način, tako da se sve obavlja softverski, sva procesiranja.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Father_Dougal kaže...

Hm, ja zvučne kartice biram po onome što mi treba, a ne po specifikacijama, tako da ne gledam na te điđebaje od tehnologija.

No koliko sam sada na brzinu pročitao, noviji MS OSevi ne podržavaju zvučne kartice na takav način, tako da se sve obavlja softverski, sva procesiranja.

 

Bez korištenja specifičnih API-ja i mogućnosti zvučnih kartica zvuk na kraju ipak "žvače" cpu.

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Sound Blaster Z za glazbu

dali koja od tih kartica ima stereo analogni izlal za spajanje na analogna pojačala?

clipper
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Friday kaže..

 

E vidiš, to nije tako. Imam X-FI xtreme music koja na sebi ima itekako moćan čip (kažu da je po snazi u rangu pentiuma 4 na 3.6 GHz ako se ne varam). Ta kartica ne radi apsolutno ništa pametno dok ja igram BF3. Isto tako ni jedna druga kartica ne bi radila ništa jer BF3 obradu zvuka radi isključivo na glavnom procesoru. To me kopka već duže vremena a u zadnjem broju buga na to se osvrnuo i Vrdelja u svojoj kolumni.

Uspoređivati orah s lubenicom nema nikakvog smisla. Najjaci su mi ovi okorjeli igrači koji barataju kraticama, megahercima, gigabajtima i uvijek, ali bas uvijek se nadju prozvani da i oni daju svoj blagoslov ili proser na bilo koji komad hardvera, a pozadinu kako sve bar u osnovama funkcionira, ipak nažalost ne razumiju, pa onda blebnu ovakav biser tek tolko da i oni nešto blebnu. 

 

Uostalom... procitaj si jos nekoliko puta  naslov i clanak. Nigdje se ova kartica ne povezuje s igranjem i igracima.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Aldo kaže...
Friday kaže..

 

E vidiš, to nije tako. Imam X-FI xtreme music koja na sebi ima itekako moćan čip (kažu da je po snazi u rangu pentiuma 4 na 3.6 GHz ako se ne varam). Ta kartica ne radi apsolutno ništa pametno dok ja igram BF3. Isto tako ni jedna druga kartica ne bi radila ništa jer BF3 obradu zvuka radi isključivo na glavnom procesoru. To me kopka već duže vremena a u zadnjem broju buga na to se osvrnuo i Vrdelja u svojoj kolumni.

Uspoređivati orah s lubenicom nema nikakvog smisla. Najjaci su mi ovi okorjeli igrači koji barataju kraticama, megahercima, gigabajtima i uvijek, ali bas uvijek se nadju prozvani da i oni daju svoj blagoslov ili proser na bilo koji komad hardvera, a pozadinu kako sve bar u osnovama funkcionira, ipak nažalost ne razumiju, pa onda blebnu ovakav biser tek tolko da i oni nešto blebnu. 

 

Uostalom... procitaj si jos nekoliko puta  naslov i clanak. Nigdje se ova kartica ne povezuje s igranjem i igracima.

 

DAFUQ???

Kao prvo lepi, rečenica " no opremom i karakteristikama namijenjenih prije svega igračima" itekako daje za pravo da računaš na to da će kartica biti nešto drugo osim "rupe" na stražnjoj strani kućišta. Kao drugo, nisam okorjeli igrač jer si to ne mogu vremenski priuštiti. Kao treće, molim te da mi obrazložiš moj proser. I ne pričaj bezveze o blagoslovima, megahercima  i gigabajtima jer ti topino glupa nisi u stanju pročitati članak.

I da, ajd molim te objasni nam malo osnove funkcioniranja zvučnih kartica, EAX-a, OpenAL-a i ostalih stvari koje zanimaju neupućene kao što sam ja. Later, bitch...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Sound Blaster Z za glazbu

Kartice su prava poslastica za oko, gotovo da bi ih bilo šteta staviti u (zatvoreno) kućište. Pitanje je samo, koliko su se potrudili oko drivera.

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Pupi kaže...

Kartice su prava poslastica za oko, gotovo da bi ih bilo šteta staviti u (zatvoreno) kućište.

A ja baš htio reći kako su ružne. Ne volim taj šminkeraj, funkcionalnost prije svega...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Friday kaže...
Aldo kaže...
Friday kaže..

 

E vidiš, to nije tako. Imam X-FI xtreme music koja na sebi ima itekako moćan čip (kažu da je po snazi u rangu pentiuma 4 na 3.6 GHz ako se ne varam). Ta kartica ne radi apsolutno ništa pametno dok ja igram BF3. Isto tako ni jedna druga kartica ne bi radila ništa jer BF3 obradu zvuka radi isključivo na glavnom procesoru. To me kopka već duže vremena a u zadnjem broju buga na to se osvrnuo i Vrdelja u svojoj kolumni.

Uspoređivati orah s lubenicom nema nikakvog smisla. Najjaci su mi ovi okorjeli igrači koji barataju kraticama, megahercima, gigabajtima i uvijek, ali bas uvijek se nadju prozvani da i oni daju svoj blagoslov ili proser na bilo koji komad hardvera, a pozadinu kako sve bar u osnovama funkcionira, ipak nažalost ne razumiju, pa onda blebnu ovakav biser tek tolko da i oni nešto blebnu. 

 

Uostalom... procitaj si jos nekoliko puta  naslov i clanak. Nigdje se ova kartica ne povezuje s igranjem i igracima.

 

DAFUQ???

Kao prvo lepi, rečenica " no opremom i karakteristikama namijenjenih prije svega igračima" itekako daje za pravo da računaš na to da će kartica biti nešto drugo osim "rupe" na stražnjoj strani kućišta. Kao drugo, nisam okorjeli igrač jer si to ne mogu vremenski priuštiti. Kao treće, molim te da mi obrazložiš moj proser. I ne pričaj bezveze o blagoslovima, megahercima  i gigabajtima jer ti topino glupa nisi u stanju pročitati članak.

I da, ajd molim te objasni nam malo osnove funkcioniranja zvučnih kartica, EAX-a, OpenAL-a i ostalih stvari koje zanimaju neupućene kao što sam ja. Later, bitch...

Ako pozornije procitas clanak ponovo, vidjet ces da se u toj recenici mislilo na proslu Recon3D liniju.  Kak nazvati usporedbu snage CPU-u i Audio procesora nego proser? Nemam namjeru se tu nad***bavati sa znanjem, no kad si vec spomenuo, EAX je vec neko vrijeme mrtav i kao API ima status deprecated. No to ti jedino ima neko znacenje ako si programer.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Aldo kaže...

Kak nazvati usporedbu snage CPU-u i Audio procesora nego proser?

 

Usporedba po megaflopsima, grdobino... Prosurfaj, ne bilo ti lijeno...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
ptrvic kaže...

dali koja od tih kartica ima stereo analogni izlal za spajanje na analogna pojačala?

Pa ako je suditi prema slici ima, faktički su ulazi i izlazi na foru Xonarice ST koliko vidim, bio bi to epic fail da nema pošto se gura u tu klasu. Ja se nadam da će u startu staviti neke ozbiljnije opampove gore i da neće štedjeti svaku lipu stavljajući neke bezveze ko na ST(X) i HT Omega Claro Halo kartice koje po defaultu treba mijenjati za rasni zvuk.

Deckard
16 godina
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Friday kaže...
Aldo kaže...

Kak nazvati usporedbu snage CPU-u i Audio procesora nego proser?

 

Usporedba po megaflopsima, grdobino... Prosurfaj, ne bilo ti lijeno...

prosurfao i mogu samo nadodati... rekla kazala... 7 GFLOPS, bez uvrede ali ni na jednom linku nisam vidio neki test, vec sve samo naklapanja... daj linkove gdje je netko zavrtio LINPACK na tom procu .

16 godina
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Friday kaže...
Aldo kaže...

Kak nazvati usporedbu snage CPU-u i Audio procesora nego proser?

 

Usporedba po megaflopsima, grdobino... Prosurfaj, ne bilo ti lijeno...

i molio bih bez daljnjih pogrdnih izraza... da ne popušiš karton/ban

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2012 23:39 (Aldo).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Aldo kaže...
Friday kaže...
Aldo kaže...

Kak nazvati usporedbu snage CPU-u i Audio procesora nego proser?

 

Usporedba po megaflopsima, grdobino... Prosurfaj, ne bilo ti lijeno...

prosurfao i mogu samo nadodati... rekla kazala... 7 GFLOPS, bez uvrede ali ni na jednom linku nisam vidio neki test, vec sve samo naklapanja... daj linkove gdje je netko zavrtio LINPACK na tom procu .

 

Hoćeš odmah i link gdje je netko na ferrarija natovario pola palete cementa da se vidi da stvarno može nositi 500 kg? Imaš u prapraprastarim bugovima navedene neke brojke (znam koji broj bug-a). Odi pa si malo pogledaj a za sumnje u navedene brojke se obrati uredništvu kad si već tako sposoban prosurfati. I nemoj mi TI prijetiti kartonima jer koristim ovaj forum puno više nego ti i znam kako stvari funkcioniraju.

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu

Ajde da stavimo točku na tu raspravu.

 

http://www.creative.com/oem/resources/Chips/CA20K1.pdf

http://www.creative.com/oem/resources/Chips/CA20K2.pdf

 

U prvom dokumentu se spominje da Quartet DSP radi sa 1,2 gigaflopa

 

Wikipedija zna još nešto

http://en.wikipedia.org/wiki/E-mu_20K

 

Neki podatci o Pentium 4 procesorima

http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-032872.htm

i starijim...

http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-020868.htm

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
rustweaver kaže...

Ajde da stavimo točku na tu raspravu.

 

http://www.creative.com/oem/resources/Chips/CA20K1.pdf

http://www.creative.com/oem/resources/Chips/CA20K2.pdf

 

U prvom dokumentu se spominje da Quartet DSP radi sa 1,2 gigaflopa

 

Wikipedija zna još nešto

http://en.wikipedia.org/wiki/E-mu_20K

 

Neki podatci o Pentium 4 procesorima

http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-032872.htm

i starijim...

http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-020868.htm

 

Nisi zavrtio linpack, ne broji se {#}

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu
Friday kaže...

Nisi zavrtio linpack, ne broji se {#}

Daj, ja i matematika...

 

Apage satanas.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Sound Blaster Z za glazbu

Eh, uz pusti priču o flopovima, da li neko zna nešto konkretnije, tj. naprimjer, gdje se u hrvatskoj danas može nabaviti sound blaster zx?? Online dućani drže creativove kartice iz srednjeg vijeka, nabava.net mi nudi samo conrad.de ; pa nije moguće da u hrvatskoj više nema ozbiljnog zastupnika za creativove kartice...???

(p) & (c) Dario - 2013
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 20:58 (Dario).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sound Blaster Z za glazbu

Ja sam Creative Sound Blaster Zx prije par godina tražio mjesecima i na koncu sam ju kupio preko rodbine u Švicarskoj.

Conrad je nešto nudio ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice