Specifikacije Radeona HD 6700

poruka: 25
|
čitano: 4.983
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Specifikacije Radeona HD 6700".
15 godina
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

Rekla kazala

Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

Zanimljivo kako ATi planira konkurirati GTX 460 od koje kazu da ima bolje perfomanse.

 

To je onda vjerovatno gotovo jednako brzo kao 5850, koja ce onda biti totalno out pored ove kartice. (ako se cjenom ne pretjera)

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
Weky kaže...

Zanimljivo kako ATi planira konkurirati GTX 460 od koje kazu da ima bolje perfomanse.

 

To je onda vjerovatno gotovo jednako brzo kao 5850, koja ce onda biti totalno out pored ove kartice. (ako se cjenom ne pretjera)

Ma još bolje pojeftinit će HD5850. Inače dobar potez, ako ubiju GTX460, NVidia će bit u problemima.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
13 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
Weky kaže...

Zanimljivo kako ATi planira konkurirati GTX 460 od koje kazu da ima bolje perfomanse.

 

To je onda vjerovatno gotovo jednako brzo kao 5850, koja ce onda biti totalno out pored ove kartice. (ako se cjenom ne pretjera)

 Slazem se,samo se nadam da nece bit kao sa 5850,

14 godina
neaktivan
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700

Dobar potez za ATI, a Nvidia jedino što može ako hoće još konkurirat je spustit cijene, ako ne čini se da do izbacivanja novih grafulja na tržištu će past udio nvidiji u vezi kupnje...

Dompa
13 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700

Previse puta su ovdje na fourmu usporedivane nove i stare grafe,meni jos neide kako GTS 450 nemoze pobjedit skoro godinu dana stariju grafu,dok GTX 460 je to jedva napravila

15 godina
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

Ali hd 5970 već ne "ubija" nvidiu??

http://gtabalkan.com
Moj PC  
1 6 hvala 0
13 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
joze kaže...

Ali hd 5970 već ne "ubija" nvidiu??

 ?

14 godina
neaktivan
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

Možda će ubit gtx 460 u single gpu ali nevjerujem da će je ubit u multi gpu rješenju jer ipak sli ima dosta bolje skaliranje.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
Razor_Callahan kaže...

Možda će ubit gtx 460 u single gpu ali nevjerujem da će je ubit u multi gpu rješenju jer ipak sli ima dosta bolje skaliranje.

A 1% ljudi ima SLI, a opet neznam kakvu ti imaš kristalnu kuglu da si već otpisao HD6770 crossfire pored GTX460 SLI. Nikad se nezna...

 

Navodno je taj slide fake-an, anyway zaboli me čekam official potvrdu. Kakvih su nagađanja nas*ali u zadnje vrijeme oko te HD6 serije nemre se ničem vjerovat, a najbolje je što AMD nije ni riječi rekao osim da će oko listopada možda nešto naći u prodaji od nove serije.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 23:28 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

Vidim da svi komentirate navodne preformanse, no jel itko vidio kolika je navodno potrošnja?

Hebote TDP od 150W sa 800shader procesora. Koliko če tek trošit HD6970 i HD6990?

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 23:51 (microman).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
microman kaže...

Vidim da svi komentirate navodne preformanse, no jel itko vidio kolika je navodno potrošnja?

Hebote TDP od 150W sa 800shader procesora. Koliko če tek trošit HD5970 i HD5990?

Kao sto si reko u drugoj temi jos se nisi navikao na 6icu. : ))

 

OnT: Slazem se da je TDP od 150w  prevelik. Ako je istina da je toliki, onda bi trebala biti dosta brza od serije 5xxx. Ipak je novija serija i valjda su je malo poboljsali sto se tice performace per vat. TDP od 5850 je toliki a po perfromasnama bi trebale biti tu negdje...

14 godina
protjeran
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
Weky kaže...

Zanimljivo kako ATi planira konkurirati GTX 460 od koje kazu da ima bolje perfomanse.

 

To je onda vjerovatno gotovo jednako brzo kao 5850, koja ce onda biti totalno out pored ove kartice. (ako se cjenom ne pretjera)

 

Pa to je i osnovni cilj Bartsa - ubiti trenutno jedinu Nvidijinu konkurentnu karticu i usput zamjenit hd5850 koja ce ubrzo potom najvjerojatnije u EOL.

Zbog toga i to famozno na brzaka sklepano preimenovanje hd67xx u hd68xx - da ljudi dobiju filing da dobivaju mukte performanse hd5850 (vjerojatno i hd5870 kad je u pitanju tesalizacija)po cijeni hd5770 a marketing materijala za drobit

 

Eto i razlog (medjuostalim) zasto Amd ne rusi cijene HD58xx modela a itekako ima prostora - ceka se BARTS

 

Takodjer AMD-u je jako bitna bezbolna tranzcije Radeon branda iz ATI znacke u AMD jer tu potencionalo mogu puno popusit tako da se ne treba bojat da ce nabit cjenu, zapravo sam 99% siguran da krenut u lov na trzisne udjele, iako ne kao i Nvidja pod cijenu profatibilnosti, kako bi se onda mogli hvalit kako je AMD uspjesno prihvacen

 

EVO kaže...

Ma još bolje pojeftinit će HD5850. Inače dobar potez, ako ubiju GTX460, NVidia će bit u problemima.

HD5850 nece bit isplativ za kupnju pored Bartsa, a ako i bude (malo vjerojatno) to ce bit samo da se rijese zaliha i onda ga 100% povlace iz proizvodnje jer im skuplji za proizvodnju - Barts ima jeftiniji pcb i efikasniji a manji i time jeftiniji chip

ivanoile kaže...

Previse puta su ovdje na fourmu usporedivane nove i stare grafe,meni jos neide kako GTS 450 nemoze pobjedit skoro godinu dana stariju grafu,dok GTX 460 je to jedva napravila

nefikasnija arhitektura i to puno, ali taj problem koji Nvidja ima nije od jucer i osobno vjerujem da odavno rade na rjesenju (bar od g200) - ali nazalost razvojni proces traje godinama

Fermi prije Fermija - s G200 je zapravo sve pocelo(problemi s kasnjenjem, yieldovima, zaradom, udjelima, partnerima...)  a Fermi je samo logican sljed stvari extra multipliciran zbog Dumbass odluke da nova Giant arhitektura ide na novi nedebugirani proizvodni proces Fermi prije Fermija - s G200 je zapravo sve pocelo(problemi s kasnjenjem, yieldovima, zaradom, udjelima, partnerima...) a Fermi je samo logican sljed stvari extra multipliciran zbog Dumbass odluke da nova Giant arhitektura ide na novi nedebugirani proizvodni proces

ovdje se ljepo vidi da je (a bogami i zasto je) zadnji dobar Nvidijin chip bio G92, takodjer ljepo je uocljiva i ATI-jeva skola u vidu R600 chipa ovdje se ljepo vidi da je (a bogami i zasto je) zadnji dobar Nvidijin chip bio G92, takodjer ljepo je uocljiva i ATI-jeva skola u vidu R600 chipa
 

Razor_Callahan kaže...

Možda će ubit gtx 460 u single gpu ali nevjerujem da će je ubit u multi gpu rješenju jer ipak sli ima dosta bolje skaliranje.

hmm logika ti ne drzi vodu jer

  1)AMD u zadnje vrijeme prakticki sa svakom svojim novom revizijom drivera dize svoje performase u Crossu i to dosta - dokaz da se stvari mjenjaju

  2)uostalom kako ti znas kako ce u odnosu na staru arhitekturu skalirat multiGPU perf. kod HD6xxx chipova  - logicno je  za pretpostavit je da su tu napravili korak naprijed a mozda bude i kakvih iznenadjenja - sideport 2.0 recimo

 

 

microman kaže...

Vidim da svi komentirate navodne preformanse, no jel itko vidio kolika je navodno potrošnja?

Hebote TDP od 150W sa 800shader procesora. Koliko če tek trošit HD6970 i HD6990?

HD6xxx je izgleda NI tj promjenjen je dizajn shadera(iz 4+1 u 4) tako da sto se tice potrosnje ne mozes vuci paralele u odnosu na staru generaciju, zbog razlike u dizajnu i velicini NI shaderi nisu direktno usporedivi s onim kod hd5xxx, kao sto nije ni direktno usporedivo Fermijevih/GF100 480 shadera s njih 1600 (tocnije 320) kod Cypressa/HD5870

 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 4:56 (dado8).
14 godina
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

Ne znam sada ni sam šta da radim...

Jedna solucija je čekati da serija 6xxx sruši cijeni 5770, pa da stavim još jednu u CrossFire, ili da prodam svoju 5770 prije nego dođe serija 6xxx, pa uzeti GTX460...

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
DamageHigh kaže...

Ne znam sada ni sam šta da radim...

Jedna solucija je čekati da serija 6xxx sruši cijeni 5770, pa da stavim još jednu u CrossFire, ili da prodam svoju 5770 prije nego dođe serija 6xxx, pa uzeti GTX460...

Onda nećeš uzimat GTX460 nego barta simpsona.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
14 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700

Znači bolja solucija je kupovina još jedne 5770?

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\
14 godina
protjeran
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

najbolja solucija je pricekat jos mjesec dana pa onda vidit sta i kako

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
dado8 kaže...

najbolja solucija je pricekat jos mjesec dana pa onda vidit sta i kako

Ma niti ne mislim odmah kupovati...samo razmatram mogučnosti..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\
15 godina
neaktivan
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

A neznam, sve mi ovo miriše na nekakvo fantomsko lansiranje  u cilju stvaranja dojma da se nešto radi. Malo twikanja i evo "novog" proizvoda.. Da su barem uspjeli implementirati novi proizvodni proces to bi bilo već nešto. Biti će na kojekakvim cijenicima ali dobavljivost je druga stvar.

Kad i postanu dostupne serija 5xxx će već biti uvelike rasprodana dako da se ne nadam nekom padu cijena.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
limitedition kaže...

A neznam, sve mi ovo miriše na nekakvo fantomsko lansiranje  u cilju stvaranja dojma da se nešto radi. Malo twikanja i evo "novog" proizvoda.. Da su barem uspjeli implementirati novi proizvodni proces to bi bilo već nešto. Biti će na kojekakvim cijenicima ali dobavljivost je druga stvar.

Kad i postanu dostupne serija 5xxx će već biti uvelike rasprodana dako da se ne nadam nekom padu cijena.

 

1. Pa ATi je već naveo da je ovo blagi refresh HD5xxx serije.

2. Svi čipovi se proizvode u TSMC-u, koji još ne može proizvodit čipove u 28nm, pa kako onda da implementiraju novi poizvodni proces??

3. Bit će na cijenicima, o čemu pričaš, a bit će i dobavljive nakon 2max 2 mjeseca, isto ko sa svakom ovom serijom.

4. Serija HD5xxxx se sve slabije prodaje jer se čeka HD6xxx, ili se ide na GTX 460. A pad cijena će bit, jer će ih bitna lageru.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700

Sorry ako sam povrijedio Atijevske osjećaje ali ovo je premala promjena da bi zaslužila HD6 na početku naziva serije. Ako su već htjeli konkurirati GF460 mogli su promjeniti 256bitni memory bus i unutar postojeće 57xx serije. Ono, uzmem Golfa 6, stavim mu turbo i nove felge pa dobijem Golfa 7? Hmm...

A što se tiče cijena nadaj se, nadam se i ja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 21:44 (limitedition).
15 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
limitedition kaže...

Sorry ako sam povrijedio Atijevske osjećaje ali ovo je premala promjena da bi zaslužila HD6 na početku naziva serije. Ako su već htjeli konkurirati GF460 mogli su promjeniti 256bitni memory bus i unutar postojeće 57xx serije. Ono, uzmem Golfa 6, stavim mu turbo i nove felge pa dobijem Golfa 7? Hmm...

A što se tiče cijena nadaj se, nadam se i ja.

Premala promjena se šališ?

 

Do 100% bolje performanse u teselaciji, duplo veća sabirnica, nova struktura shadera i još neke đinđe i to je tebi malo OMG

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
14 godina
neaktivan
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
limitedition kaže...

Sorry ako sam povrijedio Atijevske osjećaje ali ovo je premala promjena da bi zaslužila HD6 na početku naziva serije. Ako su već htjeli konkurirati GF460 mogli su promjeniti 256bitni memory bus i unutar postojeće 57xx serije. Ono, uzmem Golfa 6, stavim mu turbo i nove felge pa dobijem Golfa 7? Hmm...

HD6XXX je prvobitno trebao biti nesto puno jace (northern islands), ali je TSMC zayebao stvar preskocivsi u potpunosti 32 nanometarski proizvodni proces na koji je ATI racunao, pa se ATI morao prilagoditi i izdati nesto u meduvremenu. I nigdje nisu rekli da time zele konkurirati GF460, jer ATI (AMD) tvrdi da se postojece kartice nose sasvim dobro s doticnim. HD6XXX je sada posve druga zvjerka, cudan spoj izmedu evergreen i northern islands arhitektura (AMD taj spoj naziva southern islands). Tako da ti je analogija sa Golfom 6 sa novim felgama pogresna...

 

EDIT: sudeci po ovome, northern islands je zapravo southern islands i obratno. Tj. imena su zamjenjena, a sve ostalo je isto. Zbunj, cekam nekakve sluzbene informacije da to razjasne...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 22:54 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Specifikacije Radeona HD 6700

bice cool  radeon 6700

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Specifikacije Radeona HD 6700
rustweaver kaže...
Tako da ti je analogija sa Golfom 6 sa novim felgama pogresna...

Golf sa mašinom od ferrarija je doslovno HD6.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice