Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisnike

poruka: 9
|
čitano: 1.986
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisnike".
14 godina
protjeran
offline
Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisnike
Znači FF će se sporije nadograđivat zato jer firme trebaju testirat? Pa zašto onda ne naprave tako da izlaze "važne verzije" svakih 3 mj, a "sporedne" normalno...:/
Straight Edge
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisni

glupost. dobije se dojam da u firmama radi hrpa idiota.

neka stave ručni update i bok. ostaju na staroj verziji sve dok se ručno ne apdejtaju.

 

ovo brže izdavanje je svakako dobro, em što se tiče novih opcija i usvajanja novih standarda..

 

po mojoj procjeni neće ti konstantni apdejtovi trajat vječno. ne zbog broja inačica već radi razloga

ubrzanog razvoja, a to je implementacija novijih tehnologija. kada se html5 i css3 u potpunosti integriraju u sve browsere,

dodat će se još par opcija i onda idu ispravke bugova i pod-verzije (tipa ff 6.0.2.)

16 godina
online
Re: Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisni
mata kaže...

glupost. dobije se dojam da u firmama radi hrpa idiota.

neka stave ručni update i bok. ostaju na staroj verziji sve dok se ručno ne apdejtaju.

 

...

Osim što š**** u Mozilli trenutno pokušavaju da nateraju ljude da odmah prelaze na nove verzije tako što prestaju da izdaju sigurnosne zakrpe za stare čim naredna izađe. Pre su stare verzije s te strane bile podržane dugo nakon izdavanja novih, sada za verziju 4, a mislim i 5, koje su tek izašle pre par meseci, više nema zakrpa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisni
Ivan(4) kaže...
Osim što š**** u Mozilli trenutno pokušavaju da nateraju ljude da odmah prelaze na nove verzije tako što prestaju da izdaju sigurnosne zakrpe za stare čim naredna izađe. Pre su stare verzije s te strane bile podržane dugo nakon izdavanja novih, sada za verziju 4, a mislim i 5, koje su tek izašle pre par meseci, više nema zakrpa.

Pa kad Firefox 5 i 6 i jesu zakrpe Firefoxa 4. Po starom numeriranju bi Firefox 6 vjerojatno bio 4.0.5 ili tako nešto. Ovo što jedu govna s numeriranjem kao i ekipa s Chromeom je potpuno besmisleno.

15 godina
offline
Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisnike

Ni ovi iz Mozille više ne znaju šta će sa sebe...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisnike

Nazalost, moju veliku zalost, FireFox je postalo jedno veliko smece! Do verzije 4 dobro je radio, a 5 i pogotovo 6 su smece! Evo, na 6 hrpa foruma ne radi jer FF ima nekakvih problema sa Javom. Zatim, od svih browsera FFu treba najdulje da se ucita. To uzasno sporo ucitavanje karakteristika je za sve platforme (Windows, Android). Na Windowsima jos mogu shvatiti da mu treba jer se mora dignuti Java, ali na Androidu!?

Prije sam pisao kako se zakoci kada krene ucitavati tablice i jos jako puno toga.

 

Jos ga koristim na PCu ali na tabletu sam presao na Operu i daleko sam zadovoljniji. Mislim da me slicna sudba ceka i na PCu. Moram samo malo prouciti dal add-inovi koje koristim na FF postoje za Operu i odlazim.

 

Stvarno mi nije jasna logika enormnog broja verzija. Citav svijet je poludio. Kaj bi bilo da Microsoft ili neki Linux svaki service pack proglase novom verzijom!? Boze moj.

 
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisni
Drazen kaže...

Nazalost, moju veliku zalost, FireFox je postalo jedno veliko smece! Do verzije 4 dobro je radio, a 5 i pogotovo 6 su smece! Evo, na 6 hrpa foruma ne radi jer FF ima nekakvih problema sa Javom. Zatim, od svih browsera FFu treba najdulje da se ucita. To uzasno sporo ucitavanje karakteristika je za sve platforme (Windows, Android). Na Windowsima jos mogu shvatiti da mu treba jer se mora dignuti Java, ali na Androidu!?

Java na netu je u današnje vrijeme rijetkost i koristi se samo za neke specijalne namjene. Ono na što ti misliš je Javascript koji je skriptni jezik i ne treba za njega učitati JVM, te pogotovo nema veze s Androidom. Ako misliš da ti se u FF javascript sporo izvršava, probaj IE7. Ja koristim na poslu FF sa developerskim pluginovima koji su među gorima usporivačima i nemam problema sa izvršavanjem javascripta.

 

Drazen kaže...

Moram samo malo prouciti dal add-inovi koje koristim na FF postoje za Operu i odlazim.

There is your problem - ako imaš hrpu "teških" add-onova, normalno da će ti zagušiti bilo koji browser.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisni

Pozdrav svima.

 

FF nažalost ide dolje. Zblesili su svih s ovim verzijama. Držao ih je broj extenzija no Chrome lagano sve preuzima.

 

Ja osobno koristim Chrome i Operu zadnje vrijeme puno više (do nedavno mi je bilo nezamislivi bilo što osim FF)

16 godina
neaktivan
offline
Sporije izdavanje Firefoxa za poslovne korisnike

Došlo napokon iz guzice u glavu! Sječam se kad su krenuli sa idiotarijom ciklusa izbacivanja novih verzija pa nakon ljutitog komentara iz IBM-a (http://www.computerworld.com/s/article/9217896/Enterprise_IT_unhappy_with_Firefox_4_s_quick_demise) su vikali da ih nije briga za poslovne korisnike (citiram: "Enterprise has never been a focus of ours")... Kako su smo bili bahati, a sad kad su izgubili gomile korporativnih korisnika pojeli svoje govno.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice