Spuštanje na komet i rušenje konvencija

poruka: 99
|
čitano: 13.808
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spuštanje na komet i rušenje konvencija".
15 godina
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

ne kužim koji q prcaju taylora. pa i brian may je dr. sc. astrofizike pa mu nitko ne kenja zbog queena. čovjek bi očekivao da su te "svjetske face" (seratori/kritizeri) iznad balkanskog licemjerja ("sve što nosi odijelo i kravatu je u redu") no nažalost nisu. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
Svijet je inače selo, samo što je internetom postalo malo selo.... a "balkanaca" je uvijek bilo više van balkana, nego na njemu
15 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
Ajar kaže...

ne kužim koji q prcaju taylora. pa i brian may je dr. sc. astrofizike pa mu nitko ne kenja zbog queena. čovjek bi očekivao da su te "svjetske face" (seratori/kritizeri) iznad balkanskog licemjerja ("sve što nosi odijelo i kravatu je u redu") no nažalost nisu. {#}

Nije problem u kravati i ok, ne kužiš, ali ne kužim zašto se s time hvališ?

 

A što se tu može, tip se voli zezati, a malo je socijalno uskraćen pa ne kuži s čime se može zezati, a s čime ne. A vidim ni da autor ovog teksta nije puno pametniji. Čudi se što se bune feministice. Vjerojatno je očekivao da će se buniti rasisti. A ovaj šaljivđija, vjerojatno će si idući put obići nacističku uniformu ili barem staviti nacističku kapu i onda će se kao pura dreku čuditi što se netko buni, vjerojatno zajedno s autorom ovog teksta, da u čemu je problem, da su se jedino ljevičari bunili. Biskupima je kapa bila čisto ok. Nijemci za takve imaju dobar izraz - Fachidiot.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 20:45 (rjakopec).
15 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
rjakopec kaže...

Nije problem u kravati i ok, ne kužiš, ali ne kužim zašto se s time hvališ? A što se tu može, tip se voli zezati, a malo je socijalno uskraćen pa ne kuži s čime se može zezati, a s čime ne. A vidim ni da autor ovog teksta nije puno pametniji. Čudi se što se bune feministice. Vjerojatno je očekivao d će se buniti rasisti. A ovaj šaljivđija, vjerojatno će si idući put obići nacističku uniformu ili barem staviti nacističku kapu i onda će se kao pura dreku čuditi što se netko buni, vjerojatno zajedno s autorom ovog teksta, da u čamu je problem, da su se jedino ljevičari bunili. Biskupima je kapa bila čisto ok. Nijemci za takve imaju dobar izraz - Fachidiot.

 

dafuq?!?!?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 20:44 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Glupo je sto se ispričao nesposobnjakovicima koji samo znaju kritizirati.

Potpis!
Moj PC  
21 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

ne kužim koji q prcaju taylora. pa i brian may je dr. sc. astrofizike pa mu nitko ne kenja zbog queena. čovjek bi očekivao da su te "svjetske face" (seratori/kritizeri) iznad balkanskog licemjerja ("sve što nosi odijelo i kravatu je u redu") no nažalost nisu. {#}

Nije problem u kravati i ok, ne kužiš, ali ne kužim zašto se s time hvališ?

 

A što se tu može, tip se voli zezati, a malo je socijalno uskraćen pa ne kuži s čime se može zezati, a s čime ne. A vidim ni da autor ovog teksta nije puno pametniji. Čudi se što se bune feministice. Vjerojatno je očekivao da će se buniti rasisti. A ovaj šaljivđija, vjerojatno će si idući put obići nacističku uniformu ili barem staviti nacističku kapu i onda će se kao pura dreku čuditi što se netko buni, vjerojatno zajedno s autorom ovog teksta, da u čemu je problem, da su se jedino ljevičari bunili. Biskupima je kapa bila čisto ok. Nijemci za takve imaju dobar izraz - Fachidiot.

 

Nacrtano:

http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/aVQKxbd_700b_v1.jpg

16 godina
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Slažem se da je veliki uspjeh sletjeti na takav brzi i daleki objekt.

 

ALI

 

... sonda je tvrdo sletjela na kometu, ZATOšto objekt nema površinu kakvu se predviđali.

 

Dakle vrlo tvrda površina za jedan komet dovela je do toga, da je sonda potpuno promašila LZ.

Sada sonda visi u sjeni na samo jednoj nozi i ima vremenski prozor od 1h30min za punjenje druge baterije.

 

 

BTW a što se tiče Taylora, u Ameriki postoji jedan izraz political correctness (politička korektnost) i ta bolesna pojava služi isključivo za traženje dlake u jajetu, mlaćenju prazne slame, itd.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 21:05 (memulica).
Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
syncmaster245b kaže...
rjakopec kaže...

Nije problem u kravati i ok, ne kužiš, ali ne kužim zašto se s time hvališ? A što se tu može, tip se voli zezati, a malo je socijalno uskraćen pa ne kuži s čime se može zezati, a s čime ne. A vidim ni da autor ovog teksta nije puno pametniji. Čudi se što se bune feministice. Vjerojatno je očekivao d će se buniti rasisti. A ovaj šaljivđija, vjerojatno će si idući put obići nacističku uniformu ili barem staviti nacističku kapu i onda će se kao pura dreku čuditi što se netko buni, vjerojatno zajedno s autorom ovog teksta, da u čamu je problem, da su se jedino ljevičari bunili. Biskupima je kapa bila čisto ok. Nijemci za takve imaju dobar izraz - Fachidiot.

 

dafuq?!?!?

Pusti Ratka, pati od Dunnig-Krugerovog efekta još tamo iz vremena useneta.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
14 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Današnja borba za "ravnopravnost" je borba za privilegije. 

Vjerovat ću feministicama da se bore za jednaka tretiranja u društvu kada budu zagovarale više žena radnica u rudniku i sličnim poslovima.

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Moj PC  
22 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
memulica kaže...

Slažem se da je veliki uspjeh sletjeti na takav brzi i daleki objekt.

 

ALI

Nema tu ništa "ali".

 

Kao da kažeš "cjepivo protiv boginja je efektivno 99.999%, ali..."

 

Koji mrtvi "ali" {#}

 

Što se isprike tiče, mislim da je pogriješio. Te bljuvotine su otišle predaleko, a nitko nema muda stati na kraj tim silnim iskamčenim isprikama.

Battlelog: [deda] lubosaur
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 21:41 (eevek).
15 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Moram reći da sam vrlo ugodno iznenađen tekstovima u zadnje vrijeme i ovaj nije iznimka. Super prikazana dva događaja koja su mi do ovog trena bile odvojene instance.

 

lss: lajkam spuštanje na komet i dislajkam izdrk..... pojedinih grupa ljudi

-meh
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

I, što je na kraju bilo s tim harpunima? Nisu djelovali ni vijci na nogama ni raketni potisnik, je l sve te probleme netko debagira kako bi se izbjegli na idućim misijama ili kakva je procedura?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
DigiMagic kaže...

I, što je na kraju bilo s tim harpunima? Nisu djelovali ni vijci na nogama ni raketni potisnik, je l sve te probleme netko debagira kako bi se izbjegli na idućim misijama ili kakva je procedura?

 

A moraju debagirati, iz svake misije se nesto nauci. Moras imati na umu da je letjelica bila 10 godina na 2,7 K (~ -270 C) bombardirana kozmickim zracenjem, pa i drugim cesticama u svemiru. Jos je i pravo cudo da ista radi nakon 10 godina takvih uvjeta. xD

Bit ce materijala za sljedecu misiju, svakako.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Hvala na dobrom teksktu. Nisam ni znao za ovu "aferu". 
Znao sam samo za probleme sa kačenjem modula philae za
jezgru i zbog toga probleme sa trajanjem baterija jer je
završio u sjeni gdje se nije mogao solarno puniti.
Istina, znam da je širem puku na 9gag više brige
zadavala gola photoshopom predimenzionirana stražnjica
one kardashian, pa su to povlačili kao usporedbu
dosega čovječanstva i medijske glorifikacije gluposti.
http://blogs.wsj.com/speakeasy/2014/11/13/did-kim-kardashian-break-the-internet-how-she-compared-with-the-comet-landing-on-twitter/ 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Mislim da je to sramotno i nevjerojatno da je ovako znanstveno važan događaj bio ponižen na temelju ovakve gluposti, ali što se može kada maloumni idioti koji ništa ne cijene imaju pristup Internetu.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
eevek kaže...
memulica kaže...

Slažem se da je veliki uspjeh sletjeti na takav brzi i daleki objekt.

 

ALI

Nema tu ništa "ali".

 

Kao da kažeš "cjepivo protiv boginja je efektivno 99.999%, ali..."

 

Koji mrtvi "ali" {#}

 

 

Koje mrtve boginje ti spominješ? Kakve to veze ima s sondom i misijom?


ALI je tu samo da ukažem, da su im procjene bile potpuno pogrešne i misija doslovno visi na jednoj nozi.

Zamisli da su npr. poslali ljude na tu kometu ... ono super uspjeli su se zakačit nekako za nju, ALI pri sletanju posada poginula.

Kužiš?

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
protjeran
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Feminizam je opčenito uzeo previše maha, i mislim da bi bio red, da se stane na kraj tim sranjima... Danas više ne smiješ vlastitoj curi reč maćkice, a da te ne prozovu sexistom i tuže za omalovažavanje ženskoga spola... Žao mi je ovoga lika, stvarno nije to zaslužio,da sam na njegovom mjestu, radije bi odležao par mjeseci zatvora, nego da se ispričam tim babetinama bez života...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 1:30 (MasterPeace).
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

bla bla, žene tlače Sheldon Coopera...

 

Meni je ovo zanimljivo, makar tu nema kometa u modelu, al daje do znanja da to nije baš sam tak sletit na komet  

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 0:30 (majkell).
 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
majkell kaže...

bla bla, žene tlače Sheldon Coopera...

 

Meni je ovo zanimljivo, makar tu nema kometa u modelu, al daje do znanja da to nije baš sam tak 

 

Da, osim što je potpuno krivo... -.-

16 godina
neaktivan
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija

zakaj krivo? :)

mislim ima bulšit na kraju, ali zakaj?

 

astronomiju učio od monty pythona :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 0:43 (majkell).
15 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
majkell kaže...

zakaj krivo? :)

mislim ima bulšit na kraju, ali zakaj?

Pa puno toga, em glavna tvrdnja em većina ostalih detalja.

Evo ti jako dobro objašnjenje (tj. kritika tog videa):

http://www.slate.com/blogs/bad_astronomy/2013/03/04/vortex_motion_viral_video_showing_sun_s_motion_through_galaxy_is_wrong.html

16 godina
neaktivan
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
GuitarMaster kaže...
majkell kaže...

zakaj krivo? :)

mislim ima bulšit na kraju, ali zakaj?

Pa puno toga, em glavna tvrdnja em većina ostalih detalja.

Evo ti jako dobro objašnjenje (tj. kritika tog videa):

http://www.slate.com/blogs/bad_astronomy/2013/03/04/vortex_motion_viral_video_showing_sun_s_motion_through_galaxy_is_wrong.html

Ok, nakon pola teksta, slažem se, fulao jebiga.

Ovo je bila jedina vizualizacija sunčevog sistema kako putuje oko naše galaksije koje se mogu sjetit, pa nisam očekivao španjolsku inkviziciju. :)

9 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Sta pricate vi? Sletio je na jednu nogu ovo ono? Vecini ljudi najveci uspjeh je pogoditi VC solju kad pisaju a ovi su pogodili komet i to ne pogodili vec sletili na njega.... Uspjeh bi bio i da su samo zakucali sondu.

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
Urtz kaže...

Sta pricate vi? Sletio je na jednu nogu ovo ono? Vecini ljudi najveci uspjeh je pogoditi VC solju kad pisaju a ovi su pogodili komet i to ne pogodili vec sletili na njega.... Uspjeh bi bio i da su samo zakucali sondu.

 

Malo banaliziraš. Sigurno nakon 20 godina posla i milijardu+ € ne bi bili zadovoljni da se sonda rasturila o komet...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
Urtz kaže...

Sta pricate vi? Sletio je na jednu nogu ovo ono? Vecini ljudi najveci uspjeh je pogoditi VC solju kad pisaju a ovi su pogodili komet i to ne pogodili vec sletili na njega.... Uspjeh bi bio i da su samo zakucali sondu.

Deca igraju Kerbal Space Program pa misle da su znanstvenici+inžinjeri IRL :)

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
9 godina
neaktivan
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Jesam inženjer, znanstvenik nisam,  radim u razvoju tako da znam kako sitnice zeznu nesta veliko bez problema u startu a u eksploataciji da ne pricamo... I neka su utrošene milijarde eura, dolara, rupija i ko zna cega ovo se uvjek moglo dogoditi... Na tolikoj udaljenosti i u tolikom vremenskom razdoblju, milion stvari se moglo dogoditi... A ni jedan sustav nije savršen (osim kapitalizma :D). Barem je dokazano da su u stanju pogoditi komet projektilom jako rano i relativno precizno pa zemljani mogu odahnuti barem malo :D

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
Urtz kaže...

Barem je dokazano da su u stanju pogoditi komet projektilom jako rano

 

10 godina?

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Nedovoljno?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Spuštanje na komet i rušenje konvencija
Urtz kaže...

Nedovoljno?

 

Prvi ćemo saznati {#}

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Spuštanje na komet i rušenje konvencija

Glede Taylora i njegove košulje - čitav slučaj podsjeća na Monthy Pythonov skeč Arthur "Two Sheds" Jacskon (

) gdje tip dođe pričati o glazbi, a voditelja ga maltretira pitanjima o drugoj pojati (koje nema, btw)...

 

Rekavši to - kakva je to spika da na TV intervju ideš u idiotskoj košulji samoj po sebi i da nisu na njoj polugole ženske? Ekipa koja radi na stvarno genijalnim stvarima oblači se u havajke, džempere a-la Vasil Tupurkovski, nekakve polo majice s reklamama za svog automehaničara - wtf? Ne trebaš se obući kao Arthur Two Sheds Jackson u smoking, ali ne trebaš se baš obući ni kao da s dečkima ideš u lokalnu birtiju u istoj zgradi gdje se svi znate pa je jedan u havajki, drugi u trenerki i šlapama, a treći u siledžijki.

 

 

This space for rent!
 
2 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice