Štedljivija i brža Facebookova mobilna aplikacija

poruka: 4
|
čitano: 1.384
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Štedljivija i brža Facebookova mobilna aplikacija".
14 godina
neaktivan
offline
Štedljivija i brža Facebookova mobilna aplikacija

Još kad bi trošilo manje prostora, RAMa i baterije, možda bi se i isplatilo instalirat. Ovako, dok aplikacija troši 150 MB a cijeli Android treba 500MB, ništa od toga.

Moj PC  
8 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Štedljivija i brža Facebookova mobilna aplikac
dj_chapz kaže...

Još kad bi trošilo manje prostora, RAMa i baterije, možda bi se i isplatilo instalirat. Ovako, dok aplikacija troši 150 MB a cijeli Android treba 500MB, ništa od toga.

 "Isplatilo instalirat" sugerira ocekivanje profita - kriva rijec.

 

"Trosi 150MB" - Pretpostavljam da mislis na zauzece prostora na mobitelu. Koliko ja vidim aplikacija je 34MB, a popratni "DATA" je

između 60 i 100MB, kako kad, trenutno 99MB, Cache 11MB. Jesi svjestan da 4GB microSD kartice kostaju oko 30 kuna? 

 

"Cijeli Android treba 500MB" - Jel i na PC-u koristis istu logiku? Nemas ni jednu aplikaciju (ili igru od 40GB npr) koja je veca od operativnog sustava?

 

FB app se uredno vrti na 100 eura mobitelima sa pola GB ram-a poput Huaweia koji je trenutno u ponudi BonBona za te novce npr.

 

13 godina
offline
Štedljivija i brža Facebookova mobilna aplikacija

Trenutna aplikacija uzima ram ovisno koliko se news feed-a učita. Meni zna na n9005 uzeti i po 280mb pa i više ponekad. Messinger app od 120 na dalje. Govorim o iskoristivosti rama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Štedljivija i brža Facebookova mobilna aplikac
Cortez kaže...

 "Isplatilo instalirat" sugerira ocekivanje profita - kriva rijec.

 

"Trosi 150MB" - Pretpostavljam da mislis na zauzece prostora na mobitelu. Koliko ja vidim aplikacija je 34MB, a popratni "DATA" je

između 60 i 100MB, kako kad, trenutno 99MB, Cache 11MB. Jesi svjestan da 4GB microSD kartice kostaju oko 30 kuna? 

 

"Cijeli Android treba 500MB" - Jel i na PC-u koristis istu logiku? Nemas ni jednu aplikaciju (ili igru od 40GB npr) koja je veca od operativnog sustava?

 

FB app se uredno vrti na 100 eura mobitelima sa pola GB ram-a poput Huaweia koji je trenutno u ponudi BonBona za te novce npr.

 

 Isplatilo instalirat - neisplativo je u pogledu potrošnje resursa. Otvoriš FB u browseru, dobiješ istu stvar a ne potrošiš ni MB diska, RAM-a, ne synca se u pozadini stalno itd.

 

 Troši 150 MB - mislim na zauzeće RAM-a. Doslovno. FB troši više memorije nego neke 3D igre. I uzrokuje LAG na mobitelu. Znam jer sam isprobao i stojim iza svega što pišem.

 

 Cijeli Android treba 500MB - Prvo, smartphonei i PC-i su nebo i zemlja. Drugačije funkcioniraju i ne mogu se uopće uspoređivat direktno jedno s drugim.

 Ako aplikacija ima 40GB ne znači da će u jednom trenutku 40GB biti učitano u RAM. Facebook ima 30MB a troši 150MB, dakle 5x više od sebe samog.

 Osim toga, Facebook je web servis/aplikacija, dakle desktop/mobilni client treba samo prikazivat online sučelje, tako da stvarno ne vidim gdje je potreba za tolikom memorijom.

 Isto tako, kao što sam već napisao, FB pokreneš u browseru. Mislim da igru od 40GB ne možeš pokrenut u browseru i imati sve isto kao u desktop aplikaciji.

 

 Što se tiče "jeftinih" mobitela sa 512MB RAM-a - koristi neko vrijeme flagship pa se vrati na low-end mobitel. I bez FB se vidi razlika u odazivu, a pogotovo sa FB aplikacijom.

I'd rather have questions that I can't answer, than answers that I musn't question.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 13:35 (dj_chapz).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice