Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

poruka: 15
|
čitano: 2.328
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je Canon EOS 5D Mark IV".
8 godina
offline
Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

Razocaravajuce. 

D810 mi se jos uvijek cini kao bolji izbor.

36Megapixela , ISO 64 i 100% sam siguran da ce jos uvijek imat bolji DR.
Video je isto slab. Istina da je 4k, ali sniman na lošem codec-u , samo do 30fps-a i ima 1.67 crop. (GH4 star 2 godine snima 4k u 96 FPS-a (nije najbolja kvaliteta, al bolje da je tak nego nikak)) 

Danas te specifikacije ne izgledaju lose, ali treba uzet u obzir da ce on bit na trzistu oko 4 godine. 
Revolucija bas nikakva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 14:47 (Santana).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

pa nitko nije ni očekivao ništa revolucionarno od Canona, tako oni rade, poboljšali su DR, poboljšali AF, dodali dual pixel AF u video... ne žele stavljati extra video mogućnosti i raditi sami sebi konkurenciju kad imaju već cinema liniju kamera za profiće koje su puno skuplje od 5Dm4, vjerojatno će ekipa iz magic lanterna malo popraviti mogućnosti videa i to će biti opet bomba od aparata. meni je on ionako van dometa, ja bi bio presretan i sa 80D :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

A trebalo bi uzeti u obzir i kome je ovaj aparat namijenjen pa tvoj post gubi smisao. Osim toga trebalo bi i pričekati kakav ozbiljan review i mjerenja da bi se kvaliteta fotografije mogla uspoređivati s drugim aparatima.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
just_dont kaže...

pa nitko nije ni očekivao ništa revolucionarno od Canona, tako oni rade, poboljšali su DR, poboljšali AF, dodali dual pixel AF u video... ne žele stavljati extra video mogućnosti i raditi sami sebi konkurenciju kad imaju već cinema liniju kamera za profiće koje su puno skuplje od 5Dm4, vjerojatno će ekipa iz magic lanterna malo popraviti mogućnosti videa i to će biti opet bomba od aparata. meni je on ionako van dometa, ja bi bio presretan i sa 80D :)

Nazalost da, zadnji put kad su oni nekaj tak napravi je bilo po izlasku 5DmkII


Poboljsali su stvari, ali sam 100% siguran da kvaliteta slike nece bit na razini D810.

 

Dual pixel AF vise nije tolka prednost kad su ih drugi dostigli u tom segmentu. Sony sa a6300 i Fuji sa X-T2 

No dobro to je Canon, prodat ce se. :)

8 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
BlueMax kaže...

A trebalo bi uzeti u obzir i kome je ovaj aparat namijenjen pa tvoj post gubi smisao. Osim toga trebalo bi i pričekati kakav ozbiljan review i mjerenja da bi se kvaliteta fotografije mogla uspoređivati s drugim aparatima.

 Isto kome i D810. Direktni suparnici. 

Cim DPreview stavi svoj test gore odmah javim tu :D. 


Ne mislim ga nit ja kupovat, preso sam na Mirrorles (Fuji) , al ocekivalo se da ce sa tim fotoaparatom Canon ostavit konkurenciju u prasini. 

12 godina
neaktivan
offline
Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

ne pratim previse ovo, ali nevidim bljeskalicu na ovo čudu...zar je moguće da je nema?? ili se nabaci neki dodatak sa bljeskalicom??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

@tomko

 

Bljeskalica postoji. Evo specifikacija: Canon EOS 5D Mark IV Specifications

8 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
Kakav crni blic, stavi se po potrebi :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
Santana kaže...
just_dont kaže...

pa nitko nije ni očekivao ništa revolucionarno od Canona, tako oni rade, poboljšali su DR, poboljšali AF, dodali dual pixel AF u video... ne žele stavljati extra video mogućnosti i raditi sami sebi konkurenciju kad imaju već cinema liniju kamera za profiće koje su puno skuplje od 5Dm4, vjerojatno će ekipa iz magic lanterna malo popraviti mogućnosti videa i to će biti opet bomba od aparata. meni je on ionako van dometa, ja bi bio presretan i sa 80D :)

Nazalost da, zadnji put kad su oni nekaj tak napravi je bilo po izlasku 5DmkII


Poboljsali su stvari, ali sam 100% siguran da kvaliteta slike nece bit na razini D810.

 

Dual pixel AF vise nije tolka prednost kad su ih drugi dostigli u tom segmentu. Sony sa a6300 i Fuji sa X-T2 

No dobro to je Canon, prodat ce se. :)

 Jel to onaj isti sony a6300 sa odličnim rolling shutter-om kojeg sam i ja isprobao? Kojem se video piga ko amazona gledajuću ju iz zraka? B-)

8 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
the chosen one07 kaže...
Santana kaže...
just_dont kaže...

pa nitko nije ni očekivao ništa revolucionarno od Canona, tako oni rade, poboljšali su DR, poboljšali AF, dodali dual pixel AF u video... ne žele stavljati extra video mogućnosti i raditi sami sebi konkurenciju kad imaju već cinema liniju kamera za profiće koje su puno skuplje od 5Dm4, vjerojatno će ekipa iz magic lanterna malo popraviti mogućnosti videa i to će biti opet bomba od aparata. meni je on ionako van dometa, ja bi bio presretan i sa 80D :)

Nazalost da, zadnji put kad su oni nekaj tak napravi je bilo po izlasku 5DmkII


Poboljsali su stvari, ali sam 100% siguran da kvaliteta slike nece bit na razini D810.

 

Dual pixel AF vise nije tolka prednost kad su ih drugi dostigli u tom segmentu. Sony sa a6300 i Fuji sa X-T2 

No dobro to je Canon, prodat ce se. :)

 Jel to onaj isti sony a6300 sa odličnim rolling shutter-om kojeg sam i ja isprobao? Kojem se video piga ko amazona gledajuću ju iz zraka? B-)

 Da taj :D, al eto ima odlican autofokus. Po prvim testovima X-T2. bi trebo imat jos bolji AF nego a6300 bez tih problema.

a6300 ima 6k readout ,a X-T2 nesto manje od toga (no vise od 4k)

5Dmk4 ima 8mpix crop senzora za 4k tak da je i to slabo.

Zbog glupog codeca 1h snimke zauzima preko 220GB.

Ovi dva barem imaju log profil i izbacuju 4k kroz HDMI

 

 

Btw. 5Dmk4 ima 30mpix sa AA filterom, tak da protiv D810 nema sanse nikakve kaj se kvalitete fotografije tice.

 

Jos d810 ima ISO64 kaj je vrhunska stvar za studio, daje skoro medium format kvalitetu slike.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 9:28 (Santana).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV

I 5D MK IV ima raspon od ISO 50 (ako nekome treba). Danas ima jaaako puno aparatića od CANON-a, NIKON-a, SONY-a, .......... tako da si svatko može odabrati ono što mu najviše odgovara prema potrebama ili mogućnostima. Jedini je problem ako si nakupovao "stakala" za jednu marku, onda se teško prebaciti na drugog proizvođaća. Po mojem skromnom mišljenju trenutno NIKON ima nešto bolja tijela (barem u cjenovnom razredu koji ja pratim D500/D610/D750/D810 - 7D/6D/5D MK III), a CANON stakla. Kad realno pogledaš sve su to minorne razlike i 99,99% konzumenata neće primijetiti ama baš nikakove razlike (na monitoru ili printu do veličine npr. 40/30). Više treba obratiti pažnju da aparat ima mogućnosti koje su korisniku bitne (potrebne). Uživajte u fotkanju, a ne u tehnikalijama, ja sa svojim aparatićem (starim 7 godina) i nekoliko kvalitetnih objektiva još radim "čuda", iako (moram priznati) mu polako već tražim zamjenu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 9:16 (Old_Boy).
8 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
Old_Boy kaže...

I 5D MK IV ima raspon od ISO 50 (ako nekome treba). Danas ima jaaako puno aparatića od CANON-a, NIKON-a, SONY-a, .......... tako da si svatko može odabrati ono što mu najviše odgovara prema potrebama ili mogućnostima. Jedini je problem ako si nakupovao "stakala" za jednu marku, onda se teško prebaciti na drugog proizvođaća. Po mojem skromnom mišljenju trenutno NIKON ima nešto bolja tijela (barem u cjenovnom razredu koji ja pratim D500/D610/D750/D810 - 7D/6D/5D MK III), a CANON stakla. Kad realno pogledaš sve su to minorne razlike i 99,99% konzumenata neće primijetiti ama baš nikakove razlike (na monitoru ili printu do veličine npr. 40/30). Više treba obratiti pažnju da aparat ima mogućnosti koje su korisniku bitne (potrebne). Uživajte u fotkanju, a ne u tehnikalijama, ja sa svojim aparatićem (starim 7 godina) i nekoliko kvalitetnih objektiva još radim "čuda", iako (moram priznati) mu polako već tražim zamjenu. 

 Kolko ja znam nema. Ima od ISO 100 do ISO 32000 nativno. 
Pa da stakla ostaju,a fotoaparati se mijenjaju. 

Ovo je dobar napredak kada to gledaju 5Dmk3 vlasnici, ali za ostale nije nista posebno i vecina toga kaj on ima i cak nesto bolje se moglo vidjet i prije dvije godine. 

Vjerujem da ce to bit vhrunski fotoaparat za bilo koga tko ga koristi, ali neki ljudi su razocarani jer je Canon sa tim fotoaparatom prije gazio konkurenciju, a sada je daleko od toga.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
Santana kaže...

 Kolko ja znam nema. Ima od ISO 100 do ISO 32000 nativno. 
Pa da stakla ostaju,a fotoaparati se mijenjaju. 

Ovo je dobar napredak kada to gledaju 5Dmk3 vlasnici, ali za ostale nije nista posebno i vecina toga kaj on ima i cak nesto bolje se moglo vidjet i prije dvije godine. 

Vjerujem da ce to bit vhrunski fotoaparat za bilo koga tko ga koristi, ali neki ljudi su razocarani jer je Canon sa tim fotoaparatom prije gazio konkurenciju, a sada je daleko od toga.

 Vidi specifikacije na linku: https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos5dmkiv

 

Kod digitalnih fotića nema više revolucionarnih rješenja (barem ne u dogledno vrijeme), već samo nadogradnje postojećih modela (slično kao i kod automobila, ono što je ranije bila dodatna oprema sada je osnovna, a nešto drugo sada je dodatna koja će u budućnosti postati osnovna).

 

Sada sam baš gledao Studio shot comparison kod DPreview-a i dosta sam zadovoljan (ne oduševljen). https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos5dmkiv&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiii&attr13_3=sony_a7rii&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=12800&attr16_1=12800&attr16_2=12800&attr16_3=12800&attr171_3=off&normalization=full&widget=1&x=0.45985688709683015&y=0.7897247032440168

 

Ono što me najviše razočaralo (za sada) su različite cijene za SAD / EU tržište. 

8 godina
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
Old_Boy kaže...
Santana kaže...

 Kolko ja znam nema. Ima od ISO 100 do ISO 32000 nativno. 
Pa da stakla ostaju,a fotoaparati se mijenjaju. 

Ovo je dobar napredak kada to gledaju 5Dmk3 vlasnici, ali za ostale nije nista posebno i vecina toga kaj on ima i cak nesto bolje se moglo vidjet i prije dvije godine. 

Vjerujem da ce to bit vhrunski fotoaparat za bilo koga tko ga koristi, ali neki ljudi su razocarani jer je Canon sa tim fotoaparatom prije gazio konkurenciju, a sada je daleko od toga.

 Vidi specifikacije na linku: https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos5dmkiv

 

Kod digitalnih fotića nema više revolucionarnih rješenja (barem ne u dogledno vrijeme), već samo nadogradnje postojećih modela (slično kao i kod automobila, ono što je ranije bila dodatna oprema sada je osnovna, a nešto drugo sada je dodatna koja će u budućnosti postati osnovna).

 

Sada sam baš gledao Studio shot comparison kod DPreview-a i dosta sam zadovoljan (ne oduševljen). https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos5dmkiv&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiii&attr13_3=sony_a7rii&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=12800&attr16_1=12800&attr16_2=12800&attr16_3=12800&attr171_3=off&normalization=full&widget=1&x=0.45985688709683015&y=0.7897247032440168

 

Ono što me najviše razočaralo (za sada) su različite cijene za SAD / EU tržište. 

 Pa pise ti 

ISO  Auto, 100-32000 (expands to 50-102400) 
Nativni ISO mu je 100 , na D810 nativni ISO je 64
Ovaj umjetni ne znaci nista.

 

Studio scena izgleda oke. Vidi se manjak rezolucije (zbog mpix i AA filtera) naspram D810. No šum i ostalo je dosta dobro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 9:55 (Santana).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je Canon EOS 5D Mark IV
Santana kaže...
Old_Boy kaže...
Santana kaže...

 Kolko ja znam nema. Ima od ISO 100 do ISO 32000 nativno. 
Pa da stakla ostaju,a fotoaparati se mijenjaju. 

Ovo je dobar napredak kada to gledaju 5Dmk3 vlasnici, ali za ostale nije nista posebno i vecina toga kaj on ima i cak nesto bolje se moglo vidjet i prije dvije godine. 

Vjerujem da ce to bit vhrunski fotoaparat za bilo koga tko ga koristi, ali neki ljudi su razocarani jer je Canon sa tim fotoaparatom prije gazio konkurenciju, a sada je daleko od toga.

 Vidi specifikacije na linku: https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos5dmkiv

 

Kod digitalnih fotića nema više revolucionarnih rješenja (barem ne u dogledno vrijeme), već samo nadogradnje postojećih modela (slično kao i kod automobila, ono što je ranije bila dodatna oprema sada je osnovna, a nešto drugo sada je dodatna koja će u budućnosti postati osnovna).

 

Sada sam baš gledao Studio shot comparison kod DPreview-a i dosta sam zadovoljan (ne oduševljen). https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos5dmkiv&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiii&attr13_3=sony_a7rii&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=12800&attr16_1=12800&attr16_2=12800&attr16_3=12800&attr171_3=off&normalization=full&widget=1&x=0.45985688709683015&y=0.7897247032440168

 

Ono što me najviše razočaralo (za sada) su različite cijene za SAD / EU tržište. 

 Pa pise ti 

ISO  Auto, 100-32000 (expands to 50-102400) 
Nativni ISO mu je 100 , na D810 nativni ISO je 64
Ovaj umjetni ne znaci nista.

 

Studio scena izgleda oke. Vidi se manjak rezolucije (zbog mpix i AA filtera) naspram D810. No šum i ostalo je dosta dobro.

 Ma znam da mu je nativni ISO od 100-32000, a "umjetni" nisam isprobao (nisam isprobao ni jedan), pa sve što sada pišemo je akademska rasprava ili "lamentiranje".

Ako (?) ću ga kupiti, prvo ću:

1.) sačekati da padne cijena, (cijena je definitivno prenapuhana - pogotovo za EU tržište)

2.) da se riješe dječjih bolesti,

3.) sakupljati lovu,

4.) pregledati review-e,

5.) isprobati,

6.) procijeniti dali to vrijedi toliko love (ako da kupiti, u protivnom - hvala ne)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice