Stišajte MP3 <i>playere</i>

poruka: 8
|
čitano: 2.640
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stišajte MP3 <i>playere</i>".
16 godina
offline
Stišajte MP3 <i>playere</i>

nije losa ova cica na drugoj slici :)

elem ,ovo je vec stara ves tj vec se o ovome prica odavno ,ja glasno slusam player(max pojacano) al ne verujem da moj player(kineski) moze da proizvodi tako jaku buku ...tako da sam donekle zasticen :)

ja gde god idem moram player da nosim...bez muzike sam ko riba bez vode ...

K'eni pa te vat' ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stišajte MP3 <i>playere</i>
BugSU kaže...

ja glasno slusam player(max pojacano) al ne verujem da moj player(kineski) moze da proizvodi tako jaku buku ...tako da sam donekle zasticen :)

 

 Nije stvar u mp3 playeru nego u slušalicama.
Za komp koristim Genius slušalice i odlične su uz to ima i regulator zvuka tako da ne reguliram putem zvučvika.

PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO !!!
16 godina
offline
RE: Stišajte MP3 <i>playere</i>

Nije losa da. Ali je i prva slika opaljena do j.a.j.a.

16 godina
neaktivan
offline
Stišajte MP3 <i>playere</i>

Najveći su problem slušalice sa izraženim viskim tonovima i pjesme sa istim - niski tonovi manje oštećuju zvuk!

Inače do 40gods čovjek izgubi 10% sluha u polju visokih frekvencija

Intel Core 2TM Duo E4400-2Ghz nVidia 8600GT@701Mhz/1.6Ghz/1Ghz ASUS P5LD2-X 2Gb Crucial Ballistix 19" ASUS WV Western Digital WD2500JS-22NCB1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stišajte MP3 <i>playere</i>
miky moj kaže...
BugSU kaže...

ja glasno slusam player(max pojacano) al ne verujem da moj player(kineski) moze da proizvodi tako jaku buku ...tako da sam donekle zasticen :)

 

  Nije stvar u mp3 playeru nego u slušalicama.
Za komp koristim Genius slušalice i odlične su uz to ima i regulator zvuka tako da ne reguliram putem zvučvika.

  ma jasno to meni al ako imas nekog kineza i neke slusalice od (lupam) 500e ,dzabe ti te slusalice kad taj kinez nema jaku izlaznu snagu ;) 
a da imam neki player sa jakom izlaznom snagom (npr ipod) i neke shit slusalice ponovo ne bi ostetio (koliko-toliko) sluh... 
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
neaktivan
offline
Stišajte MP3 <i>playere</i>

Ovakve vijesti uopce ne treba objavljivati. Prije par mjeseci je bilo isto takvo istrazivanje nekog norveskog instituta koje je pokazalo da dugotrajno slusanje glazbe na slusalice cak i na granici sa distorzijom uopce negativno ne utjece na sluh. Osim toga imam frenda koji je DJ vec preko 20 god i koji ima dan zamjenjen za noc, stalno je u buci i dimu i cuje ko pas, ako ne i bolje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stišajte MP3 <i>playere</i>

Ne, kao nismo znali da dugotrajno izlaganje ušiju buci može rezultirati njihovim oštećenjem...ali očito ima znanstvenika glupljih od mene, isto kao i oni što su tek pred tjedan-dva "otkrili" da tipkanje SMS-ova tijekom vožnje može dovesti do nesreće.

 

A i EU se može napušiti, ne samo zato jer plaćaju ovakve glupe studije koje potvrđuju ono što svi znaju već i zato jer bi regulirali sve i svašta, sad će sigurno biti prijedloga da se MP3 playeri jednostavno zabrane, evo vidjeli smo što je "liberalna" Nizozemska učinila s iPhoneom...uskoro će i prdenje biti zabranjeno u EU jer povećava emisiju CO2. Hrpa kojekakvih legislatura mi baš nije spojiva sa ljudskim slobodama, nije zadaća države da razmišlja za svoje građane.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2008 20:17 (Zdenko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stišajte MP3 <i>playere</i>

Neka ba vakih vijesti:bas je super podsjetiti se kako svaki, obicni covjek ne zna sebi dobro, i kako brzo zaboravlja.

A ove nemjerljive "odokativne" price ne vrijede nista.

Nisu dzaba u EU tako odlucili, niti dzaba na svakom plejeru pise "Dugotrajna izloszenost jakom zvuku ostecuje sluh" niti na cigarama dzaba pise "Pusenje je stetno za zdravlje" - nego prosjecan mali ciko voli krsit pravila.

Ni osoba sa ostecenim culom (oko, uho, nos) ne konta da je onesposobljena dok joj se ne "natakari" na nos dioptrija pa onda kaze "AUUU sto sad vidim BOLJE" ili kad stalno govori "Sta, HA?" a ljudi mu zamjere da je glasan ili da slusa malo bolje ili ne znam sta.

 

Kao student medicine sasvim mi je jasan princip gubitka sluha zbog glasnoce ili buke, a to da neko uprkos svemu ostane zdravog sluha  - rijetkost i/ili sklop presretnih okolnosti.

Uostalom sve se da provjerit na netu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice