Stiže Nano-SIM

poruka: 10
|
čitano: 7.106
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stiže Nano-SIM".
14 godina
offline
Stiže Nano-SIM

Tele2 ima već neko vrijeme te nano sim kartice

 
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Nano-SIM
Memphis kaže...

Tele2 ima već neko vrijeme te nano sim kartice

Mislim da se u slucaju Tele2 radi o Micro-SIM karticama ma kako god ih oni zvali.

 

Ovo smanjivanje kartica vec postaje malo smješno. Šta ih nisu mogli odmah smanjit na najmanju mogucu mjeru?

A ne prvo Micro-SIM, pa Nano-SIM.. ne mjenjam više karticu sve dok ne dođe Piko-SIM {#}
Sviđa mi se inace to smanjivanje kartica, ali ne ovako korak po korak pa da na kraju imamo tko zna koliko verzija.

Dapace volio bi da ih potpuno izbace kao na CDMA 

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
14 godina
offline
Stiže Nano-SIM

Glupo je dodatno smanjivati ionako male kartice, micro sim je već dosta malen. Vrlo se lako izgubi kad mijenjaš karticu. Ne vidim neku veliku koristnost u smanjivanju.

Potpuno ukidanje kartica kao na CDMA je po meni dobra ideja, ali smanjivanje nikako. 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Stiže Nano-SIM

Kako funkcionira taj CDMA kad mjenjaš mobitel?

Meni kroz ruke mjesečno prođe i do 2-3 mobitela, u svaki normalno izvadim svoj sim i micro sd i metnem. Kako to funkcionira na CDMA? Jel se kucaju neki posebni kodovi u mobitel?

Nemojte mi samo reći da svaki put moram ić kod operatera da ga programira za moj broj mobitela?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stiže Nano-SIM

Naravno nigdje nepiše kapacitet imenika, u današnje vrijeme je to po mome mišljenju najbitnije. Da bar ima 500 mjesta ali sa više polja poput mail adrese i 2-3 telefonska broja...

E to bi bio posao!

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Nano-SIM
matawww kaže...

Naravno nigdje nepiše kapacitet imenika, u današnje vrijeme je to po mome mišljenju najbitnije. Da bar ima 500 mjesta ali sa više polja poput mail adrese i 2-3 telefonska broja...

E to bi bio posao!

Pa uz razne cloud usluge i backup-ove koji se spremaju na komp, razne memorijske kartice i ostalo, neznam koliko je to neophodna stvar.

Ja sam više za ukidanje kartica, ali da se mogu ulogirat jednostavno u mob pomocu svog broja i nekog malo kompliciranijeg pina {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
14 godina
offline
Re: Stiže Nano-SIM
alen-c kaže...
matawww kaže...

Naravno nigdje nepiše kapacitet imenika, u današnje vrijeme je to po mome mišljenju najbitnije. Da bar ima 500 mjesta ali sa više polja poput mail adrese i 2-3 telefonska broja...

E to bi bio posao!

Pa uz razne cloud usluge i backup-ove koji se spremaju na komp, razne memorijske kartice i ostalo, neznam koliko je to neophodna stvar.

Ja sam više za ukidanje kartica, ali da se mogu ulogirat jednostavno u mob pomocu svog broja i nekog malo kompliciranijeg pina {#}

Privatnost tu igra najveću ulogu.... Zašto Google (ili bilo tko drugi) mora znati čije sve  brojeve imaš u imeniku? 

 

 

15 godina
offline
Stiže Nano-SIM

Nepotrebno. Svaki današnji model ima prostora za klasični SIM, a sumnjam da će i u budućnosti pravit tako minijaturne modele da u njih neće ići SIM. Bezvezno zajebavanje korisnika koji će kasnije morat koristit adaptere za korištenje kartice.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Stiže Nano-SIM

ovakva nano sim kartica će sigurno bit u iphone 5, jer su oni i krenuli sa micro sim koje idu u iphone 4 ;)

Rest In Peace Steve Jobs, YOU CHANGED EVERYTHING
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2011 16:02 (dombak1608).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stiže Nano-SIM
alen-c kaže...

Dapace volio bi da ih potpuno izbace kao na CDMA

alen-c kaže...

Ja sam više za ukidanje kartica, ali da se mogu ulogirat jednostavno u mob pomocu svog broja i nekog malo kompliciranijeg pina  {#}

Bilo kakav sistem u kojem ne bi u sred noći mogao prebaciti svoj broj u drugi uređaj je kriminal. Zamisli da očekuješ poziv važnog klijenta, trenutno si van grada (radiš nešto na terenu ili si na nekakvom domjenku s poslovnim partnerima), crkne ti poslovni mobitel i ne možeš prebaciti taj broj na privatni mobitel (makar na minut da ga preusmjeris na privatni broj).

 

Ova druga ideja bi već mogla biti zanimljiva, ali mislim da je samo pitanje vremena kad bi se pojavili virusi na smartphone platformama koji bi vadili te podatke i slali ih trećim stranama.

 

dombak1608 kaže...

ovakva nano sim kartica će sigurno bit u iphone 5, jer su oni i krenuli sa micro sim koje idu u iphone 4 ;)

Ne nužno. S jedne strane je Apple uložio u razvoj proizvodnje prilagođene microSIM karticama, a ne vjerujem da bi im se isplatilo ponovno ulagati za uštedu 71 mm^2 površine, odnosno 67 mm^3 volumena. S druge strane Apple baš i nije poznat po prihvačanju standarda koje netko drugi predlaže.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice