Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

poruka: 27
|
čitano: 9.064
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu visokokapacitetni SSD-ovi".
14 godina
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

Blizi li se napokon zasluzena mirovina magnetnom disku? :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

Samo što nisu stigli. Tamo oko 2020-te že biti dostupni širokim masama, kao što to obično biva.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

Ja vec imam problem 'navike' radi SSD-a. Sve do prije par mjeseci imao sam na radnom stroju 256gb ssd.

I nenaviknut na tako malo prostora, trpao sam sve i svasta na isti. Naravno, u kratkom periodu isti bi bio popunjen preko 90%, sto nikako nije dobro. Ubrzo sam stekao naviku da sve trivijalne stvari (khm.. filmovi npr, legalni naravno ) stavljam na externi HDD. I tako vec par godina.

 

No prije par mjeseci firma dobila par 960gb SSD-ova. Odlicni malisani. Dobio i ja jedan. Od tih 960gb, popunjenost mi je svega 100gb. Dakle ostatak i dalje zjapi prazan, jer radi gore navedene navike sve zivo i nezivo trpam na externi hdd. I nikako se odreci te navike. Sve da u roku od par mjeseci dodju ovi od 10tb i da dobijem jedan, mislim da bi i dalje nastavio isto :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

Ovo je tek treći 3D NAND čip tako da je spominjanje prvića bespredmetno.

Točnija i bolja informacija je da se Intel/Micron odlučio koristiti stari prokušani tip memorijske ćelije izveden kao MOSFET, dok svi drugi koriste drugo, novije rješenje.

 

Razlike između 256 i 384 verzije uopće nema, stvar je naknadne odluke koliko će bitova spremiti po ćeliji (MLC<>TLC).

 

Stvarno ste postali 24 sata..

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

koliko se ja kužim u psihoslastičarstvo i metalodermatologiju, uopće nije qaka u kapacitetu, već u trajnosti i pouzdanoći. ssd nije za trajnu pohranu ali za neke ograničene namjene (tipa OS i tak ...) prolazi. imam doma dvije mašine: sa ssd-om i sa bez. ssd je jedino brži kod podizanja sustava i ponešto kod (de)instalacije nečega. inače je još uvijek preskup za ono što nudi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I&amp;#39;m not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 3
15 godina
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Hann kaže...

* * *

 

No prije par mjeseci firma dobila par 960gb SSD-ova. Odlicni malisani. Dobio i ja jedan. * * * Sve da u roku od par mjeseci dodju ovi od 10tb i da dobijem jedan, mislim da bi i dalje nastavio isto :)

Koji su to 960GB diskovi, onako me zanima koji je proizvodjač? I jesi li i ti dobio jedan ili je jedan bio 'viška', :P :P :P

A što se tiče navike, imam istu i brzo bi ju iskorijenio čim bi ti se našao u PC-u jedna ovakav 2,5" 10TB SSD, a taj EXT HDD postao bi samo jedan fodler unutar tog SSD-a, osim naravno ako ti EXT HDD ne služi baš toj svrsi, tj. za prenošenje velike količine podataka sa jednog mjesta na drugi, ali onda će i tu postojati EXT SSD.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Envy kaže...

Koji su to 960GB diskovi, onako me zanima koji je proizvodjač? I jesi li i ti dobio jedan ili je jedan bio 'viška', :P :P :P

A što se tiče navike, imam istu i brzo bi ju iskorijenio čim bi ti se našao u PC-u jedna ovakav 2,5" 10TB SSD, a taj EXT HDD postao bi samo jedan fodler unutar tog SSD-a, osim naravno ako ti EXT HDD ne služi baš toj svrsi, tj. za prenošenje velike količine podataka sa jednog mjesta na drugi, ali onda će i tu postojati EXT SSD.

 Mislim da je u pitanju Kingston, ne nemoj me uzeti za rijec. Ali ako te bas zanima, posalji mi u ponedjeljak PM kad budem u firmi pa ti javim tocno. Nije jedan bio viska, vec ni sam ne shvacam zasto su nam ih uzeli, jer iskreno, osim jednom kolegi (video obrada), nama ostalima su posve bespotrebni. Ali naravno, tko sam ja da se bunim? :D

 

A externi mi ne sluzi uopce u svrhu prijenosa, jer uglavnom drzim filmove, mjuzu i slike na njemu. Filmove i serije mogu slobodno deletati nakon sto ih odgledam, ali ono, nemam tu naviku pa kad vidim da se toga nakupilo previse, onda tek brisem. I da, navika je hebena stvar, tesko se iste rijesiti. Preko 95% stvari koje radis svakodnevno i o kojima uopce ne razmisljas su ustvari samo navike.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Hann kaže...

Ja vec imam problem 'navike' radi SSD-a. Sve do prije par mjeseci imao sam na radnom stroju 256gb ssd.

I nenaviknut na tako malo prostora, trpao sam sve i svasta na isti. Naravno, u kratkom periodu isti bi bio popunjen preko 90%, sto nikako nije dobro. Ubrzo sam stekao naviku da sve trivijalne stvari (khm.. filmovi npr, legalni naravno  ) stavljam na externi HDD. I tako vec par godina.

 

No prije par mjeseci firma dobila par 960gb  SSD-ova. Odlicni malisani. Dobio i ja jedan. Od tih 960gb, popunjenost mi je svega 100gb. Dakle ostatak i dalje zjapi prazan, jer radi gore navedene navike sve zivo i nezivo trpam na externi hdd. I nikako se odreci te navike. Sve da u roku od par mjeseci dodju ovi od 10tb i da dobijem jedan, mislim da bi i dalje nastavio isto :)

  Kaj Samsunge?

Ja sam htel zet jedan iako je paprena cijena (650Eur), ali ljudi nisu   bas zadovoljni ni sa 850, a kamoli 840.

Nazalost, nova tehnologija   znaci losije   flasheve   i naglasak stavlja na   kontroleru. Sto pak znaci velik   rizik radi bugova (840). A puknut 600Eur i onda nemirno spavat i dalje vazne stvari stavljat na HDD je...

 

Nije mozda usporedba, ali mi SD kartice krepavaju ko muhe cim se malo vise opterete (na razlicitim uredjajilma). Potpuno nova 32G Transcend u WP8.1 pocela krepavat nakon 8 mjeseci i WP nikako da oznaci bad sektore. U Android tabletu takodjer 32G krepala, PC ...

 

Dal je neko probal klonirat SD iz WP?

Se moze samo tak zamjenit?

16 godina
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

A i navike će se mjenjati kako se mijenja tehnologija ;)

Osobno ne bih imao ništa protiv da mehaničke diskove sasvim zamijenim SSD-ovima, no pitanje je koliki će im biti životni vijek..

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

Ja iskreno nisam do sad imao ni jedan problem sa SSD-om, a 10ak kompova (sto desktopa, sto laptopa) svi imaju SSD. Ili je dosao prebuilt in (flash npr u rMBP), ili smo ih pak mi ugradjivali. Ni jedan problem u ovih 4+ godina.

 

Sto se tice cuvanja vaznijih stvari, meni se backup vrsi na Synology NAS konstatno. Sve da imam obicni HDD i dalje bi se vrsio backup. Zlu ne trebalo, bez svega se moze ostati, ali bez projekata nikakako. Da mi sutra crkne SSD ne bih ni trepnuo. Prvo, nisam ga ja platio, a drugo - backup je tu. SSD/HDD uvijek mozes nadomjestiti, ali ono sto radim da izgubim... Bahh, ne zelim ni pomisliti na to :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Ajar kaže...

ssd je jedino brži kod podizanja sustava i ponešto kod (de)instalacije nečega. inače je još uvijek preskup za ono što nudi. 

 a?

 

Jel ja ne kužim sakrazam kao Sheldon ili ti misliš ozbiljno?

 

OS i svi prateći programi na SSDu su razlika nebo i zemlja nad mašinom koja nema SSD. Nije toliko ni stvar u brzini (iako je i tu velika razlika) koliko u IOPSima. Makar kućna računala ne mogu ni iskoristiti sve te silne IOPSe, ali definitivno računalo diše punim plućima za razliku kad je na HDD respiratoru 

14 godina
online
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Ajar kaže...

koliko se ja kužim u psihoslastičarstvo i metalodermatologiju, uopće nije qaka u kapacitetu, već u trajnosti i pouzdanoći. ssd nije za trajnu pohranu ali za neke ograničene namjene (tipa OS i tak ...) prolazi. imam doma dvije mašine: sa ssd-om i sa bez. ssd je jedino brži kod podizanja sustava i ponešto kod (de)instalacije nečega. inače je još uvijek preskup za ono što nudi. 

 Ovisi što radiš. Meni je svejedno koliko dugo se sustav diže, nije da palim komp 80 puta dnevno, kao što niti ne instaliram/reinstaliram SW baš svakodnevno (zapravo ne pamtim kad sam nešto instalirao). S druge strane kad radim na imalo većem projektu autobackup bi na mehanički disk toliko trajao da bi mi ozbiljno smanjio radni efekt (ili bi morao znatno smanjiti frekvenciju autobackupova). Zamisli npr. da radiš autobackup svake 3 minute i pri tome čekaš pola minute-minutu da se to zapiše pa da nastaviš raditi. Užas.
Za pouzdanost uvijek imaš backup, u mom slučaju hrpa mehaničkih eksternih diskova. Priče o (ne)trajnosti SSDova su malo pretjerane, ionako je svaki za 2-3 godine toliko zastario da ćeš ga bacit u smeće.

16 godina
offline
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

Što se tiče trajnosti:

 

Vertex 4 128GB star 2 godine i 2 mjeseca mi je na 97%. Smatram se uobičajenim korisnikom, a SSD stvarno ne štedim. Dakle memorija bi mi trajala cca. 70-80 godina, naravno elektronika će riknut puno ranije,

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Drazen kaže...

  Kaj Samsunge?

Ja sam htel zet jedan iako je paprena cijena (650Eur), ali ljudi nisu   bas zadovoljni ni sa 850, a kamoli 840.

Nazalost, nova tehnologija   znaci losije   flasheve   i naglasak stavlja na   kontroleru. Sto pak znaci velik   rizik radi bugova (840). zamjenit?

 Imam 840 i jako sam zadovoljan njime. Nikakvih problema za sada, a imam ga otkako je izašao na tržište.

13 godina
online
Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

A sigurno budu jeftini, pogotovo kod nas.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 15:23 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi

dobio i ja ssd nedavno, na ubuntuu vidim razliku jedino kod paljenja/gasenja i otvaranja firefoxa.

terminal ionako nije I/O gladan

jedino sto je sad laptop izdrzljiviji, nekog globalnog velikog pomaka ne vidim.. moguce da je porast drasticno vidljiv jedino na windowsima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
online
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
nixass kaže...

moguce da je porast drasticno vidljiv jedino na windowsima

Ovisi na kojima, na win 7 je vidljiv, a oni već lagano moraju u zaborav pored novijih win 8.1/10.

Već spomenuti windowsi 8.1, a pogotovo Win 10 unaprijed učitavaju programe koje korisnik češće koristi u RAM memoriju koja je brža od bilo kojega SSDa,

tako da HDD nije nikako za smeće, jer za nekakav SSD koji dođe cca. 600 kn kupiš HDD od 2 TB.

SSD je i dalje velika prednost za one koji koriste programe tipa Adobe Photoshop, takvi programi se pokreću puuuno brže ako su instalirani na SSD.

Penryn kaže...
Da, sigurno se zbog toga koristi SSD kod Photoshopa.. 

Ja sam naveo jednu od prednosti, jednu koju može razumjeti svatko, nisam spominjao korištenje SSDa kao "scratch disk" da ne zamaram ljude time, "jednostavnost je ultimativni oblik savršenstva".

Ne moraš odmah skakati kao živina, znaš da ja nisam od jučer, a ni od prekjučer.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 18:45 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Valentin17 kaže...

SSD je i dalje velika prednost za one koji koriste programe tipa Adobe Photoshop, takvi programi se pokreću puuuno brže ako su instalirani na SSD.

Da, sigurno se zbog toga koristi SSD kod Photoshopa.. 

15 godina
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Hann kaže...

Ja vec imam problem 'navike' radi SSD-a. Sve do prije par mjeseci imao sam na radnom stroju 256gb ssd.

I nenaviknut na tako malo prostora, trpao sam sve i svasta na isti. Naravno, u kratkom periodu isti bi bio popunjen preko 90%, sto nikako nije dobro. Ubrzo sam stekao naviku da sve trivijalne stvari (khm.. filmovi npr, legalni naravno ) stavljam na externi HDD. I tako vec par godina.

 

No prije par mjeseci firma dobila par 960gb SSD-ova. Odlicni malisani. Dobio i ja jedan. Od tih 960gb, popunjenost mi je svega 100gb. Dakle ostatak i dalje zjapi prazan, jer radi gore navedene navike sve zivo i nezivo trpam na externi hdd. I nikako se odreci te navike. Sve da u roku od par mjeseci dodju ovi od 10tb i da dobijem jedan, mislim da bi i dalje nastavio isto :)

 Ne brini, brzo bi ih zaboravio :)

Meda
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Ajar kaže...

imam doma dvije mašine: sa ssd-om i sa bez. ssd je jedino brži kod podizanja sustava i ponešto kod (de)instalacije nečega. inače je još uvijek preskup za ono što nudi. 

Ajde probaj malo raditi na nekom većem projektu. Full project text search, IntelliSense, razni importi i exporti, indexiranje projekta, provjera grešaka - sve to daleko glađe radi na SSD-u. 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Ajar kaže...

koliko se ja kužim u psihoslastičarstvo i metalodermatologiju, uopće nije qaka u kapacitetu, već u trajnosti i pouzdanoći. ssd nije za trajnu pohranu ali za neke ograničene namjene (tipa OS i tak ...) prolazi. imam doma dvije mašine: sa ssd-om i sa bez. ssd je jedino brži kod podizanja sustava i ponešto kod (de)instalacije nečega. inače je još uvijek preskup za ono što nudi. 

  Ti onda ne koristis intenzivno komp,,jer za surfanje, gledanje videa, slusanje glazbe ili gledanju fotku je svejedno sa kojeg diska vrtiš,,,

ali meni je drasticna razlika u brzini prilikom podizanja sistema, otvaranja aplikacija, povlacehju filtera raznih dodataka koji programi koriste,,,, pristupanju raznim datotekama, indexiranju diska, pretraživanju datoteka sa kompa koje je trenutno, ima toga,,,,

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
bus kaže...

  Ti onda ne koristis intenzivno komp,,jer za surfanje, gledanje videa, slusanje glazbe ili gledanju fotku je svejedno sa kojeg diska vrtiš,,,

ali meni je drasticna razlika u brzini prilikom podizanja sistema, otvaranja aplikacija, povlacehju filtera raznih dodataka koji programi koriste,,,, pristupanju raznim datotekama, indexiranju diska, pretraživanju datoteka sa kompa koje je trenutno, ima toga,,,,

Čak i kod surfanja se može osjetiti razlika na nekim stranicama, pogotovo u Firefoxu (valjda prvo skine na disk, pa onda renderira).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
online
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
bus kaže...
ali meni je drasticna razlika u brzini prilikom podizanja sistema, otvaranja aplikacija, povlacehju filtera raznih dodataka koji programi koriste,,,, pristupanju raznim datotekama, indexiranju diska, pretraživanju datoteka sa kompa koje je trenutno, ima toga,,,,

Placebo efeket ili loše podešen OS. Može Teamviewer ID i PASS da vidim kako to kod tebe izgleda?

MrBlc kaže...
Ajde probaj malo raditi na nekom većem projektu. .......

Zašto bi radito to ako nema potrebe za time? Onaj tko se bavi tako nečime, ako te stvari rade brže koristeći SSD, onda je logično da taj uzme SSD.

A ove fore tipa sustav se podiže brže, brže pretraživanje i sl. su valjda za one koji pale računalo valjda 100 puta dnevno i ne rade ništa drugo nego pretražuju disk.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 7:37 (Valentin17).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Valentin17 kaže...

Zašto bi radito to ako nema potrebe za time? Onaj tko se bavi tako nečime, ako te stvari rade brže koristeći SSD, onda je logično da taj uzme SSD.

A ove fore tipa sustav se podiže brže, brže pretraživanje i sl. su valjda za one koji pale računalo valjda 100 puta dnevno i ne rade ništa drugo nego pretražuju disk.

S takvom argumentacijom i ja mogu tvrditi da nema razlike između i7 i PIII jer meni računalo treba isključivo za notepad i zašto bih radio nešto drugo.

 

Dao sam primjere gdje SSD stvarno dolazi do izražaja, a u ostalim stvarima je utjecaj daleko manji, ali se isto osjeti u vidu odaziva sustava. Ok, noviji OS-evi cacheiranjem kompenziraju mane diska, ali to ne pali u svim situacijama.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
online
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
MrBlc kaže...

S takvom argumentacijom i ja mogu tvrditi da nema razlike između i7 i PIII jer meni računalo treba isključivo za notepad i zašto bih radio nešto drugo.

Dao sam primjere gdje SSD stvarno dolazi do izražaja, a u ostalim stvarima je utjecaj daleko manji, ali se isto osjeti u vidu odaziva sustava. Ok, noviji OS-evi cacheiranjem kompenziraju mane diska, ali to ne pali u svim situacijama.

Slažem se u potpunosti.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Ajar kaže...

* * * uopće nije qaka u kapacitetu, već u trajnosti i pouzdanoći. ssd nije za trajnu pohranu ali za neke ograničene namjene (tipa OS i tak ...) prolazi. * * *

I u trajnosti i u pouzdanosti SSD je odavno nadmašio HDD. Ne bih da ulazim u neku žešću raspravu nego prije mjesec dana jedno 20 sati sam istraživao o SSD-ovima. SSD-ovi ulaze na velika vrata i definitivno će u narednu deceniju totalno izbaciti HDD sa tržišta. Čak i veliko terabajtni SSD-ovi će zamjeniti današnje ogromne HDD_ove WD Re+ od 6TB) a bootabilan SSD već sada ima u ovakvom obliku:

 

SSD direktno kontrolerom na memoriju (prva pločica ne iza nje druga, ali i on je SSD) SSD direktno kontrolerom na memoriju (prva pločica ne iza nje druga, ali i on je SSD)
  

 Ili pak za manje ili ne manje (zavisi sada od arhitekture računala i samog UEFI-a nešto ovako:

 

IO Fusion na PCIe od 2TB IO Fusion na PCIe od 2TB
A za skladištenje već postoje SSD-ovi od 4 i 8 TB:

http://www.foremay.net/pr/4tb-ssd-hard-drive-8tb-ssd-drvies-4tb-solid-state-drive-8tb-ssd-foremay-sc199-ec188.pdf

8TB &quot;neuništivi&quot; SSD. 8TB "neuništivi" SSD.
 

lllnuclearlll kaže...
* * *

 

OS i svi prateći programi na SSDu su razlika nebo i zemlja nad mašinom koja nema SSD. * * *

Nije baš da je tako. Mislim nema govora u pravu si 100% ali puno toga zavisi od arhitekture računala. Na Haswell + puno RAM-a ja ne primjetim puno veliku razliku za normalno uredsko računalo (složena dva identična PC-a sa Haswellovim Pentium G3240, jedan ima SSD od 120GB a drugi, zamisli, čak 2,5" spori HDD iz Laptopa.) Naravno naglasak je na "normalno uredsko računalo", druge potrebe su druge okolnosti.

 

jozef kaže...
Ajar kaže...

koliko se ja kužim u psihoslastičarstvo i metalodermatologiju, uopće nije qaka u kapacitetu, već u trajnosti i pouzdanoći. ssd nije za trajnu pohranu ali za neke ograničene namjene (tipa OS i tak ...) prolazi. imam doma dvije mašine: sa ssd-om i sa bez. ssd je jedino brži kod podizanja sustava i ponešto kod (de)instalacije nečega. inače je još uvijek preskup za ono što nudi. 

 Ovisi što radiš. Meni je svejedno koliko dugo se sustav diže, nije da palim komp 80 puta dnevno, kao što niti ne instaliram/reinstaliram SW baš svakodnevno (zapravo ne pamtim kad sam nešto instalirao). S druge strane kad radim na imalo većem projektu autobackup bi na mehanički disk toliko trajao da bi mi ozbiljno smanjio radni efekt (ili bi morao znatno smanjiti frekvenciju autobackupova). Zamisli npr. da radiš autobackup svake 3 minute i pri tome čekaš pola minute-minutu da se to zapiše pa da nastaviš raditi. Užas.
Za pouzdanost uvijek imaš backup, u mom slučaju hrpa mehaničkih eksternih diskova. Priče o (ne)trajnosti SSDova su malo pretjerane, ionako je svaki za 2-3 godine toliko zastario da ćeš ga bacit u smeće.

 Potpisujem, ali i mehanički EXT disk može biti SSD, i tuom slučaju naravno osim kapacitetom, u svemu je bolji SSD.

 

lllnuclearlll kaže...

Što se tiče trajnosti:

 

Vertex 4 128GB star 2 godine i 2 mjeseca mi je na 97%. Smatram se uobičajenim korisnikom, a SSD stvarno ne štedim. Dakle memorija bi mi trajala cca. 70-80 godina, naravno elektronika će riknut puno ranije,

Samo još da kapacitet počne masovno da raste, SSD-ovi će lagano ali sigurno HDD-ove odgurat u povijest.

 

Valentin17 kaže...

A sigurno budu jeftini, pogotovo kod nas. * * *

Samo se prisjeti prije par godina kada se pričalo o SSD-ovima i tada tek najavljen SSD od 128 GB Bug magazin kaže da će ga moći kupiti jedino US Army, i bilo je tako, ali.. Mooreov zakon i dalje je na snazi, a ja na OS-u tek tako dobih na poklon SSD od 120 GB.

 

Penryn kaže...
Valentin17 kaže...

SSD je i dalje velika prednost za one koji koriste programe tipa Adobe Photoshop, takvi programi se pokreću puuuno brže ako su instalirani na SSD.

Da, sigurno se zbog toga koristi SSD kod Photoshopa.. 

Ne znam što je toliko smiješno.. ali DA, zašto ne i kod Photoshopa. Lično sam bivši DTP-ovac i PS u malom prstu znam, neki mali crop, resize, clone stamp tool mi dnevno zatrebaju i po nekoliko desetina puta, pa mi je pri ruci bolje on nego Paint (mada funkcija koju odradim mogu i u paintu) ali ako imam SSD i čestu potrebu otvarati čak i zbog jedne alatke u PS-u, zašto ne SSD, stoga opet naglašavam, puno je toga na plećima same arhitekture PC-a (CPU, Chipset, RAM) nego do samo SSD-a.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 18:24 (Envy).
13 godina
online
Re: Stižu visokokapacitetni SSD-ovi
Envy kaže...

puno je toga na plećima same arhitekture PC-a (CPU, Chipset, RAM) nego do samo SSD-a.

To sam htio reći.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice