A što će Facebooku - Oculus Rift?

poruka: 42
|
čitano: 6.697
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A što će Facebooku - Oculus Rift?".
15 godina
neaktivan
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

a nis.. ja sam kencelirao moju predbiljezbu za devkit2.

 

Necu. Nedam fejsbuku.

 

Ne-Dam.

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
Moj PC  
10 10 hvala 0
16 godina
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?
Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Genie kaže...

a nis.. ja sam kencelirao moju predbiljezbu za devkit2.

 

Necu. Nedam fejsbuku.

 

Ne-Dam.

 

Ne kuzim bas te spike, dam, ne dam facebooku. Je li ti to dobar proizvod? Je. Kakve veze ima tko ga radi i tko ce zaraditi pare? Ako ti je to toliko bitno uplati tih 400 dolara u humanitarnu udrugu pa ces biti sretan. OR ionako neces dobiti, a lovu ce dobiti oni koji trebaju.
11 godina
neaktivan
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

Ti skeptični analitičari upravo govore o sebi da nemaju poima o tržištu kojeg su definirali korisnici. Da je nekom tako teško zamislit da umjesto poruka na zidu budu sobe gdje če se ljudi nalazit i da bi korisnicima obogatilo konverzaciju ili da umijesto videa i slika uploudamo prostore koje želimo da drugi vide, i sve druge fore koje mogu izači iz korištenja VR-a, da to ti analitičari ne vide očito da nemaju baš preveliku maštu i osječaj za to tržište.
 Jedino što bi mi bilo zanimljivo da odigra facebuk je da ujedini sve servise (steam, origin, uplay, batelnet) pod jedan servis.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Angus_Young kaže...

Jedino što bi mi bilo zanimljivo da odigra facebuk je da ujedini sve servise (steam, origin, uplay, batelnet) pod jedan servis.

Ovo bi bila monopolizacija tržišta digitalne distribucije (koje izlazi iz sfere isključivo igara i može prijeći i na softver i na film) i bilo bi veoma štetno, ako ne i katastrofalno, za industriju zabave.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
wyks kaže...

Ovo bi bila monopolizacija tržišta digitalne distribucije (koje izlazi iz sfere isključivo igara i može prijeći i na softver i na film) i bilo bi veoma štetno, ako ne i katastrofalno, za industriju zabave.

Sumnjam da bi bilo koji od servisa prepustio facebuku način naplate i način distribucije. Ono što bi moglo biti zanimljivo da društveni dio tih servise je na jednom mijestu.
Tipa battlenet ima odlične igre ali ih ima svega 5, a igrači su sigurno na više servisa u različito vrijeme.
Imat jedan servis na kojem korisnik vidi sve svoje prijatelje gdje su, moglo bi biti samo korisno.

10 godina
protjeran
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?

Crvenkapica: Što će tebi Oculus Rift?

Facebook: Da te bolje vidim!

15 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
zoki.zlikowski kaže...

 

Ne kuzim bas te spike, dam, ne dam facebooku. Je li ti to dobar proizvod? Je. Kakve veze ima tko ga radi i tko ce zaraditi pare? Ako ti je to toliko bitno uplati tih 400 dolara u humanitarnu udrugu pa ces biti sretan. OR ionako neces dobiti, a lovu ce dobiti oni koji trebaju.

 

pa kuzi ovako.. moja lova i nedam. doci ce Valveov VR bez brige.. njima dam.

 

bas nedam fejsbuku. i nije stvar u tome ko ce zaraditi pare, ja sam za zaradjivanje para i biti prljavo bogat i trositi pare na stogod ti srce oce dok te drugi gledaju i masu glavama. ko ih *ebe moje pare krvavo zaradjene.

 

poanta je sto ce fejsbuk napraviti sa tim podacima (citaj tvoja roznica oka - podsjetnik:

) i kome ce ih prosljediti i na koji nacin ce te silovati.

 

tako da nedam.

 

Ne-Dam.

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
14 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Genie kaže...

poanta je sto ce fejsbuk napraviti sa tim podacima (citaj tvoja roznica oka

Paranoid much? Rift ne sadržava skener, niti bi praćenje kroz Rift imalo ikakvog smisla, malo si previše zabrijao na onu sliku što je netko stavio i koja bi trebala biti samo šala.

 

Ako Occulus podbaci šanse za Valveov (ili bilo čiji drugi) VR u skorijoj budućnosti su neznatne...

 

Ironično je da baš ti u profilu imaš link na Facebook, dok s druge strane ja nemam niti Facebook profil.

 

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 19:28 (rustweaver).
16 godina
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

Po meni promašaj i razbacivanje novcem, jer postojeća tehnologija još uvijek nam ne može isporučiti tu toliko željenu virtualnu stvarnost.

 

Evo skupilo se već 40 godina koliko se ta tehnologija 'razvija' i jedino što su uspijeli isporučiti je nekakav rudimentarni VR uređaj za oči (i uši).

 

Ovo što se reklamira u zadnje vrijeme je prekopirana vojna tehnologija, koju već 20tak godina opće nisu uspjeli/potrudili se prilagoditi za civilnu opotrebu.

 

Po meni AR (Augmented Reality) je slijedeći korak u informatičkoj evoluciji, koji će zamjeniti dosadašnja informatička sučelja.

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

Pa da Facebook korisnici mogu igrati VR Farmville...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
memulica kaže...

Po meni promašaj i razbacivanje novcem, jer postojeća tehnologija još uvijek nam ne može isporučiti tu toliko željenu virtualnu stvarnost.

 

Evo skupilo se već 40 godina koliko se ta tehnologija 'razvija' i jedino što su uspijeli isporučiti je nekakav rudimentarni VR uređaj za oči (i uši).

 

Ovo što se reklamira u zadnje vrijeme je prekopirana vojna tehnologija, koju već 20tak godina opće nisu uspjeli/potrudili se prilagoditi za civilnu opotrebu.

 

Po meni AR (Augmented Reality) je slijedeći korak u informatičkoj evoluciji, koji će zamjeniti dosadašnja informatička sučelja.

Da malo bolje pratiš razvoj događaja vidio bi da su krisnici Oculus DK1 kita njime oduševljeni. i da največi skeptici nakov EVE Valkyria postaju vjernici.
U 5 mjesecu bu mo vidli recenzije DK2 prototipa koji osim veče rezolucije donosi low presistence tehnologiju i positional tracking.
Također da malo bolje pratiš sjetio bi se frke sa isporukom PS2 koja se u trenutku izdavanje smatrala opasnom i da se može koristit za oružje.
Danas naj jači super kompjuteri su bazirani na hardveru koji je razvija u svrhu igranja i da ne pominjem da američka vojska danas koristi android OS za komunikaciju na terenu.
Ako nekom nije jasno, živimo u dobu u kojem se po prvi puta naj jača tehnologija ne razvija u vojne svrhe, već u civilne.
Dobar mi je komentar Michael Abrasha, koji je 2 dana nakon preuzimanja od strane facebuka prešao iz Valve-a u Oculus, "VR nije sljedeća velika stvar nego posljedna velika stvar".
A kaj se tiče AR vjerojatno će biti jedna od mogučnosti VR-a:


Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 0:03 (Angus_Young).
16 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Angus_Young kaže...

Da malo bolje pratiš razvoj događaja vidio bi da su krisnici ...

 

Razvoj događaja je počeo prije 40 godina i nismo puno odmakli po pitanju virtualne stvarnosti.

 

Moja preporuka ti je da smanjiš malo doživljaj, ne gutaš svakakva PR sr*nja i pazi malo na svoj mozak da ne otkaže ... opasno se pregrijava.

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 0:21 (memulica).
14 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?

Hardver nije bio spreman. Sada jest. Prirodni obrambeni mehanizmi homo sapiensa koji smetaju korištenju tog istog VR-a su jedan posve drugi problem...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
memulica kaže...

Moja preporuka ti je da smanjiš malo doživljaj, ne gutaš svakakva PR sr*nja i pazi malo na svoj mozak da ne otkaže ... opasno se pregrijava.

PR je mogo prodat jedino Steve Jobs što mu je brutalno i uspjelo i na čemu sam mu zahvalan. Jer da je po mom (ja i danas ne vidim korist smartphona) razvoj ekrana visoke razine gustoče piksela bi vjerojatno ostao na razini 320x240.
80 je bilo doba Steva, 90 Carmacka, 2000 Steve, 2010 ponovo Carmak. Carmak je uvijek sljedio svoj san i kad nam ga je prezentirao svima je bilo jasno da je to ono što i mi želimo.
Povijest se ponavlja i ovo je doba Carmacka, nema veze sa PR-om.

12 godina
protjeran
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?

Moj LG Arena je 2009 imal rezu 480×800, dok je  iPhone još uvjek fural 320×480. Eto, čisto informativno.

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
rustweaver kaže...

Paranoid much?

 

Rift ne sadržava skener, niti bi praćenje kroz Rift imalo ikakvog smisla, malo si previše zabrijao na onu sliku što je netko stavio i koja bi trebala biti samo šala.

 

Ako Occulus podbaci šanse za Valveov (ili bilo čiji drugi) VR u skorijoj budućnosti su neznatne...

 

Ironično je da baš ti u profilu imaš link na Facebook, dok s druge strane ja nemam niti Facebook profil.

 

 

Paranoid? Nakon zadnje godine koja je otkrila svima oci (koji se nisu malo ozbiljnije time bavili) da sve se prati i sve se zna o pojedincima, ti mene nazivash paranoidnim? glede skenera samo gledaj najnoviji dodatak u oculus vr2 koji prati rocnice vasih ociju i time dodaje novu dimenziju koristenja uredjaja! (oh da i btw, za to nam treba skener .. khm ..khm)

 

Glede FB linka nije nimalo ironicno, reko sam da je to maximum sto dajem FBu , vise nedam.

 

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
16 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Angus_Young kaže...

Povijest se ponavlja i ovo je doba Carmacka, nema veze sa PR-om.

 

Stari moj ti već živiš u virtualnoj stvarnosti. Ti si čudo modernog doba.

 

... ajd neću ti više kvarit virtualni doživljaj.

 

 

PRRRRRRR

 

{#}

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
memulica kaže...

Stari moj ti već živiš u virtualnoj stvarnosti. Ti si čudo modernog doba.

Sudeči po količini sadržaja koje pratiš čisto sumnjam da nemaš facebook i smartphon i da ne igraš multiplayere.
Ja još ne živim u VR-u, al se konačno pojavio razlog da ti se pridružim.

14 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Genie kaže...
Nakon zadnje godine koja je otkrila svima oci (koji se nisu malo ozbiljnije time bavili) da sve se prati i sve se zna o pojedincima, ti mene nazivash paranoidnim?

Da.

 

Jer od skena rožnice nema koristi:

 

  1. Može se jamčiti da je određena osoba za računalom samo dok ima Rift na glavi, pa osim ako ne kaniš tražiti nacrte za nuklearno naoružanje, ili dogovarati napad noseći Rift, to nije neki problem. Da, mogu pratiti koje igre igraš i kada, neš ti koristi. A Steam to ne radi?
  2. Dovoljno je pratiti podatke sa interneta i povezati ih sa nekim određenim kućanstvom. Za to skener rožnice također nije potreban, jer imajući na umu točku jedan, takav hipotetski skener je aktivan samo dok se netko igra. Stvar se komplicira i ako više osoba koristi isto računalo.
  3. Tvoja IP adresa ionako već svim zainteresiranim stranama (koje posjeduju dovoljne zakonske resurse) komunicira tvoj identitet.
  4. Ciljano oglašavanje ne treba točan identitet osobe, treba samo način razlikovanja pojedinih korisnika. Za to se koriste kojekakvi tracking cookiesi, praćenje navika, i IP adresa. Postoje algoritmi koji mogu sve te faktore uzeti u obzir i skužiti da si baš ti za računalom a ne tvoja žena. 
  5. Još jednom pročitati točku tri. To se ne može dovoljno naglasiti.
  6. Ne postoji baza rožnica oka. Kako možeš znati da upravo skenirana rožnica pripada Ivi Iviću iz Siska? U tom slučaju sken nije ništa bolji od običnog tracking cookiea kojeg se ipak teže otarasiti, i koji je aktivan baš onda kada to ne želiš - prilikom browsanja.

 

I pored svega toga, ne Rift trenutno ne posjeduje skener rožnice. I ne, Facebook nije najavio instaliranje skenera u Rift. I ne, ne bi to mogli lako prodati rulji jer tako jeftin hardver još uvijek nije sposoban dovoljno brzo pratiti pokrete oka. U teoriji kada bi se to moglo onda bi mogao imati dinamičan i uvjerljiv depth of field u igrama, jer bi računalo pratilo u što trenutno gledaš i sukladno tome simuliralo efekt fokusa.

 

Ovo kako si ti to zamislio bi bilo da svatko, neovisno o tome što radi za računalom, prvo skenira rožnicu i onda ju pošalje zainteresiranim stranama, i tada bi dotični ljudi iz sjene znali u svakom trenutku tko točno koristi neko računalo. No to uopće nije potrebno, praćenje na razini kućanstava je već i više nego dovoljno precizno.

 

Poanta, postoje toliki prikriveni načini za praćenje za koje niti ne znaš da je galama oko nečega što bi bilo bolno očito malo smiješna. Uostalom zašto je problem baš Facebook? Što ako je Oculus VR od početka imao mračne planove za Rift? Što to čini baš Facebook centrom sveg zla? Na kraju krajeva sve što na Facebooku ostavljaš, ostavljaš svjesno. Kao da prije Facebooka nije bilo moguće pratiti korisnike, pa se sad sve organizacije, jelte, oslanjaju na Facebook za dobivanje podataka.

 

Nije problem Facebook nego naivni korisnici koji idu iz krajnosti u krajnost. Prvo su svi stavili svoje prljavo rublje na Facebook, a sada bi odjednom svi živjeli pod pseudonimima.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 20:37 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

evo ako vam se ne sviđa Oculus ili Facebook ... alternativa stiže od Sony-a koji će sve prilagoditi nadmoćnoj rasi gamera {#}

 

a i izgleda puno bolje od Oculusa ...

 

http://www.engadget.com/2014/03/18/playstation-virtual-reality/

Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
rustweaver kaže...
Genie kaže...
Nakon zadnje godine koja je otkrila svima oci (koji se nisu malo ozbiljnije time bavili) da sve se prati i sve se zna o pojedincima, ti mene nazivash paranoidnim?

Da.

 

Jer od skena rožnice nema koristi:

 

  1. Može se jamčiti da je određena osoba za računalom samo dok ima Rift na glavi, pa osim ako ne kaniš tražiti nacrte za nuklearno naoružanje, ili dogovarati napad noseći Rift, to nije neki problem. Da, mogu pratiti koje igre igraš i kada, neš ti koristi. A Steam to ne radi?
  2. Dovoljno je pratiti podatke sa interneta i povezati ih sa nekim određenim kućanstvom. Za to skener rožnice također nije potreban, jer imajući na umu točku jedan, takav hipotetski skener je aktivan samo dok se netko igra. Stvar se komplicira i ako više osoba koristi isto računalo.
  3. Tvoja IP adresa ionako već svim zainteresiranim stranama (koje posjeduju dovoljne zakonske resurse) komunicira tvoj identitet.
  4. Ciljano oglašavanje ne treba točan identitet osobe, treba samo način razlikovanja pojedinih korisnika. Za to se koriste kojekakvi tracking cookiesi, praćenje navika, i IP adresa. Postoje algoritmi koji mogu sve te faktore uzeti u obzir i skužiti da si baš ti za računalom a ne tvoja žena. 
  5. Još jednom pročitati točku tri. To se ne može dovoljno naglasiti.
  6. Ne postoji baza rožnica oka. Kako možeš znati da upravo skenirana rožnica pripada Ivi Iviću iz Siska? U tom slučaju sken nije ništa bolji od običnog tracking cookiea kojeg se ipak teže otarasiti, i koji je aktivan baš onda kada to ne želiš - prilikom browsanja.

 

I pored svega toga, ne Rift trenutno ne posjeduje skener rožnice. I ne, Facebook nije najavio instaliranje skenera u Rift. I ne, ne bi to mogli lako prodati rulji jer tako jeftin hardver još uvijek nije sposoban dovoljno brzo pratiti pokrete oka. U teoriji kada bi se to moglo onda bi mogao imati dinamičan i uvjerljiv depth of field u igrama, jer bi računalo pratilo u što trenutno gledaš i sukladno tome simuliralo efekt fokusa.

 

Ovo kako si ti to zamislio bi bilo da svatko, neovisno o tome što radi za računalom, prvo skenira rožnicu i onda ju pošalje zainteresiranim stranama, i tada bi dotični ljudi iz sjene znali u svakom trenutku tko točno koristi neko računalo. No to uopće nije potrebno, praćenje na razini kućanstava je već i više nego dovoljno precizno.

 

Poanta, postoje toliki prikriveni načini za praćenje za koje niti ne znaš da je galama oko nečega što bi bilo bolno očito malo smiješna. Uostalom zašto je problem baš Facebook? Što ako je Oculus VR od početka imao mračne planove za Rift? Što to čini baš Facebook centrom sveg zla? Na kraju krajeva sve što na Facebooku ostavljaš, ostavljaš svjesno. Kao da prije Facebooka nije bilo moguće pratiti korisnike, pa se sad sve organizacije, jelte, oslanjaju na Facebook za dobivanje podataka.

 

Nije problem Facebook nego naivni korisnici koji idu iz krajnosti u krajnost. Prvo su svi stavili svoje prljavo rublje na Facebook, a sada bi odjednom svi živjeli pod pseudonimima.

Jer od skena rožnice nema koristi:

 

apsolutno ima koristi - identificiras osobu sa 99.9% tocnosti

 

Može se jamčiti da je određena osoba za računalom samo dok ima Rift na glavi, pa osim ako ne kaniš tražiti nacrte za nuklearno naoružanje, ili dogovarati napad noseći Rift, to nije neki problem.

 

da moze se jamciti. 99% ljudi koristi svoja osobna racunala.

- nuklearno naoruzanje? - totalno nebitno i nepotrebno spominjanje u recenici

- napad noseci rift - totalno nebitno i nevazno za raspravu

 

Da, mogu pratiti koje igre igraš i kada, neš ti koristi.

 - nitko se ne ogranicuje samo na igre FB planira koristiti Rifta za sve sto ukljucuje socijalnu komunikaciju, zadnje na pameti su im igre.

 

A Steam to ne radi?

- potpuno ne relevantno za raspravu - ne radi se i pracenju igara.

 


Dovoljno je pratiti podatke sa interneta i povezati ih sa nekim određenim kućanstvom.

- to naravno vise nije dovoljno "for the edge" nad konkurencijom  - svi rade isto - moras imati nesto novo, nove podatke koje mislis prodavati - hence kupovina Rifta

 

Za to skener rožnice također nije potreban, jer imajući na umu točku jedan, takav hipotetski skener je aktivan samo dok se netko igra.

- krivo - FB kani koristi Rift i u svim ostalim VR sharing situacijama ne samo igrama

 

Stvar se komplicira i ako više osoba koristi isto računalo.

to se dogadje na minornom broju racunala - dakle nerelevatno za raspravu

 

Tvoja IP adresa ionako već svim zainteresiranim stranama (koje posjeduju dovoljne zakonske resurse) komunicira tvoj identitet.

- dakle nesto sto se zna od 1995 - svi imaju, nezanimljivo za daljnu prodaju - svi to imaju i znaju, ne-relevatno za raspravu

 

Ciljano oglašavanje ne treba točan identitet osobe, treba samo način razlikovanja pojedinih korisnika. Za to se koriste kojekakvi tracking cookiesi, praćenje navika, i IP adresa. Postoje algoritmi koji mogu sve te faktore uzeti u obzir i skužiti da si baš ti za računalom a ne tvoja žena.

- takodjer nezanimljivo , svi rade i nije razlog zasto bi kompanija abc kupila bas te podatke od tebe a ne od tvojek konkurenta. ocigledno je da se ponavljas i vrtis u krug i ne shvacas na koji nacin funkcionira konkurancija na trzistu. jos jedan tvoj ne-relevantan podatak za ovu raspravu.

 

Još jednom pročitati točku tri. To se ne može dovoljno naglasiti.

- jos jednom, apsoultno nebitan podatak s tvoje strane, commodity koji svi imaju i svi mogu kupiti za mizernu kolicinu novaca. totalno nebitna tocka za ovu raspravu.

 

Ne postoji baza rožnica oka. Kako možeš znati da upravo skenirana rožnica pripada Ivi Iviću iz Siska? U tom slučaju sken nije ništa bolji od običnog tracking cookiea kojeg se ipak teže otarasiti, i koji je aktivan baš onda kada to ne želiš - prilikom browsanja.

- postojace kada se povoze sa svim postojecim podacima koje vec posjedujes. poanta je u da je ta skenirana roznica oka korak previshe koji ne zelim podrzati svojom kupovinom Rift Facebook ocala. Citava poanta je da ne zelim dati tu zadnju ultimativnu informaciju korporaciji kao sto je Facebook koja ionako ima previse informacija kojih sam se oces neces dobrovoljno vec im podario. A ti si stvarn onaivan ako mislis da je tracking cookie ultimativni tracking tool.

 

I pored svega toga, ne Rift trenutno ne posjeduje skener rožnice.

- nebitno za raspravu. posjedovati ce.

 

I ne, Facebook nije najavio instaliranje skenera u Rift.

- nebitno za raspravu. nije niti najavio kupovinu Rifta pa je kupio.

 

I ne, ne bi to mogli lako prodati rulji jer tako jeftin hardver još uvijek nije sposoban dovoljno brzo pratiti pokrete oka.

- nemora pratiti pokrete, dovoljno je da ti uslika oko. 

 

U teoriji kada bi se to moglo onda bi mogao imati dinamičan i uvjerljiv depth of field u igrama, jer bi računalo pratilo u što trenutno gledaš i sukladno tome simuliralo efekt fokusa.

- zasto? zasto ti mislis da se mora podvaliti nesto uber super upotrebljivo da se opravda skeniranje oka? imas danas i skenere prstiju samo sluze za log-in. nista posebo i eto imaju tvoj sken prsta. tako ce i samo biti log-in preko skena roznice. voila.

 

Poanta, postoje toliki prikriveni načini za praćenje

- niti jedan nacin nije prikriven, poanta je u sklapanju slike - connect the dots - ukalemljivanju na ocigled nepovezanih podataka da bi se dobila kompletna slika. preporucam ti da si malo proguglas na temu.

 

za koje niti ne znaš da je galama oko nečega što bi bilo bolno očito malo smiješna.

- sto ti je tocno smijesno?

 

Uostalom zašto je problem baš Facebook?

-

http://www.huffingtonpost.com/2014/01/03/facebook-lawsuit-private-messages_n_4536154.html

http://www.forbes.com/sites/anthonykosner/2013/08/31/new-facebook-policies-sell-your-face-and-whatever-it-infers/

http://news.discovery.com/tech/gear-and-gadgets/how-facebook-sells-your-personal-information-130124.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Facebook

http://www.nytimes.com/2012/02/05/opinion/sunday/facebook-is-using-you.html?pagewanted=all&_r=0

http://www.technewsdaily.com/16515-facebook-personal-information.html

 

Što ako je Oculus VR od početka imao mračne planove za Rift?

-neznam mozda je

 

Što to čini baš Facebook centrom sveg zla?

http://www.huffingtonpost.com/2014/01/03/facebook-lawsuit-private-messages_n_4536154.html

http://www.forbes.com/sites/anthonykosner/2013/08/31/new-facebook-policies-sell-your-face-and-whatever-it-infers/

http://news.discovery.com/tech/gear-and-gadgets/how-facebook-sells-your-personal-information-130124.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Facebook

http://www.nytimes.com/2012/02/05/opinion/sunday/facebook-is-using-you.html?pagewanted=all&_r=0

http://www.technewsdaily.com/16515-facebook-personal-information.html

 

 

Na kraju krajeva sve što na Facebooku ostavljaš, ostavljaš svjesno.

- slazem se potpuno si u pravu. zatno ne ostavljam svoje nofce za FB Rift.

 

Kao da prije Facebooka nije bilo moguće pratiti korisnike, pa se sad sve organizacije, jelte, oslanjaju na Facebook za dobivanje podataka.

- bilo je moguce, sada je puno preciznije lakse i brze. kao sto rekoh, odredjene informacije dajem, rift sken zjenice nedajem.

 

 

 

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
12 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Genie kaže...

odredjene informacije dajem, rift sken zjenice nedajem.

Pa što če im sken rožnice tvoga oka. Više informacija o tebi ostavlja upravo ovo što si napisao i prije če neki pametni algoritam po ostavljenim informacijama složit informaciju o tebi i o tome što se nalazi iza te rožnice, nego bilo koji scaner iz 15. iteracije oculusa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
Genie kaže...

...

Potpuno ignoriranje praktičnih nedostataka i ograničenja takvog pothvata, nauštrb tehnologija koje se već koriste i daju i više nego dobre rezultate.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 1:45 (rustweaver).
16 godina
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

Ej dečki te VR očale su niš koristi, ko i sam Facebook. Sad znate zašto je lonac našo poklopac.

 

BTW ko se boji skenera još ... imate baš lijepe leće za kupit. Preko interneta i u bojama za svaku prigodu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
memulica kaže...

Ej dečki te VR očale su niš koristi, ko i sam Facebook. Sad znate zašto je lonac našo poklopac.

 

BTW ko se boji skenera još ... imate baš lijepe leće za kupit. Preko interneta i u bojama za svaku prigodu.

 

Jesi probao? Ja jesam, a sve koje znam da su probali, ali doslovce svatko, svi su bili odusevljeni. Nikad realniju stvar nisam probao u zivotu.
16 godina
offline
A što će Facebooku - Oculus Rift?

Sve je već probano odavno.

 

1. Jesu riješili 'VR sickness' ?

2. Kako djeluje na djecu ?

3. Kad izlazi prava VR igra ?

4. Kad izlazi pravi VR kontroler?

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
memulica kaže...

1. Jesu riješili 'VR sickness' ?

Glavni uzroci su sa DK2 uklonjani.

2. Kako djeluje na djecu ?
Pretpostavljam da bi oči mogle trpit zbog konstantnog fokusa na malu udaljenost, a kaj se tiće mantalnog, ovisi o sadržaju.
3. Kad izlazi prava VR igra ?
Ovo je zanimljivo pitanje. Odgovor Eve valkyrie. Release date 2014. Najavljen ko exclusive za VR.
Zanimljivo je da ni sony ni oculs ne žele otkriti datum izlaska naočala, ali ne spominju datum prije 2015?
4. Kad izlazi pravi VR kontroler?
Naj obečavajuće mi izgleda PrioVR u kombinaciji sa leap motinom.

Pomeno si i bio da su očale niš koristi. Taj beskoristan gadget konačno daje smisao panelima sa večom gustočom od 500 ppi-a. Ne iskorišteni gamerski hardware če konačno doći na svoje, jer koliko god ti sad besmisleno zvuči rezolucije od 4k pri 120 fps i naj običnije če laik vidjeti razliku sa brilama. Pominju i edukaciju tipa rekonstrukcija povjesnih događaja i prezentiranja u VR...

Nego ranije sam pomenu da analitčari baš i nemaju mašte. Izgleda da im samo malo duže treba: Wsj

15 godina
neaktivan
offline
Re: A što će Facebooku - Oculus Rift?
rustweaver kaže...
Genie kaže...

...

Potpuno ignoriranje praktičnih nedostataka i ograničenja takvog pothvata, nauštrb tehnologija koje se već koriste i daju i više nego dobre rezultate.

 

Niti nema praktickih nedostataka i ogranicenja pothvata, a jedina blizu tehnologijas je otisak prsta za log in koji se ne koristi dovoljno dok ce se VR koristiti masovno + dosadasnji rezultati = gold.

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice