Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

poruka: 84
|
čitano: 17.113
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što o rasama i rasizmu kaže znanost?".
16 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Nisam rasist, ali... Sve sam pročitao, ali sam i dalje zbunjen. Europljani se međusobno jako razlikuju - ne, svi su Europljani jako slični međusobno kao i Afrikancima - ne, nego su Afrikanci ekstremno različiti jedni od drugih... tko je onda na kraju krajeva kome sličan, tko nije?

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Ne znam našto točno misliš, ali vjerojatno se to odnosi na zadnji odlomak teksta.

 

Neki Afrikanci su bliži Europljanima nego drugim Afrikancima. Primjerice Etiopljani.

https://en.wikipedia.org/wiki/Caucasian_race

 

Vjerujem da je autor na to mislio, ipak nisam stručnjak.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 19:25 (Wooki).
15 godina
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

pametnom je i bez znanosti jasno da "rase" nemaju veze (ali pokušajte to objasniti amerima) jer nitko ne bira gdje će se roditi te da ljudi mogu biti samo kreteni, glupi, podnošljivi, ok načelno i vrijedni poštovanja (5 osnovnih kategorija, uz zanemarivo malene sive zone između - površina ispod krivulje drastično opada slijeva udesno), od čega je svako izrazito osoban stav i doživljaj. s estetske strane, najljepši ljudi (da, kolege, i žene su ljudi) nastaju miješanjem "rasa". kako bilo, svijet zvjezdanih staza (komunizam - svakome prema potrebama, od svakoga prema mogućnostima), tolerancija i suradnja, otvorenost prema svemu, svima i svačemu, bolje pakt nego rat itd.) je nažalost nedostižna utopija. ponekad čovjeka jednostavno bude stid što pripada ljudskoj vrsti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
28 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Volio bih vidjeti te "DNK rasiste" sa stadiona koji viču nekom crncu uuuuuuuuuuuu....da im zatreba njegova krv.

Nađe se u bolnici, hitno mu treba transfuzija a "ružni, prljavi crnac" ima A minus krvnu grupu kao i on ili njegova žena s krvnom grupom 0 i slučajno se nalaze u bolnici a bolnica krvi nema.

 

Pored njih sjedi "lijep bijeli par" iz Švedske od kojih muškarac ima Krvnu grupu B+ a žena mu B-

 

Koga zamoliti za krv ?!

 
21 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Dobro je što znanost ovo govori ljudima, možda uspije i nekim kretenima pokazati koliko su njihova uvjerenja neosnovana.

Ako išta baš ne podnosim, to je rasizam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 20:05 (Ravager).
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Lijep tekst, no samo jedna zamjerka o uvodu

U uvodu ste dali istinitu sliku dijela hrvatskih državljana, no vaš stil pisanja (možda ne namjerno) govori o tome kako toga ima samo u Hrvatskoj

Kako ovo nije tema o tome neću raspravu usmjeriti u krivom smjeru, no pati me što većina novinara (možda ne namjerno) daje krivu sliku

 

I još samo nešto, a tiče se predzadnjeg ulomka koji govori da je osnovna ideja rase kriva

Mene (kao ni moje kolege) kroz cijelo obavezno školovanje (12 godina) nisu učili da je pojam rase premisa za teoriju po kojoj svaka rasa ima posebnog pretka niti da smo im genetski sličniji (temelj rasizma). Samo smo rekli da su to razlike u tjelesnim i duhovnim obilježjima

U tom slučaju nije pojam rase kriv, nego pojava rasizma (diskriminacija na temelju različitosti)

Pojam rase je neizbježan i nije zao kao što se ovdje može protumačiti

You have to be odd to be number one
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Zapravo, moguća katastrofa koja je svela čovječanstvo na 2000-10.000 parova se dogodila otprilike prije 72.000 godina, odnosno Tobu erupcija.

 

A što se tiče evolucije čovjeka i njegovog izlaska iz Afrike, evo ulomak mojega završnog rada:

 

Tri su najčešća modela prema kojima su se razvili moderni ljudi. Prema multiregionalnom modelu suvremeni ljudi potječu od populacija koje su prije 2 milijuna godina napustile Afriku, te naselile Aziju, a nakon toga i Europu. Moguće je pratiti evoluciju na različitim geografskim prostorima, no ujedno ti prostori nisu izolirani i ostavljaju dovoljno „prostora“ za kontakt, te spriječava odvajanje u zasebne vrste. Kao rezultat stanovnici tih prostora evoluiraju u istome smjeru, ali s regionalnim posebnostima koje su rezultat prilagodbe određenome okolišu. Prema multiregionalnom modelu nenadertalci su dio iste vrste kao i suvremeni ljudi (Homo sapiens), ali se ponekad razlikuju kao podvrsta (Homo sapiens neanderthalensis). Model iz Afrike (Out of Africa), negira bilo kakvu ulogu neandertalaca u genezi suvremenih ljudi. Prema tome modelu, moderni ljudi pojavili su se u Africi, te su svojim širenjem na druge prostore istisnuli starosjedilačkog stanovništvo i s njima se nisu miješali. Asimilacijski model je kombinacija prva dva modela. Asimilacijski model se slaže jednim dijelom s modelom „Out of Africa“, jer kao i on navodi da su se moderni ljudi razvili u Africi, te proširili dalje u Aziju i Europu, ali da se miješaju s starosjediocima, te ih postupno asimiliraju (neandertalce). Ovaj model kao i multiregionalni ističe da su neandertalci podvrsta naše vrste (Homo sapiens neanderthalensis). Pronađeno je dosta „hibrida“ odnosno ostataka ljudi (Qafzeh i Skhul- Izrael) čije pojedine karakteristike su neandertalske poput nadočne dijela glave. Također prema asimilacijskom modelu križanje modernih ljudi i neandertalaca neće rezultirati anatomijom koja je na pola puta između ove dvije populacije, nego će potomci zadržavati određene anatomske detalje. Na nalazištima Oasle i Cicovina (Rumunjska), i Mladeč (Moravska) pronađeni su ostaci ljudi koji sadrže karakteristike modernih ljudi, ali i neandertalske karakteristike.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
  1. Ne treba generalizirati, al cinjenica je da gotovo ne postoji ni jedna zemlja s pretežno crnačkim stanovništvom, koja bi bila razvijena, uređena ili da ide u tom smjeru, možda sam u krivu i vjerojatno tu veliku ulogu igraju drugi čimbenici, al smatram da bi se trebala voditi opširna i objektivna rasprava o tome.
scientia est potentia
 
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
alien kaže...
  1. Ne treba generalizirati, al cinjenica je da gotovo ne postoji ni jedna zemlja s pretežno crnačkim stanovništvom, koja bi bila razvijena, uređena ili da ide u tom smjeru, možda sam u krivu i vjerojatno tu veliku ulogu igraju drugi čimbenici, al smatram da bi se trebala voditi opširna i objektivna rasprava o tome.

 

Nacionalnost i vjera ne igraju ulogu u tome, nego politika. Tom logikom, Arapi nikada nebi postigli ono što su postigli u Srednjem vijeku, da kalifi nisu bili dalekovidni.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Nije mi jasan samo jedan dio. Da li na kraju rasa je genetska ili nije? Odnosno da li postoji genetska razlika između bijelac i crnca, a za koju se može ovo je bijelac, a ovo je crnac? Ako postoji (a očito postoji pošto se rasa prenosi s generacije na generaciju genetskim putem), kako je onda koncept rasa promašen ili neistinit. To je kao da kažemo da je koncept plavookih i smeđookih ljudi promašen jer razlika između osobe s plavim očima i osobe sa smeđim očima je možda manja nego između dvije osobe sa plavim očima. Možda to je i istina, no to ne mjenja činjenicu da možemo podjeliti ljude prema boji očiju. 

 

Što bi rekli nisam rasis, ali bome nisam ni daltonist. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
fredii kaže...

Zapravo, moguća katastrofa koja je svela čovječanstvo na 2000-10.000 parova se dogodila otprilike prije 72.000 godina, odnosno Tobu erupcija.

 

A što se tiče evolucije čovjeka i njegovog izlaska iz Afrike, evo ulomak mojega završnog rada:

 

Tri su najčešća modela prema kojima su se razvili moderni ljudi. Prema multiregionalnom modelu suvremeni ljudi potječu od populacija koje su prije 2 milijuna godina napustile Afriku, te naselile Aziju, a nakon toga i Europu. Moguće je pratiti evoluciju na različitim geografskim prostorima, no ujedno ti prostori nisu izolirani i ostavljaju dovoljno „prostora“ za kontakt, te spriječava odvajanje u zasebne vrste. Kao rezultat stanovnici tih prostora evoluiraju u istome smjeru, ali s regionalnim posebnostima koje su rezultat prilagodbe određenome okolišu. Prema multiregionalnom modelu nenadertalci su dio iste vrste kao i suvremeni ljudi (Homo sapiens), ali se ponekad razlikuju kao podvrsta (Homo sapiens neanderthalensis). Model iz Afrike (Out of Africa), negira bilo kakvu ulogu neandertalaca u genezi suvremenih ljudi. Prema tome modelu, moderni ljudi pojavili su se u Africi, te su svojim širenjem na druge prostore istisnuli starosjedilačkog stanovništvo i s njima se nisu miješali. Asimilacijski model je kombinacija prva dva modela. Asimilacijski model se slaže jednim dijelom s modelom „Out of Africa“, jer kao i on navodi da su se moderni ljudi razvili u Africi, te proširili dalje u Aziju i Europu, ali da se miješaju s starosjediocima, te ih postupno asimiliraju (neandertalce). Ovaj model kao i multiregionalni ističe da su neandertalci podvrsta naše vrste (Homo sapiens neanderthalensis). Pronađeno je dosta „hibrida“ odnosno ostataka ljudi (Qafzeh i Skhul- Izrael) čije pojedine karakteristike su neandertalske poput nadočne dijela glave. Također prema asimilacijskom modelu križanje modernih ljudi i neandertalaca neće rezultirati anatomijom koja je na pola puta između ove dvije populacije, nego će potomci zadržavati određene anatomske detalje. Na nalazištima Oasle i Cicovina (Rumunjska), i Mladeč (Moravska) pronađeni su ostaci ljudi koji sadrže karakteristike modernih ljudi, ali i neandertalske karakteristike.

 Ne znam da li si već predao svoj završni rad no ispred "te" i "no" se ne piše zarez.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Ja sam to znao i bez članka. Crnci su crni zato jer su podrijetlom iz afrike i njihova koža se morala nekako zaštititi od opeklina itd. I imaju više pigmenta jer ih to štiti od sunca. LJudi iz sibira su bijeli jer im ne treba pigment za zaštitu od sunca jer ga ima premalo.

Sve razlike između "rasa" imaju jednostavno objašnjenje.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
BlackDog22 kaže...

Nije mi jasan samo jedan dio. Da li na kraju rasa je genetska ili nije? Odnosno da li postoji genetska razlika između bijelac i crnca, a za koju se može ovo je bijelac, a ovo je crnac? Ako postoji (a očito postoji pošto se rasa prenosi s generacije na generaciju genetskim putem), kako je onda koncept rasa promašen ili neistinit. To je kao da kažemo da je koncept plavookih i smeđookih ljudi promašen jer razlika između osobe s plavim očima i osobe sa smeđim očima je možda manja nego između dvije osobe sa plavim očima. Možda to je i istina, no to ne mjenja činjenicu da možemo podjeliti ljude prema boji očiju. 

 

Što bi rekli nisam rasis, ali bome nisam ni daltonist. 

 Rasa se prenosi, ali ne može se vidjeti u DNK testovima, jedino što se prenosi je kod crnaca kolićina pigmenta  i takve stvari. Ali to je zapravo i jedina razlika između nas. Nema neke rezlike u strukturi DNK. Razlike u DNK su jako jako male.

 

Npr mi imamo slićnosti u DNK s stablima u šumi, jer imamo isti gen za probavu šećera. Možemo reči da smo mi 0.00000000000000001 stablo (ta brijka je bzv napisana). Ali isto takve razlike su u između mene (ja sam bijel) i crnca. Gen za pigment je samo jedan malo dio ljudi. 

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
BlackDog22 kaže...

 Ne znam da li si već predao svoj završni rad no ispred "te" i "no" se ne piše zarez.

 

Ne znam ni sam više. Kad nisam stavljao zarez, mentorica me jahala zbog toga. A od mojeg prvog osnovne, pravopis se mijenjao mali milijon puta.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
77ari kaže...
BlackDog22 kaže...

Nije mi jasan samo jedan dio. Da li na kraju rasa je genetska ili nije? Odnosno da li postoji genetska razlika između bijelac i crnca, a za koju se može ovo je bijelac, a ovo je crnac? Ako postoji (a očito postoji pošto se rasa prenosi s generacije na generaciju genetskim putem), kako je onda koncept rasa promašen ili neistinit. To je kao da kažemo da je koncept plavookih i smeđookih ljudi promašen jer razlika između osobe s plavim očima i osobe sa smeđim očima je možda manja nego između dvije osobe sa plavim očima. Možda to je i istina, no to ne mjenja činjenicu da možemo podjeliti ljude prema boji očiju. 

 

Što bi rekli nisam rasis, ali bome nisam ni daltonist. 

 Rasa se prenosi, ali ne može se vidjeti u DNK testovima, jedino što se prenosi je kod crnaca kolićina pigmenta  i takve stvari. Ali to je zapravo i jedina razlika između nas. Nema neke rezlike u strukturi DNK. Razlike u DNK su jako jako male.

 

Npr mi imamo slićnosti u DNK s stablima u šumi, jer imamo isti gen za probavu šećera. Možemo reči da smo mi 0.00000000000000001 stablo (ta brijka je bzv napisana). Ali isto takve razlike su u između mene (ja sam bijel) i crnca. Gen za pigment je samo jedan malo dio ljudi. 

 

Ja nisam pitao da li se može vidjet u DNK testovima (današnji testovi su na razini današnje tehnologije), nego da li ta razlika postoji i da li se može vidjeti općenito, da je razlika stvarna, nije nastala društvenim položajem neke osobe nego se prenjela genetskim putem, znači da razlika na genima doista postoji. Kao što postoji genetska razlika u čovjeku koji ima plave oči u odnosu na onog koji ima smeđe. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
alien kaže...
  1. Ne treba generalizirati, al cinjenica je da gotovo ne postoji ni jedna zemlja s pretežno crnačkim stanovništvom, koja bi bila razvijena, uređena ili da ide u tom smjeru, možda sam u krivu i vjerojatno tu veliku ulogu igraju drugi čimbenici, al smatram da bi se trebala voditi opširna i objektivna rasprava o tome.

 

Činjenica je i da ne postoji niti jedna zemlja sa pretežno crnačkim stanovništvom koja je pokrenula svjetski rat, bacila atomsku bombu, uništila ozonski omotač ili skrivila desetke milijuna mrtvih kao žrtve raznoraznih ideologija.

 

Velika većina američke zatvorske populacije su pripadnici obojenih manjina, no ne radi se zbog toga o "inferiornim rasama" sklonim kriminalu nego o siromašnoj, neobrazovanoj i šikaniranoj populaciji do koje nikom nije stalo.

 

Kreten je kreten bez obzira na farbu.

16 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Ovaj clanak je sramota za znanost.

Znanost pokazuje jasno razlike medu rasama, samo se kukavice medu znanstvenicima(vecina) boje to javno reci jer bi ih mediji nazvali rasistima i dobili bi otkaze sa fakulteta.

 

Onoga koga zanima istina evo par start linkova:

https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_intelligence#United_States_test_scores

https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jewish_intelligence#Evidence_for_a_group_difference_in_intelligence

https://en.wikipedia.org/wiki/File:AverageIQ-Map-World.png

 

 
9 7 hvala 1
15 godina
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
BlackDog22 kaže...

Nije mi jasan samo jedan dio. Da li na kraju rasa je genetska ili nije? Odnosno da li postoji genetska razlika između bijelac i crnca, a za koju se može ovo je bijelac, a ovo je crnac? Ako postoji (a očito postoji pošto se rasa prenosi s generacije na generaciju genetskim putem), kako je onda koncept rasa promašen ili neistinit. To je kao da kažemo da je koncept plavookih i smeđookih ljudi promašen jer razlika između osobe s plavim očima i osobe sa smeđim očima je možda manja nego između dvije osobe sa plavim očima. Možda to je i istina, no to ne mjenja činjenicu da možemo podjeliti ljude prema boji očiju. 

 

Što bi rekli nisam rasis, ali bome nisam ni daltonist. 

 http://www.xrite.com/online-color-test-challenge

morrisoN
15 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Već smo raspravljali u jednoj temi. Kako objasnit crncu da su je crna rasa podložnija eboli , hivu i sifilisu te ostaloj paleti zaraznih bolesti a da on ne pomisli da je to sve jedna teorija zavjere i rasizam. Od ebole umire 90% crnaca dok je stupanj preživljavanja kod bjelaca jako visok dosad su skoro svi bijelci koji su imali ebolu preživjeli. Da ne duljim veće je dokazano da je imuni sistem bijelaca i dijelom azijata superiorniji zbog utjecaja zaraznih bolesti u prošlosti (kuga i velike boginje). Oni se jednostavno nemogu pomirit sa tim. Svake godine izlaze statistike CDC-a koje pokazuju da je među crnačkom populacijom rasprostranjen HIV i sifilis i da su opasni za okolinu i naravno sve to završi u novinama i javljaju se sve moguće afro američke udruge i protestuju da je to rasizam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 22:20 (zeroname).
 
1 3 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
BlackDog22 kaže...

 

Ja nisam pitao da li se može vidjet u DNK testovima (današnji testovi su na razini današnje tehnologije), nego da li ta razlika postoji i da li se može vidjeti općenito, da je razlika stvarna, nije nastala društvenim položajem neke osobe nego se prenjela genetskim putem, znači da razlika na genima doista postoji. Kao što postoji genetska razlika u čovjeku koji ima plave oči u odnosu na onog koji ima smeđe. 

 

Kad si već gramatički stručnjak trebao bi znati da se piše prenIjeti a ne prenjeti i piše se vidjetI s "i" a ne bez. ;)

 

Nego, počeo sam o krvnim grupama i nevjerojatno je da ljudsko biće ne može npr s A minus krvnom grupom primiti krvnu grupu od B plus.

Pa, ne primamo krv od slona ili kornjače, nego od čovjeka ?!

Zašto antitijela jedne krvne grupe ne podnose neke druge krvne grupe i uništavaju eritrocite kao da si primio krv od slona, kao što već rekoh ?!

 

Tko to malo bolje zna objasniti pružam mu prigodu da nešto naučimo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
zeroname kaže...

Već smo raspravljali u jednoj temi. Kako objasnit crncu da su je crna rasa podložnija eboli , hivu i sifilisu te ostaloj paleti zaraznih bolesti a da on ne pomisli da je to sve jedna teorija zavjere i rasizam. Od ebole umire 90% crnaca dok je stupanj preživljavanja kod bjelaca jako visok dosad su skoro svi bijelci koji su imali ebolu preživjeli. Da ne duljim veće je dokazano da je imuni sistem bijelaca i dijelom azijata superiorniji zbog utjecaja zaraznih bolesti u prošlosti (kuga i velike boginje). Oni se jednostavno nemogu pomirit sa tim. Svake godine izlaze statistike CDC-a koje pokazuju da je među crnačkom populacijom rasprostranjen HIV i sifilis i da su opasni za okolinu i naravno sve to završi u novinama i javljaju se sve moguće afro američke udruge i protestuju da je to rasizam.

Misliš li da su crnci opasni za okolinu? Jer ako se to misli onda to i je rasizam. Bjelci su podložniji srčanim i krvožilnim bolestima više nego i crnci. Misliš da nema Hiva i sifilisa među bjelcima? Aj zabi k**** u neku koja ima hiv i javi se nekon 1 godine. Koliko treba hiv-u da krene pokazivati simptome i kada je vidljiv u svim pretragama.

 

HIV je virus koj posjeduje neka vrsta majmuna(african green monkey), a pošto mi imamo sličnosti u genima s majmunima među ljudima se širi jako brzo. Samo što je za nas štetno i to jako štetno. Naravno taj virus je došao na čovjeka kada ga je majmun ugrizao.

S time da se hiv jako brzo mijenja, ima razlike između nekih HIV virusa. Osim toga može se reči da je HIV rasprostranjem neđu crncima jer žive u nerazvijenim zemljama. Gdje medicina nije tako dobra, kondomi nisu na svakom kiosku. I da jesu nebi imali novca za njih. 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
Zoidberg kaže...

Ovaj clanak je sramota za znanost.

Znanost pokazuje jasno razlike medu rasama, samo se kukavice medu znanstvenicima(vecina) boje to javno reci jer bi ih mediji nazvali rasistima i dobili bi otkaze sa fakulteta.

 

Onoga koga zanima istina evo par start linkova:

https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_intelligence#United_States_test_scores

https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jewish_intelligence#Evidence_for_a_group_difference_in_intelligence

https://en.wikipedia.org/wiki/File:AverageIQ-Map-World.png

 

To ima veze sa obrazovanjem i životnim okolnostima, a ne sa rasom. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
morrisoN kaže...
BlackDog22 kaže...

Nije mi jasan samo jedan dio. Da li na kraju rasa je genetska ili nije? Odnosno da li postoji genetska razlika između bijelac i crnca, a za koju se može ovo je bijelac, a ovo je crnac? Ako postoji (a očito postoji pošto se rasa prenosi s generacije na generaciju genetskim putem), kako je onda koncept rasa promašen ili neistinit. To je kao da kažemo da je koncept plavookih i smeđookih ljudi promašen jer razlika između osobe s plavim očima i osobe sa smeđim očima je možda manja nego između dvije osobe sa plavim očima. Možda to je i istina, no to ne mjenja činjenicu da možemo podjeliti ljude prema boji očiju. 

 

Što bi rekli nisam rasis, ali bome nisam ni daltonist. 

 http://www.xrite.com/online-color-test-challenge

 

Your score: 16
FM Hue Test Results
S tim da sam mogao izvuč i jjoš koji bod niže, pošto mi se nije baš dalo u detalje preslagivat sve.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 0:09 (BlackDog22).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
NecroKnight kaže...
Zoidberg kaže...

Ovaj clanak je sramota za znanost.

Znanost pokazuje jasno razlike medu rasama, samo se kukavice medu znanstvenicima(vecina) boje to javno reci jer bi ih mediji nazvali rasistima i dobili bi otkaze sa fakulteta.

 

Onoga koga zanima istina evo par start linkova:

https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_intelligence#United_States_test_scores

https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jewish_intelligence#Evidence_for_a_group_difference_in_intelligence

https://en.wikipedia.org/wiki/File:AverageIQ-Map-World.png

 

To ima veze sa obrazovanjem i životnim okolnostima, a ne sa rasom. 

 Aha,

sigurno su bijelci u US tesko diskriminirani spram zidova i Azijata, LOL.

 

Inace IQ ima veze sa okolnostima najvise u slucajevima teskog potranjivanja/bolesti, u razvijenim zemljama to je zanemarivo.

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Svi su diskriminirani osim super zgodnih žena. 

Tražim shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
Povoljni reketari.com kaže...

Volio bih vidjeti te "DNK rasiste" sa stadiona koji viču nekom crncu uuuuuuuuuuuu....da im zatreba njegova krv.

Nađe se u bolnici, hitno mu treba transfuzija a "ružni, prljavi crnac" ima A minus krvnu grupu kao i on ili njegova žena s krvnom grupom 0 i slučajno se nalaze u bolnici a bolnica krvi nema.

 

Pored njih sjedi "lijep bijeli par" iz Švedske od kojih muškarac ima Krvnu grupu B+ a žena mu B-

 

Koga zamoliti za krv ?!

 Što se mene tiče postoji jedna rasa, ljudska rasa, ostalo su nijanse kojim se smaraju budale...

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
neaktivan
offline
Što o rasama i rasizmu kaže znanost?

Ovaj članak mi nije najjasniji. Bazira se na DNK istraživanjima, a to nema veze s zdravom pameti. Rasisti ne idu od polazišta da se rase uvelike razlikuju po DNK strukturi, nego zdravo seljčki različite rase imaju "drugu boju kože". Prema tome nema ni smisla ljudima dokazivati da je DNK svima jako sličan, nego ili izmisliti naćin da ljudi mjenjaju boju kože po želji, ili da se educira ljude da je svaka čovjek ima jednaka prava na život. Još gora je jednakost muškaraca i žena. Žene i muškarci nisu isti. Ni izgledom, ni sposobnostima. Da nije tako svi sportovi bi imali isključivo mješane timove, i jednako bi oba spola bila zastupljena u svim poslovima. Jednostavno nema smisla trpati kruške i jabuke skupa. Kad ste vidili crnca na olimpijskim igrama da se natječe u plivanju? Isto kao što je jedan spol u prosjeku bolji u jednom poslu jer ima neka zajednička obilježja, tako je i s rasama. Istina je da to ne treba generalizirati, ali bi trebale postojati neke smjernice koje bi razbile neistinite stereotipe i pokazale istinu o sličnostima i razlikama rasa.

 
2 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
axos kaže...

Ovaj članak mi nije najjasniji. Bazira se na DNK istraživanjima, a to nema veze s zdravom pameti. Rasisti ne idu od polazišta da se rase uvelike razlikuju po DNK strukturi, nego zdravo seljčki različite rase imaju "drugu boju kože". Prema tome nema ni smisla ljudima dokazivati da je DNK svima jako sličan, nego ili izmisliti naćin da ljudi mjenjaju boju kože po želji, ili da se educira ljude da je svaka čovjek ima jednaka prava na život. Još gora je jednakost muškaraca i žena. Žene i muškarci nisu isti. Ni izgledom, ni sposobnostima. Da nije tako svi sportovi bi imali isključivo mješane timove, i jednako bi oba spola bila zastupljena u svim poslovima. Jednostavno nema smisla trpati kruške i jabuke skupa. Kad ste vidili crnca na olimpijskim igrama da se natječe u plivanju? Isto kao što je jedan spol u prosjeku bolji u jednom poslu jer ima neka zajednička obilježja, tako je i s rasama. Istina je da to ne treba generalizirati, ali bi trebale postojati neke smjernice koje bi razbile neistinite stereotipe i pokazale istinu o sličnostima i razlikama rasa.

 Ti shvaćaš da si ti jedan od onih klasičnih rasista koji svoj rasizam pokušavaju lijepo upakovati? 

 

Doslovno najgora vrsta. 

Tražim shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
Ja sam za equality of oportunity a nikako za equality of outcome, tj. nitko se ne živcira što u NBA su 90% crnci i čemu onda hajka na činjenicu da je 90% bijelaca i azijata u googlu i appleu.
A i živcira me sintagma white privilege. Moj je čukundeda rođen kao kmet bez ičega, te su moji preci krvavo radili da bi ja mogao studirati i putucat se po svijetu za vrijeme studija, te se doma vratiti u vlastiti stan, i ja osjećam odgovornost da tako omogućim i svojoj djeci da ne moraju dizati kredite da lagodno žive.
Možda tih malo gena razlike među rasama su krucijalne za društveno uređenje grupa unutar rasa. Možda je to razlog što čak i siromašne bilele zajednice (trailor trash) nemaju detroitsku razinu nasilja. Uostalom smatram da kad su bijelci i azijati frustrirani to najčešće vodi u njihovu depresiju, a ne u nasilje. A sad će bijelci dopustiti nenaoružanu invaziju europe.
8 godina
protjeran
offline
Re: Što o rasama i rasizmu kaže znanost?
Onjegin kaže...
Ti shvaćaš da si ti jedan od onih klasičnih rasista koji svoj rasizam pokušavaju lijepo upakovati? 

 Doslovno najgora vrsta. 

Ne poznajem dovoljno čovjeka da bih ga baš mogao svrstati u "rasu" rasista no postoje neka znanstvena istraživanja i u vezi trčanja na 100 m , pa plivanja u bazenima itd. (ako je istina napisano)

http://24sata.info//vijesti/nauka/37812-konacno-ustanovljeno-zasto-su-crnci-bolji-trkaci-a-bijelci-bolji-plivaci.html

 

 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice