Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac računa

poruka: 9
|
čitano: 2.062
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac računa".
9 godina
protjeran
offline
Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac računa

"stručnjaci za sigurnost" iliti kriminalci. Crv ce uskoro biti u slobodnoj ponudi mozda i cak na akciji u Konzumu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac računa

a zbog čega, odn. s kojim ciljem, su to učinili rečeni stručnjaci? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac ra

Joooj, jedva čekam da se šef vrati sa GO da mu pokažem ovo...lik neda reć ništa loše o Appleu ili OSX-u.

Iako nebi bilo zgodno da nas na poslu uhvati jer radimo na njima...

 

Ali je sustav kao takav prilično loš kad je u pitanju raspodjela RAM memorije između programa jer ako ja imam otvoren indesign projekt od 8 stranica, Bridge i mail aplikaciju, kako je moguće da se indesign strokira od selekcije 3 tekst objekta i sruši?

I kada se sruši, poništi sve postavke koje sam prilagodio unutra. Shortcute, workspace, presete...sveee. Svaki put.

 

A da ne kažem da mi se doma to na "običnom" PC-u nikada nije dogodilo sa projektima od po 40 i više stranica...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
offline
Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac računa

Ma ne vjerujem. Nema virusa za epl uređaje, to su najsigurniji uređaji, pitajte korisnike. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac ra
To je jedan od onih virusa gdi ti moram provalit u kucu i sa admin ovlastima pokrenut virus dok te nema doma ili je to virus koji se moze pokupit for real?
15 godina
offline
Re: Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac ra
NEW_MAN kaže...
To je jedan od onih virusa gdi ti moram provalit u kucu i sa admin ovlastima pokrenut virus dok te nema doma ili je to virus koji se moze pokupit for real?

 + možeš ga npr (po)kupiti u konzumu, npr NIC... i tad ne treba NSA, admin ili AV 'dobriti' pokretanje.. (da čitaš s razumijevanjem, pročitao bi upravo to, NHF, jer mac je i dalje the-PC,..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac ra
Gle fakat, opce nisam skuzil da sam preskocil zadnji dio teksta. Uletel mi je poziv i poslije sam se bacil na komentiranje a da nisam procital do kraja.

Je onda ljudi ne kupovat u Konzumu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac ra
mrxa1 kaže...

Joooj, jedva čekam da se šef vrati sa GO da mu pokažem ovo...lik neda reć ništa loše o Appleu ili OSX-u.

Iako nebi bilo zgodno da nas na poslu uhvati jer radimo na njima...

 

Ali je sustav kao takav prilično loš kad je u pitanju raspodjela RAM memorije između programa jer ako ja imam otvoren indesign projekt od 8 stranica, Bridge i mail aplikaciju, kako je moguće da se indesign strokira od selekcije 3 tekst objekta i sruši?

I kada se sruši, poništi sve postavke koje sam prilagodio unutra. Shortcute, workspace, presete...sveee. Svaki put.

 

A da ne kažem da mi se doma to na "običnom" PC-u nikada nije dogodilo sa projektima od po 40 i više stranica...

Ako ti se ruši aplikacija koja nije sastavni dio OS-a ne možeš za to kriviti OS osim ako aplikacija ne sruši čitav OS. Ako kažeš da se dotična aplikacija ne ruši na Windowsima onda to samo znači da je verzija za Windowse bolje napisana od one za OS X. Vjerujem da bi netko isto tako mogao navesti neku drugu aplikaciju koja je puno stabilnija na OS X nego na Windowsima ali to nije dokaz da su sami Windowsi nestabilni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2015 15:25 (martin).
15 godina
offline
Re: Stručnjaci razvili novi crv koji napada Mac ra
martin kaže...

Ako ti se ruši aplikacija koja nije sastavni dio OS-a ne možeš za to kriviti OS osim ako aplikacija ne sruši čitav OS. Ako kažeš da se dotična aplikacija ne ruši na Windowsima onda to samo znači da je verzija za Windowse bolje napisana od one za OS X. Vjerujem da bi netko isto tako mogao navesti neku drugu aplikaciju koja je puno stabilnija na OS X nego na Windowsima ali to nije dokaz da su sami Windowsi nestabilni.

 

Slažem se, ima i u tome nešto...ali kod OSX-a i Adobe programa općenito problem postoji...i kod programa za prijelome ili obradu video pogotovo gdje je veća količina RAMa zauzeta od strane programa (kada se napuni zbog playbacka trenutnog timelinea), dolazi do velikih problema. I to zasigurno nije problem kod Mac Pro konfi ali kod iMac kakvih mi imamo na poslu i koje nemaju 32gb rama i SSD diskove, tu je itekakav problem. Apple sigurno nebi izbacio takav software, to je istina ali taj program i paket programa je veliki razlog zašto se kompanije odlučuju na njihova računala u početku zbog svoje stabilnosti i učinkovitosti a onda se događaju problemi da usred projekta dobiješ "kotačić sreće" i trenutno gašenje aplikacije...srećom pa recovery radi jaaako dobro ;)

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice