Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

poruka: 23
|
čitano: 2.426
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja".
8 godina
offline
Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Žali bože komentara...
1.) Opet šaraju s imenima. Surface Pro je službeno ime uređaja iz - 2013. Kao da nisu do sada dosta konfuzije napravili, čak i za one koji to prate.

2.) Opet bi dumping (subvenciju) cijene radili, ali - istodobno i maznuli ekstra pare! Znači, u 5 godina nisu shvatili gdje failaju već i dalje forsiraju Ballmerovštinu.

Znači "samo" K-plus 799,99$, za "laptop" - bez miša/stylusa i tipkovnice. To je valjda promo za ovih 50 koji su kupili preskupi Surface 3/4, pa će, valjda, inercijom kupiti i novi ("moraš skupiti sve").
Prava cijena je 800+100+160 = 1060 $ u startu - za američane, to će biti 1300€ u startu ostalima.
Puna varijanta (Core i7, HD640, LTE, 16GB RAM, 1TB SSD) će biti ????+€, s time da na bullshit od 13,5 sati autonomije u toj konfi možeš odmah zaboraviti (aktivno hlađenje...).
Dakle, i dalje isto: https://is.gd/surfacefail

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Sad je isti autor članka predstavio vrlo sličan Huawei Matebook E.
Evo kako to meni izgleda:

Osnovna razlika je u (navodno) odličnom touch-screenu kod Surface Pro.

Znači, prijenosni, autonomni, moćni grafički tablet (za grafičare).
Problem je u tome što se takvih uređaja nešto lošijih karakteristika može naći po puno nižim cijenama.

Ako pak govorimo samo o "glupim" graf. tabletima, čak i po daleko nižim cijenama.

Ukupno, premium uređaj (s "premium" cijenom) non-premium proizvođača.

Ako su ciljana niša premium grafičari, ne razumijem zašto im se ne ponudi i premium usluga u paketu: predinstaliran Adobe Photoshop (odn. kako se sad zove), plus set moćnih free graf. alata (Inkscape, Darktable/LightZone, Scribus, MyPaint, FontForge, Gimp...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 12:41 (Zechina).
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Zechina kaže...

Sad je isti autor članka predstavio vrlo sličan Huawei Matebook E.
Evo kako to meni izgleda:

Osnovna razlika je u (navodno) odličnom touch-screenu kod Surface Pro.

Znači, prijenosni, autonomni, moćni grafički tablet (za grafičare).
Problem je u tome što se takvih uređaja nešto lošijih karakteristika može naći po puno nižim cijenama.

Ako pak govorimo samo o "glupim" graf. tabletima, čak i po daleko nižim cijenama.

Ukupno, premium uređaj (s "premium" cijenom) non-premium proizvođača.

Ako su ciljana niša premium grafičari, ne razumijem zašto im se ne ponudi i premium usluga u paketu: predinstaliran Adobe Photoshop (odn. kako se sad zove), plus set moćnih free graf. alata (Inkscape, Darktable/LightZone, Scribus, MyPaint, FontForge, Gimp...)

 Šta znači "non-premium proizvođača"? Jel to znači da ako MS i apple naprave identičan uredjaj (hipotetički) da će appleov biti vise premijum od MS-ovog??????

8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Torent kaže...

 Šta znači "non-premium proizvođača"? Jel to znači da ako MS i apple naprave identičan uredjaj (hipotetički) da će appleov biti vise premijum od MS-ovog??????

 

Ne, to znači da je MS previše puta failao sa svojim uređajima (kao i sa supportom za iste) da bi imao ugled "premium" proizvođača. Uopće ne sporim da je ovaj uređaj u kvalitativnom rangu s Apple, ali MS nije. Imidžem, podrškom.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Zechina kaže...
Torent kaže...

 Šta znači "non-premium proizvođača"? Jel to znači da ako MS i apple naprave identičan uredjaj (hipotetički) da će appleov biti vise premijum od MS-ovog??????

 

Ne, to znači da je MS previše puta failao sa svojim uređajima (kao i sa supportom za iste) da bi imao ugled "premium" proizvođača. Uopće ne sporim da je ovaj uređaj u kvalitativnom rangu s Apple, ali MS nije. Imidžem, podrškom.

 Kojim supportom? Pa vrti windowse koji se nadogradjuju i prečesto ;)

Kakvim imidžem? Znači opet se svede na ime i logo pozadi a ne na sam uredjaj....

Negiras moju tvrdju pa ju potvrdiš....

13 godina
offline
Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Koji je smisao "SIGNATURE" obitelji, u ovom slučaju ?! 

Pa nije to recimo Range Rover da ima oznaku "AUTOBIOGRAPHY" kojeg ćeš imati godinama u obitelji?! 

Ovo je ipak konzumeristički potrošni, vrlo potrošni gadget, pa da je i u Midnight blue cobalt boji ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Torent kaže...
Zechina kaže...
Torent kaže...

 Šta znači "non-premium proizvođača"? Jel to znači da ako MS i apple naprave identičan uredjaj (hipotetički) da će appleov biti vise premijum od MS-ovog??????

 

Ne, to znači da je MS previše puta failao sa svojim uređajima (kao i sa supportom za iste) da bi imao ugled "premium" proizvođača. Uopće ne sporim da je ovaj uređaj u kvalitativnom rangu s Apple, ali MS nije. Imidžem, podrškom.

 Kojim supportom? Pa vrti windowse koji se nadogradjuju i prečesto ;)

Kakvim imidžem? Znači opet se svede na ime i logo pozadi a ne na sam uredjaj....

Negiras moju tvrdju pa ju potvrdiš....

 OK, recimo da sam te krivo shvatio.
Support ti je gomila uređaja i standarada koje je MS ugasio i pravio se da nikad nisu postojali, ostavivši korisnike na cjedilu. Nemoj da sad moram nabrajati.
Pojednostavljeno: Kad Apple okrade kupca, uvjeri ga da je to za njegovo dobro i da je dobro prošao. Kad MS okrade kupca, pravi se da se to nije desilo i - traži novog kupca. Posljedično, Apple ima izgrađen mit i armiju zadovoljnih korisnika, dok MS korisnici moraju pamtiti kao ribe.
I opet posljedično, lojalni Apple korisnici iščekuju sa zadovoljstvom da im Apple (opet) uzme pare, dok se MS svaki put iznova obraća nekim novim, "modernim" klijentima.
Naravno, nije sve tako crno-bijelo (i oboje dijele iste zaj. dobre poteze i greške) ali to je nekakav osnovni modus operandi. Čini mi se da MS sad sve više pokušava kopirati Apple, ali je krenuo sa krive strane. Jer ne možeš novcem nanovo izgraditi minulu povijest zadovoljnih korisnika (odn. izbrisati nezadovoljne), tako da ni MS ne može izgraditi "još stariji i ljepši Dubrovnik" (da citiram gen. Vučurevića). Kupac koji je kupio MS HD-DVD player (i medije/aplikacije), MS Zune umjesto iPoda (i medije/aplikacije), MS WinPhone umjesto iPhonea (i medije/aplikacije), MS Surface RT (i medije/aplikacije)... da bi mu preko noći uskratili support... ne može biti zadovoljni korisnik, koliko god skupo (pre)platio uređaj.
Zato MS nije premium firma. Možemo se mi kao Ballmer bahato smijati na iPhone, smijati se Apple Genijima za support (vidi sliku), ali dosta će tu još rada trebati da pravi premium korisnici počnu MS smatrati premium tvrtkom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 15:37 (Zechina).
16 godina
neaktivan
offline
Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Ako dobiješ performase za 50% bolje, a kod konkurencije su ti postoji u pravilu jednocifreni, da li je to stvar toga da je nova generacija super-uber fantastična ili je prethodna generacija bila malo "neoptimirana"?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
southy kaže...

Ako dobiješ performase za 50% bolje, a kod konkurencije su ti postoji u pravilu jednocifreni, da li je to stvar toga da je nova generacija super-uber fantastična ili je prethodna generacija bila malo "neoptimirana"?

 Svaka čast, pogodio si u srž. No nisam htio još i to navlačiti, obzirom na nesretnu prošlost Surfacea (što znači godine r&d a generacije ehm "neoptimiranih" proizvoda).

16 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Zechina kaže...

Puna varijanta (Core i7, HD640, LTE, 16GB RAM, 1TB SSD) će biti ????+€, s time da na bullshit od 13,5 sati autonomije u toj konfi možeš odmah zaboraviti (aktivno hlađenje...).
Dakle, i dalje isto: https://is.gd/surfacefail

 "The new Surface Pro should ship on June 15, with prices ranging from $799 for a 128-gigabyte Core m3 model with 4 gigabytes of RAM to $2,699 for a model with 1 terabyte of storage, a Core i7 processor, and 16 gigabytes of RAM. Models shipping later this year will support LTE Advanced."

 

I ne ukljucuje mis, stylus, tipkovnicu. Dakle, jos 260$ na navedenu brojku. Microsoft vjerojatno zivi uvjerenju da su cak i ameri neizmjerno velike ovce za sisanje.

Think.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Zechina kaže...
....

 OK, recimo da sam te krivo shvatio.
Support ti je gomila uređaja i standarada koje je MS ugasio i pravio se da nikad nisu postojali, ostavivši korisnike na cjedilu. Nemoj da sad moram nabrajati.
Pojednostavljeno: Kad Apple okrade kupca, uvjeri ga da je to za njegovo dobro i da je dobro prošao. Kad MS okrade kupca, pravi se da se to nije desilo i - traži novog kupca. Posljedično, Apple ima izgrađen mit i armiju zadovoljnih korisnika, dok MS korisnici moraju pamtiti kao ribe.
I opet posljedično, lojalni Apple korisnici iščekuju sa zadovoljstvom da im Apple (opet) uzme pare, dok se MS svaki put iznova obraća nekim novim, "modernim" klijentima.
Naravno, nije sve tako crno-bijelo (i oboje dijele iste zaj. dobre poteze i greške) ali to je nekakav osnovni modus operandi. Čini mi se da MS sad sve više pokušava kopirati Apple, ali je krenuo sa krive strane. Jer ne možeš novcem nanovo izgraditi minulu povijest zadovoljnih korisnika (odn. izbrisati nezadovoljne), tako da ni MS ne može izgraditi "još stariji i ljepši Dubrovnik" (da citiram gen. Vučurevića). Kupac koji je kupio MS HD-DVD player (i medije/aplikacije), MS Zune umjesto iPoda (i medije/aplikacije), MS WinPhone umjesto iPhonea (i medije/aplikacije), MS Surface RT (i medije/aplikacije)... da bi mu preko noći uskratili support... ne može biti zadovoljni korisnik, koliko god skupo (pre)platio uređaj.
Zato MS nije premium firma. Možemo se mi kao Ballmer bahato smijati na iPhone, smijati se Apple Genijima za support (vidi sliku), ali dosta će tu još rada trebati da pravi premium korisnici počnu MS smatrati premium tvrtkom.

 Ok pretpostavimo da MS danas napusti surface seriju uredjaja. Sta se konkretno mijenja za korisnika? Nadogradnje za Windowse idu kad i za ostale win korisnike servis se mora obezbijediti svakako kao i za svaki drugi uredjaj. Gdje je tu konkretno steta za korisnika?????

Svi ovi uredjaji su zavisili od soft podrske sto kod surface nije slucaj jer ima standardni win na sebi....I kod applea je podrska kolika? 4 god? Super za svijet mobilnih telefona dok na kompu je to koliko? 10+godina? Surface može vrtiti win 10 sledecih 10 godina....

Šta uopšte znači premium firma? Ako Premium firma izbaci plastični mob gori od najjeftinijih kineza to je i dalje premium proizvod jer dolazi iz "premium" firme? O čmu pričaš ti? Govoris kao i svaka "ovca" koja brani krdo bez obzira na sve. Proizvod je dobar ili nije bez obzira dolazi li iz "premium" ili "non-premium" firme....

A niti jedna firma ma kako bila ili ne bila premium ne izbacuje uvijek 100% najbolje premium proizvode. To pričaju samo oni koji se ponašaju kao slijepci i gledaju samo logo pozadi. Ako samsung izbaci S8 i najjeftiniji mob koji se dijeli uz prapak za veš je li S8 manje kvalitet samim postojanjem losijeg proizvoda iste firme? De se uozbilji.....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 17:50 (Torent).
13 godina
offline
Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Kolega Torent, jeste sigurni u duljinu podrške za Apple gadgete?! 

Namjerno sam napisao Apple, a ne recimo MBP jer sam vrlo uvjeren da će moj iPad Air dobiti nakon "prvog" iOS8 i iOS11, a sa takvim sustavom podrške, i za jedan iPad je to vrlo duga odlična podrška koja stiže promptno "još jučer", za razliku od nekih drugih platformi! 

BTW; koliko će dugo deweloperi stvarati aplikacije koje podržavaju rad u iOS 11 verziji SW-a?! 

A barem još četri godine, najmanje! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
ATJLučko kaže...

Kolega Torent, jeste sigurni u duljinu podrške za Apple gadgete?! 

Namjerno sam napisao Apple, a ne recimo MBP jer sam vrlo uvjeren da će moj iPad Air dobiti nakon "prvog" iOS8 i iOS11, a sa takvim sustavom podrške, i za jedan iPad je to vrlo duga odlična podrška koja stiže promptno "još jučer", za razliku od nekih drugih platformi! 

BTW; koliko će dugo deweloperi stvarati aplikacije koje podržavaju rad u iOS 11 verziji SW-a?! 

A barem još četri godine, najmanje! 

 Sta se odmah primas ;) Naveo sam primjer jer se apple stalno spominje zbog duge podrske. Koliko god da je duga puno je kraca nego za windows masine....To je poenta moje price...

16 godina
neaktivan
offline
Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Ovaj Microsoft postaje daleko gori od Apple-a...

 

dakle ajmo redom:

apple nikada nije ni nudio nista osim punjaca u svom paketu, microsoft izbaci i tipkovnicu i olovku sada a cijena ista...

apple je prije bio zatucan portovima koji su samo koristeni u njihovom eco sustavu, sada te pak tjeraju na naj novije htio ti to ili ne, microsoft pak tvrdoglavo nece i nece staviti usb-c u ponudu, ne daj boze tb3...

apple svakih 4-5 god odbaci najmanju memoriju i velicinu diska, te na njihove mjesto kao najmanju stavi onu iz sredine ponude od prije, te doda jedan model koji ima najveci disk, microsoft evo u 2017 nudi 4gb rama i 128gb diska....

apple ima eko sustav gdje je jasna crta izmedju ios-a i macos-a/osx-a, microsoft ima eko sustav gdje npr na laptopu ne mozes koristit sve feature nove olovke, prezentirane uz surface pro, a isti je os, ekran itd...

Apple i microsoft: zadnji mbp i zadnji surface pro te laptop = ddr3 stvarno?????

 

i za kraj pozdrav svim novo nastalim movcama

IT Consultant
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 19:52 (Nathan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Torent kaže...
ATJLučko kaže...

Kolega Torent, jeste sigurni u duljinu podrške za Apple gadgete?! 

Namjerno sam napisao Apple, a ne recimo MBP jer sam vrlo uvjeren da će moj iPad Air dobiti nakon "prvog" iOS8 i iOS11, a sa takvim sustavom podrške, i za jedan iPad je to vrlo duga odlična podrška koja stiže promptno "još jučer", za razliku od nekih drugih platformi! 

BTW; koliko će dugo deweloperi stvarati aplikacije koje podržavaju rad u iOS 11 verziji SW-a?! 

A barem još četri godine, najmanje! 

 Sta se odmah primas ;) Naveo sam primjer jer se apple stalno spominje zbog duge podrske. Koliko god da je duga puno je kraca nego za windows masine....To je poenta moje price...

Utvaram si da si me apasolutno krivo shvatio. 

Nisam uopće imao namjeru te "prozivati i/ili provocirati" u nekakvoj negativnoj konotaciji, samo sam započeo diskusiju u svezi onoga što mene posebno "pere" a vjerujem i druge korisnike IT gadgeta, duljinom podrške u obnavljanju SW-a kao aktualno trenutnoj verziji na tržištu! 

 

Da se mene pita, SVAKI gadget bi pod morao imati podršku barem četri godine, a kada bi se izdavala nova verzija OS-a, ovom novom bi se podržavala i predzadnja verzija gadgeta, gdje bi stigli sa samo sa kvalitetom kako gadgeta tako i OS-a takvom poslovnom politikom, da se je takvo nešto nekom pričinilo uredu za učiniti?! 

Windoze su kod mene izgubile smisao kada su prešli na touch sisteme na laptop računalima, obzirom smatram svaki stylus boljom kreacijom od nečijih, pa i mojih masnih podebljih prstiju po zaslonu, osim tablet i mobitel gadgeta. 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Torent kaže...

 Ok pretpostavimo da MS danas napusti surface seriju uredjaja. Sta se konkretno mijenja za korisnika? Nadogradnje za Windowse idu kad i za ostale win korisnike servis se mora obezbijediti svakako kao i za svaki drugi uredjaj. Gdje je tu konkretno steta za korisnika?????

Svi ovi uredjaji su zavisili od soft podrske sto kod surface nije slucaj jer ima standardni win na sebi....I kod applea je podrska kolika? 4 god? Super za svijet mobilnih telefona dok na kompu je to koliko? 10+godina? Surface može vrtiti win 10 sledecih 10 godina....

Šta uopšte znači premium firma? Ako Premium firma izbaci plastični mob gori od najjeftinijih kineza to je i dalje premium proizvod jer dolazi iz "premium" firme? O čmu pričaš ti? Govoris kao i svaka "ovca" koja brani krdo bez obzira na sve. Proizvod je dobar ili nije bez obzira dolazi li iz "premium" ili "non-premium" firme....

A niti jedna firma ma kako bila ili ne bila premium ne izbacuje uvijek 100% najbolje premium proizvode. To pričaju samo oni koji se ponašaju kao slijepci i gledaju samo logo pozadi. Ako samsung izbaci S8 i najjeftiniji mob koji se dijeli uz prapak za veš je li S8 manje kvalitet samim postojanjem losijeg proizvoda iste firme? De se uozbilji.....

 

 

> Gdje je tu konkretno steta za korisnika?????

OK, sad ću ti konkretno odgovoriti.
Ovaj Surface je specifičan da ima touch-screen sa 267 PPI. Stylus za njea je specifičan ("Surface Pen"), ali - potrošni materijal. A bez tog stylusa si prošao kao da si kupio običan tablet, pardon "laptop", ali za bar 500$ previše.
Laptop? Bez tipkovnice? E, ako si naslijedio od prošlog Surfacea tipkovnicu (a kojem je vjerojatno od pregrijavanja riknula baterija), pa si tu kao ušparao 130-160$... ili si naprosto bio seljak pa si uz "premium laptop" kupio "poklopac koji liči na tipkovnicu" ("Type Cover") umjesto "Signature", brzo ćeš imati drek a ne laptop, jer te tipkovnice, ovisno o seriji, isto tako brzo odlaze. Potrošni materijal.
Ako ne vjeruješ, pogledaj bug-video na prvom postu - bila je riječ o novoj tipkovnici.
Zatim, kao što sam naveo, Surfejsi se pregrijavaju a baterija im (i zbog toga) često krepava. A najgluplja stvar je da zuje glasnije od starog laptopa (ovisno o modelu), a mislim da i dalje nemaš šansi otvoriti ga i očistiti fan a da ga ne polomiš.
Ako MS odluči naprasno napustiti tvoj Surface, zaboravi na zamjenski stylus, tipkovnicu, bateriju, dial i ostale džidže.
Pa ti apdejtaj Winse koliko oćeš.
Nije tu Apple puno bolji, ali ti ga uvijek nježnije i elegantnije utrpa, a ne da strepiš. 


> Ako Premium firma izbaci plastični mob gori od najjeftinijih kineza to je i dalje premium proizvod jer dolazi iz "premium" firme?
Plastični mob se ne prodaje pod premium cijenom. Surface ima premium iliti bezobraznu cijenu ako ti je tako lakše za progutati. Nisam ja izmislio taj "premium" termin, a meni je kretenski također. Za mene je termin premium samo način da ti maznu još više lovice nego li je to moguće (iliti porez na glupost). Appleu i još nekima je to prošlo, pa se sad i MS pokušava ubaciti u taj vlak.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Kakve to veze ima sa supportom????

Daj mi nekog proizvodjaca koji to drugacije radi????? Ko daje support za takve stvari 10 godina?

Ako ti se ne svidja uredjaj nemoj kupiti ali nemoj mijesati kruske i jabuke. Potrosni materijal nije support a o tome smo pričali....

A da neces moci kupiti takve stvari godina jednostavno nije tačno. Ako ništa drugo imaćeš ih na ebayu koliko hoćes. Uređaj ima milion mana ali to je zadnje što bi mu zamjerio.....

8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Torent kaže...

Kakve to veze ima sa supportom????

Daj mi nekog proizvodjaca koji to drugacije radi????? Ko daje support za takve stvari 10 godina?

Ako ti se ne svidja uredjaj nemoj kupiti ali nemoj mijesati kruske i jabuke. Potrosni materijal nije support a o tome smo pričali....

A da neces moci kupiti takve stvari godina jednostavno nije tačno. Ako ništa drugo imaćeš ih na ebayu koliko hoćes. Uređaj ima milion mana ali to je zadnje što bi mu zamjerio.....

Fakat ga pretjeruješ. Kao, "premium" uređaj, a kupi si potrošni materijal - na ebayu.

EDIT: "Potrošni" materijal su ovdje esencijalni tipkovnica i stylus - ono što kod pravih premium uređaja NIJE potrošno. Ili si još negdje čuo za "premium" laptop BEZ tipkovnice, koju ćeš promijeniti za godinu dana ako ti se pohaba???

Kojih mrtvih "10 godina" supporta? Za uređaje koje sam ti nabrojao su ljudi saznali u roku od 1-2 mjeseca od kupovine da se prestaju proizvoditi i da više neće biti podrške za njih. To nitko ne radi, samo izuzetno bahati i tupi - zato i grcaju sa tim mrtvorođenčićima zadnjih 5+ godina.
Trolaš bez veze, ljudi su desetine milijuna potrošili na npr Zune playere i Zune software, Xbox Music/ Video... plaćali storage uz Zune Pass i preko noći ostali bez ičega. Sve igrice, filmove i muziku koju su kupovali  - sve je nestalo kad je MS ugasio svoj MSN Music i kasnije, OPET, Zune Video store (ili kako li su se već zvali) Zune marketplace. I tako desetljećima, prevara do prevare.

Za svoj HD DVD player, standard koji su gurali uz svoj Xbox, Microsoft je u 12. mj 2007. garantirao support i masovno ga prodavao (kao i filmove). U 1. mj. 2008. su ga ugasili i pravili se da ga nikad nije bilo.

A telefonija? Ako misliš da mislim (samo) na WP i nesretne Lumije, ne! Evo, pogledaj si ovo i prouči, prototip MS "premium" ponude:

https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Kin

The Kin ... went on the market in May 2010.Within two months ... Microsoft scrapped its planned European release, stopped promoting the devices, ceased production, and reassigned the Kin development team to other projects.

In January 2011, Microsoft shut down the kin.com website, which controlled most of the earlier phones' features.
Trebaš još primjera?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 21:16 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Podrška kod Applea kraća od MS-ove? Kaj si lud, gluh ili kaj? Čovjek ti je detaljno elaborirao koliko često ms brutalno nag...i kupce. Kolika je bila podrška za winpho 8 mobitele? Pojedini ficeri win10 rade isključivo na posljednjim Intel procesorima, win7 je za njih mrtav već nekoliko godina. Gdje je to kod Applea? Imaš li uopće ikakav podatak, ideju ili samo iz svoje slijepe umišljenosti lupetaš po starom običaju?
Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

De citaj malo pazljivije. Poceo je od podrske surfaceu a zavrsio na zune....Kakve to veze ima.....Koji komp koji vrti windosse nema podrsku puno godina poslije kupovine?????????

Kakve veze ima zune i w8m???? Ti uredjaji su osudjeni na svoj os i ne mozes nista napraviti dok na ovaj nabacis linux i vrtis dok ne krepa....

Na taj dio sam ja reagovao...

MS je naguzi kupce mnogo puta i to sam i ja govorio za w10m platformu od pocetka i kad to govorim smiju mi se....

ALi pc nije iz te price...... Sto se tice applea govorili smo o iphoneu i softverskoj podrsci....

 

8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Ako uspoređuješ sw podršku za iPhone, onda trebaš napisati da je to podrška, a sve ostalo je tri reda veličine iza. Tj nepostojanje iste

Ako govorimo o podršci za osx, mb i ostali hw na kojem se vrti, ona je opet izvan svih kategorija. Stvarno drviš bedastoće dan za danom. Drži se ti mijenjanja mobitela kao čarapa, a nas koji uređaje koristimo da obavimo posao a ne kao sredstvo za preseravanje- ubijanje dosade, ostavi da razglabamo o podršci i ostalim ozbiljnim stvarima o kojima inače raspravljaju odrasli muškarci.
Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja
Feudalac kaže...
Ako uspoređuješ sw podršku za iPhone, onda trebaš napisati da je to podrška, a sve ostalo je tri reda veličine iza. Tj nepostojanje iste

Ako govorimo o podršci za osx, mb i ostali hw na kojem se vrti, ona je opet izvan svih kategorija. Stvarno drviš bedastoće dan za danom. Drži se ti mijenjanja mobitela kao čarapa, a nas koji uređaje koristimo da obavimo posao a ne kao sredstvo za preseravanje- ubijanje dosade, ostavi da razglabamo o podršci i ostalim ozbiljnim stvarima o kojima inače raspravljaju odrasli muškarci.

 Ajd ne kenjaj.....

 

Lupardas bez veze a nemas pojma ni ko sam ni sta sam niti cime se bavim u zivotu al eto ti si profic.... Ponasas se ko balavac....

Ako imas argumente slobodno izensi ali kao i obicno prelazis na vrijedjanje i ponizavanje.... Kad odrastes javi se dotle nemam volje rapsravljati sa takvim ako ti....

8 godina
offline
Re: Surface Pro u trgovine stiže sredinom lipnja

Argumenti su već izneseni detaljni i obrazloženi, ali si ti to negirao i otklonio u tri rijeci. Argumenti fale s tvoje strane, kad ih budeš imao javi se u raspravu. Do tada ću te oprati svaki put, iako si mi na neki način simpatičan. 

 

Covjek ti lijepo napise zašto se ne isplati dati velike novce za MSove uređaje jer su oni kroz cijelo desetljeće konzistentno odustajali od podrške i svojih proizvoda. Kratko i jasno, izigrali su kupce desecima puta čime ne zaslužuju da im se vjeruje. To je brend odnosno nedostatak istog i zato su preskupi kako god okreneš 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 14:45 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice