Sve stvari povezane

poruka: 9
|
čitano: 2.220
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve stvari povezane".
15 godina
offline
Sve stvari povezane

Zamislite sljedeći scenarij. Budilica će vas u budućnosti buditi dvaput, s razmakom od pet minuta, kako bi vam omogućila još mrvicu sna. Automatski će aktivirati grijanje u vašem automobilu kako biste se vozili na toplom čim sjednete, a automobil će znati kasnite li zbog gužve na posao i treba li zbog toga pomaknuti dogovoreni sastanak. Isto će biti i ako se vozite javnim prijevozom jer će taj podatak imati vaš ručni sat, koji će, kad se budete približavali uredu, uključiti aparat za kavu ne bi li vas dočekao topli napitak taman kad stignete.

 

Ne znam s čime se vi budite sada, ali mene budi budilica koja ima funkciju snooze (zapravo budi me smartfon, ali imam i budilicu puno stariju od mobitala, koja ima tu funkciju) već odavno, tako da ne moram čekati budućnost. :)

 

Zapravo, bolji primjer bio bi, buđenje sa pametnom narukvicom koja prati faze sna i budi vas laganom vibracijom u periodu najslabijeg sna (doduše ni to nije budućnost nego sadašnjost, ali je naprednija od običnog snooz-a).

 

IMHO IoT (po naški bi bilo smislenije reći: internet-od-stvari kad već ne crtamo naglaske na slovima), mi nekako više liči na pri(je)vremeni hype (nešto kao neslavna propast 3D TV-a). jer 'pametnost' stvari. barem za sada, uvelike ovisi o čovjeku (primjer sa kuhanjem kave, ako aparat nije pripremljen za kuhanje kave, neće vam pomoći nikakav IoT, isto tako je sa hladnjakom, da bi hladnjak bio pametan, mora imati neki sustav za praćenje količina i vrste namirnica (putem senzora, ili bar-koda, ili direktnim unosom preko tipkovnice, ili na neki deseti način), veličine i oblici pakovanja hrane bi morali biti standardizirani, a nisu.... tako da, bojim se da u idućih 50 godina, ništa od svega ovoga.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sve stvari povezane
IOT će naravno biti u Oblaku, što znači da će još više privatnih informacija biti dostupno korporacijama i tajnim službama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Sve stvari povezane
Visak kaže...
IOT će naravno biti u Oblaku, što znači da će još više privatnih informacija biti dostupno korporacijama i tajnim službama.

 S tim ćemo se morati pomiriti, jer izgleda nema nam druge.

15 godina
offline
Sve stvari povezane

nadam se da to neću doživjeti. jednostavno više volim međusobno nepovezane "stvari" (koji q moj frižider ima lajati s wc-školjkom i to meni iza leđa?!), osim eventualno kabelima (struja), cijevima (plin, voda) i preko utora (RAM, grafička). može i šarafima. moja napa nikad neće na internet! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 14:40 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Sve stvari povezane

a zamislite ,naljutite si zenu i budilica neradi ,brijaci aparat zulja,auto umjesto d grije hladi ,umjesto da daje zmigavce on se gasi ,mobitel ugasen

lift se otvori kad  kutija nije ospred i pljac

 

iot intel reklame u akciji

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve stvari povezane

Mokri snovi svih korporacija ... prikupljanje svih podataka u realnom vremenu i njihova daljnja preprodaja ... sveti gral reklamokratije.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sve stvari povezane
makopos kaže...

S tim ćemo se morati pomiriti, jer izgleda nema nam druge.

Uvijek ima druge, samo ne treba stvari uzimati tako zdravo za gotovo, kao "a jbg, nema mi druge", a ni potruditi se pronaci alternativno rjesenje. Za sad su dva, ili open source ili ne koristiti.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Sve stvari povezane
It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Sve stvari povezane

Već sada koristim Internet za razne stvari, da pokupim dokumente kad sam negdje bogu iza nogu (cloud mi je bezveze za to), upravljam TV-om (koji je u pravilu samo monitor jer TV ne gledam), "serverom", routerom što je i normalna stvar za većinu. Volio bih open source TV, Android npr. da mogu imati potpunu kontrolu nad njime, a i z sve ostale uređaje. Znači apsolutno i samo open source tj. potpuna kontrola nad podacima jer ne želim da znaju što radim i kada i kako. Iz istog razloga koristim cyanogen i chromium kad god to mogu.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice