Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

poruka: 11
|
čitano: 2.260
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?".
15 godina
offline
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

a penzići (prirodno nadareni za istraživanja) i zombiji (neumorni; svi okolišni uvjeti im pašu)? to su ionako kombinacije ljudi i robota (kiborzi neke vrste). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

Hoće li korist od pilotiranih letova prema Marsu opravdati i nadvladati rizike i velika financijska sredstva? Odgovor na ovo pitanje jako je kompleksan i pojedini stručnjaci često znaju biti subjektivni u svojim odgovorima.

 

Kad bi bili objektivni u svemu, bili bi roboti..

robot bi naravno poslao robota na Mars.

 

Neupitna je korist slanja robota, ali mišljenja sam da se umjesto toliko robota poslanih i koje će se poslati na Mars mogla financirati jedna misija s ljudskom posadom koja bi donijela puno više koristi.

Mislim da su svi problemi kod slanja ljudi uglavnom inženjerske prirode, a prema tome rješivi. Zapravo glavni problem su ogromna financijska sredstva čime to postaje političko pitanje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

A kad se roboti pobune a... ?

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?
Strahoslav Trta kaže...

A kad se roboti pobune a... ?

 a kad se ljudi pobune? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

A da pošaljemo našu vladu i najjače oporbenjake na Mars? Jamčim da bi polučili bolje rezultate nego tu kod nas.

 

@autor članka: Pitko, informativno i užitak za čitanje. Čekam idući članak.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 21:05 (mario.L_hr).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?
zmaz kaže...

trenutno je jedina moguca opcije robot

jer to se moze simulirati u nekom tamo hangaru daleko od znatizeljnika

dok s ljudima znamo kako je to tesko simulirati ,onaj najpoznatiji lazov u povjesti astronautizma je

i nakon lsd-a i ko zna cega sve ne

2 godine nakon zadnjeg "leta" na mjesec nije bio u stanju staviti ruku na bibliju

i zakuniti se na nju da je bio na mjesecu ,kad su ga javno na nbc-u pitali o vjeri i bum biblija

lik se naljutio i otisao i par mjeseci kasnije "desio" se ups! nasa "izgubila" negdje sve filmove 

 

dok na onom prvom robotu na mars koji je samo slao slike u c/b

onda drugi u samo dva spektra c/b i red na rgb ccd-u 

imamo cak i rgb pretvorbu tih slika/videa koje prikazuju video kao da je snimano iz helihoptera u montani

drvece trava brda

pa do zadnjeg koji kopa narandzasto sivu zemlju (inace takva je zemlja u cileu gdje nasa ima teleskope)

 

lahko tako i druge galaksije obici :))  dok nasa trosi 10tke milja $ na to  a prikazuje milijarde koje utrosi u razvoj f22 b2 itd

malkice je ot  ,ali nije

 Zrinka K jesi to ti?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

Prvo bih poslao robote, iz razloga da ako nešto pođe po zlu neka strada on, pogotovo kada  se radi o novim tehnologijama ili dijelovima svemira koje tek treba istražiti. Kada robot ode kvragu, nema ucviljene porodice.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

veli mi susjed odnedavno penzić da mu fali firma. predložim mu da se javi kao istraživač marsa jer će ga to zabaviti neko vrijeme. no neće. veli da ga žiga tu i tu, probada u križima, krvna slika mu je mutna i noge ga bole kad dugo stoji. a i na marsu je zima a nema drva za potpalu. jebga, neki nikad zadovoljni. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

Posaljes normalnog robota na Mars a doma ti se vrati Cyclon!

Smrt robotima sloboda narodu!

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 10:23 (NEW_MAN).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirska istraživanja – ljudi ili roboti?

Osobno sam ipak za ljudsku posadu, no ipak trebaju letjeti strucnjaci.

 

U Apollo programu u posljednoj misiji su se dosjetili da bi mozda bilo pametno poslati pravog a ne priucenog geologa na Mjesec. 

Harrison Schmitt je u toj jednoj misiji napravio visestruko vise posla nego svi skupa u prijasnjim misijama, a ostao je upamcen kao i jedini civil koji he hodao Mjesecom.

 

Robot je koristan neupitno, no istrazivanjima robotima traje i misije su prilicno linearne, odnosno malo ima odstupanja od zacrtanoga. Jos za mjeseceva istrazivanja kako tako (ruski Lunohod) no roveri koji su trenutno na Marsu imaju delay od gotovo 30 min sto je frustrirajuce sporo.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice