Svemirski snovi i hrvatska realnost

poruka: 37
|
čitano: 5.405
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svemirski snovi i hrvatska realnost".
15 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

2016. ćemo napokon, zahvaljujući suvremenim agroehničkim mjerama poticanim od ministarstva poljoprivrede tad vladajuće stranke, dobiti prvi prinos grožđa s vrbe. istodobno će se zbiti i sve to je dosad time uvjetovano, pa i raspršivanje medvjeda raketnim motorima u lici. živi bili pa umrli.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Najbolja stvar mi je što im MORH još nije odobrio da smiju koristiti pistu u Udbini.

Kako se meni čini, nisu se ti Švicarci još upoznali s našom administracijom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Jedino što će letjeti u ovoj zemlji su švicarci natrag u švicarsku glavom bez obzira. Jer praksa 100001 poreza, prireza, 2000 dokumenta sa dozom lokalnih šerifa željnih neke kuvertice neće nikada izumrijeti. Ali nikada. Jer socijalistička praksa se nastavlja i prenosi na mlade nada politike.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Ovako cemo čitati na wikipediji kronologiju Hrvatske 

 

- 2019. iz Hrvatske lansirana prva svemirska raketa

- 2020. iz Hrvatske lansiriana prva svemirska raketa s ljudima 

- 2021. hrvatske televizijske kuće krenule s probnim HD emiriranjem

Moj PC  
38 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Što fali Plesu, ili drugim aerodromima blizu gradova? Ne treba tražiti dozvole od vojske, što su bliže gradovima to će lakše naći inžinjere ili tko već treba za održavati rakete...

 

Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
DigiMagic kaže...

Što fali Plesu, ili drugim aerodromima blizu gradova?

 

 

Fali im to što su u uporabi.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 20:55 (dekstroza).
15 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Prije će Sava poteći uzvodno, nego iz Hrvatske se lansirati raketa. 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost

Jesu im golferi objasnili da kod nas prvo lokalna raja potpomognuta Zelenima treba prvo referendum?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Nema šanse da to kod nas uspije jer da ga jeb to zrači, a nisam ni 100% siguran da nije to samo izlika da postanemo svjetsko središte chemtrail zavjere. Osim toga ja sam čuo da svi ti astronauti i piloti tih karcenogenih letjelica su na GMO preparatima i pokušavaju to dilat djeci u koju god zemlju dođu. Osim toga di god da probaju turnit taj aerodrom ima sigurno tamo minimalno 3 ugrožene vrste i arheološko nalazište važnije od egipatskih piramida, a Udbina je i pljuneš koji 300km do mora pa bi nam moglo ugrozit turizam. 

 

Uglavnom ja sam žestoko protiv, a i nemam nikakve zemlje preko koje bi trebao preći aerodrom da promjenim mišljenje. 

 
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Taman da prodaju i šarenu lažu ja sam za. Doći u situaciju da se uz Hrvatsku veže mogućnost leta u svemir, pa makar samo i u ideji, koja je na dugačkom štapu, je ravno situaciji da Karamarko i Milanović zajedno tulumare i napijaju se (budimo realni, rezultati bi bio isti kao i da surađuju za dobrobit onih koji su ih izabrali). Hrvatska i svemirski program....

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Ima jedna 'maaaala' sitnica na koju su svi zaboravili ....

 

Jel ko vidio taj raketoplan? Prototip? Išta opipljivo?

 

Nekad smo to zvali Potemkinova sela, sad bi mogli komotno zvati:

 

Lički Raketoplani

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
memulica kaže...

Ima jedna 'maaaala' sitnica na koju su svi zaboravili ....

 

Jel ko vidio taj raketoplan? Prototip? Išta opipljivo?

 

Nekad smo to zvali Potemkinova sela, sad bi mogli komotno zvati:

 

Lički Raketoplani

 

 -Disneyland? Pa što fali toj ideji.. Plastični brod za djecu, slikanje, vodeni tobogan i fastfood. Na to domaći specijaliteti kao bonus + ličko rukovanje, jela ispod peke, malo bunike i možeš upucati Vinnetoua (medo ja zaštićen)...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Ovo je priča o kočioničarima Hrvatske, birokratima postavljenim od političara kojima nije cilj da se Hrvatska razvija nego da uhljebe sebe i svoje rodbine na što više pozicija i sišu državnu sisu. Ubiru 12% od svake dozvole. A dozvola samo ako želite prd*nut da prostite, treba jedno 80-tak. I umjesto da maknemo uništavače države iz države, dopustili ssmo da ovladaju našim umovima.

Da mislimo da je normalno ne poduzimati ništa, ne vjerovati da možemo išta napraviti. Meni to nije normalno. Riječ nemoguće je ona u koju prvu sumnjam. Ja sam postigao što nitko ne bi ni sanjao na mom mjestu, što nitko u Hrvatskoj ni u desetak okolnih zemalja postigao nije i što je postigao vrlo mali broj ljudi u svijetu, njih manje od 80. Da nisam vjerovao da se može, ne bih ni pokušavo, ne bih se trudio. Ali može se, ako je čovjek uporan i spreman na krv, znoj i suze. Zato, borite se, pokušavajte, ne dajte se. Pogotovo ne od lošijih od sebe. Ne mora taj projekt uspjeti, ali ono što se mora je maknuti kočničare, te uništavače države. Ne radi ovog projekta, nego radi Hrvatske, radi budućnosti nas i naše djece.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Slikovito, molodušnost:

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
Entry Point kaže...

Jedino što će letjeti u ovoj zemlji su švicarci natrag u švicarsku glavom bez obzira. Jer praksa 100001 poreza, prireza, 2000 dokumenta sa dozom lokalnih šerifa željnih neke kuvertice neće nikada izumrijeti. Ali nikada. Jer socijalistička praksa se nastavlja i prenosi na mlade nada politike.

U ono vrijeme nije bilo 100001 poreza, prireza, paraporeza, paraprireza, 2000 dokumenata i lokalnih serifa. U ono vrijeme kad se reklo, to i to se radi, to i to se i napravilo. Jbg, tako ti je to.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Malo je offtopic, ali stil pisanja/razmišljanja je isti ... megalomanski.

 

zasto-hrvatska-nema-nosac-aviona ????

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
ludizao kaže...

Što je Ante Radonić doktorirao? Ne mogu nigdje naći.

 

Također, guglao sam i guglao, ali nikako da dođem do informacije... Kao da nije ništa završio nakon srednje škole.

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Ovaj tekst nije pisao Ante Radonić (njegov tekst na istu temu očekujte sutra rano ujutro) već Oleg. 

 

 

This space for rent!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Ovo je još veći sajens fikšn od predizbornih fantaziranja domaćih političara. Kod nas u Apsurdistanu da čačkalice proizvodiš, za jednu moraš još tri državi dat. Išli bi u svemir a zračni prostor nam brane četiri leteća limena metuzalema koji će nagodinu u ropotarnicu, a s njima i iluzije o hrvatskom ratnom zrakoplovstvu.

Niti švicarci nemaju toliko "tovatne masti za podmazati sve kotače na kolima rvackog "gospodarstva"", očito se nisu raspitali kakav je modus operandi rvacke politike.

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 23:34 (ITman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Meni izgleda pre dobro da bi bilo istinito. Al ukoliko su im namjere dobre nadam se da će im projekt uspjet.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

-mene je zapravo 'strah' (trema, cinizam, RL.. i apsurdistan, začinjeno murphijevizmom) ovakvih stvari.

... jer, dođe nam neki (pametan) čoik, .. pa sad, reči da je to dobro, može biti i neko hoax-piramida i sl., može biti ludi znanstvenik koji nema veze s ekonomijom (novcem) pa crta rakete i misli da ćemo to financirati kao pijani rusi.. a u džepu žvake i par kuna. Može bit sve OK osim procjene potražnje, izvedivosti, pa i da je sve super, nešto treće kao nesreća/viša sila (trenutni odnosi, ratovi s CCCPom).. kad i najbolji plan propadne.

 

Što misliti? Ništa, ali 'delfinov zero-đi'  mi zapravo zvući kao realan cilj za ljetne partijaner tourove. Ostatak može bit hoax koji samo služi pumpanju ili lakšem dobijanju nekih dozvola kao i aerodroma... (klasično veliki trgovac prvo počne pričati o ogromnim prometima/količinama.. na kraju kad se iscjenka onda kaže, dobro daj mi dvije kile krumpira).

Partijaner ekipa? Da oni plaćaju bez problema pretočeni cviček u bocu perngnona, ali vozaju ferarije, šmrču ko usisavači, eskort.. svega ima, pa i novca za takav raid. Svemir? Oni su tad na sedmom nebu, među zvjezdama. To mi zvuči kao pozadina priče... i ima smisla.

 

btw, gdje je nestala drugostupanjska, ako su prva i treća iz Russije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2015 0:00 (ihush).
 
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
Drago kaže...

Ovaj tekst nije pisao Ante Radonić (njegov tekst na istu temu očekujte sutra rano ujutro) već Oleg. 

 

 

 Da, ali sam ja na jednom mjestu u tekstu stavio dr. Ante Radonić, valjda zato pitaju.

Dr. dolazi od "Dragin", Dragin Ante Radonić


13 godina
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
:)
I ovako imamo previse dr.
Nego, jedna druga stvar me muci, nije li za orbitalne letove pogodnije lansiranje sa ekvatora? Ono, brzina, fizika.... hehe

Neka in je sa srecom. I dabogada postali svemirska sila hehheeh
15 godina
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
tommy5 kaže...
:)
I ovako imamo previse dr.
Nego, jedna druga stvar me muci, nije li za orbitalne letove pogodnije lansiranje sa ekvatora? Ono, brzina, fizika.... hehe

Neka in je sa srecom. I dabogada postali svemirska sila hehheeh

 Najbolje lansirati s vrtuljka!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
dekstroza kaže...
DigiMagic kaže...

Što fali Plesu, ili drugim aerodromima blizu gradova?

Fali im to što su u uporabi.

Ne kužim... već imaju zaposlene kontrolere leta, rješenu dobavu goriva, održavanje, struja, čišćenje, komunalije, parkiranje... Ovi što lansiraju satelite će imati možda jedno polijetanje aviona mjesečno - koliko može biti isplativo opremiti i održavati cijeli jedan novi aerodrom samo zbog toga? Upravo zbog premalog broja letova, a da bi ekonomski bio opravdan, su Ameri otkazali i space shuttle.

 

16 godina
offline
Svemirski snovi i hrvatska realnost

Nek se ništ ne sekiraju, bez obzira na namete, taman i da potraje dvajst godina, jednom kad to izguraju, nek se odmah bace u biznis s interkontinentalnim letovima - ravno za Australiju i natrag i nema brige za zaradu! Samo u HR će naći dovoljno putnika godišnje da zatvore financijsku konstrukciju.

Gledam te!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
Veliki Brat kaže...

.. jednom kad to izguraju,..

 - osjeća se blagi sarkazam.. ali može se i ovako gledati, ako stvarno uspiju 'izgurati', tad sam siguran da mogu sve (planovi/predviđanja). Istovremeno RH postaje vodeća (regionalna) hitech sila, blagostanje itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
ihush kaže...

 - osjeća se blagi sarkazam.. ali može se i ovako gledati, ako stvarno uspiju 'izgurati', tad sam siguran da mogu sve (planovi/predviđanja). Istovremeno RH postaje vodeća (regionalna) hitech sila, blagostanje itd.

Hoćeš reći da tada neće biti brige za našu mirovinu i moći ćemo nastaviti trkeljati po forumu?

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirski snovi i hrvatska realnost
DigiMagic kaže...

Ne kužim... 

 

Pleso je ionako premali za količinu zračnog prometa koji sada ima a ti bi još na njega naklemio svemirski centar i što onda, pokusno lansirao satelite između dva čartera za Mallorcu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice