Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

poruka: 63
|
čitano: 7.682
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk".
13 godina
neaktivan
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Imali neke šanse da saznamo o kojoj tipokovnici se radi? Ja sam vječno u potrazi za "the tipkovnicom" i nikad nisam 100% zadovoljan.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Imam laptop spojen na vanjski monitor i moram priznati to je zakon. Možda je još bolje imati laptop + vanjski monitor nego dva monitora na desktopu. Jer ovako kada ti je laptop doma on postaje desktop replacement(ukoliko mu je hardver barem mid range) u punom smislu riječi, ali opet kada ga želiš uzeti van imaš laptop. Naravno, iako laptop ima svoju tipkovnicu bolje je kupiti vanjsku tipkovnicu pogotovo ako ti je vanjski monitor ujedno i glavni monitor.

Ja sam bio doduše na budžetu, ali pošto sam noćna ptica bilo mi je važno da tipkovnica ima osvjetljenje tipki, pa sam uspio naći jednu jeftinjaru sa osvjetljenjem za 170kn koja me dobro služi.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

mene jako privlači ideja mehaničke tipkovnice ali me smeta zvuk tipkanja pa sam na Logitech ultra flat i stvarno nemam zamjerke na nju nit realnog razloga da kupujem drukčiju il skuplju tipkovnicu (ali velim, nemam iskustva s mehaničkima)

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Dva monitora uvijek. Mehnicka tipkovnica ne dok ne dodu bezicne s pristojnom ergonomijom. Do tada Logi k350 tjera i dalje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

mehanicka nis posebno..mozda dok ne probam membrane ponovno..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Kako sam i sam trenutno u procesu nabavke mehaničke tipkovnice, potpisujem sve u članku (osim Thunderbirda)

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 10:52 (Kuv).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Dva monitora bez razmišljanja, ma kakvi god bili. Koristio sam dugo vremena laptop s FHD uz stari 19'' LG lcd (1280x1024) dok nisam nabavio novi monitor i zbilja ne mogu zamisliti da radim nešto bez dva monitora, unatoč dijagonali/rezoluciji. Kažem to jer kad sam bio osuđen na samo laptopov monitor sve je postajalo nepraktično i nepregledno. Inače, čitao sam neko istraživanje koje je navelo kako je idealan setup s 3 monitora (osim u nekim specifičnim slučajevima gdje je nužno više) jer do trećeg raste produktivnost. Ima li ovdje ljudi koji svakodnevno koriste tri i više, ali da ih zbilja opravdano rabe (vjerujem da ima dobar broj, ali me zanimaju namjene)?

 

A mehaničku si još uvijek ne mogu opravdati. Tu sam sličan autoru. Potiho odobravam, ali i dalje čekam :))

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Najvažniji je RAID kontroler i minimalno tri-četiri hard diska. Sve ostalo je ekstra.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

kad odes na tri.. uf onda je i sa dva kao invalid ;)

mada realno zadnjih par dana zbog okolnosti sam samo na jednom ali je 4k tako da i nije tako lose na kraju, ali svakako cu brzo nazad u kanc na tri ;)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Za tipkovnicu se u potpunosti slažem. Skupe su (mislim na ozbiljnije modele, ne kojekakav gejmerski kičeraj), no vrijede novaca - pogotovo ako se uzme u obzir da se periferija ipak svakodnevno i generalno najviše koristi.

 

Što se monitora tiče - osobno ipak preferiram jedan veći monitor (trenutno koristim 32", no prostora nikad dosta pa ciljam ovako nešto),

ali to je skroz individualno i ovisi o korisnikovim potrebama.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Za dva monitora se slažem, na poslu imam dva i stvarno olakšava bilo kakav rad. Doma još nemam, nažalost pored 27" primarnog monitora na stolu baš i nema puno mjesta za još jedan, no u planu je da se nekako nagura.

 

Što se tipkovnica tiče, to je zaista subjektivna stvar i mislim da je glupo govoriti da svatko mora imati mehaničku. Ne mora. Imam Logitech K800 koja je cjenovno u rangu mehaničkih, ali je ne bih nikad promijenio za mehaničku. Osjećaj tipkanja je sjajan i prije svega tih, ne podnosim bučne sklopke, pogotovo kad treba tipkati u tišini noći. Stoga, što se mene tiče nakon K800 kupio bih opet K800.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Pored primarnog 27' monitora, koristim i stari 19'.

Bilo mi ga je žao maknuti pa sam ga eksperimentalno spojio i od sada ne mogu bez njega.

 

I u firmi koristimo dual monitor setup, jednostavno za multitasking je preporod.

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 11:27 (Cromaki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

pa postoje oni silent switchevi..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Bilo bi fora da proizvedu neke nove naprednije tipkovnice...neke po 4-5 soma kn. Brijem da bi onda netko napisao da je to odlično za tipkanje po forumu i fejsu i da nema nazad . Što se monitora tiče daleko mi bolje djeluje jedan 21:9 monitor za kućne uvjete nego dva klasična. Za poslovne je druga stvar.

Moj PC  
0 4 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha

ne tipkam previše pa mi je i obična tipkovnica sasvim dosta. a što se tiće monitora imam jedan 23 wide screen i također mi je dosta. ako tražim nešto po internetu, zatvorim chrome kada sam gotov. ako nešto igram to je uglavnom preko steama i ako zatrebam neku informaciju, odem na steam overlay te tamo upalim google i nađem što trebam. sve unutar igre. meni je dosta i ovo što imam :)

16 godina
moderator
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
moebius kaže...

Imali neke šanse da saznamo o kojoj tipokovnici se radi? Ja sam vječno u potrazi za "the tipkovnicom" i nikad nisam 100% zadovoljan.

 

Nema, platio svojom lovom, pa tko hoće reklamu neka se javi našem marketinškom odjelu.

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

2 monitora za posao apsolutno, ali mislim i kad bi se navikao na 3 teško bi bilo preći na manje.

 

Mehaničku tipkovnicu nisam nikad imao neku kvalitetniju,

već duže koristim Logitech diNovo Edge i stvarno ne znam da li postoji nešto bolje od toga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

"Sve se nešto nagurava jedno preko drugoga na jednom monitoru [...]" - probaj onda jos uz to i nekakav posteni tiling menadzer prozora. Ok, postenog na Windowsima nema, ali navodno od Osmice postoji nekakav rudimentarni. Vrlo vjerojatno ce ti se dogoditi ista situacija kao kad si presao na dva monitora, a potom na meh. tipkovnicu - da vise ne ide bez toga.

 

Sto se meh. tipkovnice tice, vec duze vremena pikiram Das Keyboard (original, bez gravure), ali nikako se pokrenuti glede toga. Mislim da cu SSD-u ipak dati laganu prednost. :P

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

nažalost ne mogu citirati Iliju Čvorovića kao "neki", Jakovljeviću, jer ostajem pri membranskoj logitech k200/k270 (jednake su ali je druga bežična). a lupetam po njima prevodeći, brate, da ti se smrkne. i ima veliki enter: ovaaaaaakav. i rvacke hijeroglife. i trpi pepeo, mrvice, prašinu pa i malo soka od bazge. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
1domagoj1 kaže...

"Sve se nešto nagurava jedno preko drugoga na jednom monitoru [...]" - probaj onda jos uz to i nekakav posteni tiling menadzer prozora. Ok, postenog na Windowsima nema, ali navodno od Osmice postoji nekakav rudimentarni. Vrlo vjerojatno ce ti se dogoditi ista situacija kao kad si presao na dva monitora, a potom na meh. tipkovnicu - da vise ne ide bez toga.

 

 

Na dva monitora sam već jedno 10 godina, tako da to nije nova stvar. 

 

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
Drago kaže...
Na dva monitora sam već jedno 10 godina, tako da to nije nova stvar.

Sto, tiling kod tebe ili?

 

Mislim, tiling definitivno nije nova stvar, postoji jos od 80-tih.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Doma 1 monitor i 1 mehanička tipkovnica a na poslu 2 monitora i jedna HP vulgaris tipkovnica.

 

komplikacije i dojmovi...

Ne nedostaje mi dodatni monitor kod kuće a i nekako nisam uspio pronaći opravdanje za investiciju (uvijek pronađem nešto "pametnije" za "utopiti" keš), dok je dodatan ekran na poslu spas (na jednom se uvijek vrti YT, FB ili neki drugi sadržaj) ali mogu iskreno reći da mi na poslu nedostaje mehanička tipkovnica otkako sam se navikao "klaketati" s njom kod kuće te da mi obično tipkalo djeluje grozno i zamorno. Preporučam svakome da isproba (ukoliko je u mogućnosti) čari tipkanja na mehaničkoj tipkovnici. Supruga je pak često pozajmi (iako je njena prvotna reakcija bila da košta previše) dok piše svoju knjigu kada sam odsutan ili na poslu a ostatak vremena se bori na laptopu na malom ekranu i onoj priručnoj tipkovnici. Jasno, svi smo drugačiji i ne namećem svoje mišljenje, nekome se neće nikada svidjeti, a i mnogima je teško opravdati traženi iznos s obzirom da se plaća samo "osjećaj" tipkanja (ergonomija je manje-više ista osim ako ne gledamo ergonomske tipkovnice). Mene veseli, svaki dan iznova kada sjednem za računalo i meni vrijedi potrošenog novca.

If you notice this notice, you will notice that this notice is not worth noticing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
1domagoj1 kaže...
Drago kaže...
Na dva monitora sam već jedno 10 godina, tako da to nije nova stvar.

Sto, tiling kod tebe ili?

 

Mislim, tiling definitivno nije nova stvar, postoji jos od 80-tih.

 

Ne, shvatio sam iz tvog posta da ti misliš da sam odnedavna na dva monitora. Nisam, nego dulje vrijeme, a tilinga sam svjestan odavna, ali se nikada nisam naučio koristiti ga na način koji mi odgovara i u odnosu na MM konfiguraciju totalno je inferioran.

This space for rent!
11 godina
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

glup tekst al to sam samo ja

 
6 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Ljudi koji ne koriste mehaničke tipkovnice su nešto kao oni pusti liječnici koji tipkaju na tipkačim mašinama, a ne računalu. Ili oni koji jašu konje da dođu na posao, umjesto auta. Ili oni koji... no, razumjeli smo se. 

Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
GSP kaže...

glup tekst al to sam samo ja

 Prikladno.

Split your lungs with Blood and Thunder
9 godina
odjavljen
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Tako i ja, potiho odobravam i čekam, pa da vidim, ali mislim jednog dana imati dva ekrana za bolje iskustvo korištenja računala. Slažem se, kako je bolje imati dva monitora, veća je produktivnost na radu.

Što se tipkovnice tiče i ja sam isto noćna ptica tako da je bolje imati neku kakvu takvu osvijetljenu tipkovnicu. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
fler kaže...
GSP kaže...

glup tekst al to sam samo ja

  Prikladno.

  de dobro je ispadas glup a nekuzis poantu

 

tu neki bezvezni textic o tipkovnicama i monitorima a sve relevantnije IT vijesti prije pročitam na INDEXU/B92/24Htech itd...

 

 

7 godina
protjeran
offline
Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i mehaničk

Ovo me podsjeca na onaj tekst da su svi glupi koji ne gledaju Game of Thrones, zamisli, zasto ne dvije mehanicke i 3 monitora, covjek se na svakakva sranja navikne u 10g!

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 15:07 (Max Payne 007).
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svi ljudi bi trebali imati dva monitora i meha
Na poslu bi mi trebala 4 monitora da bi setup bio ugodan (na jednom tiketi i crm, na drugom outlook, na trecem browser rdp, a na cetvrtom VS).

Sto se mehanicke tipkovnice tice, jos je nisam imao priliku na duze vremena koristiti tako da ne vidim isplativost investicije, ergonomija mi je za sada na prvom mjestu, moje Microsoft tastature su mi za sada skroz okej
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice