Švicarska, Hrvatska i svemir

poruka: 41
|
čitano: 5.812
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švicarska, Hrvatska i svemir".
16 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

U Lici zasad uspjeva samo kamenje i vukovi, zašto ne probati sa svemirskim letovima?!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Polako nam dolazi med i mlijeko, kao što je obećano.

Uskoro stiže i Bastardo i mijenja pogled na Alpe sa pogledom na Ličku Plješivicu

 

;)

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Zura kaže...

Polako nam dolazi med i mlijeko, kao što je obećano.

 

Dan nakon sto je plavusa dosla na vlast vec imamo i svemirski centar. Sto ce tek biti za godinu dana.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Ne vidim razloge da im ne uzmemo novac za koncesiju, a oni neka srede Udbinu, a ako ne uspiju sve nam to ostaje.

Inače plavuša još nije na vlasti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Vrlo vjerojatno nismo jedini sa kojima se pregovara.

 
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

I još uvijek ne znamo koji je fakultet Ante Radonić završio...

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2015 11:41 (Trubilo4).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

ovakav naslov je sam po sebi zanimljiv (te tri riječi u istoj rečenici). do sad su funkcionirale samo prve dvije, u kontekstu kredita u švicarcima. hoće li sad krediti biti i u svemircima? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Piše da je studirao fiziku na PMF, ne piše je li završio.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Ja ne kuzim bas, mi bi trebali imati svemirsku stanicu ali samo s svrhom zero G letova na 10 km iznad zemlje?

To je daleko od ikakvog svemirskog programa...

- Psiho246
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Zura kaže...

Polako nam dolazi med i mlijeko, kao što je obećano.

Uskoro stiže i Bastardo i mijenja pogled na Alpe sa pogledom na Ličku Plješivicu

 

;)

 Sarkazam ili naivnost?

 

Ali ontopic jedva čekam dan kada ćemo djecu slati na školske izlete u svemir.Pa makar to bilo za 50 ili 100 ili 200 godina.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Prognoza: Jos 2 tjedna razglabanja po medijima i onda vise nikad ni rijeci, mozda neka crtica kad projekt propadne.

 
10 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Naš prvi, nažalost pokojni stručnjak za aeronautiku Josip Kotnik. Kao klinac sjećam se u magli njegovih komentiranja na TV-u Apollo misije.

 

 

 

http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=68340

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
zlosobno kaže...

Prognoza: Jos 2 tjedna razglabanja po medijima i onda vise nikad ni rijeci, mozda neka crtica kad projekt propadne.

 

Tako sam ja mislio o Nijemcima koji su deset godina pokušavali pokrenuti hidroavionsku uslugu na obali (ECA - European Coastal Airlines - http://www.ec-air.eu/hr/) - ali od prošle godine tvrtka stvarno posluje, stvarno leti, stvarno prevozi...

 

Ne mogu kvalificirano procijeniti koliko je tehnički izvedivo i komercijalno isplativo ovo što predlaže S3, i najviše me plaši ova ideja razdvajanja "stupnjeva" (raketoplana od aviona, satelita od raketoplana) koje ističe Radonić kao nešto što se u pravilu ne radi na kopnom, već nad morem, radi realnih sigurnosnih problema, ali gdje ima volje i odlučnosti ima i mogućnosti. 

 

U ovih zadnjih 25 godina čini se da je čitavo društvo upalo u zamku razmišljanja zašto se nešto "ne može" napraviti, a ne kako nešto napraviti ako tome trenutno na putu stoje kakve zapreke. Vrlo je to loš mentalitet.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Visak kaže...
Ne vidim razloge da im ne uzmemo novac za koncesiju, a oni neka srede Udbinu, a ako ne uspiju sve nam to ostaje.

Inače plavuša još nije na vlasti.

Da, samo da nam je naci neku budalu koja ce nam srediti aerodrom i ostaviti sve za badava. Ekonomija na hrvatski nacin. S plavusom ili bez nje...

 

Samo sto u stvarnom svijetu to bas ne ide tako.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Drago kaže...

 

Ne mogu kvalificirano procijeniti koliko je tehnički izvedivo i komercijalno isplativo ovo što predlaže S3, i najviše me plaši ova ideja razdvajanja "stupnjeva" (raketoplana od aviona, satelita od raketoplana) koje ističe Radonić kao nešto što se u pravilu ne radi na kopnom, već nad morem, radi realnih sigurnosnih problema, ali gdje ima volje i odlučnosti ima i mogućnosti. 

 

U ovih zadnjih 25 godina čini se da je čitavo društvo upalo u zamku razmišljanja zašto se nešto "ne može" napraviti, a ne kako nešto napraviti ako tome trenutno na putu stoje kakve zapreke. Vrlo je to loš mentalitet.

 

 

 Ajde budimo iskreni: kod nas se uvijek prvo gleda tko je nešto pokrenuo i što (i tko) stoji iza toga, a ne hoće li nam to donjeti nešto dobroga.

 

U svemu vidimo nekakve zavjere i molimo boga da to što se pokrene što prije propadne.

 

Mi smo jednostavno takvi, lud narod.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2015 14:00 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Srbi su već uzeli trejdmark da su oni lud narod, mi smo i na to zakasnili. :-)

No slažem se s Dragom da od kuknjave nema koristi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

mislim da ovo ipak nema veze s "mentalitetom" (sve opravdavamo mentalitetom. takav nam je mentalitet.  ) već sa stvarnošću i zdravim razumom. da je netko iz npr. tvrtke IKEA došao u Liku ili Slavoniju pregovarati o proizvodnji namještaja/hrane/uljane repice za biodizel itd., još bi sve skupa imalo smisla. ovako mi to izgleda kao da je netko došao u Dalmaciju pregovaratri o uzgoju svinja/krava na farmama. nije više smiješno čak niti kao prvotravanjski "štos". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
A što tebe briga hoće li to uspjeti? Nismo više u socijalizmu da u Dnevniku nabrajamo udarničke uspjehe. Privatna firma hoće uložiti novac (već je i ova prezentacija koštala i taj novac je ostao u Hrvatskoj), pa neka ga ulažu. Čak i da ne uspiju bit će bolje nego da nisu ni pokušali. Nije sramota pokušati i propasti, sramota je krasti ili čekati da ti država nešto da na račun onih koji su pokušali, a propali zbog poreza koji su visoki da bi se zadovoljili oni koji nisu ništa pokušali.

Shvatite da netko MORA pokretati nove poslove. Kako to više nije država, ako to niste ni vi, onda da biste imali gdje raditi trebate biti sretni kad netko treći pokreće biznis. I da, taj će vjerojatno ili propasti ili se obogatiti, upravo one dvije stvari koje toliko preziremo, ali bez takvih ćemo biti gladni.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
protjeran
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

 

Možda i prvi kontakt bude u udbini.....

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Sjećam se kad je tu u blizini Udbine prolazio A1. Ekipa je kupovala kamione na kredit trljajući ruke, sad će oni tu "radit" idućih 20 godina. Hebi ga, potegnuo Bechtel A1 dok se ovi nisu ni okrenuli, ostali samo krediti.

Premda ovi svi rokovi izgledaju nategnuti (nama Balkanskog mentaliteta osobito) dopustit ću da me iznenade :)

 

Dobro, koliko taj raketoplan ima domet bez pogona s visine od 70 km? Mislim da mu nebi trebalo biti problem vrati ti se 100 km s otvorenog mora do Udbine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
Visak kaže...
Srbi su već uzeli trejdmark da su oni lud narod, mi smo i na to zakasnili. :-)

No slažem se s Dragom da od kuknjave nema koristi.

 Ništa ba Srbijanci, ništa Hrvati, pravo je ludilo kod Bosanaca i Hercegovaca, tj. Hrvata i Srba koji žive u BiH.

 

Null Sec - The Catch regija, ako ne i Wormhole space - EVE rječnikom rečeno.

16 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Dakle ESA (European Space Agency) je odustala od tog projekta (HERMES) ima već 20 godina i sad ga ekipa iz S3 (startupa) prodaje neukim ovcama, ka neko svjetsko čudo. Nije mi čudno što su političari i običan puk nasjeli na taj jeftini trik, ali mi je čudno viditi te puste znanstvenike kako belje u to ko tele u šarena vrata. Jedini je Ante Radonić rekao, da taj projekt teško ostvariv i preambiciozan.

 

I ne da nećemo viditi raketoplan, nego su i vrlo upitni i ti zeroG letovi ( zbog EU propisa).

 

 

 

airbus-a300-600-with-proposed-esa-hermes-spacecraft

hermes spaceplane

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
memulica kaže...

Dakle ESA (European Space Agency) je odustala od tog projekta (HERMES) ima već 20 godina i sad ga ekipa iz S3 (startupa) prodaje neukim ovcama, ka neko svjetsko čudo. Nije mi čudno što su političari i običan puk nasjeli na taj jeftini trik, ali mi je čudno viditi te puste znanstvenike kako belje u to ko tele u šarena vrata. Jedini je Ante Radonić rekao, da taj projekt teško ostvariv i preambiciozan.

 

I ne da nećemo viditi raketoplan, nego su i vrlo upitni i ti zeroG letovi ( zbog EU propisa).

  

 

Rezervacija za zeroG mi je prošla, kaže 1 semester in 2016.

14 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Općenito, sva pesimistična razmišljanja o ovom projektu (komentari na bug.hr, fejsu, 24 sata itd) tj. to što nitko ne vjeruje da je to moguče, smatraju ovu firmu sanjarima - mi je vrlo pozitivno.

Uživam svaki put kad pročitam neki negativan komentar na ovu temu - jer mi se čini da je hrvatski narod, nakon godina laži i prijevara, polako postaje pametniji i imun na sanjarenja.

Možda uskoro (u idućih 10 god) i shvatimo da nam nitko, ni strani investitori ni europa ne može pomoć već moramo pomoć sebi samima.

 

Ovaj projekt je potpuno apsurdan, vjerovatno ova firma radi fintu, tj radi prezentaciju u nekoliko zemalja pa koja zemlja zagrize (sufinancira). Hvala Bogu da se narod već opekao toliko da neće lako zagrist niti imamo para za sufinancirat išta jer smo već toliko izj... u sve rupe da smo kao ona stara prostitutka kost i koža - i to smo napravili sami sebi, a to se ja mislim ne viđa često u svijetu.

xfire: GStyle|KIKI3000
 
1 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Jednostavno ne vjerujem u ovaj projekt dok se ne počnu poptisivati prvi ugovori,graditi prve zgrade,i to na našem području,sa našom vladom.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

Ajde, raduje me da je dobar dio ljudi na forumu realan. Govoriti o bilo cemu u danasnjoj HR je smijesno. Spomenuti su hidro-avioni koji su dozvolu cekali 10 godina, a razloga za odbijanje je bilo da umres od smijeha. Covek koji je htel otvorit hotel na brodu zavezanom u luci ne moze dobit dozvolu jer ne znaju kak da mu dernu poreze i namete. IKEA. Koliko su dugo cekali dozvolu i sto su sve prolazili sa drzavom i lokalnom zajednicom? IKEA je tu otvorena samo radi HR i BiH. Slovencima se vise isplati potegnut do Graza.

Uz sve gore navedeno zamislite sada firmu koja zeli nekaj "svemirsko". Ako je svim drugima trebalo 10 godina i isto toliko lijecenja koliko ce ovima trebat? Koje poreze i namete drapnut kada ne postoje u zakonu - znaci ne moze se radit.

 

Sve je to ok, ali je glupo. StartUp jednostavno ne moze uc u posel koji vrijedi milijarde i koji zahtjeva itekako strucno i dobro placeno osoblje. Jesul oni mozda svicarcu prezentriali koliko bi ga dosao jedan strucnjak sa placom od 5000 Eur? Sigurno nisu jer bi ga srce napustilo (iskocilo van od soka).

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
memulica kaže...

Dakle ESA (European Space Agency) je odustala od tog projekta (HERMES) ima već 20 godina i sad ga ekipa iz S3 (startupa) prodaje neukim ovcama, 

 

 

 

 

 S3 je samo krenuo od dizajna Hermesa. Ali raketoplan od S3 je nešto sasvim drugo. Hermes je trebao ići u orbitu oko Zemlje. Raketoplan od S3 će postizati samo oko 2 km u sekundi tj. neće postizati ni približno "orbitalnu" brzinu pa zato neće trebati jaku toplotnu zaštitu. S3 je krenuo ozbiljno i sa puno entuzijazma. Nažalost, oni nisu toliko jaki da bi tako brzo ostvarili svoje ciljeve. Neće moći konkurirati većim i iskusnijim tvrtkama. Koliko će vremena pokušavati ostvariti svoje ciljeve, ovisi o priljevu novca. Ali, kad bi uspjeli, njihov prvi satelit ne bi poletio iz Hrvatske, bez obzira dobili pistu u Udbini ili ne. Za prvi njihov operativni centar bila je najavljena lokacija na Kanarskim otocima (Španjolska). Zašto je oformljena hrvatska podružnica S3? Zato što je biznismen iz Švicarske, koji je investitor u S3 i koji je naš čovjek, želio da se aktivnost tvrtke proširi i u Hrvatskoj. Lijepo je to od njega. Druga je stvar što je projekt izuzetno teško ostvariti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 18:29 (Anter).
16 godina
offline
Re: Švicarska, Hrvatska i svemir
hrc_smb kaže...

 

 

Rezervacija za zeroG mi je prošla, kaže 1 semester in 2016.

 Di? U Udbini?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Švicarska, Hrvatska i svemir

samo cekam sljedece izbore da vidim oce li milanovic prosrat da je za mandata usmjerio hrvatsku put svemira 

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice