Svjetleća Lamina

poruka: 27
|
čitano: 4.828
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetleća Lamina".
12 godina
odjavljen
offline
Svjetleća Lamina

Ja napravim takav od plexiglassa za 1000 ili manje kn sa digitalnim satom.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 19:43 (Pranja).
Moj PC  
1 26 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetleća Lamina
Pranja kaže...

Ja napravim takav od plexiglassa za 1000 ili manje kn sa digitalnim satom.

ajde ne ... poklopi se ušima i na spavanje odavno su crtići završili

12 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetleća Lamina
Jim Carrey kaže...
Pranja kaže...

Ja napravim takav od plexiglassa za 1000 ili manje kn sa digitalnim satom.

ajde ne ... poklopi se ušima i na spavanje odavno su crtići završili

 Koji je tebi k++++?

 

Smiješan si kao i taj tip koji se igra sa drvima i prastarom tehnologijom i to naplati 1000+ €. ROFL.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
13 godina
offline
Re: Svjetleća Lamina
Pranja kaže...

Ja napravim takav od plexiglassa za 1000 ili manje kn sa digitalnim satom.

Evo ne makao se sa stolice ako nisam pomislio da ćeš tako nešto napisati.
I da ćeš se nakon nečijeg očekivanog prigovora zakačiti i početi raspravu. {#} 

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao.
16 godina
offline
Re: Svjetleća Lamina

Profesorski je to iskomentirao. {#}

Welcome my son...
15 godina
offline
Svjetleća Lamina

Iskreno, da je cijena 10 puta manja, ja bi vjerovatno bio kupac {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svjetleća Lamina

Ovaj put mi se Pranja čini u pravu... Recimo da trebate sat za po doma - koji bi radije kupili, Pranjin od 1000 kn i koji griješi 1 sekundu u milijun godina, ili Luminu za 10000 kn koja griješi 10 minuta u 24 sata? (Ni za jedan ne piše koliko bi stvarno bio precizan, ali ovo su recimo realne tehničke mogućnosti i 'umjetnički' satovi su počesto značajno netočni.)

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Svjetleća Lamina

Fora je u izgledu hebem vas....fora je to sto su to lampe....cijevi..sto se nikad nije koristilo za takvo nesto...u sto su ugurane male nixice..i svaka cast covjeku..ko voli ..platit ce..da imam para ko dreka..uzeo bi si..fore radi..jer hebeno izgleda...ne zato sto mi treba sat

 

Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Svjetleća Lamina

To ti je ono kupit cu mustang iz 69' koji troši 15 litara ili opel corsu koja troši tri litre ali sam full moderno digitalan. Digitalni sat se radi na traci dok ovo je lik sam maherski napravio tako da ne mozes usporedjivat

 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetleća Lamina
ezacro kaže...

To ti je ono kupit cu mustang iz 69' koji troši 15 litara ili opel corsu koja troši tri litre ali sam full moderno digitalan. Digitalni sat se radi na traci dok ovo je lik sam maherski napravio tako da ne mozes usporedjivat

Sve rečeno

12 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetleća Lamina
ezacro kaže...

To ti je ono kupit cu mustang iz 69' koji troši 15 litara ili opel corsu koja troši tri litre ali sam full moderno digitalan. Digitalni sat se radi na traci dok ovo je lik sam maherski napravio tako da ne mozes usporedjivat

 CNC mu je napravio. Nema tu ručnog rada.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
16 godina
offline
Re: Svjetleća Lamina
DigiMagic kaže...

Ovaj put mi se Pranja čini u pravu... Recimo da trebate sat za po doma - koji bi radije kupili, Pranjin od 1000 kn i koji griješi 1 sekundu u milijun godina, ili Luminu za 10000 kn koja griješi 10 minuta u 24 sata? (Ni za jedan ne piše koliko bi stvarno bio precizan, ali ovo su recimo realne tehničke mogućnosti i 'umjetnički' satovi su počesto značajno netočni.)

 

Ček a tko kaže da ovaj sat griješi 10 min u 24 h ???

Možda se preko neta naštimava po nuklearnom satu?

Ovo nije namjenjeno ljudima koji razmišljaju hoće li moći sutra kupiti kruh i mlijeko, kao što lamborghini nije namjenjen za čovjeka koji dođe na benzinsku i pita koliko je litra benzina.

Pranja kod tvog sata je problem što se slični mogu kupiti u svakoj kineskoj radnji za 10 kuna.

Ako ne kužite ovakve stvari nemojte ni komentirati.

http://www.instructables.com/id/Lamina-Nixie-Clock/#step1

15 godina
offline
Re: Svjetleća Lamina
Sabahudin kaže...

Fora je u izgledu hebem vas....fora je to sto su to lampe....cijevi..sto se nikad nije koristilo za takvo nesto...u sto su ugurane male nixice..i svaka cast covjeku..ko voli ..platit ce..da imam para ko dreka..uzeo bi si..fore radi..jer hebeno izgleda...ne zato sto mi treba sat

 

pa ovo je samo dizajn, umjetnost, i pritom se očito može i dobro zaradit. ali za po doma, nema šanse. se neko djete uhvati toga i sat je đenja.

12 godina
odjavljen
offline
Svjetleća Lamina

Za tu lovu vam ja napravim 10 komada od plexiglasa ili 20 komada od drveta-sve laserom rezano kao što je radio i taj tip. Moj dizajn,njegov dizajn,dizajn treće osobe-nebitno.

 

Tip je debelo precijenio taj sat.

 

Elektronika sa cijevima se kupi na ebayu za 100 $. On je potrošio materijala u vrijednosti 200$. To je sve skupa 300 $= 1800 kn.  Gdje je ostatak?

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svjetleća Lamina
Pranja kaže...

Za tu lovu vam ja napravim 10 komada od plexiglasa ili 20 komada od drveta-sve laserom rezano kao što je radio i taj tip. Moj dizajn,njegov dizajn,dizajn treće osobe-nebitno.

 

Tip je debelo precijenio taj sat.

 

Elektronika sa cijevima se kupi na ebayu za 100 $. On je potrošio materijala u vrijednosti 200$. To je sve skupa 300 $= 1800 kn.  Gdje je ostatak?

 

 

Daj mi onda i jedan ajfon spravi časkom... Malo im je cijena prenapuhana pa daj to malo korigiraj :)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetleća Lamina
Bichanich kaže...

Daj mi onda i jedan ajfon spravi časkom... Malo im je cijena prenapuhana pa daj to malo korigiraj :)

 Kada bih imao postrojenje za to,rado bih ti ga napravio.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
15 godina
offline
Svjetleća Lamina

Ok, ako ej tako jednostavno, zašto onda nitko od vas ne napravi nešto ovako?

Platim vam ja 1000kn koliko dijelovi koštaju, ako sat koji mi prodate bude funkcijonalan {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svjetleća Lamina
Telefon cete uredno platit 5000kn i necete se bunit, a ovom tipu prigovarate sto svoj rad naplacuju 1100Eur. Moze ga naplatit i 10000 ako hoce.
Umjesto da se pravite lijepo lemilicu u ruke i na posao. Trebate nesto TTLa, probat nabavit nixice i visoki napon. Mozda je bolje biti moderan i sve slozit koristeci nekakvi ARM, pod Androidom i u Javi :)
 
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetleća Lamina
rooswelt1991 kaže...

Ok, ako ej tako jednostavno, zašto onda nitko od vas ne napravi nešto ovako?

Platim vam ja 1000kn koliko dijelovi koštaju, ako sat koji mi prodate bude funkcijonalan {#}

 Javim ti broj računa da mi uplatiš na PP.

 

EDIT: PP poslan.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 22:51 (Pranja).
16 godina
offline
Svjetleća Lamina

Ok, necu sada ulaziti u vasa osnovnoskolska prepucavanja, ali neka mi netko objasni kako dobiti one brojke? Ja doma imam cjevno pojacalo (novo kupljeno, ako niste znali to se jos proizvodi i prodaje), kupovao sam cijevi, ali jos nisam vidio za kupiti cijevi sa brojkama unutra, ili kako to vec radi. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 0:40 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svjetleća Lamina
hudo kaže...

Ok, necu sada ulaziti u vasa osnovnoskolska prepucavanja, ali neka mi netko objasni kako dobiti one brojke? Ja doma imam cjevno pojacalo (novo kupljeno, ako niste znali to se jos proizvodi i prodaje), kupovao sam cijevi, ali jos nisam vidio za kupiti cijevi sa brojkama unutra, ili kako to vec radi. 

nasao, zanemarite pitanje

http://www.pvelectronics.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=98

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
12 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetleća Lamina
hudo kaže...

Ok, necu sada ulaziti u vasa osnovnoskolska prepucavanja, ali neka mi netko objasni kako dobiti one brojke? Ja doma imam cjevno pojacalo (novo kupljeno, ako niste znali to se jos proizvodi i prodaje), kupovao sam cijevi, ali jos nisam vidio za kupiti cijevi sa brojkama unutra, ili kako to vec radi. 

 Tu je malo drukčije. Te cijevi što imaš u pojačalu su prije služile umjesto tranzistora,a ove s brojevima su ono što su danas sedam-segmentni pokazivači.  One baš imaju žarne niti u obliku brojeva.

 

Na ebayu imaš gotovih satova:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=nixie+tube+clock&_sacat=0&_from=R40

 

A možeš i kupiti samo elektroniku ako cijevi već imaš.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
14 godina
neaktivan
offline
Svjetleća Lamina

izgleda da neki nisu razumijel bit idemo ovako

 

npr. cijena Jackson Pallockove slike No. 5 iz 1948 godine 140 miliona dollara pa gledaj po meni slika koju može približno svaki prekopirati vjerojatno i Vi gospodin Pranja ali bit je da imam 140 miliona dollara kupio bi pa makar je vi prodavali za 10 dollara prekopiranu

iskreno ne zanima me da li Vi možete izradi od zlata umjesto drva taj sat za manje novaca ali stvarno nije lijepo takve neumjesne komentare stavljati ako je tako onda bi svi kupovali iz kine pa koji jarac će nam trebati iphone ako možemo imati kineski što će nam trebati armani odijela kad tamo možemo imati "slično" za manje novca 

 

e pa da zaključimo Vi fino napravite od pleksiglasa i što Vam treba taj sat onda će dođi kinez napravit po Vašem isti po mojem sličan za manje novce a Vi će te se češkati po glavi

 

lp

Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Svjetleća Lamina

Ok, kada se baš mora objasniti u detalje-neka bude.

 

Zoltan Acs je jedan najobičniji čovjek-random tip koji se bavi fotografijom i voli modele vlakova. Povremeneo izrađuje neke drvene stvarčice i prodaje ih(tračnice za modele vlakova za 400 $).

Jednog dana se Zoltan odluči napraviti lijepi sat. Kupi gotovu elektroniku, na CNC-u napravi satove (ovo je treći,prva dva su bila od MDF-a i šperploče) i stavi ga na prodaju.

Neki žnj web napiše da je umjetnik i da se ubio od posla radeći taj sat.

Zatim dođe Bug koji doslovno prepiše sve sa tih webova. I Zoltan postaje umjetnik.

 

Svaka,ali apsolutno svaka čast na prepisivanju bugovcima. Ja sma do informacija došao u 15 min surfanja-i što se desi? Budem popljuvan od strane nekih tipova koji su se isto informirali jednako kao i Bug.

 

Taj sat postoji još od 4. mjeseca ove godine. Znači,udarna i ažurna vijest.

 

Za razliku od sudionika ove teme,ja radim nešto sa tim materijalima te sam i napisao Zoltanov troškovnik. Njegova marža je 80 % i gledajući na taj proizvod prevelika je kao što sam i ranije pisao.

 

Ali tebi Jim svaka čast što braniš no-name lika,lijepo je da cijeniš njegov rad iako se nisi informirao (možda da si se informirao o meni,ne bi me tako vrijeđao već bi pristojno priupitao zašto tako mislim).

 

Ako nakon jedne jedine stvari možeš biti umjetnik,onda je ovaj svijet stvarno otišao k vragu. A Zoltanu svaka čast ako uspije prodati taj sat.

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetleća Lamina

Ljudi o ukusima se ne raspravlja. Ja mislim da je ovo super. Inače pravim cijevne radio prijemnike koje su replike Kosmaja 49. To me strašno odmara, a osim toga fantastičan je dar mojim prijateljima. Istini za volju kad bi mi netko dao 500 EUR, takvog bih nazvao prijateljem i "poklonio" bih mu svojih ruku djelo. Usput rečeno ima tu dosta posla i nije baš tako jednostavno. S ovim cijevima koje ovaj Ugar koristi nemam nikakvog iskustva ali vjerujte da imam 1000 EUR dao bih za nešto tako 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
14 godina
neaktivan
offline
Svjetleća Lamina

gospodin Pranja ako sam Vas na bilo koji način uvredio ispričavam se nikako mi to nije bila namjera

 

nego ono što sam želio reći da svaki čovjek ovog planeta nešto što napravi iz svojih ruku cijeni koliko cijeni iako u tvojim mojim ili nečijim drugim očima je cijena pretjerana ili premalena ili je taman

ono što želim reći da svaki svoje cijeni koliko želi i to je njegovo pravo na tebi je da odlučić naravno ako si zainteresiran da li ćeš kupiti ili ne to je opet Vaše pravo o ukusima se ne raspravlja kao ni o cijeni jer ako ćemo tako skoro pa svaki proizvod je precijenjen a gledajte opet ima svajeg kupca

 

i da fino ako možete izraditi izrade stavite na oglas možda netko kupi recimo fino bi taj sat stajao pokraj jenog hifi pojačala naravno sa cijevima

 

lp i da sretna nova godina sve najbolje tebi "svima" i tvojoj "njihovoj" porodici

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 17:12 (Jim Carrey).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Svjetleća Lamina

Jime,mogao si 100 x misliti to što si sada napisao,ali niti jedan tvoj post ne sadržava tu poruku.

 

Kao što sam već napisao, gledajući s aspekta proizvođača,taj predmet ne vrijeti toliko,a niti nema neku posebnu umjetničku vrijednost. Oko Zoltana se napravio hype te on zbog toga i "navrnuo" cijenu.

 

A s obzirom da poznajem i preve umjetnike, pokazao sam im ovu temu i taj predmet te ostale informacije o Zoltanu. Od njih troje, dvoje je reklo da on nije umjetnik i jedno je reklo da je to diskutabilno sa aspekta da se može preispitivati cijela umjetnost.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice