Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

poruka: 27
|
čitano: 4.849
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be".
7 godina
protjeran
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

Jos kad bi se mogao odabrati Edge :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

Toliko o neutralnosti interneta u Hrvatskoj i odgovora na pitanje tko ga ne zeli kod nas. 

 

Ovako je u Meksiku. Ocito HT zeli nesto slicno. 

Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

Smiješno, tarifa je 149kn, plus još vjerojatno one naknade, pa dođe vjerojatno oko 165kn mjesečno, a 169kn mjesečno je flat internet i min, sms neograničeno u Tele2.

 

Druga stvar, da li je uopće legalno imati tarifu u kojoj se diskriminira po godinama? Ova tarifa je za one koji imaju 18-32 godina. Da li bi npr. bilo u redu imati tarifu samo za muškarce?

 
14 4 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Salis se? Onda je i diskriminacija imati skuplje i jeftinije tarife, buduci si siromasniji ne mogu priustiti skuplju. Najbolje da imamo jednu tarifu, jednu telekom kompaniju, jedan mobitel u ponudi... tako da nitko nije diskriminiran.
9 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Da, baš ću odabrati Viber koji mi troši 50mb mjesečno, da stave google chrome nebi mi trebalo ni 100mb dodatnog paketa. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
jaajaa kaže...
Salis se? Onda je i diskriminacija imati skuplje i jeftinije tarife, buduci si siromasniji ne mogu priustiti skuplju. Najbolje da imamo jednu tarifu, jednu telekom kompaniju, jedan mobitel u ponudi... tako da nitko nije diskriminiran.

Nije baš usporedivo, jer jedno je cjenovni razred, a drugo je profil kupca. Jedno je kad država stimulira zapošljavanje mlađih ili subvencionira prijevozne karte umirovljenicima kao vid socijalne mjere, drugo je kad privatna firma kojoj je načelno cilj stvaranje profita odbije kupca s novcima jer je stariji ili mlađi, teži od 90 kila, lakši od 50, jer je Židov, Hrvat, Srbin, Amerikanac, ima rak pluća ili je zdrav ko dren.

12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Nemoj glumiti swj i praviti od muhe slona. Hoćeš baš tu tarifu a nisi u tim godinama? Uzmi tarifu ali će te koštati 189kn mj.
Puno ti je?
Uzmi najbolju m koja je ista po svim kriterijima samo što imaš 5 umjesto 6gb mjesečno, a cijena je ista.
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
axor kaže...
Nemoj glumiti swj i praviti od muhe slona. Hoćeš baš tu tarifu a nisi u tim godinama? Uzmi tarifu ali će te koštati 189kn mj.
Puno ti je?
Uzmi najbolju m koja je ista po svim kriterijima samo što imaš 5 umjesto 6gb mjesečno, a cijena je ista.

 

Kakve veze ima tvoj swj i tvoje glumatanje s ovim? Osvrćem se samo na stav gdje je cijena usluge i profil ista kategorija, na ništa drugo. Što se mene tiče, mogu oni zabraniti i braniteljima ili šećerašima korištenje neke njihove kombinacije gigabajta i minuta i poslat kupca od 33 godine punog novaca konkurentnoj kući, sebi izbijaju kupce, ne meni. Što se tiče zaobilaženja ograničenja, može i netko drugi potpisati ugovor, a ti koristiš uslugu samo ne znam krši li se to s nekom od odredbi ugovora i koji im je interes u toj priči.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 15:46 (ante_etna).
16 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
ProsperousPoverty kaže...

Toliko o neutralnosti interneta u Hrvatskoj i odgovora na pitanje tko ga ne zeli kod nas. 

 

Ovako je u Meksiku. Ocito HT zeli nesto slicno. 

 Je l' tu uz pretplatu svakog meseca dobiješ po jedan iPhone?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Konzum, Lidl ako ne i ostali nude popuste nekih artikala određenim danima samo umirovljenicima. Diskriminacija
Tvrtke za javni prijevoz daju popuste za studente i umirovljenike. Diskriminacija.
Banke nude popuste za usluge studentima. Diskriminacija.
...
Ili ipak ne
12 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

Ne daju prijevozničke firme popuste nego država provodi što bi ti reko swj socijalnu politiku i subvencionira karte umirovljenicima i studentima. Konzum se igra što bi ti reko swj i evo kako je završio. Za lidl mi nije poznato da provodi što ti kažeš swj socijalnu politiku.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Rekao sam swj zato što se danas u svemu gleda neka diskriminacija, bespotrebno.
16 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be
axor kaže...
Konzum, Lidl ako ne i ostali nude popuste nekih artikala određenim danima samo umirovljenicima. Diskriminacija 
Tvrtke za javni prijevoz daju popuste za studente i umirovljenike. Diskriminacija. 
Banke nude popuste za usluge studentima. Diskriminacija. 
... 
Ili ipak ne

Ako ćemo da se udubljujemo u tematiku, jeste. Može da nas ne bude briga, ili da se takva praksa pravda time da je u pitanju pozitivna diskriminacija određenih populacija čija je ekonomska moć generalno umanjena, ali i pozitivna diskriminacija je diskriminacija.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 11:55 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

.. i rekao si da prijevozničke firme daju popuste, ne daju. Država im vraća razliku u cijeni. Onog trena kada država prekine subvenciju ide obavijest prijevoznika kako im je žao ali školarci od sutra plaćaju punu cijenu. Nadalje, ponavljam, osvrćem se na paralelu između cijene neke usluge/proizvoda s profilom korisnika, a ne na diskriminaciju koju nisam ni spomenuo, upravo je ti vidiš na svakom koraku, a vidim da odgovaraš na moje postove, ne od nekog drugog. Osim toga diskriminacija uvijek znači i protekcija za nekog drugog. Meni je svejedno ako prijevoznik kaže " ne možeš se voziti kod mene jer imaš 33 godine, idi drugom prijevozniku s novcima" sve dok postoji slobodno tržište i mogućnost izbora.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
axor kaže...
Nemoj glumiti swj i praviti od muhe slona. Hoćeš baš tu tarifu a nisi u tim godinama? Uzmi tarifu ali će te koštati 189kn mj.
Puno ti je?
Uzmi najbolju m koja je ista po svim kriterijima samo što imaš 5 umjesto 6gb mjesečno, a cijena je ista.

 Kakve veze SJW ima s ovim? Pitanje je bilo s pravne strane. Da li privatna firma može diskriminirati tj. odbiti dati usluge ili ih različito naplaćivati korisniku na osnovu dobi, spola, vjere, nacionalnosti, boje kože i slično

15 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

A ako netko želi koristiti Signal, Telegram, QQ ili neku drugu aplikaciju?

Onda ništa?

I to je "fer"?

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Sasoon kaže...
axor kaže...
Nemoj glumiti swj i praviti od muhe slona. Hoćeš baš tu tarifu a nisi u tim godinama? Uzmi tarifu ali će te koštati 189kn mj.
Puno ti je?
Uzmi najbolju m koja je ista po svim kriterijima samo što imaš 5 umjesto 6gb mjesečno, a cijena je ista.

 Kakve veze SJW ima s ovim? Pitanje je bilo s pravne strane. Da li privatna firma može diskriminirati tj. odbiti dati usluge ili ih različito naplaćivati korisniku na osnovu dobi, spola, vjere, nacionalnosti, boje kože i slično

Normalno da može jer je privatna firma.

Mogu ja otvorit kafić i odbijat usluživat ljude iz određene države. Oni će pisat u prigovore, ja ću na njih odgovarati.

 

To je bit mogućnosti da otvoriš svoj posao. Da radiš s onima kojima želiš. Nisi državna firma pa da si prisiljen usluživati sve koji su u teritoriju države.

16 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

Hmm, nisam baš siguran. Teoretski, generalno, imaš pravo da odbiješ, ali je diskriminacija po nabrojanim osnovima zabranjena po zakonu i mislim da se zabrana ne odnosi samo na državne firme. Dakle, možeš odbiti nekog zato što ti je lično antipatičan, ali kad kažeš "Zabranjeno za Slovence/žene/gejeve/starije od 45 godina", ušao si u opasnu zonu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Kronox kaže...
Sasoon kaže...
axor kaže...
Nemoj glumiti swj i praviti od muhe slona. Hoćeš baš tu tarifu a nisi u tim godinama? Uzmi tarifu ali će te koštati 189kn mj.
Puno ti je?
Uzmi najbolju m koja je ista po svim kriterijima samo što imaš 5 umjesto 6gb mjesečno, a cijena je ista.

 Kakve veze SJW ima s ovim? Pitanje je bilo s pravne strane. Da li privatna firma može diskriminirati tj. odbiti dati usluge ili ih različito naplaćivati korisniku na osnovu dobi, spola, vjere, nacionalnosti, boje kože i slično

Normalno da može jer je privatna firma.

Mogu ja otvorit kafić i odbijat usluživat ljude iz određene države. Oni će pisat u prigovore, ja ću na njih odgovarati.

 

To je bit mogućnosti da otvoriš svoj posao. Da radiš s onima kojima želiš. Nisi državna firma pa da si prisiljen usluživati sve koji su u teritoriju države.

 

Imaš li neki konkretan primjer trgovine ili kafića gdje je službeno izvješena zabrana ulaska određenoj grupaciji po ćeifu vlasnika? Pritom ne računam kradljivce, pijane, one koji uznemiravaju druge klijente i one koji su dobili kućnu zabranu zbog prethodnih razloga ili odjevni kodeks kojeg upravo država suprotno tvojoj tvrdnji još više provodi.

U veleprodaji možeš raditi s kim želiš i iz diskrecijskih razloga možeš odbiti i svojoj majci isporuku robe/usluge, ali navedi jedan primjer javnog prostora u RH koji zadovoljava tehničke uvjete (kafić, trgovina, servis, ordinacija....), koji je postavio ograničenja tipa koje si naveo.

 

 

15 godina
offline
Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacija be

U normalnim državama privatnici mogu odbiti koga god žele i nitko im ništa ne može. A u hrvatskoj, vrag će ga znati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
dejo6 kaže...

U normalnim državama privatnici mogu odbiti koga god žele i nitko im ništa ne može. A u hrvatskoj, vrag će ga znati...

Daj isti primjer odozgo u Njemačkoj ili Švicarskoj. Nadam se da i njih smatramo normalnim državama. Govorimo o otvorenim lokalima, ljekarnama, trgovinama, pekarama, javnim bilježnicima, tele-operaterima. 

I u Hrvatskoj tebi može veletrgovac ne isporučiti robu jer nije siguran u tvoj bonitet ili ti čak ni ne treba reći razlog ali to nije isto kao i maloprodaja.

 

10 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Kaze se sjw a ne swj.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Ivan(4) kaže...
ProsperousPoverty kaže...

Toliko o neutralnosti interneta u Hrvatskoj i odgovora na pitanje tko ga ne zeli kod nas. 

 

Ovako je u Meksiku. Ocito HT zeli nesto slicno. 

 Je l' tu uz pretplatu svakog meseca dobiješ po jedan iPhone?!

 Zašto bi davali iPhone uz pretplatu?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
E a sta max tv to go aplikacija nije bila da ne "trosi" data promet? Ili ispada da sa starom tarifom ne trosis data dok s novima trosis?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Od 01.10. troši data promet i u starim tarifama. Moraš imat Stream On da ne troši.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Procitaj prvo sitna slova pa pametuj. Tarifa je 149kn sa svim naknadam i porezima bez obzira imas li ugovor ili ne dokle god si u navedenom rasponu godina, a sto se "diskriminacije" tice sama tarifa je dostupna svima, ali starijima od 32god je cijena nesto vec.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tarifa za mlade HT-a nudi korištenje aplikacij
Hm nikakvu obavjest nisam dobio... Ma t-govna... A da li stare tarife imaju mogucnost tog njihovog stream on-a? Tj. Izbor aplikacije? Naime sada imam neku tarifu kao posebna ponuda od sluzbe za zadrzavanje korisnika (20gb unutar mreze free, 5000sms/min za ostale, 1000sms/min prema tomato) s uredjajem (sony xz) 129 kn(pdv unutra) mjesecno.. Tak da ove nove mi ne odgovaraju ni paketima ni cijenama. A max tv to go, pickbox, i hbo koristim ali Mi ne trose promet ili ce me docekat poveci racun na kraju ovog mjeseca..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice