Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rada

poruka: 9
|
čitano: 947
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rada".
14 godina
neaktivan
offline
Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rada

A di je Foxconn?

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rada

Foxconn je dobavljač za kompanije s vrha liste.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 12:14 (Ivan(4)).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rada

je, ovi u vrhu popisa se ubiše od altruizma i humanosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rada

Hahahahaha pa ako je netko poznat po izrabljivanju ljudi i rada u nehumanim uvjetima onda je to Apple, a ne bi se čudio niti za Samsung kao i većinu kineskih proizvođača.

Lakše je potplatiti par portala, nego davati radnicima poštenu plaču i osigurati normalne radne uvjete.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 14:01 (Crljo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rad
Crljo kaže...

Hahahahaha pa ako je netko poznat po izrabljivanju ljudi i rada u nehumanim uvjetima onda je to Apple, a ne bi se čudio niti za Samsung i ostale kineske proizvođače.

Lakše je potplatiti par portala, nego davati radnicima poštenu plaču i osigurati normalne radne uvjete.

Samsung je iz Južne Koreje.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
15 godina
offline
Re: Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rad
NecroKnight kaže...
Crljo kaže...

Hahahahaha pa ako je netko poznat po izrabljivanju ljudi i rada u nehumanim uvjetima onda je to Apple, a ne bi se čudio niti za Samsung i ostale kineske proizvođače.

Lakše je potplatiti par portala, nego davati radnicima poštenu plaču i osigurati normalne radne uvjete.

Samsung je iz Južne Koreje.

 Znam da je, krivo sam se izrazio.

15 godina
offline
Re: Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rad
Siguran sam da su se ubili od borbe, rukama i nogama, CEO ne spava nocima misleci o radnicima...

Zna se probudit u 3 ujutro i nazvat tvornicu u kinu. Tamo se javlja tajnica. On joj kaze "zasto nisi na pauzi, zasto radis! ".
Ona odgovara "alo sefe HPa, opet vi... ma ovde je druga vremenska zona, prosla je pauza".
Sef HPa odahne...
"dobro Andjelka Lee, spoji me sa sefom smjene".
Andjelka prespoji poziv...
Mirko Chung Fen vidi da ima poziv na drugoj liniji i kaze "oprostite gazda Samsunga, ali zove ovi iz HPa, a znate da on poludi ako se ne.... Je je, ma sve je u redu, niko nema ni sata prekovremenog, Bozicnicu smo isplatili, zaposlili smo 200 trudnica, 400 branitelja i 600 invalida, kao sto ste rekli, aj moram ic... "
Javlja se na drugu liniju "alo sefe HPa, sta je sad"
Sef vidno nadrkan " nemoj ti meni sta je, zvala me Ankica Feng sa pokretne trake i rekla da je slomila nokat stiskajuci botun koji zaustavlja traku kad neko mora na zahod".
Mirko se usra u gace kad se sitia jucerasnjeg incidenta, te grozne mrlje na njegovoj karijeri.
"sefe jeba ga ja nije do mene, sve cesci su slucaji slomljenog nokta otkad smo uveli taj botun.
500 ljudi, a zbog menze sa besplatnom spizom i picem svima se pisa, jbg. stalno triba zaustavljat pa je ankica udarala po botunu ka nenormalna i slomila nokat.
Ali nemojte mislit da se pravdam sefe, rjesia sam ja to - platili smo joj manikuru, dobila je 30 dana bolovanja i od sada traka se uopce ne pali nego je stalno ugasena, svi idu pisat kad oce. Napravimo jednu turu dnevno, proizvodnja je pala sa 10000000 dnevno na 135 dnevno, ali nema veze, glavno da je ankica u redu".
Nastala je tisina. Gazda je odvagiva u glavi... Nakon minut tisine mirko zacuje s druge strane strogi glas;
"dobro je mirko. Prosa si lišo... Posalji ankici poklon bon za welness i ne pali vise tu traku sta lomi nokte. Idem spavat, cujemo se opet sutra"

Sef HPa se jos par minuta meskoljia u krevetu misleci oce li Ankici doc poklon paket na vrime i onda je zaspa snom pravednika znajuci da je sprjecia nove incidente gasenjem pokretne trake...

I ove clanke o pravima kineza vam nabijem .. .....!
 
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rad
Ajar kaže...

je, ovi u vrhu popisa se ubiše od altruizma i humanosti. 

 Pojma nemaš. Zar nisi vidio, neki dan je Apple objavio da je u svojoj akciji prikupio nevjerojatno anblivbli hugely ogromnu svotu od 8 milijuna tuđih dolara za spas planeta Zemlje!!!!!11

http://www.bug.hr/vijesti/apple-prikupio-8-milijuna-dolara-ocuvanje-okoli/153846.aspx

 

Da bar sve tvrtke ulažu truda koliko Apple u boljitak svijeta umjesto svog džepa...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnološke tvrtke u borbi protiv prisilnog rad
Bitno je da hrvatske gazde imaju iznimno posten odnos sa svojim zaposlenicima. Vec dugo radim za stranca i nadam da se nikad vise necu raditi za domacu firmu osim ako ne bude moja 😛
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice